Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Herkes dolandırıcı olmuş.

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Özellikle racing piyasasından herşeyi bekleyeceksin ki bu bahsettiğiniz 250cc racingler (söz meclisten dışarı) genelde çapsız adamların kullandığı emanet makinalar.
    Morphin ve matrix506xx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Dolandırıcılık ne alakası var anlamadım. Çok uzun süredir R25 arıyosun git sıfırını al bu kadar sorun ettiysen.
    R25 in olsa 10.000km kullanıp satmak istesen sen kaça satıcaksın piyasa bu durumdayken ? Ya bunun ederi 14.000TL deyip en düşük fiyatı senmi yazıcaksın ?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100

İşin özü bu. Elbette serbest piyasa, Fakat 2. El bir motora sıfırından fazla para istemek saçmalık. (Heleki 600cc altı egzoz vs gibi gerçerli bir sebep yoksa)
    sagat, fazil, shooter1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Söz konusu ilan sahiplerinin kıçları çok değerli olup, oturdukları yere +2.000 tl değer katmaktadırlar. e hoş, 10bin km gezmişler ufak 2-3-5-7 çizikle de 2bin lira indirim yapıp 15bin liraya mis gibi satıyorlar. Paran yoksa alma arkadaşım (!) onların motorunun değeri o (!)

neyse
    Morphin bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2014 ağustos ayından beri 2 scooter kullandım ve şu anda 140 kg civarı bir commuter kullanmaktayım. hiç kaza yapmadım ve hiç düşmedim. kısmetimde varsa 600cc bir sonraki durağım olacak ve o araç ile kaza yapmayacağım büyük konuşmayayım yinede

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolandırıcılık ne alakası var anlamadım. Çok uzun süredir R25 arıyosun git sıfırını al bu kadar sorun ettiysen.
    R25 in olsa 10.000km kullanıp satmak istesen sen kaça satıcaksın piyasa bu durumdayken ? Ya bunun ederi 14.000TL deyip en düşük fiyatı senmi yazıcaksın ?
    Okuma alışkanlığınız yok sanırım.
    Başlıkta Tertemiz yazıyor. Konuyu okuduğumuzda ufak çizik yazıyor. Resme baktığımızda asfalt zımpara yapmış buluyoruz. Ve her konu böyle saçmalıklarla dolu.
    Konuda paylaştığım link'leri inceledin mi? Adam kaza yapmış yinede sıfırından daha fazla para istiyor.
    Birde gizli uyanıklar var. Sana sorunları söylemiyor. Parça değişmiş kayıt dışı nereden bileceksin bu durumu?
    Anlaşıyorsun, motorun yanına gittiğinde bi ton sorun çıkıyor.

Zaten ben sıfırını alıcam. Sadece DOLANDIRICILARIN NE KADAR ARTTIĞINI GÖRDÜM.
    Ve iş öyle bir noktaya gelmiş ki senin gibi insanlar bu dolandırıcıları savunur olmuş. Suçluda biz olduk vayyy beee..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuma alışkanlığınız yok sanırım.
    Başlıkta Tertemiz yazıyor. Konuyu okuduğumuzda ufak çizik yazıyor. Resme baktığımızda asfalt zımpara yapmış buluyoruz. Ve her konu böyle saçmalıklarla dolu.
    Konuda paylaştığım link'leri inceledin mi? Adam kaza yapmış yinede sıfırından daha fazla para istiyor.
    Birde gizli uyanıklar var. Sana sorunları söylemiyor. Parça değişmiş kayıt dışı nereden bileceksin bu durumu?
    Anlaşıyorsun, motorun yanına gittiğinde bi ton sorun çıkıyor.

Zaten ben sıfırını alıcam. Sadece DOLANDIRICILARIN NE KADAR ARTTIĞINI GÖRDÜM.
    Ve iş öyle bir noktaya gelmiş ki senin gibi insanlar bu dolandırıcıları savunur olmuş. Suçluda biz olduk vayyy beee..
    Kurdun fikri neyse zikri de odur

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Malesef bizim insanımızda negrofillik olduğu için her fırsatı değerlendirmek istiyorlar.1 hafta önce Arkadaşa araba bakıyoruz adam, araçta boya değişen yok diyor üfleme yağ yakma yok diyor bir sürü dil döküyoruz adama varsa söyle aracı zaten expertize sokacaz boşa masraf yapmayalım, adam bildiği bütün yeminleri ediyor hiç bir sorun olmadığına dair.
    Neyse zonguldaktan istanbula gidiyoruz aracın her yeri çizikler içinde cam çatlak adama bunları bize niye söylemedin diyoruz e istanbul trafiği diyor pişkin pişin. Madem geldik ufak şeyleri görmeyelim tekrar pazarlık yaparız dedik, 250 tl karşılığında aracı expertize soktuk. Adamlar sağolsun alttan girdi üsten çıktı detaylı bir rapor hazırladı.
    Sonuç, adamın söylediklerinin tamamı yalan ettiği yeminler dahi yalan. Arabada 1 parça değişen 3 parça boya var motor performansı %60 motor üflüyor yağ yakıyor başka bir sürü arıza var.
    Adamı çektim kenara senin Allahın yok mu durduk yere 500 lira zarara soktun bizi dedim şerefsiz gene başladı yeminler etmeye bilmiyordum bilmem ne, la madem bilmiyon niye şu yok bu yok diye caka satıyosun. Verdim eline ekspertiz raporunu bu arabayı o sitede bir daha görürsem gelir seni bulur canını yakarım dedim ayrıldık. Sonuç olarak hala takip ediyorum daha ilanı koymadı ama bunun gibi iki tane daha karaktersizle karşılaştık.
    Demem o ki ikinci el mevzusunda kesinlikle kişinin beyanına güvenmeyin. Şerefsizler araçların gidik olduğu anlaşılmasın şüphe oluşmasın diye piyasanın üstünde fiyat çekiyorlar.
    Morphin bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum sitede R25 bakıyorum uzun zamandır.
    Zaten 15'den aşağıya satan çok nadir, onlarda çoook temiz 15 bin km'de motor satıyor. (Konu içinde ise Az çiziği var yazıyor) [ön kafa ve yan krenaj çatlak]

Bu konu hakkında çok fazla konu açıldı ama amacım şikayet edip ağlamak değil. İkinci el motor bakıyorum sadece fikirlerinizi almak istedim.

Hasar kayıtlı 14.500 KM motor. 16 bin TL istiyor vatandaş. LİNK
    2014 model - 12 bin KM'de motor 16.750 TL. LİNK
    TEMİZ R25!!! (Başlığa bak, temiz bir şey bekliyor insan ama sağ krenajın ırzına geçilmiş!) Fiyat: 15 bin. LİNK

Site bunun gibi ilanlarla dolu. Sanırım hiç kimse gerçekten motorunu satmak istemiyor. Kafayı yemiş hepsi.

Baştan aşağıya siteyi komple gezdim. Ama alacak motor bulamadım. Allah ıslah etsin diyorum.

İstanbul dışında satış yapan arkadaşlar dürüstlüğünü, insanlığını kaybetmemiş. Hem doğru söylüyor hemde insan gibi fiyat koyuyorlar.
    Ama İstanbul'da herkes dolandırıcı olmuş... Şimdi gelip istediği fiyatı koyarlar diyen biri çıkar kesin.
    Arkadaşım mevzu ÇOOOK TEMİZ diyerek satmaya çalıştığı motor 10 bin KM'yi geçmiş ve hasar kaydı var çoğunun...
    14.500 TL ye 3000km tertemiz r25 var. düşünürseniz yardımcı olurum. not motosiklet bir arkadasıma ait.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Az önce 2015 model 10 bin km de 12.500 liraya 200-300 liralık grenaj masrafi olan r25 bulmam 30 saniyemi aldi

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yaşadığına ecnebiler "confirmation bias" diyor.
    şimdi sayın mübarek (yine tartışma olmasın diye mizahi yaklaşım ecnebiler öyle diyor diye dediğim yanlış sayılmaz değil mi? örnek verecek olursam; araç galerileri x aracı a fiyata alıyor ve a*2 fiyatına satıyor..şimdi bu galerici haram para sahibi mi oldu ? o zaman peygamber efendimiz'in ticareti de haramdı?(haşa elbette)..sizin sadece işi ticaret maksatlı yapmadığınızdan düşünce yolunuz bu dediğim mantığa ters düşüyor gibi düşünüyorsunuz..oysa bir arkadaşınızdan motorunu uyguna alıp kar amacı güderek başkasına satsa idiniz yine de fikriniz aynı mı olurdu?(fazlaca imam kesiliyorum galiba affınıza )

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bizim insanımızda negrofillik olduğu için her fırsatı değerlendirmek istiyorlar.1 hafta önce Arkadaşa araba bakıyoruz adam, araçta boya değişen yok diyor üfleme yağ yakma yok diyor bir sürü dil döküyoruz adama varsa söyle aracı zaten expertize sokacaz boşa masraf yapmayalım, adam bildiği bütün yeminleri ediyor hiç bir sorun olmadığına dair.
    Neyse zonguldaktan istanbula gidiyoruz aracın her yeri çizikler içinde cam çatlak adama bunları bize niye söylemedin diyoruz e istanbul trafiği diyor pişkin pişin. Madem geldik ufak şeyleri görmeyelim tekrar pazarlık yaparız dedik, 250 tl karşılığında aracı expertize soktuk. Adamlar sağolsun alttan girdi üsten çıktı detaylı bir rapor hazırladı.
    Sonuç, adamın söylediklerinin tamamı yalan ettiği yeminler dahi yalan. Arabada 1 parça değişen 3 parça boya var motor performansı %60 motor üflüyor yağ yakıyor başka bir sürü arıza var.
    Adamı çektim kenara senin Allahın yok mu durduk yere 500 lira zarara soktun bizi dedim şerefsiz gene başladı yeminler etmeye bilmiyordum bilmem ne, la madem bilmiyon niye şu yok bu yok diye caka satıyosun. Verdim eline ekspertiz raporunu bu arabayı o sitede bir daha görürsem gelir seni bulur canını yakarım dedim ayrıldık. Sonuç olarak hala takip ediyorum daha ilanı koymadı ama bunun gibi iki tane daha karaktersizle karşılaştık.
    Demem o ki ikinci el mevzusunda kesinlikle kişinin beyanına güvenmeyin. Şerefsizler araçların gidik olduğu anlaşılmasın şüphe oluşmasın diye piyasanın üstünde fiyat çekiyorlar.
    Aynı olay başıma geldi dersem yanlış olmaz..ben de 47.500 tl'lik aracı ilk önce sahibine sordum aynı ifadeleri takındı ama ben yer miyim yemem neden çünkü ticaret yapan adam artık tabiri caiz ise yalama olmuştur..bizim adama dediğimiz tek şey şu oldu; eğer birşey çıkarsa ekspertiz masrafı yol masrafı yemek masrafı senden..tamam dedi..bir girdik partikül sıvısı sorunu,ayna elektrikleri,elektriksel beyin malesef cacık..sonuç olarak ekspertize sokmam işime yardı ve 1000 tl'lik masrafı olan araca 4 bin Tl daha pazarlık yapıp aldık.ayrıca hiç masraf yapmadım partikül sorununu dip gaz yaparak çözdüm..elektriksel beyin sorunu da bir sigorta işiymiş sadece :D
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sayın mübarek (yine tartışma olmasın diye mizahi yaklaşım ecnebiler öyle diyor diye dediğim yanlış sayılmaz değil mi? örnek verecek olursam; araç galerileri x aracı a fiyata alıyor ve a*2 fiyatına satıyor..şimdi bu galerici haram para sahibi mi oldu ? o zaman peygamber efendimiz'in ticareti de haramdı?(haşa elbette)..sizin sadece işi ticaret maksatlı yapmadığınızdan düşünce yolunuz bu dediğim mantığa ters düşüyor gibi düşünüyorsunuz..oysa bir arkadaşınızdan motorunu uyguna alıp kar amacı güderek başkasına satsa idiniz yine de fikriniz aynı mı olurdu?(fazlaca imam kesiliyorum galiba affınıza )

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Aynı olay başıma geldi dersem yanlış olmaz..ben de 47.500 tl'lik aracı ilk önce sahibine sordum aynı ifadeleri takındı ama ben yer miyim yemem neden çünkü ticaret yapan adam artık tabiri caiz ise yalama olmuştur..bizim adama dediğimiz tek şey şu oldu; eğer birşey çıkarsa ekspertiz masrafı yol masrafı yemek masrafı senden..tamam dedi..bir girdik partikül sıvısı sorunu,ayna elektrikleri,elektriksel beyin malesef cacık..sonuç olarak ekspertize sokmam işime yardı ve 1000 tl'lik masrafı olan araca 4 bin Tl daha pazarlık yapıp aldık.ayrıca hiç masraf yapmadım partikül sorununu dip gaz yaparak çözdüm..elektriksel beyin sorunu da bir sigorta işiymiş sadece :D
    O sorunlar cikmadan ikna oldugun fiyata 4000tl indirim yaptiriyorsun. Dip gaz ve bir sigortayla cozuyorsun akabinde burada anlatiyorsun. Nerde hak hukuk? sonrada imamlık yapıyorsun be kardeşim. Bende ticaretle ugrasiyorum tmm adamı bi nebze bozuyor bu iş anlarimda, yanında ahkam kesmemek lazım. Gercekten hak sa konu ne yapman gerekirdi düşündünmü hiç? Okuduğun kitapları bi kenara bırak vicdanına sor bi canım kardeşim. Mübarek..
    MimTolga bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sorunlar cikmadan ikna oldugun fiyata 4000tl indirim yaptiriyorsun. Dip gaz ve bir sigortayla cozuyorsun akabinde burada anlatiyorsun. Nerde hak hukuk? sonrada imamlık yapıyorsun be kardeşim. Bende ticaretle ugrasiyorum tmm adamı bi nebze bozuyor bu iş anlarimda, yanında ahkam kesmemek lazım. Gercekten hak sa konu ne yapman gerekirdi düşündünmü hiç? Okuduğun kitapları bi kenara bırak vicdanına sor bi canım kardeşim. Mübarek..
    şimdi sayın muhterem bana ekspertiz yapan arkadaşlar net olarak 4.000 tl masraf çıkardı..ben motor ustasımıyım ? yada elektrikçimiyim? nerden bileyim sorunun sigorta da olduğunu ? ya da partikülün bir dip gaz yaparak düzeleceğini? o adam sorunları bildiği halde bana arabasını itelemeye çalışırken sorun yok da, ben sorununu bildiğim arabaya pazarlık yapıp indirimli alınca mı sorun var ? anlamadığınız tek şey şudur ; karşılıklı olarak rıza gösterilen fiyattan yapılan anlaşma sonucu ticaret sağlanıyorsa Allah burda haram işlemişsin demez tamam mı mübarek ? o adam 4.000 tl daha indirimli vermeyi kabul etti neden ? çünkü foyası çıktı..çünkü gerçekten o araba o fiyatı hakediyordu..arabada hasar yok dedi marşpiyel hasarlı çıktı..ben değerinde ve ederinde aldım arabamı..var olan sorunları da çok şükür masrafsız yaptım şimdi haram zıkkım yedim mi ben pardon da ??

not: ben kim imamlık kim be kardeşim..ben Allah'ın aciz ve günahkar kulu..

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    250cc de karar kılmışsanız karenajlı motor yerine naked tarzı motosiklet almanızı tavsiye ederim.motor gücü olarak aralarında çok büyük farklar yok zaten ayrıca (acemi olduğunuzu düşünerek söylüyorum) düşürdüğünüzde kırılacak yüzlerce binlerce liralık dandik plastik parçaları olmayacak.rüzgarının sizi etkileyeceğini de düşünmeyin çünkü r25 de alsanız o kadar yüksek hızlara çıkmayacak zaten.r25 in ikinci eline vereceğiniz parayla mt25 alabilirsiniz diye düşünüyorum (ama emin de değilim) bi koruma demiri ya da koruma takozu da düşme olursa (allah korusun) işinizi görecektir.şahsi fikrim 250cc racinglerin pek özgün olmadığı yönünde.250cc yarış motoru mu olurmuş onun çıktığı hıza ortalama bir araba rahatça çıkabiliyorken.pistte süreyim desen kategorisi yok zaten,bence gereksiz.

haa unutmadan 12-15 bin km.deki motorlar da bitik değildir
    Morphin bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda ,buna 16 bin verenin aklınada birşey demek istemiyorum.
    deme zaten herkesin kararına motoruna saygı duymalısın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    KARDEŞ sende ver 1000 daha al Sıfır hiç uğraşma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞ sende ver 1000 daha al Sıfır hiç uğraşma
    r25 ikinci el alınmaz bu fiyatlara
    temiz r25 ler 15 binden başlıyor zaten 15 bini verecek adam gider 15.750 ye sıfırını alır
    r25 çok istiyordum fakat 200ns aldım sıfır 30 nisan da geliyor motor
    r25 alsaydım 9 bin peşin gerisini kredi kartına taksitle alırdım
    neyse bakalım 3-4 sene kullanıcaz 200ns si sonra r25 alıp yoluma bakalım

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın muhterem kardeşim (tartışma olasın diye giriş güzel olsun istedim)dinde elinde ki malı birine 1'e verirken diğerine 5 fiyatı çekebilirsin..alıcı bu miktarı kabul edip alıyorsa haram değildir bundan emin olabilirsiniz..bununla ilgili sahih kitaplardan bakabilirsiniz..bende kul hakkından son derece kortuğumdan zamanında araştırmıştım
    Diyelim ki bir mal alacağım, fiyatını bilmiyorum, piyasadan da haberim yok , acil lazım, 1 liralık malı bana 5 liraya itelediler dinen caiz mi hocam.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alanda satanda hak yiyor ve bunu ove ove anlatiyor ne guzel sey valla! Bravo.

Allah var gam yok dostlar, Allah yarina birakir yanina birakmaz.

Haram ile aldığınız aractan da haram ile aldiginiz paralardan da hayir bekliyorsanız, yazik size.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Cumartesi günleri forum çok güzel karışıyor ya

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)