Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi kombini yapsak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Tamam biliyorum saçma başlık oldu ama olay biraz böyle. Tek fark kıyafet değil motosiklet kombini yapmak.

Konuya gelirsek, elimde 6.500 tl bir para olacak.(ruhsat,sigorta falan düşünmeyin)Bende hem sağa sola gidebileceğim bir motosiklet hemde arazide sürebileceğim çakma cross birşey arıyorum. Elimdeki seçenekleri sıralıyorum sizde atladığım yada aklınıza yatan birşey görürseniz lütfen yazın.

1-Kadırga gy 250:

Birinci seçenek ve en çok aklıma yatan bu. 18 bg olması,yerden yüksek her yere gidebileceğim bir motosiklet olmasıyla ön planda. 2014 sıfırı 5 bine gelecek kalan parayı da pavyonda yerim(şaka şaka kumar oynarım) Kötü tarafı çinli kalitesi ve ağır satışı. Aldığım gibi söküp loctite lamayı düşünüyorum. Canım sıkıldı mı lastik değiştirip kendimi dağa vurabilirim.

2-Cbf 150:

Bunu sıfır alırım zaten adamlar 2 model eski 10 bindeki motora 500 lira az istiyor sıfırından. Japon kalitesi(çinliden biraz daha iyi işte çekiş kontrol var sanki),kolay satımı ile 2. sırayı alıyor ancak 11,5 bg güç ve arazide pek iş beceremeyecek olması ile pek sevimli gelmiyor.

3-Mondial drift+ağzı yüzü dönmüş cross:

Burada olaylar karışıyor işte. Mondial drift fena değil gerçekten beklentim fazla yok zaten.Şasiyi kırmadıktan sonra kullanırım hem yatırırsam falan gram üzülmem. Artısı ucuz yedek parça ve orta zamanda satılabilmesi. Dandik kalite ve tırt servis(gerçi ben bakarım zaten bakımlarını) en büyük sorun. Ancak kalan parayla plakasız cross alabilirim. Bakıyorum fotolara adamlar ktm yanına tecavüz edilmiş crosslarla gidiyorlar. Gariban ktm i diyebiliriz. Hem ilerde motorunu 250 likle falan değiştirebilirim.

4-Antika xt 600:

Döneminin en iyilerinden. Ancak alacağım büyük ihtimal toplu tecavüze uğramış olacaktır.Şans eseri iyisine denk gelirsem süper tork ve arazi performansı ile efsane motosikletim olur ancak yüksek bakım masrafları(hele motorda fark etmediğim bir dalavere çıkarsa) kendimi yakarım sanıyorum. Bu riske değen bir motosikletmi acaba?

Yuki izci,bla bla derby,motoran vs çinliler uzuyor hepsini yazmıyorum.Sadece 150cc cross almayı planlamıyorum(xtreme max gibi). Bütçe max 500 lira oynar yani az daha koyup pulsar,rx3 vs demeyin az daha koyacak olsam gider multistrada alırım.

Yine de az daha koy ybr al derseniz aga sürdüm ben onu botlar peg ile vites arasına girmiyor yemez o yağ yakan cbf 150 tercih sebebidir.

Deneyim,ekipman vs düşünmeyin hiç hepsi var onların. Benim durumuma düşüp iyi ki almışım dediğiniz motosikletler en çok merak ettiklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuya merakımdan girdim. Söylediklerinizin çoğu hakkında fikrim yok ama XT 600 ün sesini canlı dinlemeyin. Dinlerseniz mantıklı tercih yapamazsınız

Kadırga sürmüşlüğüm var torku çekişi fena değil. Satışı yavaş ve satmak istediğinde iyi zarar etmeyi gözün kesiyosa sana en uygunu o gibi gözüküyor. Yuki izci içinde iyi yorumlar okudum denemediğim için bilemeyeceğim. Mantıken cbf 150 kalben kadırgadan yana kullanıyorum oyumu.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya merakımdan girdim. Söylediklerinizin çoğu hakkında fikrim yok ama XT 600 ün sesini canlı dinlemeyin. Dinlerseniz mantıklı tercih yapamazsınız
    O iş öyle ne yazık ki. Zaten türk bir vblogger da şans eseri gördüm sonra alttaki videoyu izledim öyle listeye girdi.

Çok büyük bir problem olmadığı sürece sorun değil ancak millet birbirine geçirmenin yolunu arıyor. Cbf 500 sürdüğüm için beni tek kesecek alet bu gibi gözüküyor zaten. Ama çinliyi dağıtsak toplaması 500 tutsa bunun 3 bin tutar. Satan kişi sorunları söylese halledilir de aldıktan 200 km sonra motoru kitlemekten yada biraz bakınca şasenin 5 yerden kırılmış olduğunu görmekten korkuyorum.

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadırga sürmüşlüğüm var torku çekişi fena değil. Satışı yavaş ve satmak istediğinde iyi zarar etmeyi gözün kesiyosa sana en uygunu o gibi gözüküyor. Yuki izci içinde iyi yorumlar okudum denemediğim için bilemeyeceğim. Mantıken cbf 150 kalben kadırgadan yana kullanıyorum oyumu.
    İşte idare eder bir şeye bineriz kadırgayı alırsam. Sırf honda diye commuter a binmek hiç içimden gelmiyor ama kafama sokayım demekte istemiyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/sati...arayanlar.html

2010 üyesi , görmemiş olamaz diye düşünüyorum yinede, yuasa akü alırsanız , arada çevirmeye yetmeyen marş motoru durumundan kurtulursunuz, elektrik aksamını kendim yapsamda küçük ilçe durumundan cross sıçramaları için tesisatın tırtıklı plastik boru ile kaplanması(bunu bile bulamadım düşünün) çözüm olur, gerisi için hiçbir şek,lde garantiyi hiç kimseye vermiyorum, el anahtar tutuyorsa bu fiata 6000 çift takım hemide, hemde su soğutmalı vsvs, (tüccar olup çıkacam) geelll vatandaş gelll.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...arayanlar.html

2010 üyesi , görmemiş olamaz diye düşünüyorum yinede, yuasa akü alırsanız , arada çevirmeye yetmeyen marş motoru durumundan kurtulursunuz, elektrik aksamını kendim yapsamda küçük ilçe durumundan cross sıçramaları için tesisatın tırtıklı plastik boru ile kaplanması(bunu bile bulamadım düşünün) çözüm olur, gerisi için hiçbir şek,lde garantiyi hiç kimseye vermiyorum, el anahtar tutuyorsa bu fiata 6000 çift takım hemide, hemde su soğutmalı vsvs, (tüccar olup çıkacam) geelll vatandaş gelll.
    Motoru boşver hocam çırak olarak alsana beni yanına Şaka bir yana apachilere bakmıştım ama hepsi plakasız cross versiyondu o yüzden üstünde durmamıştım zaten ilanda da bahsetmişsiniz. Sizin motosiklet kesinlikle listeme girdi. Para zaten pcx satılınca gelecek o yüzden istesem de hemen alamıyorum ancak ne yaptığını bilen adamdan motosiklet alınır birde rico lokma takımı var candır..

Bir diğer sorun:

https://www.google.com.tr/maps/dir/H...36.4018488!1m0

A şehrinden B şehrine 90 km hızla giden bir motosiklet 1100 km lik yolu kaç mola ile tamamlar? Yengem hataylı hani olur da anlaşıp gelirsem yemek ısmarlatırım.

Yokyok satıştan caydım, iş içine Hatay yemekleri azçok bilen daldımı ben zarar ederim^^(Fena kebab yapıyorlar kısmet olursa buyursunlar)

Mesafe evet 100% sorun, Mersinden biri almak için römork+araba ile gelecekti 1 hafta sarktı onun için 4 gün rezerv idi kalktı durum.

İlaveten delta50kg dambıl/halter set ve disiplin box torba/stand vereceğim, artık kim kamyon/römork ayarlar ise, kısmet..

A şehrinden B şehrine 90 km hızla giden bir motosiklet 1100 km lik yolu kaç mola ile tamamlar? = Mevcut sele ile , 300 kilometre sonra sperm sayısında ciddi azalma olur garanti ederim ^^

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bu listede cbf bence çok yanlış bir motor. Cbf arazide sıfır iş yapan bir motor. saydığın diğer motorları düşünerek söylüyorum bunu çünkü diğerleri bildiğin araziye giren motorlar. Fakat stabilize olmayan yol dersen her motor gider.

ne kadırga kullandım nede mondial ama şunu rahatça söylerim bunların arasında gebermiş xt bile hepsinden üstündür. XT nin hastaları var tertemiz motorlar fakat o fiyatlara vermeyebilirler doğal olarak.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokyok satıştan caydım, iş içine Hatay yemekleri azçok bilen daldımı ben zarar ederim^^(Fena kebab yapıyorlar kısmet olursa buyursunlar)

Mesafe evet 100% sorun, Mersinden biri almak için römork+araba ile gelecekti 1 hafta sarktı onun için 4 gün rezerv idi kalktı durum.

İlaveten delta50kg dambıl/halter set ve disiplin box torba/stand vereceğim, artık kim kamyon/römork ayarlar ise, kısmet..

A şehrinden B şehrine 90 km hızla giden bir motosiklet 1100 km lik yolu kaç mola ile tamamlar? = Mevcut sele ile , 300 kilometre sonra sperm sayısında ciddi azalma olur garanti ederim ^^
    2 günlük dinlenme ile yapılır herhalde hafta sonu gezmesi olur. Sele kesin bir tarafıma girer ancak onun da çözümü var. 500 liralık airhawk değil tabiki

çiçekli minder dururken

50 kg dumbell ı artık boynuma mı asarım egzoza mı tıkarım bilemiyorum

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu listede cbf bence çok yanlış bir motor. Cbf arazide sıfır iş yapan bir motor. saydığın diğer motorları düşünerek söylüyorum bunu çünkü diğerleri bildiğin araziye giren motorlar. Fakat stabilize olmayan yol dersen her motor gider.

ne kadırga kullandım nede mondial ama şunu rahatça söylerim bunların arasında gebermiş xt bile hepsinden üstündür. XT nin hastaları var tertemiz motorlar fakat o fiyatlara vermeyebilirler doğal olarak.
    Cbf tamamen maddi kaygılardan seçilmiş bir motosiklet. Honda eğitimlerinde aşina olduğum rahat kullanımlı sıfır ruhlu motosiklet. Alırsam büyük ihtimal hayattan soğurum diye tahmin ediyorum.

Xt ler rektifiye yapılmış bu iyi. Ancak çok fazla değişken var referanslı bakmak lazım. Yine de sm olarak çok eğlenebilirim sanıyorum.

1-Xt 600 E
    2-apachi 250 sm
    3-kadırga

Şu pcx i elimden çıkartabilirim umuyorum. Şehir içi süper,kıvrak,yakıtı iyi ama scooter arkadaş içimdeki motorcuyu öldürdü bildiğin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)