Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Performans açısından hangi yarış motosikleti?

Katılımcı sayısı
32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda CBR 500R

18 56.25%
  • KTM RC 390

14 43.75%
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

CBR 250R dan sonra R25 ya da RC 390

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın ben hız meraklısı değilim.Max hızım 90 km belki 100'dür.Keyif için aldım sürüyorum.R25 in tek eksiği abs'dir bana göre.
    He ama bu arkadaşımız hıza bakıyor.Ben cbr kullanmadım ama motovloggerlardan takip ettiğim kadarıyla cbr250 130'dan sonra canını teslim ediyor.Ama r25 185 top speed var.Fark yok mu diyorsunuz buna? O zaman teknik verilere daha iyi bakın.Millet yüksek cc'lerden r25'e iniyor.Neden diye sormak lazım.Bu kadar satılan bir modeli sadece motora başlayanlar veya 125'likten gelenler kullanmıyor.Birazda kapitalizm diyelim.Bende rc veya kawa bakıyordum sma abs şart koşmama rağmen dayanamadım r25 aldım.
    insaf, bilmeyip da bunu okuyan r25'i gazı çevirdiğin gibi 185'e çıkıyo sanacak. cbr250 130'da tükeniyosa r25 de 140'da tükeniyo, atla deve değil aralarındaki fark.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insaf, bilmeyip da bunu okuyan r25'i gazı çevirdiğin gibi 185'e çıkıyo sanacak. cbr250 130'da tükeniyosa r25 de 140'da tükeniyo, atla deve değil aralarındaki fark.
    En sevmediğim konu hız konusu.Bu tartışmaya gireceğim aklıma gelmezdi.90 'la gidiyorum ben ama siz istediniz bunu )

Bmw 3.16i 1600cc 136b= 0-100 km 9 saniye
    Fiesta 1600cc 105bg= 0-100 km 10 saniye

Yzf r25 0-100 km 7 saniye
    Cbr 250 0-100 km 9 saniye

Yani adam fiestadan inip neden bmw alıyor anlamış değiliz.Halbuki ikiside 1600cc.Bundan gayrı 2.0'dan aşağıya binmemeli.Keyif bu keyif.Neden illa arttırmak gerekiyor bu mereti anlamış değilim.İşte zevkler ve renkler tartışılmıyor.Bu da benim fikrim.
    Abs şartın yoksa paşa paşa binilir r25.Tabii bayiilerde bulabilirsen.Benim bulunduğum ilçede bi haftada 5 r25 satıldı.
    matrix506xx bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En sevmediğim konu hız konusu.Bu tartışmaya gireceğim aklıma gelmezdi.90 'la gidiyorum ben ama siz istediniz bunu )

Yani adam fiestadan inip neden bmw alıyor anlamış değiliz.Halbuki ikiside 1600cc.Bundan gayrı 2.0'dan aşağıya binmemeli.Keyif bu keyif.Neden illa arttırmak gerekiyor bu mereti anlamış değilim.İşte zevkler ve renkler tartışılmıyor.Bu da benim fikrim.
    Abs şartın yoksa paşa paşa binilir r25.Tabii bayiilerde bulabilirsen.Benim bulunduğum ilçede bi haftada 5 r25 satıldı.
    Yok anasının gözü 9 saniyeymiş

Bak bu r25;
    https://www.youtube.com/watch?v=ygfKPZzxv30
    Bu da cbr250;
    https://www.youtube.com/watch?v=PibuvonAxEQ

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

senin biraz evvel dediğinle bu dediğin birbirini tutmuyo işte. biz de diyoz, aralarında ahım-şahım bi fark yok, alan şekline şemaline alıyo.

biri torosken diğeri uzay mekiğiymiş gibi yorum yapan sizsiniz, ben değil.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı yns_cbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devri düşük olan motorların motor ömrü uzun olur. Bi de böyle düşün ;)
    cbr500r de hararet göstergesi bu yüzden yok
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin biraz evvel dediğinle bu dediğin birbirini tutmuyo işte. biz de diyoz, aralarında ahım-şahım bi fark yok, alan şekline şemaline alıyo.

biri torosken diğeri uzay mekiğiymiş gibi yorum yapan sizsiniz, ben değil.
    O zaman ortada neden zibil gibi bmw 3.16i ve r25 var onu sorgulamak lazım

Motosikleti
    gt250r
    Bakın ben hız meraklısı değilim.Max hızım 90 km belki 100'dür.Keyif için aldım sürüyorum.R25 in tek eksiği abs'dir bana göre.
    He ama bu arkadaşımız hıza bakıyor.Ben cbr kullanmadım ama motovloggerlardan takip ettiğim kadarıyla cbr250 130'dan sonra canını teslim ediyor.Ama r25 185 top speed var.Fark yok mu diyorsunuz buna? O zaman teknik verilere daha iyi bakın.Millet yüksek cc'lerden r25'e iniyor.Neden diye sormak lazım.Bu kadar satılan bir modeli sadece motora başlayanlar veya 125'likten gelenler kullanmıyor.Birazda kapitalizm diyelim.Bende rc veya kawa bakıyordum sma abs şart koşmama rağmen dayanamadım r25 aldım.
    Hangi kafayla yazıyorsun bunları? Yaptigin benzetme=saçmalik.Sen bir r25 sahibi olarak hakkini veremediğin için sana ilah kesilmiş motorun galiba.R25 185 görene kadar cbr kaç yapiyor denedin mi? 3km düz alanda yarişsalar aralarında kaç saniye olur 30falan mi zannediyorsun?Komik

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayretler içerisinde okuyorum. Cbr 130 da ruh teslim ederken, r 25 o süratlerde ruhlardan yardım alarak mı hızlanıyor. kaldı ki defalarca 180 üstü gören cbr250 fotoğraflarını da bizzat kendi gözlerimle gördüm-yeni kasada-.
    Sallamayın abi, şöyle basit konulara basit yorumlar yapmayalım
    Abi ben de CBR 250 kullanıyorum. 140dan sonra ivmelenme bitiyor. hızımız 1,1 artıyor. 180 üstü yapan cbrların 140-180 km arası zamanı 2 dakika falandır
    Keoma bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    O zaman ortada neden zibil gibi bmw 3.16i ve r25 var onu sorgulamak lazım
    Abicim sen mevzuları amma birbirine karıştırmışsın yahu!
    Üstelik yanlış örnekler üzerinden gidiyorsun.
    Millet neden fiesta değilde 3.16 alıyor yazmışsın.
    Satış adetlerine baktın mı?
    Bir bak bakalım ne göreceksin.
    Muhtemelen göreceğin şu.
    Fiesta, sadece 1-2 Avrupa ülkesinde bile 3.16'nın tüm dünyada sattığı rakam kadar satış yapmış.
    Ne yani fiesta 3.16'dan daha mı iyi?

Yani mevzu senin gittiğin yoldan giderek açıklanmaz.
    Geçtiğimiz günlerde Ekrem Ata geçen yılın motosiklet satış rakamlarını yayınladı.
    Öyle dediğin gibi zibilyon tane R25 satılmamış. Hatta Bajaj'ın satışı daha fazla.
    Şimdi bu durumda Bajaj R25'den daha mı iyi oluyor?
    Yanlış yaklaşım bunlar.
    Zaten konu bu değil.
    Arkadaşımız Cbr mi daha iyi yoksa R25 mi diye sormamış.
    Kendisi zaten R25'in daha iyi olduğunu düşünüyor.
    Ama arkadaşımız diyor ki motor yükselteceğim.

250cc ile devam edeceğim ama motoru değiştirmek istiyorum deseydi o zaman derdik ki R25 ya da Ninja al.
    Ama yükselteceğim diyor.

Motosiklet jargonunda motor yükselteceğim dediğinizde cc yani hacim yükselteceğiniz anlaşılır.
    Mesela 110 beygir gücünde 600cc bir motoru satıp, 80 beygir gücünde 1200cc bir motosiklet aldığınızda motor yükseltmiş olursunuz.
    Halbuki yeni motorunuz 30 beygir daha güçsüz. Muhtemelen hızı da daha düşük.
    Yani senin yazdığın beygir gücü çok bir şey ifade etmiyor.
    Ne zaman eder?
    Arkadaşımız aynı hacimde ama daha güçlü bir motosiklet istiyorum dediğinde.

Yani konu Cbr mi yoksa R25 mi değil.
    Konuyu açan arkadaş R25'den zaten emin.

Bu konuda görüşümü merak ediyorsanız onu da yazayım.
    Ben dünyanın hiç bir yerinde tutulmamış ve üretimden kaldırılmış, vergi ve kısıtlamalar nedeniyle sadece Türkiye ve bir kaç ülkede ilgi gören bu motosikletlere para vermezdim.
    Abs bile yok bu motorlarda ama bir dünya para isteniyor.
    Bu saçmalık.
    Devlet ÖTV saçmalığına düzenleme yapsa 500-600cc motosikletler neredeyse bu motorlarla aynı fiyata satılacak.
    O zaman kim alır bunları bu paralara?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    valla ankette çoğu kişi cbr 500r demiş ama nedense gönlüm ktm den yana. cbr 500r çok sport touring amaçlı bir motor gibi geliyor. yani chopperlar 9 bin devir çeviriyor bu 8.750 de red line. biraz fazla şehir içi dostu ve kullanıcı dostu gibi. benim motosikletten beklentilerim bu değil...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)