Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VİZE

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsiklet vize işlemleri nasıl oluyor? Lütfen anlatırsınız. Vizeye para gidiyormuş?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    "Motosiklet vize işlemi" derken sanırım motosikletinle yurt dışına çıkmayı kastediyorsun?

Lazım olan iki adet belge var;

1) Green Card Sigorta (Yeşil Sigorta diye de bilinir)- Bulgaristan veya Yunanistan üzerinden karayoluyla Avrupaya çıkacaksanız bunsuz çıkılmaz. Seyahatin süresine göre 15 günlük - 1 aylık - 3 aylık gibi süreler için yaptırabilirsin

2) Uluslararası Ehliyet.. Bu da Turing tarafından ekstra ücret karşılığı veriliyor. Eğer 2016 itibariyle çıkan yeni tip ehliyetin varsa, uluslararası ehliyete de gerek yok

Pasaport ve yurtdışı seyahat saglık sigortanın zaten olduğunu varsayıyorum

Yurtdışı değil. Trafik vizesi yurt içinde. Arabalarda oluyor. Motorlardada olması lazım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Motorću adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı değil. Trafik vizesi yurt içinde. Arabalarda oluyor. Motorlardada olması lazım.
    Hocam vize diye birşey yok. Ne olduğunu tam olarak öğrenin. Vize demek, yurda giriş belgesi demektir. Amerika vizesiyle amerika ya girersiniz, İspanyol vizesiyle (veya schengen işte) İspanya'ya girebilirsiniz gibi.

Yine sizinle empati kurarak şunları sorduğunuzu varsayıyorum. Motosiklette trafik sigortası olur, muayene olur, motorlu taşıtlar vergisi olur, ruhsat olur. Ne olduğunu öğren önce, ona göre sorarsan yardımcı olabiliriz.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Trafik vizesi diye bir şey duymadım.. Motosikletler de tüm motorlu taşıt araçlarının tabi olduğu hükme tabidir. ihtiyacı tam olarak yazarsanız bilenler yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    beyler arkadaş büyük ihtimalle izmirli. araç muayenesine vize derler orda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Alıntı Motorću adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet vize işlemleri nasıl oluyor? Lütfen anlatırsınız. Vizeye para gidiyormuş?
    dostum tüvtürkten randevu alıyorsun internetten alabilirsin. randevu günü ve saatinde orada oluyorsun. sinyallerine farlarına fren lambana filan bakıyorlar. iki tur attırıp fren yaptırıyorlar sana frenler tutuyormu diye. motor üzerinde ruhsata kayıtlı olmayan birşey varsa çanta sisybar vs. bunlar hafif kusur sayılıyor ama motor muayeneden geçiyor. ama diğer saydıklarım ağır kusur sayılıyor.

bu arada muayene ücreti 100 liramı öyle birşey

Motosikleti
    KTM DUKE 250 ABS 2017
    İlaveten vadesi geçmiş motorlu taşıtlar vergisi ve trafik cezasının olmaması gerekir diye biliyorum, ödeyip gitmek lazım.
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı unall82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlaveten vadesi geçmiş motorlu taşıtlar vergisi ve trafik cezasının olmaması gerekir diye biliyorum, ödeyip gitmek lazım.
    aynen bunları yazmayı unutmuşum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)