Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Sürüş Pozisyonu ve Boyun Ağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Rica ederim heryerde var rahat bulursun ister toplu şekilde istersende birebir hocayla birlikte yapabiliyorsun. Fizik tedaviden kastım bu cihazlı olanlar değil.Duruş bozukluğu omurga eğriliği gibi durumlarda kullanılan spor hareketleri yaptıran merkezler. Fiziksel engeliniz olmasa bile daha dik durmak ağrılardan vs.kurtulmak içinde yapılıyor.Bir iki ay içinde kulunçlar kas zayıflıkları kas kısalmaları kısa aktivitelerde ağrıya sızıya neden olan problemler omurgadaki belli dereceye kadar olan eğrilikler duruş bozuklukları falan yok oluyor.Zaten doğru ve düzenli bir şekilde uygularsanız kısa bir süre sonra yokuş aşşağı vitesi boşa atmış gibi oluyorsunuz hafiflik geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Fizik tedavi de güzel de, ben ilk başta o göbekten kurtulun derim. Bel/karın bölgesindeki o fazlalık sizin kontrolünüz dışında omurganızı öne doğru eğdirir (kamburluğun ters tarafı, yani arkaya değil öne doğru bombe yapar omurga), bu da o bahsettiğim "motor tepesinde kambur oturuşu" zorlaştırır hatta engeller.

Usta bu ss adamı harbiden fıtık edebilir.Ben kullunsam ilk işim ,deponun üstüne bi minder atardım.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Baktınız olmuyor, kasmayın, motoru değiştirin; dik oturuş pozisyonlu bir motora geçin...

Kullanmadım ama ,okuduklarıma göre, sanırım inazuma tam size göre; rahat bir motor olacaktır...

500 r kullanıyordum daha küçük bir motora geçmeye karar verdim. Aklımda rc 250 vardı ancak oturuş pozisyonu insana zulüm bir makina. Duke aldım, rahatım

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    şınav mek,k çek kasları kuvetlendir birde motoru kullanırken sıkma kolları gevşek bırak gecer.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında sebeb arama sorgusuz sualsiz bir iki ay boyunca fizik tedavi egzersizlerine katıl hem dünyaya yeniden gelmiş gibi olursun hemde fiziğin düzleşir.Benim skolyoz ve kifoz rahatsızlığı var yani gözle 100 metre ilerden farkedilecek şekilde olmasına rağmen egzersizlerden sonra vay be ben yaşamıyormuşum dedim ki sizin muhtemelen böyle bir probleminizde yok anlattığınıza göre. Hiç kasmayın paşa paşa gidip bir yere kaydolun 2 ay boyunca haftada 3 gün bir iki saat egzersizlere devam edin.Sonunda bırak motor sürerken rahatlığı yürürken bile vay be diyeceksin.Yanlız ağrı sızı var ortada gidip body falan yapmayın fizik tedavi alın.
    Merhaba, 3 gün önce bana da skolyoz teşhisi konuldu. 13 derece. Yaşım henüz 15. Daha şimdiden "İlerde motosiklet kullanabilicek miyim?" Diye endişe duyuyorum. Siz de sanırım ss motor kullanıyorsunuz? Size engel bi durum oluyo mu? Ya, beni bilgilendirip içimi rahatlatırsanız çok sevinirim

Motosikleti
    kuba kee100
    Belimde, boynumda ve sirtimda bu agrilar bende de olusmaya basladi, cub model var ama agrilarin onune gecemedim bir turlu, bir yerde yanlisim var ama bilmiyorum nerede oldugunu

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Boyunuz kaç acaba?

Motosikleti
    kuba kee100
    boyum 171 @pnongrata

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler