Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

APP plaka pişmanlıktır işte örneği

Motovento
    REKLAM ALANI
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    video süper olmuş ama üzüldüm gerçekten bu kadar uğraşmanıza,sonucunda motorunuzu o halde almanıza ülkenin gerçekleri söylenecek bir şey yok, çok geçmiş olsun video içinde teşekkürler
    prosodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki orjinal plakayı yanımızda taşısak, app plaka takılı dolaşmaya devam etsek sorun çıkarırlar mı?

not: 3 yıldır app plaka ile dolaşıyorum manisa gibi yerde en az 150 kere kontrole girdim bir sıkıntı olmadı(izmirde daha polis göremedim.).
    Ceza yersin ama plakayı orada takabileceğin için bağlama hakları olmaz.
    Motosikletli Kaplumbağa...

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    bende de 10x16 app plaka var . ama mühürlü hologramlı ceza yemedim çevirmede. belki mühürlü olsa ve kamera olmasa yemeyebilirdin. şans işte kıl adama denk gelirsen yapacak pek bir şey yok. evde orjinali olsa belki yine bu kadar uğraşmayacakmışssın. olan olmuş artık . gecmiş olsun
    prosodi bunu beğendi.

yipraticaksin bir daha dusunucek bir sey yapmaya kalktiginda hanim hanimcik kuzu olmicaksin senin canini sikani sende sikicaksin bu kdr basit. misal yan granajda oynamalar var bi kere cagirur bi fircalarum oto parkcuyi hatta ona cikarttirirm motoru oradan bi yerinide kirmissa ugrasirim.. buyuk bi zevkle..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    başlarda ağlayan arkadaşı yadırgamıştım ama video ilerledikçe aslında motorun bağlanması değil de motoru alabilmek için çekilecek çile için ağladığına kanaat getirdim konuya gelecek olursak işlemlerin uzaması tamamen istanbul gibi saçma bir nüfus yoğunluğundan kaynaklanan sorundan dolayı olduğunu düşünüyorum geçen yıl arkadaşın motosikletini bağladılar 1 gün içinde aldık 70 tl çekici ücreti istediler pazarlıkla 50 tl ye ikna ettik otopark ücreti de almadılar.
    prosodi ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Plakaların standartları ve ölçüleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yazılı. Şartlara uymayan her araç eksiklik giderilinceye kadar trafikten men edilir.

Bu plaka, şekil manyaklığını anlayamıyorum. Yani APP plaka olunca yakıt mı düşüyor yoksa aracın beygiri mi artıyor. Neye faydası var?

Motosikleti
    gt250r
    Yasal çöküntü başka birşey değil, saçma sapan memur kişileri ve devlet memurlarından alinmayan fakat özel sektör calisanlarinin maasindan alınan gelir vergisi kesintisi,devlet ve adamları yani..huzuru sağlamakla vatandaşın kanini emmeyi karistirmis bi ton görevli..Sattirma kardeşim o zaman senin vergi levhan altında satiyor dükkanlar.Trafikte yasalar balon gibi sen düzgün oldukça genişliyor,o kan bi şekilde emilecek.
    matrix506xx ve prosodi bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    bende plaka küçültmeye niyetim vardı
    hevesim kursağında kaldı
    prosodi bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çocuk 16 yaşında mııı hey maşallah
    Bunlar yeni jenerasyon mallar, alayı hormonlu bunların...
    prosodi ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

App plaka tam olarak nasıl oluyor ? Farkı ne normalden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Muz Cumhuriyeti oldugumuzun acil bir ornegi daha bu app denen plakalari dunyanin hicbir normal ulkesinde kullanamazsiniz, anca bizim gibi sefil 3 cu dunya ulkelerinde vardir. Hadi app plakayi gectim, plakayi zor okunacak sekilde alta takmam, kivirmak, kesmek, kucuk yaptirmak, takmamak yada katlanir plaka takmak hep bizim muz cumhuriyetine masus seyler.

Ya bir insan plakayi neden takmaz, aklim beynim almiyor, yillarca buyuk tabir edilen 600cc+ motosikletlere bindim halen 1000rr sahibiyim tabak gibi hep plakayi takarim, taktimda, motorlarimin coguda spor motordu, plakasiz uada katlanmis, asagiya alinmis motor gordummu aklima ya hirsiz ya ugursuz, kacak, calinti motor soyguna gidiyor,bomba tasiyor gibi seyler aklima geliyor plaka olmayan motorla yolda bile gezmem ben, grubuna girmem, onun yuzunden basimi belaya alip kendimi fisletemem, ya kanun bunu demis hangi akla hizmet plakayi saklamak Allah askina birisi burada mantikli bir aciklama yapsin. Normal durust bir vatandas plakasini neden saklar???

Hepsini gectim esinize, ananiza, kardesinize yada kucuk cocugunuza plakasiz bir arac carpsa?? Bunu ciddi olarak dusunup empati kurun, gozunuz gibi baktiginiz kucuk cocugunuza plakasiz bir motor carpsa kacsa?? Ne dusunursunuz? Bulamazsaniz adami ne hissedersiniz??

O yuzden cok fena uyuzum plaka saklayanlara direk sikayet ederim, hatta mumkunse yakalatirim, yapmisligimda vardir.
    kyagmur, Osm@n, numan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı denizildir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoda deli gibi ağlayan eleman kim öyle "abi nolur bağlamayın ya" diye?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

sakın durmamazlık etme. Baran Tursun'u hatırla... İzmir'de çevirmenin dur ihtarına uymadığı için polisler tarafından kurşunlanarak öldürülmüştü.
    16 yaşında bir çocuk onunda arabsını bağladılar hatta onun bayağı başı yandı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı denizildir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türlü bağlanır.
    eğer yanında orjinal plakayı da bulundurursan hiçbir sıkıntı olmuyor benim orjinal plakam kayıplarda olduğunda böyle oldu

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muz Cumhuriyeti oldugumuzun acil bir ornegi daha bu app denen plakalari dunyanin hicbir normal ulkesinde kullanamazsiniz, anca bizim gibi sefil 3 cu dunya ulkelerinde vardir. Hadi app plakayi gectim, plakayi zor okunacak sekilde alta takmam, kivirmak, kesmek, kucuk yaptirmak, takmamak yada katlanir plaka takmak hep bizim muz cumhuriyetine masus seyler.

Ya bir insan plakayi neden takmaz, aklim beynim almiyor, yillarca buyuk tabir edilen 600cc+ motosikletlere bindim halen 1000rr sahibiyim tabak gibi hep plakayi takarim, taktimda, motorlarimin coguda spor motordu, plakasiz uada katlanmis, asagiya alinmis motor gordummu aklima ya hirsiz ya ugursuz, kacak, calinti motor soyguna gidiyor,bomba tasiyor gibi seyler aklima geliyor plaka olmayan motorla yolda bile gezmem ben, grubuna girmem, onun yuzunden basimi belaya alip kendimi fisletemem, ya kanun bunu demis hangi akla hizmet plakayi saklamak Allah askina birisi burada mantikli bir aciklama yapsin. Normal durust bir vatandas plakasini neden saklar???

Hepsini gectim esinize, ananiza, kardesinize yada kucuk cocugunuza plakasiz bir arac carpsa?? Bunu ciddi olarak dusunup empati kurun, gozunuz gibi baktiginiz kucuk cocugunuza plakasiz bir motor carpsa kacsa?? Ne dusunursunuz? Bulamazsaniz adami ne hissedersiniz??

O yuzden cok fena uyuzum plaka saklayanlara direk sikayet ederim, hatta mumkunse yakalatirim, yapmisligimda vardir.
    Hindistan'da motorlarda öne plaka takmak da mecburi
    Shamy bunu beğendi.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinir bozucu seyler. Benim de motorun plakasi yillar once yolda farketmeden dusmustu, Goztepe Koprusu'nun oradaki plakacilardan bir tane plaka bastirdim, muhursuz ama orjinalinin aynisindan. Yillardir oyle geziyorum, muayeneden de geciyor, ama bu tur bir cevirmede yakalanabilirmisim.
    Bu muhurlu plaka bastirma isi sadece umraniye'de mi oluyormus, gidip direk bana bir muhurlu plaka basin desem basarlar mi, ya da once polisten evrak falan mi isterler acaba, ugrassam bir dert ugrasmasam baska dert.
    sadece ümraniyede değil ama motosiklet plakası basan az yer var bu da onlardan birisi, ben polisin verdiği bir kağıdı göstererek plakayı aldım. bigün ceza yersen başın benimki gibi ağrıyabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki orjinal plakayı yanımızda taşısak, app plaka takılı dolaşmaya devam etsek sorun çıkarırlar mı?

not: 3 yıldır app plaka ile dolaşıyorum manisa gibi yerde en az 150 kere kontrole girdim bir sıkıntı olmadı(izmirde daha polis göremedim.).
    orjinal plakayı yanında taşırsan bir sıkıntı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakaların standartları ve ölçüleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yazılı. Şartlara uymayan her araç eksiklik giderilinceye kadar trafikten men edilir.

Bu plaka, şekil manyaklığını anlayamıyorum. Yani APP plaka olunca yakıt mı düşüyor yoksa aracın beygiri mi artıyor. Neye faydası var?
    ben motoru böyle aldım alırken de hiç dikkat etmedim mühür var mı diye. eski sahiplerine de sordum orjinal plakanın nerede olduğunu onlarda bilmiyordu yoksa plaka küçük olmuş büyük olmuş hiç umrumda değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben motoru böyle aldım alırken de hiç dikkat etmedim mühür var mı diye. eski sahiplerine de sordum orjinal plakanın nerede olduğunu onlarda bilmiyordu yoksa plaka küçük olmuş büyük olmuş hiç umrumda değil
    fazil bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bizim kursun motorunu cekmislerdi bir keresinde ustelik park yasagi olmayan yerden keyfe keder hemen bulduk gittik motoru cekiciye yatirip goturmusler gidonda yamulma manetlerde cizik daha beteri yattigi icin hava filtresi yaglanmis benzin ve yag akmisti buji yaglanmis motoru diktik naptiysak calismadi usta getirdik polis cekici parama bakarim otoparkci parama bakarim modundaydi usta dedi bi suru is var yolda gazladik zate ustayi iyice abart diye adam bi bajladi buji degisicek karburator tikanmis gidon manet degisicek sol karenaj degisicek hava filtresi yag derken 250 lira masrafi var dedi tamam dedim kim cekti bunu ben dedi alayim 250 lira ne parasi dedi sen 2 km lik yere 75 tl cekici parasi aliyorsun ustelik park yasagi olmayan yerden adam gibi getirseydin ozman falan ilkten umursamadi sagi soku ararken ufaktan tutustu sonra forslu birisi aradi anlattik durumu sonra bunlara telefon geldi hemen getirdi 250 tl yi 110 tl ye hallettik cekici parasinida verdigi paradan odedik uste 65 tl kaldi onlada benzin sigara aldik
    Asil anlamadigim konu app de olsa ruhsattaki plaka degilmi motoru baglamak nedir en fazla ceza yazar gonderirdi eksozda boyle yapmiyorlar sanirim tezgaha denk geldin
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim kursun motorunu cekmislerdi bir keresinde ustelik park yasagi olmayan yerden keyfe keder hemen bulduk gittik motoru cekiciye yatirip goturmusler gidonda yamulma manetlerde cizik daha beteri yattigi icin hava filtresi yaglanmis benzin ve yag akmisti buji yaglanmis motoru diktik naptiysak calismadi usta getirdik polis cekici parama bakarim otoparkci parama bakarim modundaydi usta dedi bi suru is var yolda gazladik zate ustayi iyice abart diye adam bi bajladi buji degisicek karburator tikanmis gidon manet degisicek sol karenaj degisicek hava filtresi yag derken 250 lira masrafi var dedi tamam dedim kim cekti bunu ben dedi alayim 250 lira ne parasi dedi sen 2 km lik yere 75 tl cekici parasi aliyorsun ustelik park yasagi olmayan yerden adam gibi getirseydin ozman falan ilkten umursamadi sagi soku ararken ufaktan tutustu sonra forslu birisi aradi anlattik durumu sonra bunlara telefon geldi hemen getirdi 250 tl yi 110 tl ye hallettik cekici parasinida verdigi paradan odedik uste 65 tl kaldi onlada benzin sigara aldik
    Asil anlamadigim konu app de olsa ruhsattaki plaka degilmi motoru baglamak nedir en fazla ceza yazar gonderirdi eksozda boyle yapmiyorlar sanirim tezgaha denk geldin
    ben motoru aldığımda app ile almıştım eski sahiplere de sordum orjinal plakayı bulamadığımdan o yüzden böyle oldu orjinal plaka olaydı çok sorun olmazdı hatta ceza bile yazmazlardı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi tamam APP plaka kanunlara aykırı onu anladık.Peki bu çekici parası nedir?Milletin motosikletine zarar verme nedir?Devlet tezgahı kurmuş iyi yoluyor valla milleti.Öncelikli görevi milletin can ve mal güvenliğini korumak olan devlet artık milletin mal güvenliğini tehtid eder hala gelmiş.Motosikleti teslim alma görüntülerinde benim bile cinlerim tepeme çıktı.Yine de ucuz atlatmışın kardeşim.Çok geçmiş olsun.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    app plakam olduğundan dolayı motosikletim bağlandı tüm süreci kaydettim böylelikle sürecin ne kadar zor işlediğini görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SQwm6z-L15E

[video]https://www.youtube.com/watch?v=SQwm6z-L15E[/url]
    Öncelikle geçmiş olsun. Ağlama sesi duydum ya bir an siz ağlıyorsunuz zannettim ki kameranın açısına 16! yaşındaki(siz öyle yazmışsınız) arkadaş girdi. Zor işler iyi ki hiç heves etmemişim ilerde de sayenizde yaptırmayı da düşünmeyeceğim =)
    prosodi bunu beğendi.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Bende ruhsati yeni cikarttigimda ilk baglarbasina gittim sadece araba plakasi cikarttiklarini soylediler.bende netten ufak bi arastirma ile anadolu yakasinda sadece umraniyede motosiklet plakasi ciktigini ogrendim.avrupa takasinda da sadece besiktasta cikiyormus.

Aklima hic app plaka cikartmak ne arabam icin ne motosikletim icin hic gecmedi. app plakaya karsiyim orjinali ne ise o olsun bence.

Video yu izledim guzel eglenceli bir video olmus..kotu bi olayi guzel biseye cevirmisin izlerken sonuna kadar izledim.izlerken surukledi kapatmak hic aklima gelmedi hep boyle devam
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ruhsati yeni cikarttigimda ilk baglarbasina gittim sadece araba plakasi cikarttiklarini soylediler.bende netten ufak bi arastirma ile anadolu yakasinda sadece umraniyede motosiklet plakasi ciktigini ogrendim.avrupa takasinda da sadece besiktasta cikiyormus.

Aklima hic app plaka cikartmak ne arabam icin ne motosikletim icin hic gecmedi. app plakaya karsiyim orjinali ne ise o olsun bence.

Video yu izledim guzel eglenceli bir video olmus..kotu bi olayi guzel biseye cevirmisin izlerken sonuna kadar izledim.izlerken surukledi kapatmak hic aklima gelmedi hep boyle devam
    çok teşekkürler, güzel yorumun bana çalışma aşkı ve şevki kattı sağol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler