Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İlk motosikletimi aldım. Neden daha önce almamışım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Dün itibariyle honda cbf 150 motosikletimi aldım. Motosikletim 2011 model 19000de. Servis ekspertizi yaptırdım çok temiz kaçırma dediler ben de içime sinerek aldım. Dün ilk tecrübemi kadıköy kartal arasında yoğun trafikte gerçekleştirdim. Daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım çok az skuter kullanmışlığım var vitesli motosiklet daha bi keyifli geldi bana Cbf gerçekten de sarsıntısız ve çok konforlu bence. 183 boy ve 77 kilomla oldukça hakim bir oturuş pozisyonum var ve motor bedenime göre ne büyük ne de küçük. Ekipmanlarıma (kevlar kot pantolon+yazlık mont + monta monteli sırt koruması + deri eldiven + Bell fullface kask + zincir kilit) toplam 1700e yakın para harcadım. Nasipse 1 ay sonra ilk uzun yolumu İstanbuldan İzmire yapmayı planlıyorum Ama birkaç sorun var... Ailemin hiçbirşeyden haberi yok. Anam duysa südünü helal etmez o derece... Bu yüzden izmire motosikletle gittiğimi ailem anlamamalı. Yani elbiselerimi valizde taşıyacağım, varıca motosikletimi arkadaşıma bırakçam ve valizimi çeke çeke eve gidicem ama nasıl? O valiz o motora bağlanır mı? Nasıl yapabilirim? Valiz orta boy çok büyük değil ama çok da küçük değil. 20 gün orada olacağım sırt çantası vs asla ihtiyacımı karşılamaz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Sigortam 1249 tl çıktı malesef yaptırdım!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Neden başka yerlerden teklif almadınız 1249tl :O

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Yaş kaç ki ailenden saklıyorsun? Reşitsen direkt söyle bence birşey olmaz alışırlar

Motosikleti
    Mondial Drift
    Örümcek ip al düzgünce sıkıca bağla topcase de alabilirsin
    Mustaphalanx bunu beğendi.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    valizi kargo yap. gidince kargodan al. uğraşma...

arkada aşırı yük varken acemi bir sürücü daha kolay sakata gelebilir.

saygılar.

Motosikleti
    Lifan LF150-9J
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Dün itibariyle honda cbf 150 motosikletimi aldım. Motosikletim 2011 model 19000de. Servis ekspertizi yaptırdım çok temiz kaçırma dediler ben de içime sinerek aldım. Dün ilk tecrübemi kadıköy kartal arasında yoğun trafikte gerçekleştirdim. Daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım çok az skuter kullanmışlığım var vitesli motosiklet daha bi keyifli geldi bana Cbf gerçekten de sarsıntısız ve çok konforlu bence. 183 boy ve 77 kilomla oldukça hakim bir oturuş pozisyonum var ve motor bedenime göre ne büyük ne de küçük. Ekipmanlarıma (kevlar kot pantolon+yazlık mont + monta monteli sırt koruması + deri eldiven + Bell fullface kask + zincir kilit) toplam 1700e yakın para harcadım. Nasipse 1 ay sonra ilk uzun yolumu İstanbuldan İzmire yapmayı planlıyorum Ama birkaç sorun var... Ailemin hiçbirşeyden haberi yok. Anam duysa südünü helal etmez o derece... Bu yüzden izmire motosikletle gittiğimi ailem anlamamalı. Yani elbiselerimi valizde taşıyacağım, varıca motosikletimi arkadaşıma bırakçam ve valizimi çeke çeke eve gidicem ama nasıl? O valiz o motora bağlanır mı? Nasıl yapabilirim? Valiz orta boy çok büyük değil ama çok da küçük değil. 20 gün orada olacağım sırt çantası vs asla ihtiyacımı karşılamaz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Sigortam 1249 tl çıktı malesef yaptırdım!
    1249 mu Sanırım ilk girdiğin sigortacı da yaptırdın sigortayı . Keşke biraz fiyat araştırması yapsaydınız mutlaka daha aşağısına bulurdunuz ...

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun ☺
    Sigorta yaptırmışsın olmuş bitmiş ama bu fiyatlar gerçekten üzüyo adamı.
    İzmire gitme konusunda ise kendine sormalısın. Ben uzun yol yapıcak tecrübeye sahipmiyim diye. Bazı arkadaşlar ist izm uzun yol değil der belki ama bence 200-300 km üstü uzun yoldur.
    Valiz veya bavul işi motorda sakat. Ya sosis çanta yada en güzeli bi sırt çantası tavsiye ederim ben.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ailenden habersiz uzun yola çıkma. Bir de yeni başlamışsın başına bir şey gelse haberleri olmaz. Heyecan iyi güzel ama azıcık mantıklı düşünmek lazım.
    Mustaphalanx ve E-CC bunu beğendiler.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bende ilk motosikletimi alıcagımda 1249TL'm yok sigorta için. :D. Hayırlı uğurlu kazasın belasız kullanın.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden başka yerlerden teklif almadınız 1249tl :O
    Tam 30 firmaya sordular en uygunu buydu. Benim Sigortam nedense hep yüksek çıkıyor. İnanmadım bundan hariç 2 yere daha sordum en ucuzu 1840tl idi...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Git sigortani iptal ettir başka yerden tekrar yaptır...
    matrix506xx bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli ugurlu olsun,kazasiz belasiz surusler dilerim. Ama banada pek mantikli gelmedi bu uzun yol isi. Yukarda kargoya verin denmis,cok iyi bi fikir deneyin derim.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş kaç ki ailenden saklıyorsun? Reşitsen direkt söyle bence birşey olmaz alışırlar
    Yaşım 26 7 senelik B sınıfı Ehliyetim var ve 7 senedir aktif araç kullanıyorum. Geçen hafta izmire arabamla tek başıma geldiğimde bile bir evham bir evham 40 kere merak ettiler. Çok kıymetliyim gözlerinde. Bir de motosiklete aşırı karşılar. Yaşları da yerinde laf anlatamıyorum ne yazık ki...

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Hayırlı olsun fakat aileden habersiz uzun yola çıkılma fikrine bende katılmıyorum ne zaman gizli bir iş çevrilse insanın başına üzücü olaylar geliyor(Allah göstermesin) güle güle kullanın cbf güzel motordur

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örümcek ip al düzgünce sıkıca bağla topcase de alabilirsin
    Ötümcek ip güzel fikir teşekkür ederim

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Tecrube egitim yoksa uzun yolda yok kardes, motor isini hafife alma, uzun yol hata affetmez. Daha once motor kullandinmi tecruben nedir?

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ☺
    Sigorta yaptırmışsın olmuş bitmiş ama bu fiyatlar gerçekten üzüyo adamı.
    İzmire gitme konusunda ise kendine sormalısın. Ben uzun yol yapıcak tecrübeye sahipmiyim diye. Bazı arkadaşlar ist izm uzun yol değil der belki ama bence 200-300 km üstü uzun yoldur.
    Valiz veya bavul işi motorda sakat. Ya sosis çanta yada en güzeli bi sırt çantası tavsiye ederim ben.
    Kargolama fikrine sıcak bakıyorum. Zaten valizim maksimum 15 kg tutar. Belki örümcek ağıyla bağlanabilir bu da bir seçim ama dechatlona gidip çanta bakmayı planlıyorum aynı zamanda. Ayrıca motorumda 3 tane çanta var. Önceki sahibi sağolsun taktırmış demirleriyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun fakat aileden habersiz uzun yola çıkılma fikrine bende katılmıyorum ne zaman gizli bir iş çevrilse insanın başına üzücü olaylar geliyor(Allah göstermesin) güle güle kullanın cbf güzel motordur
    Cbf gerçekten çok güzel motosiklet. Evet ben de saklamama taraftarıyım fakat malesef bunu yapmazsam motosikleti satmak zorunda kalacağım biliyorum.. İzmirde bir araca çok ihtiyacım olacak o yüzden bu yolculuğu yapacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrube egitim yoksa uzun yolda yok kardes, motor isini hafife alma, uzun yol hata affetmez. Daha once motor kullandinmi tecruben nedir?
    Küstahlık etmeyeceğim yalan da yok tecrübem yok denilebilir. İlk kullanışımda pek zorlanmadım denilebilir. Çabuk kavradım mantığını. Bu yolculuğu 2 ye bölmek niyetindeyim. 7 senedir aktif araba kullanıyorum ve yaklaşık 70-80 bin km geçmişim vardır. Evet fark ettim motosiklet çok aytı bir dünya hatta bindim baya bi salaklaştım motorun üstünde ama izmirde 20 gün boyunca bir araca ihtiyacım olacak. Araba kiralayamam o kadar para bende ne gezer :D Bu yüzden ben de yolu 2 güne böldüm. Bursaya kadar 1 günde gideceğim 2. Gün de erken çıkıp dinlene dinlene gitmeyi planlıyorum. Tabi uyuz uyuz 60la korkak hidon sımsıkı da gitmeyeceğim ama motorun sınırlarını zorlamanın hiçbir anlamı yok. 90 km sabit hız...

Yuh sigortaya bak xd insanlsri yavas yavas alistirdilad birden olsaydi bu isyan eylem falan cikardi, millet o paraya motor aliyor klisesinide yapmadan gitmiyeyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    dostum ben 15 günlük ehliyetli ve hayatında hiç motor kullanmamış biri olarak türkiyemi gezdim eğitim falan hikaye ne eğitimliler var çoğu bi ton kaza geçirmiş sana acemi ve ülke turuna çıkan biri olarak

Uzun yola Çıkmadan önce

1) Kasko yaptırt : 500 TL dağın başında yolda kalırsın servise çektirirsin
    2) Topcase ağzına kadar aburcubur doldur yolda aç kalma
    3) Yola çıkmadan önce motorun yağını değiştir zincirini ayarlat

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Hayirli olsun hocam aile mevzusunu anliyorum benimde oyle sikinti yok bira tecrubelen soylersin uzun yoldada top case degilde simdilik kargola topcase acemi ici sikinti biraz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)