Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Filtresi Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Merhabalar 2015 Model Bir Cbr 125R sahibiyim bir adet egzoz sipariş ettim arkadaşlarımda Hava filtresi tavsiye ettiler sesi toklaştırdıgını söylediler Aranızda deneyen varmı Sesin Fazla Çıkması degilde Tok çıkmasına bir katkı saglıyormu Hava filtreleri Birde Önerdiginiz Hava filtresi nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi performans alacağın filtre orjinal temiz hava filtresi olacaktır. Filtre ile egzoz sesi arasında ilişki var ama bu fark birim hacime alınacak daha fazla hava-yakıt karışımından geçiyor. Sen yakıta müdehale etmezsen değişen bir durum olmaz anlayacağın
    Az silindir, çok iş

http://www.brnmotor.com.tr/Honda-Cbr-125-R-BMC-Performans-Hava-Filitresi,PR-2024.html
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi performans alacağın filtre orjinal temiz hava filtresi olacaktır. Filtre ile egzoz sesi arasında ilişki var ama bu fark birim hacime alınacak daha fazla hava-yakıt karışımından geçiyor. Sen yakıta müdehale etmezsen değişen bir durum olmaz anlayacağın
    Peki Bu Kadar Para Ve Sonucta Yakıtla oynadıgımızda Motora Olan Bir Zararı Ve Yakıtın artması Olacak Bunlara Deger Bir Toklaşma Olacakmıdır Sizce ?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Motorun 2 litre atmosferik olsaydı ozaman emme sesini duyabilirdin.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 2 litre atmosferik olsaydı ozaman emme sesini duyabilirdin.
    Bahsettiginiz olayı biliyorum az bucuk tabii 2 litre motorla 125cc bir degil bende bunu ögrenmek istiyorum 2 litrede olan olay bizim 125cc de ne kadar oluyor ve bunlara degiyormu ?

Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Bu Kadar Para Ve Sonucta Yakıtla oynadıgımızda Motora Olan Bir Zararı Ve Yakıtın artması Olacak Bunlara Deger Bir Toklaşma Olacakmıdır Sizce ?
    Aslında yakıt sistemini ve ateşlemeyi ayarladıktan sonra motora bir zararı olmuyor. Daha doğrusu zarardan ziyade aşınma hızı artıyor ama bunlar öyle abartılı oranlarda değil.
    Emiş sesi ve egzoz sesi aslında ayrı olaylar. 100 cc den dahi hava filtresi kutusuna bir kaç modifiyeden sonra deli gibi emiş sesi alınır.
    Benim önerim hava filtresinde şnorkel varsa maksimum öne sökmen olacaktır. Yoksa yine ellememek gerek diye düşünüyorum.
    ''Performans'' hava filtreleri ise genelde tek başlarına hiç bir anlam ifade etmezler, boşa para vermeye gerek yok

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Aslında yakıt sistemini ve ateşlemeyi ayarladıktan sonra motora bir zararı olmuyor. Daha doğrusu zarardan ziyade aşınma hızı artıyor ama bunlar öyle abartılı oranlarda değil.
    Emiş sesi ve egzoz sesi aslında ayrı olaylar. 100 cc den dahi hava filtresi kutusuna bir kaç modifiyeden sonra deli gibi emiş sesi alınır.
    Benim önerim hava filtresinde şnorkel varsa maksimum öne sökmen olacaktır. Yoksa yine ellememek gerek diye düşünüyorum.
    ''Performans'' hava filtreleri ise genelde tek başlarına hiç bir anlam ifade etmezler, boşa para vermeye gerek yok
    (Şnorkel varsa maksimum öne sökmen) Cümlesini biraz daha açabilirmisiniz :D

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bende kutu içi bmc performans hava filtresi var ben arada bir bakım kitiyle yagliyorum bakımını yapıyorum

Motor biraz daha atık oldu bu şekilde tabi akrapovic de var

(Şnorkel varsa maksimum öne sökmen) Cümlesini biraz daha açabilirmisiniz :D
    önü yerine onu sökmen olacaktı ama üşenmeyip baktım cbr 125 hava filtresi kutusuna. Pek kurcalanacak bi yapısı yok, bırak kalsın öyle dostum. Filtreni temiz tut yeter

Bu arada bir üstteki mesaja hitaben yazayım; Sakın açıp ara ara filtreyi yağlamayın. Ben yazılanlardan bu anlamı çıkardım.
    Kendi sprey yağlayıcaları ile yine temizlik kitleri ile temizlendikten sonra 1 kere hafifçe yağlayıp filtreyi takmak lazım. Ta ki tekrar temizlenene kadar filtre yağlanmaz

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kutu içi bmc performans hava filtresi var ben arada bir bakım kitiyle yagliyorum bakımını yapıyorum

Motor biraz daha atık oldu bu şekilde tabi akrapovic de var
    Akrep önemli tabi bende izmir de el yapımı yapan bir abim var ona yaptırıyorum gerçekten bu işi iyi yapan birisi bakalım tek silindirde nasıl bir ses verecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

önü yerine onu sökmen olacaktı ama üşenmeyip baktım cbr 125 hava filtresi kutusuna. Pek kurcalanacak bi yapısı yok, bırak kalsın öyle dostum. Filtreni temiz tut yeter

Bu arada bir üstteki mesaja hitaben yazayım; Sakın açıp ara ara filtreyi yağlamayın. Ben yazılanlardan bu anlamı çıkardım.
    Kendi sprey yağlayıcaları ile yine temizlik kitleri ile temizlendikten sonra 1 kere hafifçe yağlayıp filtreyi takmak lazım. Ta ki tekrar temizlenene kadar filtre yağlanmaz
    Anladım ben en iyisi hiç dokanmıyım onlara egzozu takıp yürüyeyim tavsiyeler için sagol birde hazır yakaladım seni şey sorayım bizim motorda kaç binde bir yag filtresi degişmesi gerekiyor motorum 5bin oldu hala degişmedi servis

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende CBR 250 var. çoğu kişi K&N hava filtresi önerir ama bence BMC hava filtresi daha iyi. ben BMC taktım gayet de memnunum. hava filtresi almakla bitmiyor ama. ömür boyu garantili bir hava filtresi alırsan K&N ya da BMC gibi onları kullanım şekline göre belli kilometrede bir yıkaman ve yağlaman gerekli. ilk takarken de yağladıktan sonra takmayı unutma. Hava filtresi spreyleri mevcut

Motosikleti
    Xmax
    Akrep önemli tabi bende izmir de el yapımı yapan bir abim var ona yaptırıyorum gerçekten bu işi iyi yapan birisi bakalım tek silindirde nasıl bir ses verecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Anladım ben en iyisi hiç dokanmıyım onlara egzozu takıp yürüyeyim tavsiyeler için sagol birde hazır yakaladım seni şey sorayım bizim motorda kaç binde bir yag filtresi degişmesi gerekiyor motorum 5bin oldu hala degişmedi servis

Tabi 4 silindir sesi vermiyor ama tok ses cok guzel hos oluyor yani benim icin oyle

Her yağ değişiminde değiştirmen gerekir yağ filtresini. İmkanın yok ve bir şey olmaz diyorsan 2 yağ değişiminde 1 de olur, eğer motosiklet yeni değilse tabi

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende CBR 250 var. çoğu kişi K&N hava filtresi önerir ama bence BMC hava filtresi daha iyi. ben BMC taktım gayet de memnunum. hava filtresi almakla bitmiyor ama. ömür boyu garantili bir hava filtresi alırsan K&N ya da BMC gibi onları kullanım şekline göre belli kilometrede bir yıkaman ve yağlaman gerekli. ilk takarken de yağladıktan sonra takmayı unutma. Hava filtresi spreyleri mevcut
    Neye göre daha iyi sizce? KN de kullandınız mı?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kn ve bmc bence aynı

hatta benki bmc filtresinin temizlik kiti yok diye kn kitini kullanıyorum yağlamak için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)