Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehirler arası çıktığım ilk yol-215 km.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Herkese merhaba. Çıktığım ilk şehirler arası yol deneyimim hakkında yazmak istedim. Motor 125'lik Honda Innova. CUB olmasına rağmen çok uzun bir tur olmadığı için yola çıkmaya karar verdim. Rotam Ödemiş(izmir)> Beydağ(izmir)> Nazilli(aydın)> Merkez(aydın)> Hamamköy(izmir)> Ödemiş(izmir). Yolun sadece Nazilli-Aydın merkez arası bölünmüş yoldu. Gerisi Aydın dağlarından ilerleyen gidiş-geliş yoldu. Çıktığım günlerde çok şiddetli rüzgar olmasından dolayı biraz zorlandım. Özellikle düz ve rahat olmasına rağmen Nazilli-Aydın merkez arasında saatte 40 km'yi geçemedim malum motor da hafif rüzgar savuruyordu. Genel olarak arabayla gidilenden 15-20 dk. daha fazla sürdü yolculuğum. Yakıt sıkıntı olmadı bilirsiniz Innovalar kokluyor benzini. Bu şekilde ilk çıkışımdan dolayı bazen virajlarda hızımı ayarlayamadım. Asfaltta da kayacak gibi geldiği oldu. Tavsiyeleriniz varsa dinlerim. Birkaç fotoğraf çektim onları da paylaşmak isterim. Okuduğunuz için teşekkürler.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Scout76, Hubalahubhub, GezeGeze ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yollar çok güzel duruyor gazlaması ne güzel olur bee . Güzel çalışma elinize sağlık
    Bu arada tabelayı kuşunlamışlar mı ne

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    teşekkürler. eskiye göre azalsa da hala hedef tahtası olan tabelalar var. yollar da dağda olmasına rağmen rahatça sürüş yapılabilecek şekilde, keyifli.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Kazasız belasız nice bilinçli surusler dilerimm

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    hacım adın soyadın ne anladığım kadarıyla ödemişlisin önümüzdeki hafta ödemişteyim oturup görüşelim

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Eglenceli kazasız belasız sürüşleriniz olsun

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Nazilli-Beydağ arası çok güzeldir. İster yeni başlayın, ister bir pasınızı atmak isteyin, isterseniz sadece doğası için gezin; virajlar çok heyecanlı, kıvrıla kıvrıla hem iniyorsunuz, hem çıkıyorsunuz, sonra yine iniyorsunuz; ve yine ...; lunapark gibi . Arada durup manzara molası veriyorsunuz.

Nispeten tenha. Rahatça çalışabilirsiniz.

Anayola gelirsek; evet Aydın-Denizli duble yol ama felaket rüzgarlı olduğundan 40-50'yi i geçmek mümkün değil ;) en azından bizimki gibi 125 kg'luk motosikletlerle...

Güzel dolaşmışsınız. Nice keyifli sürüşler!

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    evet hocam rota güzel. rüzgar olayı şöyle, giderken mesela şiddetli rüzgarın başladığı 3 gün falandı. saatte 25 km'yi bulan lodos. yürürken etkilemez aslında o kadar ama iki teker başka. kendi hızımla da savurduğu oluyordu. rota olarak dağlardan geçsek de konum olarak merkezler ovalık. öyle olunca daha da şiddetli olduğu oldu. dönerken mesela hafif bir rüzgar vardı ve ovada rahatlıkla 90-100 km/h 'e kadar çıkabildim. teşekkürler.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bol bol aydın burdur yapmıştım yollar öylesine güzel ki altımda 1000'lik olsa gazlaya gazlaya giderdim

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Isparta - Nazilli'yi, geze geze bir de bu taraftan gideyim diye Burdur üstünden de gitmiştim geçen 1,5 sene içinde bir keresinde; Burdur - Hacılar - Yeşilova üzerinden...

Salda gölünün kenarından ayrıldığımda akşam olmak üzereydi. Kıvrım kıvrım... Issız... Tenha... Doğanın içinde ...

Güney'e vardığımda karanlık çökmüştü. Daha da karanlığa kalmamak için burası kesinlikle non-stop bölgesi; ne yapıp edip kendinizi anayola atmalısınız!

Tanrınız, siz ve motosikletiniz...

Güney'den sonraki düzlükte anayolun ışıklarını gördüğünüzde önce bir rahatlama hissediyorsunuz... ama o yol öylesine dümdüz ve öylesine uzun ki, E87 Antalya-Denizli anayolundan geçen araçların ışıklarını görüyorsunuz; ama git git bitmiyor!

İnanmayan bir arkadaşınız çıkarsa, akşam karanlığına yakın Salda Gölü kenarından E87 Antalya-Denizli karayoluna ulaşmaya çalışmasını söyleyebilirsiniz
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bol bol aydın burdur yapmıştım yollar öylesine güzel ki altımda 1000'lik olsa gazlaya gazlaya giderdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isparta - Nazilli'yi, geze geze bir de bu taraftan gideyim diye Burdur üstünden de gitmiştim geçen 1,5 sene içinde bir keresinde; Burdur - Hacılar - Yeşilova üzerinden...

Salda gölünün kenarından ayrıldığımda akşam olmak üzereydi. Kıvrım kıvrım... Issız... Tenha... Doğanın içinde ...

Güney'e vardığımda karanlık çökmüştü. Daha da karanlığa kalmamak için burası kesinlikle non-stop bölgesi; ne yapıp edip kendinizi anayola atmalısınız!

Tanrınız, siz ve motosikletiniz...

Güney'den sonraki düzlükte anayolun ışıklarını gördüğünüzde önce bir rahatlama hissediyorsunuz... ama o yol öylesine dümdüz ve öylesine uzun ki, E87 Antalya-Denizli anayolundan geçen araçların ışıklarını görüyorsunuz; ama git git bitmiyor!

İnanmayan bir arkadaşınız çıkarsa, akşam karanlığına yakın Salda Gölü kenarından E87 Antalya-Denizli karayoluna ulaşmaya çalışmasını söyleyebilirsiniz
    şu Gölhisar-Denizli-Aydın-İzmir yolu çok güzel be arkadaş tam da güneş batımında yol hiç bitmesin istiyorum (bir de denizli-afyonkarahisar yolu da çok güzel)
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Tekeriniz düz bassın gelecek yolculuklarınızdaki fotoğrafları bekliyoruz

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Gölhisar güneyde kalıyor; oraya kadar hiç inmedim. Haritada baktım; dümdüz orası da; güzel olsa gerektir.

Denizli - Afyon yolunu Dinar'a kadar çok geldim gittim. Dümdüz, tatlı virajlar, rüzgar, tufan, fırtına .. tamam, fazla abartmayayım Ama yağmur vardı ...

Dümdüz yolda yağmura girmenin güzelliği şurda; kupkuru ilerlerken ilerde yağmurun inmeye başladığını görüyorsunuz, ve otomatik araba yıkamaya girercesinesine içinden geçip gidiyorsunuz ... .... heyyooo .... Sonra, rüzgarda kuruyorsunuz. Monttan içeri sızmıyor zaten ... Sonra yine yağmura yakalanıyorsunuz .... ahahaha ....

Demin bahsetmeyi unutmuşum; E87'ye çıktıktan sonra Serinhisar'da sağdaki köfteci güzeldi.

Nazilli'den Isparta'ya dönerken de Dazkırı'da, Dazkırıdan Dinar'a doğru çıkmadan hemen önce sağdaki otel&dinlenme tesisinin köftesi güzeldi; masa yerine sedir gibi alçak masalarda, güzel bir köşede, 1 saatte kendime ancak gelebilmiştim, yemek, çay vs derken

Afyon'a kadar gidecek olursanız, olur da günün birinde, dönüşte Şuhut'tan dönmenizi tavsiye ederim, Afyon ovasından Bozdurmuş beli üzerinden. Kıvrım kıvrım %7-%8 ile inerken Eğirdir Gölü manzarası muhteşemdir.

Bi uzun yola çıksam iyi olacak şu sıralar sanki .
    ByYlmzZz bunu beğendi.

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Guzel bir deneyim darisi basima diyecegim ama sile git gelde bile perte cikiyorum ben.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bende izmirden motorla gitmek istiyorum. Dgs denmi gitmek mantıklı

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gölhisar güneyde kalıyor; oraya kadar hiç inmedim. Haritada baktım; dümdüz orası da; güzel olsa gerektir.

Denizli - Afyon yolunu Dinar'a kadar çok geldim gittim. Dümdüz, tatlı virajlar, rüzgar, tufan, fırtına .. tamam, fazla abartmayayım Ama yağmur vardı ...

Dümdüz yolda yağmura girmenin güzelliği şurda; kupkuru ilerlerken ilerde yağmurun inmeye başladığını görüyorsunuz, ve otomatik araba yıkamaya girercesinesine içinden geçip gidiyorsunuz ... .... heyyooo .... Sonra, rüzgarda kuruyorsunuz. Monttan içeri sızmıyor zaten ... Sonra yine yağmura yakalanıyorsunuz .... ahahaha ....

Demin bahsetmeyi unutmuşum; E87'ye çıktıktan sonra Serinhisar'da sağdaki köfteci güzeldi.

Nazilli'den Isparta'ya dönerken de Dazkırı'da, Dazkırıdan Dinar'a doğru çıkmadan hemen önce sağdaki otel&dinlenme tesisinin köftesi güzeldi; masa yerine sedir gibi alçak masalarda, güzel bir köşede, 1 saatte kendime ancak gelebilmiştim, yemek, çay vs derken

Afyon'a kadar gidecek olursanız, olur da günün birinde, dönüşte Şuhut'tan dönmenizi tavsiye ederim, Afyon ovasından Bozdurmuş beli üzerinden. Kıvrım kıvrım %7-%8 ile inerken Eğirdir Gölü manzarası muhteşemdir.

Bi uzun yola çıksam iyi olacak şu sıralar sanki .
    beni benden aldın resmen tavsiyeni yazdım kenara ciddi bir gezi planım var motorumu aldıktan sonra..afyon dazkırı'ya gitmiştim arkadaşın yanına. Dazkırıyı'da çok sevmiştim mükemmel yerler..gölhisar-denizli yolunda canımı sıkan tek şey şu cankurtaran rampası yok mu inerken güzel de çıkarken o benzinin içmesi beni fena kızdırıyordu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende izmirden motorla gitmek istiyorum. Dgs denmi gitmek mantıklı
    kastınız hgs mi ? ben her zaman şunun taraftarıyım ; anayol'a girmeme ihtimalin varsa ki senin gideceğin yön neresi bilmiyorum (ben izmir'den antalya'ya gittiğimde ana yolu kullanmamıştım)kesinlikle alternatif yollar'dan git hayat oralarda çünkü.yoksa birden fazla şehir ve güzelliklerin üzerinden geçerken sizin görebildiğiniz sadece asfalt..
    GezeGeze bunu beğendi.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba fotograflar cok guzel duruyor yesili ozlemisiz.Nice keyifli suruslere, kazasiz belasiz

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    öncelikle fotolar harika,bu sizin için iyi bir başlangıç,önceleri böyle kısa yollar gidilir,sonra sonra bu motorla gezme sevdası adamın yüreğine işler, daha sonrasımı ? onuda daha büyük motorla gezmeye ve daha uzun km ler yapmaya başlayınca anlatırım,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Cevap vermişler zaten ben de hgs olarak alıyorum ve yazıyorum. Hocam mesela İzmir aydın gidecekseniz kesinlikle otobanı kullanmayın. Torbalıdan şöyle Selçuk ordan da çamlığa tırmanış iniş derken doğa çok güzel zaten. Benim planımda adaya uğramak da vardı fakat havalar serinledi biraz kısa kestim ona da ayrı bir tur ayarlarım dedim. Eğer imkanınız olursa hava da müsait olursa adaya da uğrarsınız. İzmir'den yemeği yiyip çıkarsınız sonra dediğim tırmanışlar inişler bitince ortaklarda bir çöp şiş yersiniz çok keyif verir. Bir başka seferde de otobana çıkarsınız. O da ayrı keyif verir çünkü kusursuz diyebileceğim bir yol. Çoğu kişi de bu görüştedir.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)