Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ülkemizin muhteşem yağ gibi yollarında ilk kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hsynymn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Herkese selamlar. Motor kullanmaya başlayalı yaklaşık 1000 km oluyor. Bugün işten çıktım herşey normal şekilde fıtı fıtı kendi halime gidiyorum 2 arabanın ortasında kalıp yaklaşık 1 metre karelik bozuk çukurlu yolu son anda fark edip panik fren yaptım. Tabi ön teker bana eyvallah diyip uzaklaştı bende yeri öptüm tabi. Çok şükür ufak tefek sıyrıkla atlattık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

İşte bunlar hep abs geçmiş olsun.
    mchi bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Motor neydi?

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    geçmiş olsun diyelim..

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Geçmiş olsun hasarın büyük olmaması sevindirici

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 arabanın ortasında kalmamak daha önemlisi çukuru son anda farketmemek lazım, geçmiş olsun

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı miracle1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bunlar hep abs geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim hocam sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor neydi?
    125 Znu nostalji

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı lejyonerz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun diyelim..
    teşekkür ederim kimsenin başına gelmesin inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hasarın büyük olmaması sevindirici
    şükür bişey yok sola yattık az bi çizik var birde hafif gidonun dengesi bozuldu sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 arabanın ortasında kalmamak daha önemlisi çukuru son anda farketmemek lazım, geçmiş olsun
    çukur virajda olunca biraz zor oldu tabi teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    teşekkür ederim

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Virajda iken 2 arabanın arasında mı seyrediyordun?
    Öyleyse verilmiş sadakan varmış :O

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Kontra versen kurtarırmışsıncısınlar gelmeden geçmiş olsun.
    Bende dün ybr aldım 2014 model düşürürüm diye içim içimi yiyor ilk defa bir motosiklete 6000tl verdim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Hsynymn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çukur virajda olunca biraz zor oldu tabi teşekkür ederim.
    baba ne yaptın sen yaa virajda frene basmayı bırak sadece debriyajı sıkmak bile kaza yaptırıyor adama. bir daha virajda frene basma! debriyajı sıkma! gaza basma! gazı bırakma! hiç bir şey yapma. girdiğin hızla çık. dönemeyecek isen neden daha önceden yavaşlamadın? cevap versene? illa azarlamak mı lazım

şaka bir yana hakkaten virajda böyle şeyler yapmayın, sağı solu kopan motorcular görmek istemiyoruz artık. bu yapılan hata acemilik değil bilgisizlik bence.

virajda fren yapmanın yanı sıra debriyaj sıkıp bırakmakta adamı düşürüyor.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Alıntı twobros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün ybr aldım 2014 model düşürürüm diye içim içimi yiyor ilk defa bir motosiklete 6000tl verdim.
    2014 model ybr ye neden o kadar para verdiniz zaten 2017 modeller o fiyatlara benim bildiğim zamanında (2013-2014) o motosiklet 3.5 - 4 bin türk lirasıydı

Geçmiş olsun bu arada virajda iki aracın arsında derken şerit olarak 3 şeritli bir yolda siz orta şeritten giderken arabalar sağ ve sol şeritten mi gidiyordu yoksa 2 şeritte yan yana giden araçların arasında mı gidiyordunuz . Eğer ikinci dediğim olayı yaptıysanız harbiden Allah korumuş sıyrıklarla atlatmanız mucize gibi bişey. Aslında lastikler ve amortisörlerinde bu kazada eminim bir rolü vardır.
    Tekrardan geçmiş olsun saygılar.

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    @Ali Bircan

2017 sıfır fiyatı 7500+sigorta ve ruhsat işlemleriyle 8500lere kadar çıkabiliyor. aldığımda 1600kmdeydi. hem aksesuarlı hemde temiz olunca kaçırmak istemedim.
    saygılar

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajda iken 2 arabanın arasında mı seyrediyordun?
    Öyleyse verilmiş sadakan varmış :O
    şöyle oldu ben normal halde gidiyorum arkadan sağ ve soldan gelen 2 araba var çukurunda maşallahı var kontra yapıp kacacak vakit bulamadım düştüm. Eyvallah sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Alıntı twobros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkmadan sürmek lazım aslında ama dikkati elden bırakmamak gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba ne yaptın sen yaa virajda frene basmayı bırak sadece debriyajı sıkmak bile kaza yaptırıyor adama. bir daha virajda frene basma! debriyajı sıkma! gaza basma! gazı bırakma! hiç bir şey yapma. girdiğin hızla çık. dönemeyecek isen neden daha önceden yavaşlamadın? cevap versene? illa azarlamak mı lazım

şaka bir yana hakkaten virajda böyle şeyler yapmayın, sağı solu kopan motorcular görmek istemiyoruz artık. bu yapılan hata acemilik değil bilgisizlik bence.

virajda fren yapmanın yanı sıra debriyaj sıkıp bırakmakta adamı düşürüyor.
    hocam normalde virajda frene basmadan giderim ama burda dalgınlığa gelip son anda fark etmek benim düşmeme sebeb oldu. Diyorum ya çukur nerden baksan 1 metrekare kadar. Sağlık olsun diye daha dikkatli olalım hepimiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model ybr ye neden o kadar para verdiniz zaten 2017 modeller o fiyatlara benim bildiğim zamanında (2013-2014) o motosiklet 3.5 - 4 bin türk lirasıydı

Geçmiş olsun bu arada virajda iki aracın arsında derken şerit olarak 3 şeritli bir yolda siz orta şeritten giderken arabalar sağ ve sol şeritten mi gidiyordu yoksa 2 şeritte yan yana giden araçların arasında mı gidiyordunuz . Eğer ikinci dediğim olayı yaptıysanız harbiden Allah korumuş sıyrıklarla atlatmanız mucize gibi bişey. Aslında lastikler ve amortisörlerinde bu kazada eminim bir rolü vardır.
    Tekrardan geçmiş olsun saygılar.
    Ben hafif önlerinden gidiyordum. arkadan geldikleri için kaçış yapamadım birde son anda fark edince panik fren olayıyla düştüm. Teşekkür ederim dostum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    1- Önce geçmiş olsun. Allah bir daha vermesin inşallah.

2- Hatalısın. Bunu kabul et ve ders çıkart. Hatayı hazmet, bir daha yapmazsın zaten.

3- Hatanı bilmezsen veya kabul etmezsen, aynı şekilde tıpatıp ikizi bir kaza yaparsın.

4- Trafiği okumak, konumlanma, öngörü hakkında bilgiler edin, eğitimler al hocam.

ayrıca virajda mecbur kalınırsa frende yapılır, önde arkada, zordur çalışma gerektirir ama mecbur kalırsanız yapılır, gazda kesilir, nasıl yapılacağı hakkında tonla yazı makale var, yapın rahatça demiyorum dikkat edin, yapmaya gerek kalmadan viraja girmek en doğrusu ama bazen olmuyor işte, hazırlıklı olmak lazım....

geçmiş olsun bu arada...
    killingroad bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    2 arabanın arasına girmemeyi öğrenmiş oldun ozaman. yani girersin ama anlık girmelisin, asla 3 4 saniyeden fazla araç arasında sürmemelisin.
    geçmiş olsun.

Abs bütün araçlara mecburi olmalı. Teker sayısı önemli değil.

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Önce geçmiş olsun. Allah bir daha vermesin inşallah.

2- Hatalısın. Bunu kabul et ve ders çıkart. Hatayı hazmet, bir daha yapmazsın zaten.

3- Hatanı bilmezsen veya kabul etmezsen, aynı şekilde tıpatıp ikizi bir kaza yaparsın.

4- Trafiği okumak, konumlanma, öngörü hakkında bilgiler edin, eğitimler al hocam.
    hatalıyım onu kabul ediyorum zaten.dikkatsizliğimin cezasızını aldım. geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca virajda mecbur kalınırsa frende yapılır, önde arkada, zordur çalışma gerektirir ama mecbur kalırsanız yapılır, gazda kesilir, nasıl yapılacağı hakkında tonla yazı makale var, yapın rahatça demiyorum dikkat edin, yapmaya gerek kalmadan viraja girmek en doğrusu ama bazen olmuyor işte, hazırlıklı olmak lazım....

geçmiş olsun bu arada...
    teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 arabanın arasına girmemeyi öğrenmiş oldun ozaman. yani girersin ama anlık girmelisin, asla 3 4 saniyeden fazla araç arasında sürmemelisin.
    geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs bütün araçlara mecburi olmalı. Teker sayısı önemli değil.
    abs önemli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)