Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletinizi çaldırmaktan sıkılmadınız mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Merhaba arkadaşlar;
    Yazdıklarımda asla bir kötü niyet,
    Sıcak koltuğundan konuşma yoktur.
    Biraz uzun bir yazı olacak kimisine çok saçma gelecek,karalamadan önce benim düşüncemi anlamaya calısmanızı rica ediyorum

Çok ama çok fazla calınma konusu görüyorum keza facebook grupları
    Sahibinden de çalıntı motora verilen ödüller vs vs vs. Benim içim yanıyor gördükçe

Türkiye gibi bir ülkede para okadar zor kazanılıyor ki..

Hayaller le,alınteriyle,aile iknasıyla,tutkuyla alınan aşk ile bakılan motosikletler dakikalar içinde kayboluyor çok yazık..

Bu ülkede ADALET VE POLİS SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR ARKADAŞLAR!
    Motorunuz çalınırsa bulma ihtimaliniz yüzde bir emin olun buna.

Şu yaşadığımız adaletsiz dünyada
    Geçim kargaşası,sorumluluklarımız,üzüntülerimiz okadar fazla ki

Rahatlamak adına ,zevk uğruna veyahut alınteriyle para kazanmak uğruna motosiklet aldık hepimiz.
    Alev gibi yandı içimiz ilk bindiğinimizde..

Gelelim konumuza;MOTOSİKLET HIRSIZLIĞINA!

Nispeten bursa hırsızlık acısından fazla vukuatı olmayan bi yer

Kapalı garaj var evet ama kapısı vs yok garaja giren tekbir kapı var ve orada 24 saat güvenlik var

Ben iki senedir anahtarı motorun üstünde bırakıyorum neredeyse.

Bakarmısınız şu rahatlığa allah aşkına ? Nispet yapmıyorum lütfen yanlıs anlamayın
    İçinde acaba motora bişey olurmu diye geceleri uyumakta zorlananlar için diyorum bunu

Birçok motor kullanan arkadaşım bir gün bile motorunun kurcalandığını söylemedi bana

Girin bursa mt ye varmı motor calındı diyen ?

Ben motor üstünde 80 bin km devirdim ve 78 bini bursa içi emin olun kurye değilim hiç yapmadım oraya buraya hep gezdim bir kez motor kurcalanmadı

Forumdan bir üyemiz;mehmetcan koral 1 sene boyunca hyosung gt 250r ı mahalle arasında yattı yeri bile oynamadı motosikletin

Yanlıs anlaşılmasın güzel sitedeyim ben ya tavırlarında değilim

Kira da oturuyorum ve 800 lira kira ödüyorum ben sanıyorum ki istanbul için gayet uygun bir fiyat bu

Bir düşünün ya ? 800 lira kiraya istanbulda nerede oturacaksınız ?

Otoparklı bir kapalı iki açık yüzme havuzlu yeni ve deniz dibi bir site bu
    Yeni yapılmış bir site hemde

Ben şehir merkezine 30 km uzaklıktayım yaşadığım yer mudanya bursanın en pahalı semtlerinden bakın. 90 bin nüfus barındıran bir semt burası

Demek istediğim şu, bir kıyaslayın ya istanbul ile ?

Ben istanbuldan geldim bostancıdan buraya 10 sene oldu.

Velhasıl kelam neden yazdım bunu

Çıkın hocam istanbul denen lanet şehirden asla zorunda değilsiniz berbat trafiği, onlarca çeşit milletli haliyle her an birsürü şey olabilecek bir yer istanbul. Sadece motosiklet değil istanbulda cüzdanınızı kontrol etmeden iki dakika gecirebiliyormusunuz binlerle yürürken..

İş yok demeyin emin olun bursa ve birçok şehirde inanılmaz eleman eksiği var

Gerizekalı olmayan herkes rahatça iş bulabilir buralarda.

Motosikleti bırakın, sevdiklerinizi aklınız kalmadan bir yerlere gönderebiliyormusunuz ?

Veyahut metrobüs denen şeyin toplu tasıma aracı değil

Winrar klasörü olduğunu düşünün lütfen

Nüfusu 3 milyon olan, temiz havası olan bursadan yazıyorum bunu

Hayat stres yapmaya değmeyecek kadar kısa. Yanlızca bir düşünün, sizi istanbul gibi (fokurdayan bir kazan) (karınca yuvası misali tıklım tıklım) şehirde tutan ne var ?

Düşüncelerim bunlar asla kırmak istemedim yazarken benim içime dert oluyor çalıntı motosikletler

Asla ne biçim yer lan orası safmısınız tarzında da yazmadım

Bir fikir bir düşünce aşılamak derdim

Son olarak kaza raporlarını da sorgulayabilirsiniz, kelle koltuk gibi birşey istanbulda trafik

Herkese iyi forumlar dilerim
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Kesinlikle haklısın diyorum sadece. İstabul gezmek için gelinecek biyer hatta artık gezmeye bile uğranmayacak nefret ettiğim biyer.
    polo34, Ali Bircan ve 000000 bunu beğendiler.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Metrobüs=winrar iyiymiş o )
    Hocam yanlış anlaşılacak bir şey yok, İstanbul'da yaşanmaz tezini farklı bir üslupla açıklamışsın o kadar.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Her gittiğimde en erken nasıl dönerim diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Biraz da özentilik var bu İstanbulda yaşamak konusunda sanırım.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Evet haklisin..istanbul bizi icine cekmis birakmiyor bir turlu zerre kadar haz etmiyorum istanbuldan ileride sakarya ya falan tasinmak istiyorum bakalim insallah olur.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Bende 10 sene önce Ataköy den çıktım geldim Mudanya ya. Şimdi 2 günlüğüne İstanbul a gitsem sıkıntı basıyor.
    polo34 bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ufaktannolsada bursa reklamini sezdim sanirim . ama bence siz genede anahtarinizi ustunde birakmayin amerikada abrupadada oluyor bu hirsizliklar . adamlar ducati panigaleyi ite ite calmislardi konuda gormustum :D
    Mengu16 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Cherry domates yetistirmek istiorum ellerim topraga degsin istiorum... az kaldi ufak tefek bisileri halledip giderim nasipse
    000000 bunu beğendi.

hocam iş bulsak bırakır mıyız. kendi adıma konuşuyorum; yaptığım işle ilgili ne bir ilan, ne bir iş var büyük şehirler dışında bir yerde. takip ediyorum devamlı. hadi iş buldum, orada kira yeme içme ucuzsa maaş da daha ucuz oluyor ancak motosiklet fiyatları türkiyenin heryerinde aynı dimi ?

tuzla tarafındayım ben, yeni motoru da alınca herhalde kocaeline taşınabilirim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cherry domates yetistirmek istiorum ellerim topraga degsin istiorum... az kaldi ufak tefek bisileri halledip giderim nasipse
    Babanın Şile'de yazlığı varya işte, ek bahçesine bişeyler

Ben de kendime 5 sene gibi bir zaman tanıdım, bütün borçları kredileri bitirip işleri yoluna koyup üç beş de kenara atarsam daha sakin bir yere yerleşeceğim.

Bu arada bir not düşeyim;

Evden sokağa çıkıp 5-10 dakikada yürüyerek sahile inemiyorsanız, İstanbul'da yaşadığınızı sanmayın.
    something123 ve antilop_skul bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    10 sene istanbulda kaldım ve nihayetinde Isparta'ya memlelekete yerleştim. Huzur, sağlık, mutluluk, her kuruma erişimin kolaylığı... Hasta mıyım? yürüyüş mesafesi hop Hastane. Çarşıdaysan bir işimi kısa mesafelerde hemen hemen birçok yerde hallediyorum. Sıra mı? Asla! beklemek yok. Bankaya girmenle çıkman bir oluyor. Devlet dairesi fatura mı yatıracaksın. Sıra alıyorsun sen poponu bekleme koltuğuna koymadan "din don" hop faturanı ödüyorsun. Hop Aşşağı Hop Yukarı. "bi emekli olayımda" diyenlerin sakin sessiz br Anadolu şehrine yerleşmeleri öznelisi bir durum.

Motosiklet... Evim ıspartanın yüksek bir yerinde apartman dairesi balkon altında üstünde brandası çekili sessiz saki uyuyor. Çalınma olayı çok az, duymadım pek. Elektrikli bisiklet çaldıranlar oldu, onlarda tek tük olan olaylar. Havası temiz ve ferah olunca yıkıyorum 1-1,5 hafta temiz kalıyor. İStanbulda neydi arkadaş, Yıkıyorsun siliyorsun ordan burdan paslanmaya başlıyor motor, süreklii trafik anında toz kir oluyor.

Velhasılı kelam, Bir İstanbulda yaşamak vardır, bir de istanbulu yaşamak vardır. İstanbul da yaşıyorsan başka yerlerde de yaşarsın. Ama istanbulu yaşıorsan ya babadan dededen zengin olmalısın yada kurulu düzenin hısım akraba hep beraber orda olmalısın ki birbirine destek olasın.

- İstanbulu dinliyorum gözlerim kapalı, demiş şair
    - Eee ne diyor istanbul demişler,
    - Birinci köprü tıkanık, ikinciden git, demiş.

Haydi hayırlı traşlar, bol güneşler...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babanın Şile'de yazlığı varya işte, ek bahçesine bişeyler

Ben de kendime 5 sene gibi bir zaman tanıdım, bütün borçları kredileri bitirip işleri yoluna koyup üç beş de kenara atarsam daha sakin bir yere yerleşeceğim.

Bu arada bir not düşeyim;

Evden sokağa çıkıp 5-10 dakikada yürüyerek sahile inemiyorsanız, İstanbul'da yaşadığınızı sanmayın.
    ben 5 dk da sahildeyim yürüyerek abi gel buraya tasın motoru bosa alınca 1 dk da bogazdasın

şaka bi yana bende parayı vurursam izmirde sahil köyünün birinde bi ev alıp orda takılmaı dusunuyorum .

aslında istanbul yatırım yeri 5 tane kira gelirin olsa istanbuldan 2*5 10,000 TL amerikada bile yaşarsın rahatlıkla . yeterde artar.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    yani herkes çalışan eleman değil. iş sahibi isen başka yere taşınman demek bütün iş bağlantılarını koparıp atman, yenisini de bulamaman demek. Kaldı ki esnaf yada üst düzey sanayici değilsen, yeni bir şehirde iş kurman o kadar zor ki. şimdi bunun detayına girmeyelim, yok kolaymış zormuş diye.

öte yandan, tası tarağı toplayıp gideceksem istanbul'dan, yurt dışına giderim. yozgat'a kırıkkale'ye değil. şahsi seçimim, şimdi kalkıp gereksiz milliyetçilik kastırmayın. her koyun kendi bacağından asılır, tercihlerim de benimdir. velhasıl, saydığın konuların çok daha fazlasını başka şehirler için sayabilirim.
    antilop_skul ve 000000 bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Gitmek olay degil her yerde calinir motorun burada yasayan insan veya o motoru calan kisi de baska sehirden gelme has istanbullu degil yani . gercek istanbullu toplam.nufun %1 var yok

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ben bi ameleyim istanbuk zebileh ameleye iş işverene işçi var benim sgorta oto atıyor sitir edip bırakıyorum işi bi başka yere gidiyorum ona kıl oldumu ona bir sitir çalıyorum devam emekli olana kadar böyle nerde işime geliyor hakkımı alabildiğim yerde devam 81 vlayete nerde bu imkan memur daha farklı imkanlar olması gerek 80 vilayeten birine gitmek için kısaca kısıtlı imkanlara boyun eğmek zorunda kalırsam büyük sıkıntılar çıkar

istanbulda adam gibi hakkına hukukuna saygılı çalışma yeri anca buluyoruz herkes kime durtsemde nasıl kar etsem havasında

Ufak bir hatıratı paylaşıyorum istanbuldan bi firma samsuna firmayı taşındı sebebi devlet desteğinden bol miktarda nimetlenmek için ordaki elamanlara sağladığı şart sa asgari ücret 1.300 se bütün çalışanlarına gidin bankadan 300 500 tl bana geri getirin şeklinde elmana 800 1000 tl maaşı layık görüyor ve devleten sgorta maaş yer yurt vergi su elektirik desteği aldığı halde hep kısadan nasıl vurgun yaparım düşüncesi var herkeste
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    nc750x
    İstanbul da tanıdığım çoğu insan zaten mecburen yaşıyor. Yoksa İstanbul eskisi gibi kimsenin hayallerini süsleyen şehir değil artık. Ama İstanbul'a alışıncada öyle her şehirde rahat edemezsiniz. İstanbul alışkanlığı olanlar İzmir, Bursa gibi şehirleri daha sıcak ve yakın buluyor. Trafiği, sorunu olmayan daha küçük bir İstanbul aranıyor.

1+1 dairelerin 500 bin olduğu yerde motorun çalınmış çokmu? Kaç motor parasını 30 m2 yer sahibi olacağım diye kendi ellerinde heba etmiyor musun zaten? Trafik desen hayat törpüsü. Motosiklet buna kesin değil tatlı bir çözüm sunuyor. Hiçbirimiz motosikletlerimizi İstanbul trafiğinde aralarda boğuşalım eve erken varalım diye almadık. Yani moto sevgimiz buna bağımlı olsun istemeyiz.

Ama ekmek burada burada doğup büyümüşüz kolayda değil. Ha bugün ha yarın derken gidemiyoruz bir türlü. Benimde nasipse böyle planlarım var. Ama İstanbul kendi mafya gibi olmuş. Öyle ha demeyle bırakmıyor sizi. Önce borçlarınızı tazminatınızı ödeyin sonra gidin diyor. Öyle kolay değil yani ben gidiyorum demek.

Ama İstanbul değil 3, 13 köprüde yapsanız ince uzun yapısından ötürü yaşanacak şehir değil. Kalabalık, gürültülü, yıkıcı...
    Shrieker ve dovahhkin bunu beğendiler.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    istanbuldan izmir e çok sayıda göç var zaten. istanbulu terkeden izmir e yerleşiyor.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Konu güzel konu, İstanbul'da yaşayan arkadaşlara da sabırlar diliyorum. Güzel şehir ama çok kalabalık be.

Örnek olması açısından, yaşamış denemiş birini okumak isterseniz diye atayım.

http://forum.donanimhaber.com/m_103653944/tm.htm
    essegesse bunu beğendi.
    20

Motosikleti
    Hornet 650
    Bursa güzel değil be, ben beğenmedim.

Motosikleti
    -
    İstanbuldan sonra ılla gıdıceksem adayım İzmir olur benim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)