Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boş yağ kutusu yedek benzin için kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Kullanılabilir ise nasıl temzilenmeli?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Pril+yağ coz ikilisini öneriyorum.
    Gırgır di maksadım önce ama... hata ettim..
    Yedek benzin bidonu olarak kullanılmayabilir..Bir süre sonra erime gerçekleşebilir. Özel olarak benzin bidonlari var.Onların kullanılması daha makul sanırım

Kazasiz belasiz

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek irtifaya tırmanan dağcıların nerdeyse tamamı, yüksek irtafada az oksjen bulunmasından sebep , yemeklerini benzin ocaklarıyla hazırlar.benzinide yanlarında taşımak için sırf bu iş için yapılmış özel benzin kapları kullanır.Bildiğim en güvenilir benzin taşıma yöntemi budur.

Kamp veya dağcılık malzemesi satılan her yerde genelde bulunur ( Msr en bilndik markadır. Fiyatı için bir şey diyemem )

http://www.dagevi.com/kamp_mutfagi_malzemeleri_kap_canak_caydanlik_ocak/yakit-siseleri

Elbette farklı markaların farklı fiyatları ürünleride piyasadan tedarik edilebilinir.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanılabilir ise nasıl temzilenmeli?
    Önce 100ml kadar benzinle içini iyice çalkala ve dök. Sonra benzini doldur ve ağzını sızdırmayacak şekilde sımsıkı kapat. Motorun çantasında da dik durmasını sağla. İşin bittiğinde de kalanı depoya dökerek tamamını boşalt. Sıkıntı olmaz yeter ki aşırı güneşte ve sıcakta kalmasın. Benim yaylada ve çatıda 2 senedir yağ bidonunda benzin var ve bidon erimedi. Selamlar.
    planet58 bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek irtifaya tırmanan dağcıların nerdeyse tamamı, yüksek irtafada az oksjen bulunmasından sebep , yemeklerini benzin ocaklarıyla hazırlar.benzinide yanlarında taşımak için sırf bu iş için yapılmış özel benzin kapları kullanır.Bildiğim en güvenilir benzin taşıma yöntemi budur.

Kamp veya dağcılık malzemesi satılan her yerde genelde bulunur ( Msr en bilndik markadır. Fiyatı için bir şey diyemem )

http://www.dagevi.com/kamp_mutfagi_malzemeleri_kap_canak_caydanlik_ocak/yakit-siseleri

Elbette farklı markaların farklı fiyatları ürünleride piyasadan tedarik edilebilinir.
    bunu alıp çantaya atarsak benzin ne kadar dayanır? Yada sıcakta çantada patlama gibi birşey olur mu?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Temizlemeden kullanabilirsin hiç bir sıkıntı olmaz..
    Ben kılım arkadaş dersen; Benzin en kuvvetli çözücülerden biridir.
    Biraz benzin koy çalkala dök yoluna devam et..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben 35'lik Absolute Vodka şişesi kullanmıştım. 100'lük motorumun benzini bitince depoya katardım onunla 20 km kadar daha giderdi

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Çantada benzin taşımak mı????

Yaşamaktan sıkıldığınızı düşünmeye başladım. Benzin mutlaka uygun bidonda ve açık bir yere monte edilerek taşınmalıdır. Kapalı çantada hiçbir yanıcı madde taşımayınız.

özel bidon al bence nolur nolmaz

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Viskozite farkı ve benzinin buharlaşma sonucu artacak basıncı sebebiyle özel bidon almaya karar verdim.
    Aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum.

http://www.feyizoglu.com/TAN01-Benzi...u_49475.html#0

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    İşte bunlar hep zenginlik =)

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O bidonun yağ bidonundan ne farkı var al 2.5 lt yağ bidonu kullan para verme
    planet58 bunu beğendi.

Motosikleti
    nc700x
    benzincide 5 tl benzin taşıma bidonu boşa harcama paranı

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Ben benzinliklerde satilan benzin bidonlarindan almak durumunda kalmıştım tek basima surecektim , uzun yolda yedek olarak tasiyayim diye..

Yaklaşık 250km sonra bidonun ağız kısmının eridiğini farkettim . Bidon arka topcase ve yan cantalarima sıkıca sabitlemistim dikbir şekilde ..

Fazla para verme bilmem ne diyosunuz da, eridiğini farketmemiş olsam nolurdu bilemiyorum. Benzinliklerde satilanlara da güvenmemek gerek kesinlikle.

Netice de güneş altında sürüş gerceklestiriyorsunuz. Doğru bir karar almışsınız.

Kazasiz belasiz

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Campet siselere koyun devam edin ici cam disi pet kirilma yok erime yok

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hiç bidona para verme kardeşim,,bildiğin 2.5 litrelik pepsi,cola,fanta vs. pet şişelerinin içini suyla iyice yıka kurut içine benzini koy ağzınıda sıkıca kapat,istediğinde aç kullan,,istersen 1 veya 2 litreliklerinide aynı amaçla kullanabilirsin,,bu şişeler benzine,tinere,alkol veya ether e bile dayanıklı hiç korkma ,ben teknemde kullanıyorum bu şişelerden,hatta içinde benzin koyup teknemin ücra köşesine düşmüş bir şişeyi temizlik yaparken buldum 10 yıllık falandı sanırım aynen duruyordu,,,ama pet su şişeleri olmaz onlar dayanıklı değil

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantada benzin taşımak mı????

Yaşamaktan sıkıldığınızı düşünmeye başladım. Benzin mutlaka uygun bidonda ve açık bir yere monte edilerek taşınmalıdır. Kapalı çantada hiçbir yanıcı madde taşımayınız.
    Hocam kolay kolay bir şey olmaz. Olacak olsa motorun benzin deposu daha tehlikeli.

Ha ne olur, sızdırır benzin kokusu yapar, döşemeyi bozar vs vs. Tahmin ettiğiniz gibi bir patlama vb olmaz. Olursa zaten benzin deposu var 10-13lt. bunun yanında 50-100mL'nin lafı olmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=VlW1qu363jU
    https://www.youtube.com/watch?v=VlW1qu363jU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Viskozite farkı ve benzinin buharlaşma sonucu artacak basıncı sebebiyle özel bidon almaya karar verdim.
    Aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum.

http://www.feyizoglu.com/TAN01-Benzi...u_49475.html#0

http://images.esellerpro.com/2189/I/...Can-1600-0.jpg
    Hocam bunlar pazarlama zımbırtıları. Ecnebilerin dediği gibi "gimmick"

Bilimsel açıklamasını yapalım, benzinin buhar basınçları şu şekilde:
    https://www.ic.gc.ca/eic/site/mc-mc.nsf/vwimages/ProductLoss_Figure2.gif/$file/ProductLoss_Figure2.gif

Grafikten de görülebileceği üzere benzinin buhar basıncı açık hava basıncının azıcık üzerinde. Yani türkçesi kola şişesinde çok daha fazla basınç var.

Yani benzin şişesi için böyle tahliye valfli şişelere falan gerek yok. Bir de tahliye olan benzin buharı nereye gidecek? Benzin şişesi güneş görmesin, aşırı ısınmasın bir de ısıdan (örneğin egzozdan) ateşten uzak dursun yeter.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu alıp çantaya atarsak benzin ne kadar dayanır? Yada sıcakta çantada patlama gibi birşey olur mu?
    Bu kabın üretiliş amacı zaten her ortamda güvenli olarak benzin taşımak.Statik elektrik yalıtımlı olduğu gibi , düşmeye ve darbeyede dayanıklıdır. kamp ocağında kullanılırken , benzini ocağa gönderebilmek amacıyla , içine özel pompasıyla , hava basılması gerektiğinden 30 bar basınca kadar dayanıklıdır..

Kötü tarafları ise pahalıdır , hemde 1 litrenin üstünde kolay kolay bulunmamaktır. ,
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Çocukların okula götürdüğü çelik su mataraları var onlarda sıkıntı çıkmaz galiba.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Hocam ben kuryeyim her zaman koltugumun altında 1 lt bulunduruyorum kendimden çok yolda kalanların işine yarıyor :D bi seferinde Honda 600 rr ve Honda Afrika twin brnzinlige doğru itiyorlardi 200 mt felan kalmış yanastim verdim 1 lt yı paylaştılar brnzinlige oyle gittiler. Şu şişesinde 1 hafta ağzı açılmadan durduğu bile olmuştur hiç bi şey olmadı ama bi süre sonra kapağı görevini tamamlıyor ve akıtmaya başlıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)