Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çalınan Motorumu ispat Edemiyorum. yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Herkese Merhaba.
    Çalınan motorumu uzun zaman sonra buldum. şase ve motor numarası değiştirilmiş. farklı bir plaka mevcut. sistemde bir problem gözükmüyor ama kasa farkı mevcut ' change ' edilmiş motorumun elimde fotoğrafları olmasına rağmen üniversiteye incelemeye gitti. 10 yakın hasar yerlerinin bir bir fotoğrafalrla örtüşüyor. İnceleme raporunda ise Şase ve parçaların uyuşmadığı ama bana ait olmadığı söyleniyor. Siyaha boyanan parçaların kazındığında beyaz renk görüldüğü de söylenip polise havale edildim. Polise fotoğrafları sorduğumda onlarında bir işe yaramayacağı söyledi ve sen unut o motoru dedi .

Bunun üzerine yapabileceğim bir şey var mı ? yoksa gerçekten unutmalı mıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Zor bir durum ALLAH yardımcın olsun

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Dava acabilirsin elinde 10 yerden hasari tutan kayit var.. bir avukatla gorussen sana konu hakkinda fikir verebilir..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Aklıma şöyle birşey geldi.
    Şase numarası değiştirilmişse. Fabrikada şaseye çakma ile yazılan numara önce silinip sonra yeni numara çakılmıştır.
    Dolayısıyla Şasenin olduğu boyunda incelme vardır. Bilirkişi ile orjinal bir motorun boğaz kalınlığı ve çalınan motorun boğaz kalınlığına bakılsa aradaki farktan şase numarsının silinip tekrar çakıldığı anlaşılabilir.

Orası kaynakla doldurulup yazılsıysa da oradaki boyadan ve boya varsa sökülüp altına bakıldığında kaynak izleri anlaşılır.
    mehmetenis bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bu ülkede yaşanmaz artık, mevzuya bak adam çalıntı motorunu ispatlıyo, polisler o motoru unut diyo.

Bunun üzerine yapabileceğin tek şey çalanın üzerinde olur, geçmiş olsun.
    Shrieker ve Panashira bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avukat ve deva. Başka türlü zor kardeşim.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Motoru çalıp şase numarasını değiştir. Bırak bu sefer o uğraşsın.
    _kaan_, MotoGlock, bilirkişi ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıp şase numarasını değiştir. Bırak bu sefer o uğraşsın.
    Hahahaha, dinsizin hakkından imansız gelir :D :D

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Adam haklı eğer becerebilirsen orjinal şase numarasını bastır motoru çal tak orjinal numarayı siddi sene bişey yapamazlar

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba.
    Çalınan motorumu uzun zaman sonra buldum. şase ve motor numarası değiştirilmiş. farklı bir plaka mevcut. sistemde bir problem gözükmüyor ama kasa farkı mevcut ' change ' edilmiş motorumun elimde fotoğrafları olmasına rağmen üniversiteye incelemeye gitti. 10 yakın hasar yerlerinin bir bir fotoğrafalrla örtüşüyor. İnceleme raporunda ise Şase ve parçaların uyuşmadığı ama bana ait olmadığı söyleniyor. Siyaha boyanan parçaların kazındığında beyaz renk görüldüğü de söylenip polise havale edildim. Polise fotoğrafları sorduğumda onlarında bir işe yaramayacağı söyledi ve sen unut o motoru dedi .

Bunun üzerine yapabileceğim bir şey var mı ? yoksa gerçekten unutmalı mıyım ?
    Hasar yerlerinin fotograflarını buraya atar mısın?

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Her parçanın kod numarası oluyor diye biliyorum. Varsa eğer böyle birşey dikkate alinabilir belki.

Çok üzüldüm... geçmiş olsun
    ayna639 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Öncelikle geçmiş olsun zor bir durum umarım kısa zamanda motoruna kavuşursun.

Raporu yanlış değerlendirmiş olabilirmisin ? Yani sana ait olmadığı raporda yazmaması gerekli. Şase ve kasanın uyuşmadığı tespit edilmiş. Bundan sonra izleyeceğin yol mahkeme olacaktır. Yeniden tespite gönderip numaraların değiştirildiğini tespit ettirmelisin. Aynı renk aynı model başka çalınan motor olup olmadığı ve şu an üzerindeki numaralara ait başka bir motor olup olmadığı da sistemden araştırılarak mahkemeye sunulmalı. Bu bilgilere ulaşmak günümüzde çok kolay. Savcının bir yazısına bakar. Bu işin peşini bırakmamanı tavsiye ederim. Örnek bir dava olacaktır. Ve hırsızların hareket alanını da azaltacaktır.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Baba bi akşam kaskını tak
    "Benim malım başkasına yar olamaz arkadaş" diyerek
    benzin döküp motoru kundakla.

En azından ciğerin soğur..

Adalet hırsızın yanında.. Bi beklentin olmasın
    weirdo1, EthanHunt ve akindir bunu beğendiler.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Motor kesin seninse sen de çal aynısını yap avukat dava uğrasacagına :D

polis lafina ne bakion sen polismi adalete karar veriyor alti ustu emirleri uygulayan insanlar. karar makamimi takiosun gelmis burdada amacsizca yaziosun. senin gercekden zararin var ise hakkini forumda dehil mahkemelerde avukatlarla araman gerekir o araca tedbir karari aldirip baglatman gerekir..
    Shamy bunu beğendi.

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis lafina ne bakion sen polismi adalete karar veriyor alti ustu emirleri uygulayan insanlar. karar makamimi takiosun gelmis burdada amacsizca yaziosun. senin gercekden zararin var ise hakkini forumda dehil mahkemelerde avukatlarla araman gerekir o araca tedbir karari aldirip baglatman gerekir..
    Adam zaten burda gidilebilecek yolları sormuş amaçsızca yazmaktan kastın ne anlamadım.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bir önceki yoruma katılıyorum, karar yeri mahkemedir, polis yüzlerce örnekte gördüğümüz gibi işi üzerinden atmayı kanıksamış.Yeter ki ona iş çıkmasın uğraştırmasınlar.Başka bir bilirkişi ile ikinci bir inceleme isteyip varsa mahkeme kararına itiraz edebilirsiniz.

Motorun senin oldugu kesinse birakma pesini ben buraya bizzat basimdan gecen olaylar ve polisin verdigi tepkileri yazmaya kalksam kitap olur kitap bu ulkede en cok nefret ettigim mesleklerden biridir polislik sebebiyse mevcut polisler. Ne dersen de cevap klasik bisey cikmaz ondan. Gecelim o isi mahkeme yolunu tut ve saglam bir avukatla bu ise basla motoruda kapinda bil. Adalet sistemi hirsizin yaninda olsada disini gosteren magdur hakkini her turlu alir canini sikma polisin lafiyla uzme tatli canini Allah yardimcin olsun
    SametK bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Ben olsam adam motoru verene kadar döverim

zümer hislerime tercüman oldun dostum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)