Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet yıkamak hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Merhaba. bulunduğum civarda hortum veya musluk bulma şansım yok. o yüzden kovaya su doldurup oto şampuanı su ve sünger ile motorumu yıkamayı düşünüyorum. sizce etkili olur mu veya motora zarar verir mi sünger ile yıkamak hiç su püskürtmeden? aynı zamanda başka önerileriniz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

aynı zamanda bu 2 üründen biri faydalı olabilir mi sizce? sonuçta hortumum yok ama bunların haznesi var.

http://www.hepsiburada.com/crd-elekt...TCTNOTCTNC0376

http://www.hepsiburada.com/kingjet-b...lt-p-OTCTN6653

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

kova tas ikilisi işe yarıyor. Köye gittiğimde kova ve tas, sünger üçlüsünü kullanırım.

olabilir .

Forumda çok konu var konunuzla alakalı, bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

kova tas ikilisi işe yarıyor. Köye gittiğimde kova ve tas, sünger üçlüsünü kullanırım.

olabilir .

Forumda çok konu var konunuzla alakalı, bakabilirsiniz.
    ya forumdaki konulara baktım da çoğu motosiklet nasıl yıkanır ile alakalıydı. mesela basınçlı su şuraya tutulur buraya tutulmaz gibi. benim sorum daha çok su püskürtmeden ıslak sünger ile silerek yıkamak zararlı olur mu idi

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya forumdaki konulara baktım da çoğu motosiklet nasıl yıkanır ile alakalıydı. mesela basınçlı su şuraya tutulur buraya tutulmaz gibi. benim sorum daha çok su püskürtmeden ıslak sünger ile silerek yıkamak zararlı olur mu idi
    Motorun üzerinde eğer parçacıklar varsa çizilme riski olabiliyor, öyle bastıra bastıra tabi silinmez. Ben tas ile temiz suyu döküp, bildiğin pril ile süngeri köpürtüp baska bir kovada, hafifçe silerek bastırmadan temizler, sonra temiz su ile tas yardımı ile yıkardım köyde.

Bir zararını görmedim.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    teşekkürler cevabınız için

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben basınçlı yıkama makinesi kullanıyorum yıllardır. Kovayla bezle yıkama saatler sürüyo bi türlü bitmiyo. Basınçlı yıkama için su kaynağına gerek yok bir kova su yeterli. Sadece elektrik bulmanız lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)