Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorlarinizi servise birakiyosunuz ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guvenerek birakiyosunuz motorlari servise,servis bakimli olsun temiz olsun. Peki onlar nasil kullaniyolar? Az once yanimdan honda servisinde calisan birisi gri 500r la yanlaya yanlaya gecti. Peki bu neydi simdi? Motorumu deniyodu yani? Dusuncelerinizi merak ettim bu konuda.
    antilop_skul, mehmetenis ve yüksel66 bunu beğendiler.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Geçen aylarda hondanın bı servisi davalık olmustu servıs sahıbının oglu bı crf kacırıp fotograflar falan cekıp motorla stunt denemelerı yapmıstı sonucunu merak ettım suan

Motosikleti
    Şu an yok..
    Ben çok şahit oldum.Ümraniye'deki yetkili serviste.
    Spacy yi bakıma verdiğimde altta serviste sıfır plakası dahi çıkmamış motorları hazırladıktan sonra showrooma çıkaran elemanlar ara gaz verip allah ne verdiyse gaza yükleniyorlar.
    Bizlerde sıfırdır aman rodaj yapıyım vs. Kıyamadan kullanalım.

Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok şahit oldum.Ümraniye'deki yetkili serviste.
    Spacy yi bakıma verdiğimde altta serviste sıfır plakası dahi çıkmamış motorları hazırladıktan sonra showrooma çıkaran elemanlar ara gaz verip allah ne verdiyse gaza yükleniyorlar.
    Bizlerde sıfırdır aman rodaj yapıyım vs. Kıyamadan kullanalım.
    Honda bayisinin deposunada yakinim,gecenlerde crossruner la gazliyolardi gene

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bayisinin deposunada yakinim,gecenlerde crossruner la gazliyolardi gene
    Doğrudur.Elemanların
    Başında servisin sahibi olduğu halde ben defalarca şahit oldum.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Maalesef bizim insanımız para kendi cebinden çıkmadığı için emanet araçlara çok kötü davranıyor. ben yurtdışı seyahatimde kiraladığım araca bile benzin alırken iyi firmalardan almaya özen gösteren biriyim. malım kıymetlidir, düzgün kullanırım. aracımı başkasına zorda kalmadıkça vermem, başkasından da emanet araç almam. valeye asla araç teslim etmem, 2 km yürürüm ama ben parkederim. insanlar nasıl başkalarının araçlarına bu kadar kötü davranıyor anlamam mümkün değil
    2wheels ve yürekçe bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    emanete ihanet

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    valla güvenmediğin servise bırakmayacaksın. ha ciddi anlamda güvenmiyorsan. kmnin fotoğrafını çek çaktırmadan. döndüğünde tekrar bak.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla güvenmediğin servise bırakmayacaksın. ha ciddi anlamda güvenmiyorsan. kmnin fotoğrafını çek çaktırmadan. döndüğünde tekrar bak.
    Abi diyelimki ariza vardi servise biraktin,usta denemeye cikti deseler ne diyebilirsinki?

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Abi diyelimki ariza vardi servise biraktin,usta denemeye cikti deseler ne diyebilirsinki?
    arıza başka ama periyodik bakım için bırakılmışsa, test sürüşüne çıkmaya gerek olmaz kanımca

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hocam kac km deneme surusune cikilir. Benim motor toplandi. Usta 3 gun durdugu yerde ara ara calistirdi rolantide. 3 gunde 10 km yapti ayri ayri zamanlarda farkli anlarda denedi motoru. Yani 10 kmyi ben fazla bile soylemisimdir.
    Yani 10 km sayaçta artması hadi tamamda 20 de falan

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben gungore birakmistim
    Motosiklet geldiginde aynalar uste dogru katlanmisti kim bilir nasil kullanmistir...
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Uşakta Oturuyorum Servisime Çok Çok Güvenmeme Ragmen arada işim çok abim bırak yarın al yada sabah koy aksam al dıyor başında bekliyorum makinanın

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Motosiklet bırakılır mı ya 1 saat işi var desede dibinden ayrılmam

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Şahsen ben mutluhandan çok memnundum bu konuda
    Serviste makinanızı bi esengülde izleyebiliyorsunuz ama işçilik ücretleri biraz farklı oluyo tabii
    Yada benim gibi iyi ustaya bağlı kalıp makinayı emanet edeceksiniz
    Benim 600fim mutluhanda ya bayram ya da latif usta bakardı 2side ayrıldılar çok oldu birde kenan vardı baya eskileri onuda yeni buldum mutluyum ondan ��
    weirdo1 bunu beğendi.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Benim Elektrikli bisikleti bırakmıştım ulan ya geldim baktım aynanın biri kırık,yolcu ayaklığı yamulmuş , ön fren maneti kırılmış sorduğumda bilmiyoruz başka motor çıkarken çarpmış olabilir felan dedi abi dediğim bildiğin sürüklenmiş bu uzatma biz yapmadık yürü işine dedi yan daki camcıya sorduğumda parça almak için gün içinde kullandıklarını ve dükkan önünde ön lastik kayması sonucu düştüğünü umursamadan içeri girip parçayı taktıkdan sonra başka parça almaya giderken kaldırıp gittiğini söyledi tabi ispatlayamassın dedi adam .
    Uzun lafın kısası bu işin öbür dünyası var herşeyin hesabı sorulacak.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benim onayim ve gozetimim olmadan denemeye cikamaz usta veya baskasi. Bakimini yapmadan once veya yaptiktan sonra denemesi gerekiyorsa illaki, bekler orda motor. Ayrica denemesi neden gerekiyormus? Denerken biryere vursa, devirse veya daha da kotusu basks bir insana zarar verse ne olacak? Arabanizi servise verdiginizde bi tur binip deniyorlar mi?
    mtunc bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Bu tip durumlara takılıyorsanız, haliniz duman.
    Motor devrilir/düşer çırak çekerken çizer, çırak motorla gezer, usta motora atlar bi yere gider gelir, full depo dolu verirsin, ışık yanarken teslim alırsın. çok çıktı karşıma ve dahada çıkacağını biliyorum.

Bana yalan söylenmesi yerine, işin gerçeği anlatılırsa ve olası hasarda çözüm önerilirse o kadar tınlamam.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Araba motor herkes bırakıyor, kaza yaptık 1 ay grenajsız kaportasız aracı ne yapacağız mecbur serviste kalıyor. Tanıdık yada güvenilir servislere bırakacaksınız, bırakırkende titizseniz aracınızdaki hasarları km yi teslim formuna yazıp yetkılıye kaşe, imza attıracaksınız. Gerçi km telinide çıkartabilirler zor birşey olmasa gerek.

Motosikleti
    Forza 250
    Ben arabada başıma gelen birşeyi anlatayım sizlere, arabayı bir gün ufak bir kazadan dolayı servise bıraktım. Kaskodan onarım yapılacak. Bıraktığım servis de bir kaç markanın birden bayisi. Benim bıraktığım yerde boyahane yokumuş, diğer markanın servisinde varmış. Dedim ya grup şirketi 3-4 markanın bayi ve servisi var. Sen ver 18 yaşında elemana boyahaneye götürsün diye, sen al benim tek kapı spor arabamla hız denemesi yaparken bir arabaya arkadan vur !(Tabi ben bunu sonradan öğrendim.) Normalde 3-4 sürecek olan tamir 1 hafta oldu ses yok. Arıyorum servisi arabam ne zaman çıkacak diyorum yok boyahanede sıkıntı var, yok fırın bozuldu . Tamam dedim. Boyahanenin nerede olduğunu öğrendim, atladım ikame araca gittim. Ne göreyim benim arabanın ön tamponu indirmişler, kaputu sökmüşler, farlar kırık. O an yaşadığım öfkeyi, kederi, şaşkınlığı hayatımda bir daha yaşamadım. Hemen servis müdürünü aradım. Siz dedim benim arabamı nasıl 18 yaşında bir velede nasıl verirsiniz bir, madem arabamı çarptınız neden bana yalanlar uyduruyorsunuz dedim. Ama elim ayağım titriyor. Servis müdürüne bekle yanına geliyorum dedim. Amacım kesinlikle darptı, gittim müdür direk sıvışmış. Sakinleşmem 3-4 saati buldu. Sonrasında genel müdür yardımcısı beni aradı şirketin. Rahat bit yarım saat de ona saydırdım. Adam alttan alıyor. Sizi şikayet edicem, bayiliğinizi elinizden aldıracam, mahkemeye vericem, yok savcıya vericem neler söylüyorum. Size sonucu söyliyeyim arabanın kaputu değişti, radyatör değişti, farlar değişti, ön tampon değişti, navigasyon takıldı arabaya, full boya koruma yapıldı, tabi ben bunları yemedim. Aracım değer kaybına uğradı onu ne yapıcaz dedim ? Beyefendi navigasyon taktık boya koruma yaptık diyor. Bende dedim ki aracımı kazasız halindeki ederinden alıyorsunuz benden. Yok mok dedi tamam dedim. Avukatıma gidip bir ihtar yolladım. Ertesi gün yana yakıla arıyorlar gelin arabanızı alalım diye. Gittim arabayı alıp çekimi verdiler.
    mtunc, sarph35, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)