Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

15 Bin TL Motor Önerisi (RX3İ-R25-TNT250)

Motovento
    REKLAM ALANI

Boy: 1.90
    Kilo: 77
    Bütçe: 15000 TL

Beklentilerim:
    1- Rahatlık (uzun yol yapacağım için önemli)
    2- Uzun yol - eşya taşıma (şehir dışı aynı zamanda işe git gel)
    3- Yakıt tasarrufu
    4- Hız (Son planda)

İncelemelerim (kullanmadım, diğer arkadaşların yorumlarına göre):
    *YZF R25 +'ları: Gösteriş, sürüş keyfi, kalite, hız, servis desteği, 2. el piyasası
    -'leri: yakıt sarfiyatı (bence çok da değil aslında), uzun yolda rahatlık?, kask-yağmurluk-eşya vs koyacak yerim yok (şehirdışı yapacağımı düşünürsek benim için önemli)

*TNT 250 +'ları: Gösteriş, sürüş keyfi, kalite, hız (tabi bunlar r25'den bi tık aşağıda bence ama kimileri r25 de alabilirdim ama bunu aldım diyor), rahatlık, uzun yol, eşya taşıma
    -'leri: yakıt sarfiyatı (kimine göre çok ama r25'den iyidir), servis desteği

*RX3i EVO +'ları: Cüsseye uygunluk, yakıt sarfiyatı, gösteriş (bence uzaktan bmw gibi ), sürüş keyfi (göreceli tabi), uzun yol + eşya taşıma
    -'leri: marka tırt, kalite (bence -), servis desteği (kimi iyi olduğunu söylüyor)

R25 alsam eşyalarımı nereye koyacam, uyzun yolda rahatsızlık verir mi? TNT 250 alsam servis desteği var mı? 2. el piyasası yok gibi. RX3i alsam markadan çekincem var beni yolda bırakır mı?

3ü de farklı model farkındayım, benim seçtiklerim bunlar ama çok kararsızım. Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ymahanın servisine.....
    yamalube yağ dayatmaları benim gözümde bitirmiştir. Bu kadar saçma bir uygulama olamaz. 2 kuruş daha fazla kazanacaklar diye acizliklerini gösterir... Uzun yolda o motorla baya yorulursun. Keza TNT de bol bol rüzgar yersin.
    Senin isteklerine göre en uygun acı ama gerçek, Mondial...
    asde06 bunu beğendi.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Bul temiz bir fazer6 bak keyfine kardeşim tüm ihtiyaçlarını karşılar, 4 silindir makine al en azından mondial felan hikaye.
    3 lü topcase im var dolduruyorum tura çıkıyorum, söküyorum gazlamaya çıkıyorum. Her şeye cevap veriyor.

Her derdin devası CRF250L. uzun yolsa ön cam takıyorsun alete, oluyor mini africa twin

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bul temiz bir fazer6 bak keyfine kardeşim tüm ihtiyaçlarını karşılar, 4 silindir makine al en azından mondial felan hikaye.
    3 lü topcase im var dolduruyorum tura çıkıyorum, söküyorum gazlamaya çıkıyorum. Her şeye cevap veriyor.
    Adamın 3,maddesini okumadın mı?
    4 silindirli eski bir motor sence ne kadar yakar? Çok tasarruflu deme? Bir çift lastik değiştirirsin 1500 tl bayılırsın? Büyük motorun büyük dertleri var. Arkadaş belli ki az maliyetli bişey soruyor. Yoksa para olsa hepimiz biliyoruz Kaliteli ve büyük motor almayı....
    Ertugyigit, Ali Bircan ve maktama bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    r25 sahibi olarak ilk uzun yolumu yaptım.Uzunyol dediysem anayolda 40 km Yakıt ort. 3.7 litre gösteriyo makine.Seçeneklerin arasında en mantıklısı r25 zaten büyük ihtimalde onu alacaksın.Elini çabuk tut derim.Geçen hafta bayiiye motorlar gelir gelmez satıldı.Ben ismimi yazdırdığım için önden aldım diyebilirim.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın 3,maddesini okumadın mı?
    4 silindirli eski bir motor sence ne kadar yakar? Çok tasarruflu deme? Bir çift lastik değiştirirsin 1500 tl bayılırsın? Büyük motorun büyük dertleri var. Arkadaş belli ki az maliyetli bişey soruyor. Yoksa para olsa hepimiz biliyoruz Kaliteli ve büyük motor almayı....
    3 lü top case artçılı 120-140 bandında 4,5 lt sarfiyatım var. Bu tüketime çok diyende kusura bakmayında binmesin motora. Amacım fazeri yüceltmek değil ben o paralara mondiale güvenemem. İlla yeni model ise İNAZUMA derim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha mt-125 al. bildiğim kadarıyla yakıt 1.70 (Tek silindir, 4-subap, 6 vites, su soğutmalı) oturuş pozisyonu rahat ve 125 cc hacime göre güçlü, kısaca bu kriterle en mantıklısı bu. ayrıca boxerın suyu mu çıktı yahu memnun değil misin ? ön fren kampana oluşundan dolayı merak edip hep sürmek istemişimdir duruyo mu durmuyo mu diye

3 top case artçi ve 140km/h ve 4,5 tl.
    hadi arkadaşlar hep birlikte inanmış gibi yapalım...
    Ertugyigit, Seko, manofsteel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    2- 3 tl daha kat NC 700X al saydığın tüm maddeleri ömrünün sonuna kadar sağlar, gemi gibi motora binersin, hem son teknoloji kombine abs li vs olur..
    feti_can ve BESTAPO bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Suzuki inazuma.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    tnt ye cam takarsan aralarındakı en keyıflı gorunus ses ve surus tnt de ...
    camsız bır ızdırap uzun yol.
    eksoz sesı cift on disk fren , celik fren hortumları bunları es geçme led farlar...
    250 cc de en dolu makına benelli.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Bir rx3 evo kullanıcısı olarak, göğüsümü gere gere tavsiye edebilirim.

yakıt: benim ölçümlerimde 3.3litre ile 3.6 litre arası değişiyor.
    konfor: bence konforlu tel jantın faydaları var. Ayrıca ön ve arkada ayarlı amortisörler var. Gayet rahat.
    Eşya ve yük taşıma: Ne yüklersen yükle, ben almam demiyor. Torku da yerinde olduğu için sıkıntı yok.
    son hız: motor normal koşullarda 160 gibi hızların üzerine çıkıyor, fazla gösterdiğini de düşünmek gerek. ayrıca bir kaç arkadaş 44 olan arka dişliyi, pulsarın 40 dişlisi ile değiştirip hızı daha da yükseltmişler ve torkta düşüş olmadığını söylüyorlar. uzun yolda rahat ettirir.
    Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

Yeni motorunuz şimdiden hayırlı olsun.
    asde06 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    250'likler 4,5 litreyi şehir içinde yakıyorlar yalnız. Fazer şehir içinde 6'nın altına düşmez dolayısıyla arkadaşın yakıt tasarrufu beklentisini karşılamaz.

Bu sorulara cevap verecek bir numaralı 250 cc motor Inazuma'dır. Saydıklarının içinde rahatlık açısından TNT 250 ilk tercih olmalı. R25'le de gidilir ama çanta derdi var ve artçı alırsan uzun yolda yorulur. RX3 için ise bir kere artçılı denemeden karar verme. Ben beğenmedim, artçım da beğenmedi ama beğeneni çok. Tek sürüyorsan bence TNT25 al. Hem ucuz, hem de TNT 25 kalitesine...

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    5 bin daha bütçeyi kasma imkanın varsa 660 tenere derim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    hiçbiri ile uzun yol yapamazsın, nc 700x al 20 kagıda güzelce gez he 700cc olmasın dıyosan tabıkıde ınazuma alıcaksın

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbiri ile uzun yol yapamazsın, nc 700x al 20 kagıda güzelce gez he 700cc olmasın dıyosan tabıkıde ınazuma alıcaksın
    Açıklarmsın neden uzun yol yapamaz?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Rx3i al pisman olmazsin etrafimda cok sayida gormeye basladim yakisikli makine hemde performansi da guzel.

Alıntı erkan3420 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her derdin devası CRF250L. uzun yolsa ön cam takıyorsun alete, oluyor mini africa twin
    Uzun yola cross motor onerisi ha ahmm

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla ben 110 km/saat hızı zorlanmadan yapan motorla dünyanın her yerine giderim. O işi de 250 cc rahat rahat görüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)