Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bellik ne işe yarar, neden kullanılır? Görüşleriniz lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın bellikli ve belliksiz olarak sürerseniz farkını anlarsınız. özellikle 6 derece ve altında.
    Kışın motor kullanma taraftarı olmadığım için, mümkünse garajta tutmayı tercih ediyorum
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bellik yerine enseden kuyruk sokumuna kadar inen sırtlık takılması taraftarıyım. Yaz kış demeden montun altında kullanırım. Kan akacağına, ter aksın mantığını güdüyorum. Sırt üstü bir düşmede omurilik ve omurga yaralanmalarını engeller, felç olmamızı engeller. Tavsiye ederim. Bir de tüyo decathlonda 1621-2 kayak için bir sırt koruma var gerçekten başarılı, fiyatı da uygun. Şimdi kayak malzemesi motorda kullanılır mı diyen arkadaşlar olacaktır. Ben malzemenin sertifikasına bakarım. Aynı standartı sağlıyorsa kullanılr ;)

http://www.decathlon.com.tr/media/83...2fce4c8c2c.jpg
    http://www.decathlon.com.tr/media/83...b3d4f1057e.jpg

http://www.decathlon.com.tr/defense-...d_8318235.html
    kullanılır

dainese ürünlerindeki etiketlere iyi bakarsanız ( özellikle motosiklette koymuyorlar fiyat aldatması var çünkü ) bu belliklerde kayak bisiklet ve motosiklet amblemleri bulunur 3ünde de aynı ekipman kullanılabiliyor

dainese'nin sırtı beyaz olan var bende kayak ürünü diye satılıyordu markafonide çok eskiden 1 kere denk geldim aldım 120 130tlye denk geldi bana kargo dahil
    almadan önce mototaşı aradığımda aldığım fiyat ise sadece en kısa bellik 120€'dan başlıyor fiyat olarak

kayak ve motosiklet ürünlerinde koruma olarak bir fark yok ama fiyat olarak yazdığım gibi
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Forumda sirtlik takmayip sirt ustundusup sakat kalan arkadasimiz var, montun sunger korumasina guvenmis cikmis yola..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böbrekler insan vücudunda terazi kefesi gibi asılıdır ve çok fazla sallantıya maruz kalması sağlık açısından iyi bir şey değilmiş. Öncelikli olarak sıkıca sarılmış bellik böbreklerin hareketini azaltmakta ve aynı zamanda arkasındaki sert koruma ise belin omurunu korumaya yönelik işlev görmektedir.. Rüzgar almıyor olması da bonustur. Genelde dik oturulan motosikletlerde efektif olarak kullanılamaz, daha çok yatmalı kalkmalı motosikletlerde kullanımı rahattır.
    Olayın direk açıklaması budur. Ben naked kullandığım halde sürekli kullanırım

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Dainese marka bu ürününü kullanıyorum, takmaya başladığım günden beri bir kez olsun takmadan motora bindiğimi hatırlamam ama dik oturuşlu scooter tarz motorlarda biraz garip olabiliyor.

¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Bellik takıyorum diye korse takanlar var Bellik değil sırtlık takın, omurilik iyileşmiyor.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belliğin eski ismi böbrek lik diye geçerdi

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ne bel ne sırt hiç biri yok bende..

Mont ta sırt koruması var lafta
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Peki bellik olarak 4riders, prohel gibi markalar yeterli midir? Yoksa zandona, dainese almaya gerek var mi?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bellik yerine enseden kuyruk sokumuna kadar inen sırtlık takılması taraftarıyım. Yaz kış demeden montun altında kullanırım. Kan akacağına, ter aksın mantığını güdüyorum. Sırt üstü bir düşmede omurilik ve omurga yaralanmalarını engeller, felç olmamızı engeller. Tavsiye ederim. Bir de tüyo decathlonda 1621-2 kayak için bir sırt koruma var gerçekten başarılı, fiyatı da uygun. Şimdi kayak malzemesi motorda kullanılır mı diyen arkadaşlar olacaktır. Ben malzemenin sertifikasına bakarım. Aynı standartı sağlıyorsa kullanılr ;)

http://www.decathlon.com.tr/media/83...2fce4c8c2c.jpg
    http://www.decathlon.com.tr/media/83...b3d4f1057e.jpg

http://www.decathlon.com.tr/defense-...d_8318235.html
    Kiymetli bilginizi sundugunuz için teşekkürler.

koruma en en 1621 2 standarlarina uygunmuş.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...uz-koruma.html

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belligin olayi sudur dostlar:

40 derece sicakta dahi motorunuzla 200 kmden uzun yol yaptiktan sonra circir oluyorsaniz belliginiz yok demektir cunku bobrekleriniz ruzgara maruz kalmistir.

Hava ne kadar sicak ya da soguk olursa olsun, motosikleti sikca kullanan biriyseniz belliksiz gezmek uzun vadede sizi prostat, bobrek tasi ve idrar yollari enfeksiyonuyla bulusturur.

Bir tanesi basima geldi ordan biliyorum.
    CaptainMfk bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belliğin eski ismi böbrek lik diye geçerdi
    Doğrudur. İngilizce'de de "kidney belt" olarak geçiyor. Var ama hiç popüler değil Amerika'da. Sebebini bilmiyorum.

Wikipedia'dan:

A kidney belt is a wide elastic band that is placed around the lower torso that is intended to protect a person's internal organs from damage either from strain or shock.

Kidney belts are often worn by weightlifters, and, sometimes, by manual laborers and medical patients. They are also used by motorcyclists, especially older riders, to support the lower back and guard against wind chill.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Mantık olarak komple sırt koruyucu iyidir.
    Olası bir kaza durumunda sırtındaki derinin yola paspas olmasını engeller diye düşünüyorum darbe emici özelliği olduğunu düşünüyorum kullanmadım fakat motorumu alınca sırtlığı alacağım helede teker yapıyorsan vücudun en önemli kemiği omurgayı koruduğu için bence önemli avantajlarıda soğuktan koruma olur sıcak tutar bence almak gerekir

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın motor kullanma taraftarı olmadığım için, mümkünse garajta tutmayı tercih ediyorum
    Zamanla kışında sürersiniz..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''Kan akacağına, ter aksın mantığını güdüyorum''

10 numara yorum!
    nicknamer bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Kan akacağına, ter aksın mantığını güdüyorum''

10 numara yorum!
    Teşekkürler

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı muratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora ilk binmeye basladigimda "bu da takilir mi yaa" diyenlerdendim. Ta ki kisin bir yolculukta usuyup istanbula geri donene kadar. Kisin ozellikle konfor acisindan inanilmaz fark yaratiyor. Ayrica cogu montun sirt korumasi enseden baslayip sirtin yariina kadar olan 25-30 cm kadar olan alani koruyor. Tam bel bolgesine denk geldiginden ve kuyruk sokumuna kadar olan alani korudugundan guvenlik acisindan da pozitif bir katkisu var. Kullanmanizi siddetle tavsiye ederim.
    Montların kendi sırt korumaları yokki içindeki ped, koruyucu birşey değil. Tam sırtlık enseden baslayıp kuyruk sokumunda bitiyor. Banada tam sırtlık çook daha güvenli geliyor 2 parca halinde bellik ve sirtlik kullanmaktan.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montların kendi sırt korumaları yokki içindeki ped, koruyucu birşey değil. Tam sırtlık enseden baslayıp kuyruk sokumunda bitiyor. Banada tam sırtlık çook daha güvenli geliyor 2 parca halinde bellik ve sirtlik kullanmaktan.
    Haklısınız bende tam sırtlık düşündüm bir ara ancak bagaj yok, koyacak yer yok. Arkadaşlarla bir kafeye falan gittiğimde robocop gibi oluyorum sırtlık takmadığım halde düşünün

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Barkın güzel bir laf söylemişti:

Kask yaşatır, bellik yürütür..

Az ve öz bence
    okanius, nicknamer ve CaptainMfk bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Belliğim budur (135 cm) 365 gün kar yağmur çamur ve soğukta motor kullandığım için her sene yenilerim. Bir bütün gazeteyi kuru temizleyiciden aldığım elbise naylonu ve şeffaf ambalaj bantı ile muhafazaya alırım.

Motorcu için en önemli şey önce böbrekler sonra beldir. Motorcunun düşmanlarından birisi de havadaki nemdir. Belli bir sürat sonrasında o nem soğu iliklerine kadar işleten bir buz haline dönüşür ve tatlı tatlı vücudunun her yerine işlemeye başlar. Üşütmeyeceksin. Üşüttün mü önce belinle uğraşırsın sonra böbreklerini eline alırsın. Beline böyle bişey sarıp göğsüne de bir gazete koyup ayağına mesh giydin mi korkma. Motorcu zırhına büründün demektir Piyasada satılanlar palavra aksesuarlar bence. Pistte yarışanlar için icad edilmiş. Pratikte bizim gibilere faydası sıfır.

Daha hafif havalarda çay bahçelerinde hanımefendilere dağıtılan bedava şallardan edinip beline çengelli iğne ile sarmakta idare eder.

-61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler