Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sigorta parasına bak hele ya..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen sene 118 tl olan sigorta bu sene 175 tl ödedim mart ayında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar Bimere şikayet olarak yazın, yeterince şikayet oluşursa buna kayıtsız kalmayacaklardir. Çoluk çocuğunuzun hakkını sigorta şirketlerine yedirmeyin. Geçen sene 158 liraya yaptrdigim sigorta bu yıl %10 indirime rağmen 470 lira çıktı. Hakkımı helal etmiyorum.

Arkadaş bu ülkede parası az olan adamın hiç birşeye binmeye hakkı yokmu, ilk önce asya nostalji aldım 800 lira sigorta ödededim , 3 yılda motoru sigorta şirketine hediye etmek içime sinmedi sattım. Sonra gittim araba aldım en azından ailemide taşırım işleri oldukça diye kendimle yaşıt 93 favorit aldım sanayiden cıkamadım nalet olsun dedim onuda sattım. Şimdi gene motor bakiyim diyorum ama ehliyet için taban fiyat diye birşey cıkartmışlar hiç birşey ögretmeyen kursa 600 lira sırf formaliteden vericem. Diger masraflarıyla bin lira. Sonra git bidaha sigorta yaptır o da gene 800-1000 lira . Sonra git ekipmana para ayır( buna lafım yok ama dolar uçmuş) motor fiyatları desen onlarda her yıl sanki motoru baştan dizayn ediyorlarmış gibi biner lira zam yapıyorlar. Bu memlekette ögrenciysen , paran azsa yıl 2016 olmasına ragmen kendi taşıtına binmeye hakkın yok yani varda yerse işte anladınız siz. Hayır günlük yolda 3-4 saatim heba olmasa vallahi ögrenciligimi bilip kendime taşıt istemiycem ama şartlar böyle olunca insan artık binip motoruna 25 dk da ulaşmak istiyor gidecegi yere . Ankaradan Kırıkkaleye yola çıkan adam benden hızlı variyor evine yahu . Bende metrodan diğer metroya aktarma yap otobüs değiştir durakta yarım saat bekle allah bekle.

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bu ülkede parası az olan adamın hiç birşeye binmeye hakkı yokmu, ilk önce asya nostalji aldım 800 lira sigorta ödededim , 3 yılda motoru sigorta şirketine hediye etmek içime sinmedi sattım. Sonra gittim araba aldım en azından ailemide taşırım işleri oldukça diye kendimle yaşıt 93 favorit aldım sanayiden cıkamadım nalet olsun dedim onuda sattım. Şimdi gene motor bakiyim diyorum ama ehliyet için taban fiyat diye birşey cıkartmışlar hiç birşey ögretmeyen kursa 600 lira sırf formaliteden vericem. Diger masraflarıyla bin lira. Sonra git bidaha sigorta yaptır o da gene 800-1000 lira . Sonra git ekipmana para ayır( buna lafım yok ama dolar uçmuş) motor fiyatları desen onlarda her yıl sanki motoru baştan dizayn ediyorlarmış gibi biner lira zam yapıyorlar. Bu memlekette ögrenciysen , paran azsa yıl 2016 olmasına ragmen kendi taşıtına binmeye hakkın yok yani varda yerse işte anladınız siz
    "Buna da şükür!" zihniyetinin bizi getirdiği nokta. Bu zihniyetten kurtulmadıkça daha da yerin dibine gireceğiz.
    computeus, agalar, TheAwesome ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Paylasilan rakamlara bakiyomda benim kanuni var onu satiyom o rakamlara 100 tl sigorta cikiyor ona

Motosikleti
    haojue 150
    3500e aldigim motoru evimin otoparkindan caldilar. bunalima girdim resmen. cevremdeki insanlar yardim ettiler gittim 1900e mondial vulture aldim. sigortam.net ten aldigim en dusuk teklif 2325 tl. bakin motor 1900 tl sigorta 2325 tl. arastirdim sagdan soldan en dusuk 1400 tl ye buldum. boyle bi dunya iste
    mehmetenis bunu beğendi.

nuridursun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 150f
    iki hafta önce 2009 model lifan 100e 390 liraya sigorta yaptırdım aslında 950 lira fiyat çıktı kadın motorun modelini atv olarak girdi bi şey olurmu dedim yok olmaz dedi biraz kıllandım ama yaptırdım 390a babamda da mondial 100kh var oda şubat ayında 110 liraya yaptırmış sigortayı. önümüzdeki haftasonu bajaj discover 150f alacam acaba babamın üstüne mi yaptırmalıyım motoru meclisten kanun çıkacak fiyatlar düşecek falan deniyodu geçende noldu o iş

Geçen sene 400 tl ye taptirdigim sigortayi bu sene 156 tl ye yaptirdim karsimdaki bayana defahatle sordum bi yanlislik olmasin diye yok dedi inanmadim e devletten kontrol ettim problem yoktu.Yaş 36 istanbul sigorta ergo
    mehmetenis bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde gecen police 128 tl bu sene 550 fiyat verdi soyguncular yaşta küçük sayılmaz 36. 5 yıldır hasar kaza da yok!

Bunu yaptırıp 3 ay sonra satttım diyelim, kalan 9 ayın parasınısı geri alabilirmiyim pürüzsüz bir şekilde?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde gecen police 128 tl bu sene 550 fiyat verdi soyguncular yaşta küçük sayılmaz 36. 5 yıldır hasar kaza da yok!

Bunu yaptırıp 3 ay sonra satttım diyelim, kalan 9 ayın parasınısı geri alabilirmiyim pürüzsüz bir şekilde?
    hayır vermiyorlar belli bir ücret alıyorsun ama senin hesabınla onların hesabı bayağı farklı nedense
    GP500-1st ve mehmetenis bunu beğendiler.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar generalli sigortadan da mutlaka fiyat alın...bu aralar kime fiyat aldıysak makul çıktı rakamlar

Motosikleti
    Yamaha R25
    Generali motosikletlere sigorta yapmıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu anda memlekette kanun dışı olmayan işler içerisinde en aşağılık meslek grubu olarak bunları görüyorum. Bunlara çanak tutanların da bunların da kökü kurusun.

Bu fiyatlar niye bu kadar yüksek? Bu fiyatlar neden kişiden kişiye bu kadar çok değişiyor? Sosyal etkinlikleriyle meşhur motosiklet camiası bu konuya neden değinmiyor?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde forumda dahi, sigortacı olup bu fiyatlara akıllarınca haklı çıkarmaya yönelik savunma yapanlar vardı. yok şirketler zarar açıklamışta bilmemnede.

tavan fiyat kalkıp 1500-2000 liraları havalarda uçuşturunca, milleti 500-600-700 liraları şükredin pisikoljisine soktular.

kaza yapmamış hemde 3-4 yıl bu şekil gezen adama 4 misli fiyat nedir? işin bir mantığı yok

birinin 1500 verdiğine biri 600 veriyor. Ve sayfaya girip sorgulama yapan acenta, bir diğeri sorgulma yapınca daha önceden o şirketten ne verildiğini görüp vatandaşala oynuyor ve fiyat düşmüyor. Her acenta farklı firmalardan en az 500-600 ü koruyacak şekilde fiyat veriyor, başka başka şirketlerin yüksek fiyatları ile korkutma yapıyor. Böylece aralarında rekabet ederken bile fiyatlar uçuk sevilerde kalıyor.

Bu kaotik ortamı oluşmasına sebep olan şeref, iman yoksunları, faiz haram der, kul hakkı yemem der, cumaya gitmeyeni ayıplar, dışlarlar... milletin rıskını boğazına girmeden çalarlar

Bu millet birde dinini sizden öğrenecek, vah vah vah...

Muhtemelen kendi policelerini istanbulda 200 tl den fazla kesmiyorlar. Seko ya katılıyorum şuan en aşağılık meslek gurubundan biri bunlar

Motosikleti
    Zongshen ZSgy125--SYM GTS250i Evo
    Kim ne kadar koparıyorsa o kadarı haktır milletimize, nasıl olsa evimizde ekmek yiyoruz yollarımız güzel dedikçe afiyet olsun demek kalıyor yedikleri kazıklar için...

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene 118 tl olan sigorta bu sene 175 tl ödedim mart ayında
    valla ben de manisada yaptırdım, ilk olduğu için 386 tl çıktı

3 kere sigorta yaptırdım.
    250,300,340 son 2 sigortayı gecikmeli yaptırdım o yüzden indirimden faydalanamadım.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Vatandaşı düşünen yok bir kene gibi araç sahiplerine yapıştılar nasıl olsa zorunlu seve seve yapacaklar mantığı ile çalışıyorlar. Allah hepsinin müstahakını versin, hakkımı helal etmiyorum bu soygunculara.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    eylem eylem... burada dert yanmanın anlamı yok. bir olup, motorlara atlayıp eylem yapmadıkça değişen bir şey olmaz. meclisten yasanın geçmesini bekleriz. milletvekillerimizin ellerine bakarız yani. eylem yapmadığımız sürece bize müstahak arkadaşlar, kabul edelim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)