Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sırt Çantası Kullanışlımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    motorla balıga, gezmeye gıderken yanıma alacagım malzemeleri koymak için sırt çantası kullanmak istiyorum
    motor kullanırken 100-150 km lık yolda çanta beni rahatsız edermi?virajlarda dengemi bozarmı?yorarmı?
    içine koyacagım malzeme en fazla 5 kg kadar olacak.
    lutfen sırt çantası kullanan arkadaşlar yorum yaparmı?
    topcase kullanmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanimi icin uretilen sirt cantalarinin sorun teskil edecegini dusunmuyorum.

Edit:Cok ciddi olmus la

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    o birazda size bağlı mesela ben çok rahat 300-400 km kasmadan sırt çantası ile gidiyorum.Kimisi rahatsız olur o ayrı konu denemeden bilemeyiz.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben yıllardır kullanıyorum 1000 lik gsxr kullanırken de sorun yaşamadım 150 lilik scooter kullanırken de hemde özel bi çantada değildi 2005 yılında aldığım standart boylarda bir sırt çantası

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deneyin. Sırt çantasının askılarını gerekli ayara kadar uzattığınızda çanta zaten sele üstüne oturuyor. Omuz askılarını çantanın ağırlığı seleye gelecek kadar uzun ama sağa sola savrulmayacak kadar da kısa olarak ayarladığımda orada olduğunu bile unutuyorum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben genelde sonuna kadar çekiyorum tabi kolları sıkıp uyuşturmıyacak ama sırttada viraja vs yatarken sarkmıcak gibi duruyor sadece cantayı alırken montun üstünde bi giyip askıların ergonomiklik kısmına bakım düz gidenlerdense kavisli olanlar daha rahat ettirir sanırım bendeki öyle ki ls2 full face kaskı bile koyuyordum bi dönemler

Cevaplayayım , balık/av macerası için teptiğim yol 100 km gidiş 100 km geliş şeklinde, sırtımda sırtçantası ve adapte katlanır sandalye , omzumda çapraz asılı olta takımlarım(sörf ve spin 2 ayrı takımı daima eksik etmem) , sırt çanta içinde envaii çeşit suni balık,kandırıcılar,kurşunlar,bilimum penset,bıçak vs, tahmini 4-5 kg, olta takımlarımda aşağı yukarı 3-4 kilogram olmak üzere taşımaktayım.

Aynı şekilde topcase vs hazz etmiyorum, ancak! , belli bir mesafeden sonra bilhassa oltatakım çantasının kemeri sıkmasıyla işkenceye dönüşüyor, oldukça kalın deri monta rağmen işkence, önerim selenin akasına eskilerin heybe dediği cinsten bir düzenek, olmadı yan çantalar edinmeniz.

Kendi motorumda egzoz üstten geldiği için bendeniz bunu yapamıyprum hatta ters rüzgarla 1 adet sırt çantası ve 2 adet oltatakımı çantasını egzoza kaynatmayı başardım.

Olta takımı için bulabildiğiniz kaliteli ve omuz askı kayışları en pufidik be geniz çantayı almaya bakın aksi halde fena ısırıyor.

Tam teçhizat ve hanzom.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim.
    bende sırt çantasını belime takınca artçı selesıne oturacak şekilde ayarlamayı düşünüyordum.
    seleye oturacagı için sırtima yük binmez ama virajlara girerken dengemi bozabilir diye endişe ediyordum.
    carbondioksit senin techizatlar iyiymiş.ben o kadar yük taşımam.

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim.
    bende sırt çantasını belime takınca artçı selesıne oturacak şekilde ayarlamayı düşünüyordum.
    seleye oturacagı için sırtima yük binmez ama virajlara girerken dengemi bozabilir diye endişe ediyordum.
    carbondioksit senin techizatlar iyiymiş.ben o kadar yük taşımam.
    Dengeyi kesinlikle bozar , aynı şeyi denedim, riske girmeyin, yan çanta/heybe kullanın.

Motosikleti
    Forza 250
    çantanızı arka koltuğa örümcek, gerdirme kayışı ile bağlayabilirsiniz. İkinci bir öneri olarak da çanta taşıma demiri alırsınız, sırt çantanızı öte berinizi demire bağlarsınız. Ben de duke için aynı şeyi düşünüyorum. Çünkü yolcu koltuğuna çanta bağlayınca motora rahat binip inemiyorum, bacağımı atamıyorum. Hem zincirimi de motora saramıyorum. Sırf zincir için bile çanta demiri alabilirim.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    sanırım heybe canta daha mantıklı geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)