Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cruiser motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhabalar.

Bahar geldi ve eskiden kalma motor sevdam yine depreşti, 39 yaşındayım, 2005 yılında A sınıfı ehliyetimi aldım, o gün bu gün geçti, motor almak kısmet olmadı.

Çalıştığım firmada yakın 2 arkadaşım da motor alınca, ve onların motorlarına binince şimdi tekrar bir motor sevdası başladı.

Motosiklete ihtiyacım yok, binecek vaktim de yok, ama istiyorum maalesef, kapitalizm

ne alacağımı da bilmiyorum kafam karmakarışık oldu.

gönlüm yamaha xv950 al geç diyor. mantığım alma sakın diyor.

Mt-25 mt-07 falan da bana plastik geliyor, benim gibi eski metalciye uymuyor, uğraştım ama bir türlü ısınamadım.

250cc sınıfında da model yok. Bir de vulcan S var, ki o da V değil motoru ama güzel bir alternatif. Neyse fazla yazdım galiba...

seçeneklerim
    1- MT - 25 al bin (sevmesen de)
    2- MT - 07 al bin (performans çok iyi belki severim)
    3- Vulcan S (konforlu şehirde iyi belki biraz fazla modern)
    4- yamaha XV950 (Hayalimdeki makina, arkadaşlar alma su soğutmalı diyor, 2. eli yok diyorlar)
    5- seçenek hiçbiri (bisiklete binmeye devam et, bu yaştan sonra girme bu işlere)

Ne yapayım dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    883 iron öneririm

Motosikleti
    Mondial Drift
    Öncelikle selamlar abim başlangıç için mt07 felan biraz sıkıntı olabilir. Gv250 ye baktınız mı acaba ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.

Bahar geldi ve eskiden kalma motor sevdam yine depreşti, 39 yaşındayım, 2005 yılında A sınıfı ehliyetimi aldım, o gün bu gün geçti, motor almak kısmet olmadı.

Çalıştığım firmada yakın 2 arkadaşım da motor alınca, ve onların motorlarına binince şimdi tekrar bir motor sevdası başladı.

Motosiklete ihtiyacım yok, binecek vaktim de yok, ama istiyorum maalesef, kapitalizm

ne alacağımı da bilmiyorum kafam karmakarışık oldu.

gönlüm yamaha xv950 al geç diyor. mantığım alma sakın diyor.

Mt-25 mt-07 falan da bana plastik geliyor, benim gibi eski metalciye uymuyor, uğraştım ama bir türlü ısınamadım.

250cc sınıfında da model yok. Bir de vulcan S var, ki o da V değil motoru ama güzel bir alternatif. Neyse fazla yazdım galiba...

seçeneklerim
    1- MT - 25 al bin (sevmesen de)
    2- MT - 07 al bin (performans çok iyi belki severim)
    3- Vulcan S (konforlu şehirde iyi belki biraz fazla modern)
    4- yamaha XV950 (Hayalimdeki makina, arkadaşlar alma su soğutmalı diyor, 2. eli yok diyorlar)
    5- seçenek hiçbiri (bisiklete binmeye devam et, bu yaştan sonra girme bu işlere)

Ne yapayım dersiniz?
    abi merhaba,

başlangıç motoru için bence okadar çıkma. 250cc'e kadar alabileceğin cruiser'lar mevcut ve seni yeterince tatmin edecektir.

bana sorarsan başlangıç için kuba superlight 200 ve regal raptor'ların 250 cc'lerine bakabilirsin.

her nekadar başlangıç içni tavsiye etmesemde hyosung gv250 veya daelim daystar alabilirsin (gv250 V motor çiftsilindir.)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruiser düşünüyorsanız zaten MT 25 i direk eleyin.MT 07 hiç tecrübesi olmayan biri için çok tehlikeli alet.Vulcan sıralı çift silidir,ER6 serisinde kullanılan motor bloğunun biraz daha ehlileştirilmiş,daha ağır kranklı versiyonu var.İçinize sinmediyse onu da eleyin.XV 950 de 50 bg lik gücü ile yeni başlayan için pekte uygun bir alet değil.İlk seçenek GV 250 (Bu motosiklet bile yeni başlayanı biraz zorlayabilir) ile başlayın biraz tecrübe kazanın XV 950'e geçiş yapın.Yada Kuba SL 200 gibi daha sakin bir motosiklet ile başlayın.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vulcan s en ideali biraz ağır ama hata kaldırır. mt 07 agresif makine hiç bulaşmayın. mt 25 güzel makine ama çok genç işi birde cc ufak gelecek seneye değiştirme ihtiyacı duyacaksınız.vulcan s abs li alırsanız hertürlü işinizi görür hem şehiriçi hemde şehirdışı fazla uzak olmayan geziler .alternatif olarak er 6 n de bakabilirsiniz. vulcan s le ayni makine biraz daha hızlısı.
    metalman bunu beğendi.

Selam bende senin gibiyim bikac sey yazacagim

Gv250 banada ilk onerilendi hic begenmedim oturus sekli falan guzel gelmedi frenleride zayif

Z250sl cok ufakti
    Ninja 250sl de oyle

R25-mt25 abs yoktu lastikler iyi degil

İnazuma bindigim en hantal motor bide baslangic diyorlar ona binen motordan sogur

Honda cbr 250 bence grenajli cbf150 kalite dusuk

Vulcan s kullanim sekli begenmedim

Anladimki ben enduro - tuoring bisey bakacaktim

V storm baktim cok agirdi
    F650 tipsiz buldum zaten temizi yok
    Tenere cok yuksekti
    Mondial rx cok kalitesiZ

Ama versys 650 muhtesemdi

Bide gecen hafta honda cbr500r inceledim kullandim

Muthisti

Hala motor almadim ama cbr500r cok yakinim

Ama sen bosuna ugrasma bence absli yeni kasa versys 650 ve cbr500r incele derim
    Her ikisi absli az yakar lastikleri kaliteli japonlar

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    250 cc ile başlayınız. Hiç motosiklet kullanmamış birisi için ciddi tehlike arz edebilecek motosikletler sıralamışsınız MT-25 dışında. O da çoluk çocuk motoru. Zaten cruiser arayan adamın öyle bir motosikletle alakası olmamalı. Vulcan S çok niyetlenip denedim. Cruiser tadı bulamadım son anda almaktan vazgeçtim. XV950, daha önce cruiser kullanmamış adam için biraz riskli. MT-07'nin de başlangıç aşamasında doğru olmayacağını biliyorsunuzdur sanırım.

Siz bence Daelim Daystar 250 ve Hyosung GV 250'den birini tercih edin, pişman olmazsınız. Madem çok vakit de ayıramayacaksınız, çok para harcamanıza da gerek yok. 2. ellerine bakabilirsiniz.

Ayrıca arkadaşlarınız sıvı soğutmayı önermemiş. Çok şaşırdım, geçerli bir sebepleri var mıydı bunu söylerlerken ?
    metalman bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc ile başlayınız. Hiç motosiklet kullanmamış birisi için ciddi tehlike arz edebilecek motosikletler sıralamışsınız MT-25 dışında. O da çoluk çocuk motoru. Zaten cruiser arayan adamın öyle bir motosikletle alakası olmamalı. Vulcan S çok niyetlenip denedim. Cruiser tadı bulamadım son anda almaktan vazgeçtim. XV950, daha önce cruiser kullanmamış adam için biraz riskli. MT-07'nin de başlangıç aşamasında doğru olmayacağını biliyorsunuzdur sanırım.

Siz bence Daelim Daystar 250 ve Hyosung GV 250'den birini tercih edin, pişman olmazsınız. Madem çok vakit de ayıramayacaksınız, çok para harcamanıza da gerek yok. 2. ellerine bakabilirsiniz.

Ayrıca arkadaşlarınız sıvı soğutmayı önermemiş. Çok şaşırdım, geçerli bir sebepleri var mıydı bunu söylerlerken ?
    Mt-25 in çoluk çocuk motoru olduğuna katılıyorum, heryeri plastik, kullandım ve bir türlü ısınamadım. 07 zaten almam, hem tarz hem aşırı hızlı.

içime sinen sadece yamaha xv-950 ve harley davidson sporster iron 883, bunlar dışında hiçbir motor rüyalarımı süslemiyor. Eğer motor alacaksam bunlardan başkasına bakmayacağım, çünkü diğerleri bisikletimden daha fazla keyif vermediler.

Burada 2. el harley veya sıfır yamaha konusunda da aklım yine harley'de kalıyor. O kadar erteledik artık istediğimi almalı ya da bu konuyu sonsuza dek kapatmalıyım. 250cc ile başlamayı düşünmüyorum, gerekirse eğitim alırım.

Motosikleti
    Mt-25 in çoluk çocuk motoru olduğuna katılıyorum, heryeri plastik, kullandım ve bir türlü ısınamadım. 07 zaten almam, hem tarz hem aşırı hızlı.

içime sinen sadece yamaha xv-950 ve harley davidson sporster iron 883, bunlar dışında hiçbir motor rüyalarımı süslemiyor. Eğer motor alacaksam bunlardan başkasına bakmayacağım, çünkü diğerleri bisikletimden daha fazla keyif vermediler.

Burada 2. el harley veya sıfır yamaha konusunda da aklım yine harley'de kalıyor. O kadar erteledik artık istediğimi almalı ya da bu konuyu sonsuza dek kapatmalıyım. 250cc ile başlamayı düşünmüyorum, gerekirse eğitim alırım.
    Eğitim ile motor hacmi doğru orantılı değildir. Sürebilmek ve yetkin bir şekilde kullanabilmek arasında ciddi farklar var. Siz zaten kararınızı vermişsiniz. Bu konuda söyleyeceklerimiz fikrinizi değiştirmez. Almışken H-D alın madem. Düştüğünüzde binlerce euro masraf çıkma olasılığını da hesaba katın. Hayırlı ve kazasız kullanmak nasip olsun.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    dragstar 650 hem az yakar hem performans var hem yakışıklı hem ikinci eli uygun nispeten.hem hava soğutmalı.daha ne olsun.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    250 cc ile başlayınız. Hiç motosiklet kullanmamış birisi için ciddi tehlike arz edebilecek motosikletler sıralamışsınız MT-25 dışında. O da çoluk çocuk motoru.
    Mt-25 in çoluk çocuk motoru olduğuna katılıyorum
    Çoluk çocuk motoru nasıl oluyor biraz daha açar mısınız ? Ben kendime aldım alırken de kimse uyarmadı bu çocuklar için diye.Bir tane de ufak yeğenime alayım eğer öyleyse.Bu forumda tartışmadan uzak durmaya çalışıyorum fakat öyle yorumlar yapıyorsunuz ki çoluk çocuk motoru diyerek bütün mt25 sürücülerine laf atmış oluyorsunuz.Tarzınız olmayabilir, beğenmiyor olabilirsiniz, motor küçük gelebilir, parçaları size dandik gelmiş olabilir herşeyi anlarım ama çoluk çocuk motoru demek saçmalıktan başka bir şey değil.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoluk çocuk motoru nasıl oluyor biraz daha açar mısınız ? Ben kendime aldım alırken de kimse uyarmadı bu çocuklar için diye.Bir tane de ufak yeğenime alayım eğer öyleyse.Bu forumda tartışmadan uzak durmaya çalışıyorum fakat öyle yorumlar yapıyorsunuz ki çoluk çocuk motoru diyerek bütün mt25 sürücülerine laf atmış oluyorsunuz.Tarzınız olmayabilir, beğenmiyor olabilirsiniz, motor küçük gelebilir, parçaları size dandik gelmiş olabilir herşeyi anlarım ama çoluk çocuk motoru demek saçmalıktan başka bir şey değil.
    Sakin olun, ne bu fanatiklik ? Cruiserlar için neler söyleniyor bu sitede. Hepsine karşılık versek forum ne hale gelir sonra ? Zamanında bir-iki tanesine cevap yazdım, yazmaz olaydım dedim. Ondan sonra da bir daha uğraşmadım. Hep aynı yermeler, stereotipleştirmeler, hakaretler.

Çoluk çocuk diyerek aslında yaş itibarıyla daha genç kesime (18-25) ve yeni başlayıp da görselliğine kananlara daha çok hitap ediyor demek istedim. Şurada subjektif yapılan yorumları, sırf o araca sahip diye akrabalarına küfredilmiş gibi algılamanıza çok şaşırdım. Tartışmadan uzak durmaya çalışsanız, konu bütünlüğünü bozup kızdığınız, içerlediğiniz yorumlara cevap yazma ihtiyacı hissetmezdiniz. Ancak Türk insanı yapısıdır hak veriyorum, herkes tartışmaya hazır, herkes gergin, herkesin sahip olduğu kendine kıymetli. Ben de yapıyorum bazen böyle şeyler, hepimiz yapıyoruz.

Ben sevmiyorum, o sevmiyor ama siz bu mala sahipsiniz diye bizim dediğimiz saçmalık olurken sizin gereksiz savunmanız saçmalık olmuyor mu ? Yapmayın böyle şeyler. Herkes parlamaya hazır, kıvılcım bekliyor. Kimsenin bunu yazmaktaki niyeti tartışma, atışma değil. Bu konuda anlaşalım, sizin de niyetinizin kötü olmadığını tahmin ediyorum. Lüzumsuz yere sorun çıkmaması iyi olur. Ben şahsen vereceğiniz bir cevap olursa bundan sonrasında karşılık vermemeyi tercih edeceğim. Sizin de yeni motosikletiniz hayırlı olsun.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sakin olun, ne bu fanatiklik ? Cruiserlar için neler söyleniyor bu sitede. Hepsine karşılık versek forum ne hale gelir sonra ? Zamanında bir-iki tanesine cevap yazdım, yazmaz olaydım dedim. Ondan sonra da bir daha uğraşmadım. Hep aynı yermeler, stereotipleştirmeler, hakaretler.

Çoluk çocuk diyerek aslında yaş itibarıyla daha genç kesime (18-25) ve yeni başlayıp da görselliğine kananlara daha çok hitap ediyor demek istedim. Şurada subjektif yapılan yorumları, sırf o araca sahip diye akrabalarına küfredilmiş gibi algılamanıza çok şaşırdım. Tartışmadan uzak durmaya çalışsanız, konu bütünlüğünü bozup kızdığınız, içerlediğiniz yorumlara cevap yazma ihtiyacı hissetmezdiniz. Ancak Türk insanı yapısıdır hak veriyorum, herkes tartışmaya hazır, herkes gergin, herkesin sahip olduğu kendine kıymetli. Ben de yapıyorum bazen böyle şeyler, hepimiz yapıyoruz.

Ben sevmiyorum, o sevmiyor ama siz bu mala sahipsiniz diye bizim dediğimiz saçmalık olurken sizin gereksiz savunmanız saçmalık olmuyor mu ? Yapmayın böyle şeyler. Herkes parlamaya hazır, kıvılcım bekliyor. Kimsenin bunu yazmaktaki niyeti tartışma, atışma değil. Bu konuda anlaşalım, sizin de niyetinizin kötü olmadığını tahmin ediyorum. Lüzumsuz yere sorun çıkmaması iyi olur. Ben şahsen vereceğiniz bir cevap olursa bundan sonrasında karşılık vermemeyi tercih edeceğim. Sizin de yeni motosikletiniz hayırlı olsun.
    Zaten çok sakinim.Marka fanatiği de değilim açıkçası.Motorun herhangi bir özelliğini savunmadım ki beni fanatik olarak tanımlıyorsunuz.O kısımlar görecelidir kişisine göre değişir.Ben bu motora nasıl çirkin dersin ya da beğenmezsin tarzı tartışmaya girecek değilim.Sadece 'çoluk çocuk motoru' lafı doğru bir laf değil, yukarıda da belirttiğiniz gibi ''yaş itibarıyla daha genç kesime (18-25) ve yeni başlayıp da görselliğine kananlara daha çok hitap ediyor'' yazmanız daha açıklayıcı olurdu.Umarım ne dediğimi anlamışsınızdır.Size iyi forumlar.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Size Kawasaki VN900 Custom verelim. Tarzım değil ama XV950 ve İron883'ten sonra beğendiğim cruiser motorlardan.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne kadar temizini bulabilirsin bilemiyorum ancak senin durumun için seçenekler az
    1- hyosung gv 250
    2- kymco venox

Arkadaşlar 2013 model 9200km de hyosung gv 250 aldım. Herkese teşekkür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)