Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

APP plaka pişmanlıktır işte örneği

Motovento
    REKLAM ALANI
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bayılıyorum sizin kanala helal olsun hocam
    prosodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayılıyorum sizin kanala helal olsun hocam
    çok teşekkür ederim
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay arkadaş, bu nasıl iş.
    Benim motorda da aldığımdan beri APP plaka var, orjinal plakası teslim edilmedi. En azından mühürlüsünden bastırıp taktırayım bari.
    Geçmiş olsun.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Gaziantepte öyle tabela gibi kocaman plaka yapmıyorlar ve app plaka derdimiz yok cok sukur ama diğer şehirlerin buyuk bir bölümünde kocaman plakalar var ne yazık ki.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    600rr plakasız yakalamıstı polisler bebekte 92 tl kesip bıraktılar. Tabi bağlayacağız falan denildi bir süre ama bıraktılar sonunda.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
    DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Tescil Plakaları

Nitelik ve Ölçüleri

Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049)

Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir.

a) Nitelikleri

Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 ½ sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm, % 0.2 akıcılık sınırı, en az 90 N/mm, uzama direnci en az % 6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır.

Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur.

Geçici plakalardan gümrük plakaları ile altı güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kâğıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.

b) Ölçüleri

1) Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde 15x24 santimetre,

2) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon, çekici ve otobüslerde ön plaka 11x52, arka plaka 11x52 veya 21x32 santimetre; plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre,

en ve boyda olur.

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Beyler ayrıca daha yeni bir aracın app plakaya sahip olmasından dolayı ekipler tarafından durduruluyor, sonrasında beyin ve bir takım parçalarında da değişiklik tespit ediliyor, araç incelenmek üzere kriminal labaratuarına gönderilicek. Bu aracın gönderimi çekici vasıtası ile olacak ve araç kiralık araç yani bu süreç 2 ayı bulsa adamın aracı 2 ay yatacak. Yani akıl karı değil. Birde konuyu tam araştırmadım ama mühürlü app nasıl oluyor onu anlamadım. Bu şahısta mühürlü app yaptırdık. dedi. Plaka basma yetkisi sanırım emniyet genel müdürlüğü tarafından cemiyete verilmiş, üstelik bu adamlar yetkinin kendinde olmadığını ve cemiyet mühürlü şeklinde reklam yaparak beyan ediyor. Cemiyet nasıl oluyorda herhangi bir belge tanzim etmeden eski plakalara el koymadan Emniyete bu durumu haber vermeden önüne gelen app plakayı mühürlüyor. Beyler bunun adı çift plakadır. Plakalar aracınıza tahsis edilmiş resmi belgelerdir. Siz istiyorsunuz diye üzerinde bir değişiklik yapamazsınız evrakta sahtecilik suçunu oluşturur. Bence hiç bu toplara girmeyin takın abicim plakanızı bakın hindistana adamlar birde öne plaka takma zorunluluğu var ya bizde de öyle olsaydı ? Farın altında kocaman bir plaka hahaha Neyse şaka bir yana arkadaşlar neticeleri sizi üzecekse yasa ne diyorsa onu yapmak bana göre daha eftaldir. Kalın sağlıcakla

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    İyi diyorsunda ufacık motora kocaman plakada olmuyor eşimin motorunda mesela büyük plaka yamuluyor ruzgardan burda asıl mesele ruhsattakı plaka ıle aynı olup olmadıgıdır ki çift plaka okup olnadıgı anlaşılsın helekı plakayı yolda dusurdun ugras dur uzun iş yeni plaka alıcan ruhsata degısıklıgı yaptırıcan

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    ayzek hocam burada ki asıl mesele kanuna ve nizama uygun olup olmadığıdır. Ben size mevcut KTK yönetmeliğinden alıntı yaptım. sahte evrak tanzim etmektir Tck. da yer alır. Normalde çift plaka diye bir durum söz konusu bile olamaz. Trafik polisi sizin plakalarınızın app olduğunu yada orjinal ebat ve boyutlarda olmadığını fark ettiği anda süreç başlar. Yani burada arzu ettiklerimiz ile hukukun gereği ayrımı söz konusu ve hukuk daima işler. Ben yukarıdaki örnekte bu husus ile ilgili bir adamın başına neler gelebileceğini yazdım. Ben polis olmama rağmen inanın motosikletimi aldığım gibi gidip hemen orjinal plakasını çıkarttım. Biliyorum çünkü farklı davranırsam benim başımın ağrısı bana ömür törpüsü niye uğraşayım niye ağız açayım. Niye garip hallere gireyim bırak benim plaka da büyük oluversin 2 civata değil de 5 civata çakarım. El aman demektense gerekirse balya teliyle bağlar, gerekirse kaynak yaparım daha ne söyleyim.
    darkmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Arkadaşın biri demiş plaka şekilli katlanabilir vs olunca beygir mi artıyor yakıt mı düşüyor diye.
    Sen de o zaman saçını kazı. Ya da tarama doğal haline bırak, tabi kel değilsen. Jole sürme. Ya da sadece tek bir renk kıyafet giy. Her gün aynı yemeği ye.
    Plakada yazanlar sahte olmadıktan sonra ister Times New Roman olsun ister Monotype Corvisa ister Tahoma.

oradaki mevzu standart plaka ebatları dişina çıktığınızda, font değişirse punto değişirse felan, otomatik kamera sistemleri, okuyamaz algılayamazdır, bunun için önemlidir, trafikde çalışan yazılımlar standart plakaya göre ayarlanır.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav en sevmediğim hatta nefret ettiğim şey egzoz ve app plaka'dır. yapmayın şunları arkadaş ya

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Aradaki yorumları okumadan yazayım; yıllardır şoförler odasının soğuk mührü olan küçük ebatlı plakalarla kullanırım motosikletlerimi. Ancak belli başlı kuralları çiğnemeden.

Öncelikle plakanın okunaklı olması lazım. Yani standart fon rengi ve font tipinde. Bu şekilde plakanız okunaklı olur hem kameralarca hem de diğer araçlarca. Bir de orijinal büyük ebatlı plakayı yanınızda taşımanız lazım. Muayeneye giderken küçük plaka ile muayeneye sokup, büyük plakaya muayene pulu yapıştırttım. Hafif kusurlu olarak geçti. Olay bu kadar basit.

Sözün özü sadece app plaka ile sürmek plakasız araç sürmek ve hatta çalıntı plaka veya çalıntı araç sürmekle eşdeğer bir suç. O sebeple aracınız bağlanmış. Sizin hatanız motorun orijinal plakasını motoru alırken sahibinden istememeniz olmuş. App plaka pişmanlık değildir yani. Usulüne uygun oynadığınızda ters durumlarla karşılaşmazsınız.

Geçmiş olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ya abiler iyi güzel diyorsunuzda o tabak gibi plakayı takınca sinyallerin yarısı gidiyor.
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki yorumları okumadan yazayım; yıllardır şoförler odasının soğuk mührü olan küçük ebatlı plakalarla kullanırım motosikletlerimi. Ancak belli başlı kuralları çiğnemeden.

Öncelikle plakanın okunaklı olması lazım. Yani standart fon rengi ve font tipinde. Bu şekilde plakanız okunaklı olur hem kameralarca hem de diğer araçlarca. Bir de orijinal büyük ebatlı plakayı yanınızda taşımanız lazım. Muayeneye giderken küçük plaka ile muayeneye sokup, büyük plakaya muayene pulu yapıştırttım. Hafif kusurlu olarak geçti. Olay bu kadar basit.

Sözün özü sadece app plaka ile sürmek plakasız araç sürmek ve hatta çalıntı plaka veya çalıntı araç sürmekle eşdeğer bir suç. O sebeple aracınız bağlanmış. Sizin hatanız motorun orijinal plakasını motoru alırken sahibinden istememeniz olmuş. App plaka pişmanlık değildir yani. Usulüne uygun oynadığınızda ters durumlarla karşılaşmazsınız.

Geçmiş olsun.
    aynen orjinal plakayı alırken sahibinden istemedim zaten onda da yokmuş yanımda mühürlü plaka olsaydı polis ceza bile yazmayacaktı. 14 nisanda gelen yeni yasaya göre de orjinal plakası kayıp olan araçlar yeniden ruhsat ve yeni baştan plaka yani harfleri ve rakamları değişmiş olarak yeni bir plaka almak zorundalar. bu da cezanın bütçesini bayağı arttırıyor yeni ruhsat bedeli 200 lira

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Karayolları Trafik yönetmeliğine göre plaka ölçüleri:

Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde 15x24 santimetre.olacak.
    öyle ama uygulama her zaman Türk işi,zamanına ve adamına göre,
    Ha bir de motorun soluna takılan chopper plakaları,kuyruğu iptal edilmiş SS motorların çamurluk altına monte edilen plakaları filan var ya,onlar tümden aykırı.
    motorlu araçların ve römorklarının arka tescil plakasının takıldığı ve sabitlendiği alan ile ilgili tip onay yönetmeliğine göre her ikisi de mümkün değil.
    yine de uygulama Türk işi
    Ben standart dışı plakaya TUVTURK etiketi yapıştırıldığını gördüm.
    prosodi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cahilmisin? Plakalarin belirli ölçüleri ve yazi karakterleri vardir, okunakli belirli bir standarta sahiptir, yok istenilen yazi sekli olurmuş, olmaz standart neyse odur.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    geçmiş olsun. video çok bilgilendirici olmuş.
    rica etsem kalem kalem masrafları yazabilir misin lütfen.
    eğer masrafları da öğrenebilirsek tam anlamıyla kılavuz bir konu olacak.

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. video çok bilgilendirici olmuş.
    rica etsem kalem kalem masrafları yazabilir misin lütfen.
    eğer masrafları da öğrenebilirsek tam anlamıyla kılavuz bir konu olacak.
    masrafların listesini videonun açıklama kısmına yazdım oradan bakabilirsiniz.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    katlanır plakanında aynı suçu varmıdır acabba ?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Normaldir. App plaka yada herhangi başka bir plaka yasaktır. Yasal olan plaka boyutları belli olan ve üzerinde mühür olan plakadır. App plaka taşıyorsanız mecburen orjinal plakanızıda yanınızda taşımak veya motorun bir yerine takılı halde olması gerekmektedir. Video izlemedim çünkü çok uzun fakat memur doğru olan bir cezai işlem uygulamış.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler