Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AVM'de Kask hırsızlığı , ne yapmalı ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar , abiler kardeşler bu akşam başıma talihsiz bir olay geldi. AVM ye gittim hemen girişte sol tarafta bulunan motosiklet park yerlerine motorumu park ettim , kaskımıda herzaman yaptığım gibi motorda bıraktım. 45 dakika kadar sonra geri geldiğimizde kaskın yerinde yeller esiyordu .Hemen yaklaşık yirmi metre kadar ileride girişteki güvenlikçilerin yanına gidip durumu anlattım arkadaşın verdiği ilk tepki genemi ya bu kaçıncı oluyo dedi sonra bizle bir geldi ondan giriş ve çıkışta olay yerine yakın yerlerdeki kamera kayıtlarına bakabilirmiyiz dedik . şimdi bakamayız şifreyi bilmiyorum şef yok falan filan dedi numaramı adımı falan aldı ben size geri dönüş yaparım dedi .
    Ben şimdi bu konuda ne yapmalıyım idare benim zararımı karşılarmı. üvenlik şirketimi sorumlu oluyor bu konudan
    not : park yerine çok yakın bir noktada üvenlik var ve herhangi bir uyarı tabelası bulunmuyor eşyalarınızı yanınıza alın ibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , abiler kardeşler bu akşam başıma talihsiz bir olay geldi. AVM ye gittim hemen girişte sol tarafta bulunan motosiklet park yerlerine motorumu park ettim , kaskımıda herzaman yaptığım gibi motorda bıraktım. 45 dakika kadar sonra geri geldiğimizde kaskın yerinde yeller esiyordu .Hemen yaklaşık yirmi metre kadar ileride girişteki güvenlikçilerin yanına gidip durumu anlattım arkadaşın verdiği ilk tepki genemi ya bu kaçıncı oluyo dedi sonra bizle bir geldi ondan giriş ve çıkışta olay yerine yakın yerlerdeki kamera kayıtlarına bakabilirmiyiz dedik . şimdi bakamayız şifreyi bilmiyorum şef yok falan filan dedi numaramı adımı falan aldı ben size geri dönüş yaparım dedi .
    Ben şimdi bu konuda ne yapmalıyım idare benim zararımı karşılarmı. üvenlik şirketimi sorumlu oluyor bu konudan
    not : park yerine çok yakın bir noktada üvenlik var ve herhangi bir uyarı tabelası bulunmuyor eşyalarınızı yanınıza alın ibi.
    Geçmiş olsun....Kaskın markası neydi?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bence bu iş yatar ama siz genede bi deneyin keşke yanınızda taşısaydınız

Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Kaks Ls2 idi ama bunun çok önemi yok yani

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kanımca karşılamazlar, hem de motor üstünde asılı açıkta duran kaskı hiç karşılamazlar. geçmiş olsun.
    kakare bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Kameradan bakarlar tekrar gidin ve bu konudaki günvenlikten sorumlu kişiyi aradığınızı söyleyin.Arkadaşımın aynı şekilde bir avm otoparkında kaskı çalındı ve kamera kayıtlarından buldular.Çalan kişiyi ertesi gün arkadaşımın kaskı ile bulmuşlar ve bulfuklarınfa bindiği motosiklette çalıntıymış...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kaskı niye kilitsiz bırakıyosun. Arka tekeri bağladığım zincirle selenin üzerine kaskı da zincirliyorum.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Araçta bırakılan değerli eşyalardan işletmeler sorumlu olmaz. Kask sizin değerli bir eşyanız ve sizin sorumluluğunuzda. Öyle sağda solda bırakmanız zaten sizin hatanız. Kameradan bakarak sadece çalanın yüzünü görürsünüz başka bi işinize yaramaz. Avm içerisinde paket servise çıkan bir restoran varsa onların kuryelerinden şüphelenebilirsiniz o yüzden bakın, benzer bir olay başımıza gelmişti ve kuryeden çıkmıştı. Güvenlik görevlisinin ilgisiz davranıp kayıtları açmamak için bahane üretmesi de bu ihtimali destekliyor.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Geçmiş olsun sadıç.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    deponun içindeki benzini bile çalıyorlar üstünde kilitsiz duran kaskın hiç şansı yok :D geçmiş olsun
    wing41 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Nası şimdi? Sen kaskı öyle kabak gibi motorun üstüne bırakıp gezmeye mi çıktın?
    beko12345 ve feti_can bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Karşılayabilir bastırmana bağlı

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Nasıl onca paralık kaskları motorun üstünde bırakabiliyorsunuz anlayamıyorum geçmiş olsun.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Siz mi çok rahatsınız ben mi çok kasıyorum acaba ?

Diye düşünüyorum. Sonra olayı tekrar okuyorum ve belliki siz çok rahatsınız.

Geçmiş olsun ama bile bile lades kusura bakmayın. Bence kesinlikle sizin suçunuz. Ozaman ben orda telefonumuda bırakıyım çalınırsa güvenlikçi sorumlu olsun.

Özellikle yazar hep değerli eşyalarınızı yanınıza alınız diye. Siz kaskı öylece 1 saat boyunca motosiklet üstünde bırakıyorsunuz. Ne diyim valla iyi cesaret.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    çalan bulunur ama kamera doludur avm kapalı otoparkıysa mesele yapılırsa suç duyurusunda bulunulur kameralardan ıncelenır motorunun plakası varsa zaten direk çıkar.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Biri, şu şipşak çatallı çekicilerle 15 saniyede yanaşıp aracınızı yükleyip gitse, bu da mı "değerli eşya" kategorisinde olup avmlerin hiç bir sorumluluğu olmayacak?!

Avmlerde vestiyer hizmeti olması gerektiğini düşünüyorum. Veya Avmler olsun, şehir içi çarşı merkez olsun, parlak bir iş fikri isteyen arkadaşlar, özellikle motosikletlilere yönelik kask ve sair ekipman emanetçiliği açmayı ciddi ciddi düşünebilirler.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaks Ls2 idi ama bunun çok önemi yok yani
    Bunun çok önemi yok diyosun madem, git kamera kaydını al ve karakola başvur. Her ne kadar kask önemli değilse ve hata sende olsa bile, ortada bir suç yani hırsızlık olayı var. Adli bir durum.

Gel gelelim, bence bu forumdaki 100 kişiden 99'u kendim ettim kendim buldum deyip olayı adlileştirmez (bende dahil).
    Geçmiş olsun. Bu olay bundan sonra daha dikkatli davranman için bir tecrübe olmuştur umarım

Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası şimdi? Sen kaskı öyle kabak gibi motorun üstüne bırakıp gezmeye mi çıktın?
    malesef eve her seferinde böyle yapıyorduk ilk defa gitmiyorum oraya elli kere gittim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalan bulunur ama kamera doludur avm kapalı otoparkıysa mesele yapılırsa suç duyurusunda bulunulur kameralardan ıncelenır motorunun plakası varsa zaten direk çıkar.
    kamera doludur derken ne demek istediğinizi anlamadım

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri, şu şipşak çatallı çekicilerle 15 saniyede yanaşıp aracınızı yükleyip gitse, bu da mı "değerli eşya" kategorisinde olup avmlerin hiç bir sorumluluğu olmayacak?!

Avmlerde vestiyer hizmeti olması gerektiğini düşünüyorum. Veya Avmler olsun, şehir içi çarşı merkez olsun, parlak bir iş fikri isteyen arkadaşlar, özellikle motosikletlilere yönelik kask ve sair ekipman emanetçiliği açmayı ciddi ciddi düşünebilirler.
    valla ha.. geçen mekana gittim, vestiyere 2 kask ve eldiven verdim, 2 bira içip döndüm 30 lira istedi.. 2 saat için iyi para

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kamera kayıtlarına bakın yine de, akhisar çok büyük bir yer değil sonuçta ve bir yerde denk gelebilir alan kişi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)