Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 Kişilik motosiklet sorunsalı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Değerli motosiklet firmaları, orta sınıf 2 kişinin rahat ve konforlu yolculuk yapacağı motosiklet üretmeyi bıraktı.Bu sınıfta enduro olarak KLE500 vardı, gitti gider. Diğer naked mamuller de, ya yerini yeni modellere bıraktı yada tamamen şekil değiştirdi. Hemen hepsi grenaj sız SS e dönüştü. 2 kişilik, konforlu orta sınıf(250-600 arası) sadece inazuma kaldı. Motoru değiştireceğiz alacak model yok.Boy kısa olduğu için endurolar yüksek geliyor.2 Yıl XL700 Transalp kullandım, ayaklar yere zor değiyordu, şehir içinde soğuk terler döküyordum.CB500X gelecek beklentimiz klasik Honda iş bilmezliği sebebiyle hüsrana uğradı.Bakalım, bu segmentteki açığı hangi firma dikkate alıp malı götürecek. Çinlileri, Hintlileri hesaba katmıyorum, Kullanan arkadaşlar gücenmesin, son 10 yılda gördüklerim hiç olumlu değil.

Bakın şu unutulmaya yüz tutan güzellere

ER5 (skullhunter'a selam olsun)

CBF500

GS500

KLE500

FZ6
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Deselerki,sana Sifir gs 500 urettik!!! MT-07'mi satip hemen alirim...
    Gece mavisini cok ozluyorum...ahhhh..ahhh... tamam kirmizi seytan,sahane motorsun AMA gece mavisi bir baskaydi...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Bu segmente ağırlık vermeme nedenleri üreticiler mi yoksa bu sınıf modelleri varda ülkemize getirmeyen ithalatçı firmalar mı?

Motosikleti
    Alıntı Adl Belge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu segmente ağırlık vermeme nedenleri üreticiler mi yoksa bu sınıf modelleri varda ülkemize getirmeyen ithalatçı firmalar mı?
    Her ikiside. Yurt dışı sitelerede bakıyorum, touring ve endurolar yüksek hacim ve yüksek fiyat, nakedlarda adeta süper sport gibi. Naked motorun mantığı, benim anladığım, hiçbir şeyi tam yapmaz, ama her şeyi biraz yapar.Şimdiki naked lara bakın, grenajı sökülmüş çakma süper sport gibi.Kala kala inazuma ya kaldık.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bmw g310 motor blogu uzerine gs cikartiyor belki seneye gelir ama bmw fiyatiyla tabi

Şu modellerin koltuklara bakarmısınız, saltanat kayığı bin üstüne soluksuz 500km, sondaki naked fazer ouvv, ne varsa herdaim nostaljide.
    banro bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Hepsi de birbirinden yakisiklilar....
    banro bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu modellerin koltuklara bakarmısınız, saltanat kayığı bin üstüne soluksuz 500km, sondaki naked fazer ouvv, ne varsa herdaim nostaljide.
    Hah işte herşey koltuk için.Birde sele yüksekliği 80cm nin altında olursa bakma keyfime.. Ama yok.

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah işte herşey koltuk için.Birde sele yüksekliği 80cm nin altında olursa bakma keyfime.. Ama yok.
    Aynen ,zira blok olarak aşağı yukarı hepsi rüştlerini ispat etmiş yaratıklar, tenere diyecem küfür yiyecem belli yazdıkların, sıfır olarak başka bişey hakikaten yok gibi 600 cc sınıflarda.
    banro bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ,zira blok olarak aşağı yukarı hepsi rüştlerini ispat etmiş yaratıklar, tenere diyecem küfür yiyecem belli yazdıkların, sıfır olarak başka bişey hakikaten yok gibi 600 cc sınıflarda.
    Valla yersin küfürü Tenerenin sele yüksekliği apartman boyu birader. Arkadaşın var, bana 3 beden yüksek

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yersin küfürü Tenerenin sele yüksekliği apartman boyu birader. Arkadaşın var, bana 3 beden yüksek
    evrekaa , Suzuki Bandit 650 SA versiyon sıfır bu gözden kaçmış sele 79/81 bu harika olur.

Motosikleti
    Bandit biraz büyük kaçıyor. 250-600cc arası segment sorunsalı. Yamaha MT serisinden ümitliydim fos çıktı. MT25 in selesini 2 kişi için konforlu yapsalar hiç bakmaz alırdım.

Maxi scooter'den başka seçeneğin yok gibi.
    banro bunu beğendi.

CBF600, Versys 650, Tek silindirli F650GS, çift silindirli F650GS... Bunların hepsi Transalp'ten daha alçaktır. İş görür.
    banro bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cidden koltuklar yayla gibi

Motosikleti
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF600, Versys 650, Tek silindirli F650GS, çift silindirli F650GS... Bunların hepsi Transalp'ten daha alçaktır. İş görür.
    üstat, hepsi harika motorlar fakat benim orta sınıf olarak tabir ettiğim grubun bir üst sınıfına giriyorlar.Keşke para olsa, hiç düşünmem BMW ye dalarım.

Sıfır Inazuma fiyatına biraz ekleyip karbüratörlü CBF600 alınmıyor mudur? Hadi o olmadı diyelim CBF500 var. Bir jenerik ön cama bakar. Eski model ER-6n'ler de o şekilde bir camla gayet güzel olur aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)