Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 Bin TL Motor Önerisi (RX3İ-R25-TNT250)

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sayfada ne kadar anlama kıtlığı olan arkadaş varmış dikkat ederseniz konuyu açan arkadaş 3 tane marka model hakkında soru sormuş millet alakasız marka modeller ile aklına geleni yazmış arkadaşım senin ihtiyaçlarına karşılık verecek motosiklet Mondial rx3i evo kullanıcıları her konuda memnun kullanıcı sayfasına bir göz at oradaki arkadaşlardan çok daha net bilgi alırsın
    €mre bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı €mre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinden biraz daha uzaklaştırdın beni Scooter ın rahatlığına şüphem yok ama o tip motorları sevmiyorum. Onu beğenmiyosun bunu beğenmiyosun diye kızacak şimdi millet bana
    elimizdeki motor öneri alternatiflerini tükettik
    şaka bi tarafada biraz uğraşsan inazumayı seversin. nikahta keramet varmış
    €mre bunu beğendi.

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kask ve yağmurluk sığdırmaya niyetliysen niye ss makineyi tercihlerinin arasına koyuyorsun? Millet de iyice tuhaflaştı bu ara.
    Konuyu açtığımda ihtiyaçlarımı yazdım terbiyesizlik yapmaya gerek yok.

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfada ne kadar anlama kıtlığı olan arkadaş varmış dikkat ederseniz konuyu açan arkadaş 3 tane marka model hakkında soru sormuş millet alakasız marka modeller ile aklına geleni yazmış arkadaşım senin ihtiyaçlarına karşılık verecek motosiklet Mondial rx3i evo kullanıcıları her konuda memnun kullanıcı sayfasına bir göz at oradaki arkadaşlardan çok daha net bilgi alırsın
    Anlayışlı birilerini görmek güzel. Teşekkürler..

Motosikleti
    honda pcx
    Senin ilacin scooter forumdasim. Ya x-max 250 yada forza 300.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Ya 15 kağıt bir çinliye verilir mi allah aşkına bunların alınacak motorları 4 bine kadar olan motorlar onlar da idare etsin diye. Çinliyle uzun yola çıkarken yanında piston segman conta seti biyel kolu tork anahtarı da taşı lazım olur. Ben olsam gidip xmax ya da tecrübeye göre fazer 6 alırdım o paraya en azından ne olduğu belli. Çinlilerin servisi her yerde var evet. Bisikletçiden kırma motorcular... Sanki yalanmış gibi karşı çıkmayın çoğu bisikletçi
    planet58 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@Tundzhay
    Bisikletlede yol yapan var, ama bisiklet almıyoruz. Her motorla yapılır bütçen yoksa. Ama 15 binim varsa ben yol yapmak istiyosam yol motoru alırım bu kadar basit. Bana belli örnekler vermenize gerek yok..
    o zaman 15 bin tl ye yol motoru önerir misin? Ama gidip üzerinde 5 koy 20 bine şunu al deme lütfen...
    Arkadaşın saydığı gibi 15 bine yol ve tasarruflu motor...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    ilk yazdığın mesajı okudum. aradakileri es geçtim. arada bişey yazdıysan bilmiyorum, öncelikle bunu belirteyim.

rx3 almıştım geçen yaz. 1-2 ay kadar kullandım. şuan tnt250 im var. tnt25 görmedim , kullanmadım henüz. bu bilgiler ışığında;
    rx3 u ben pek beğenemedim. selesi u şeklinde . istediğin gibi yerleşemiyorsun selesine. bide acayip bir kumaşla kaplamışlar. rahat edememiştim. titreşim var. gaz tepkileri tuhaftı. bi noktada var-yok , on-off şeklindeydi. göstergedeki hız ve gözünün gördüğü arasındaki fark fazla. gösterge fazla gösteriyor. (%20) yeni sezonda bunlar belki giderilmiştir. takip etmiyorum. unutmadan , yakıt 3,5 lt gibiydi ama hız farkı gidilen mesafeyede yansıdığından onunda %20 az gösterdiğini düşünebilirsin. diğer motorlarında göstergelerinin %10 sapması olsa arındırılmış tüketim %10 farklıdır. 3,8-3,9 filan

tnt250 tam olarak 600 cc kalıbında bi motor. ağırda. 200 kg civarı. yakıtından başlayım. 4-4,5 civarı tüketiyorum. ağırlığına verebilirsin bu tüketimi. titreşim yok gibi. alt devirler cansız. 125-150 cc gibi. ama 7000 den sonra azıtıyor. 3.-4. viteste 7000 devir sonrası çok keyifli. selesi rahat. ayaklar biraz geride konumlanıyor. parmak ucu ile tutup depoyu sıkıştırmak çok kolay. konforlu bir motor. açık söyleyim, rx3 ile kıyaslanacak motor değil. açık ara önde.

tnt25 , görenerin söylediği, tnt250 den daha ufak tefek. pulsar tipinde diye duydum. alt devirleri çok daha iyi. tüketimi daha az. 150 kg.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    konforlu rahat hem de şehitçi kullanacaksınız alın sym gts 250 evo ya da xmax 250 abs, çileler bitsin

Motosikleti
    pulsar ns200
    oyumu Mondial rx3i evo dan yana kullanıyorum tarife bu model uyuyor.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    4 silindir motorla ve artçıyla 4.5 litreyi yakalamak çok kolay. Sadece dozajı ayarlamak lazım.
    Milletle alay geçer gibi yazmayın.
    Bilgisi yok, fikri var.
    Bu tipler başımı belaya sokacağından dolayı yazmayı bıraktım anadını satiyim

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Transalp de alınabilir bu arada. 15 bine alınabilecek motor sayısı çokken neden 250lik mondial almayı düşündün ki?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    mete_han bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zevkler ve renkler tartisilmaz tamam ama ;

Inazuma`yi tipi icin eleyip listeye Mondial`i eklemek bayagi fantastik olmus

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Ben hiçbirini kullanmadım ama 3 motoruda çevremde kullanan var. Ben bu kriterler kapsamında yazdiginiz motorlardan rx3i yi tercih ederdim. Neden mi? Çünkü rx3i ile araziye girebilirsiniz, su birikintilerinden veya derelerden gözünüz kapalı gidebilirsiniz, bozuk yollarda daha rahat olursunuz. Uzun yolda sadece asfaltta gitmeyeceğinizi varsaydığımızda rx3i daha mantıklı, mesela benim r25 im olsa toprak bir yolda bile sürmem mecbur kalmadıkça, sürekli dümdüz güzel yollarda kullanmayı tercih ederim aksi halde motora yazık olur onuda geçtim size bozuk yolda rx3i kadar konfor vermeyecektir. Ayrıca rx3i oturma pozisyonu bakimindan uzun yolda size daha rahat gelecektir. Bagaj sorununuz olacagini pek zannetmiyorum. Performans olarak da 150-160 a kadar rahat çıkıyormuş. Forumdaki arkadaşlar pek bir sıkıntının olmadığını söylemiş ama çin malı olduğundan kronik sorunları vardır mutlaka o sorunlarda bu motorların bi bmw veya bi yamahadan daha çok ilgi istemesinden doğar, eğer çin malı motorunuzun dilinden anlarsanız tabiri caizse tatlı tatlı bakarsanız sizi kolay kolay yolda bırakmaz. Mondial yetkili servisleri bildiğim kadarıyla pek bi sıkıntısı yok zaten mondial yedek parçasında sıkıntı yaşamazsınız çinliler arasında en çok ve çabuk bulunan yedek parça mondialde var. Ama tabiki bir japon veya alman teknolojisinde olan rx3i gibi enduro tarzda motor bulabilirseniz onu almanız daha iyi olacaktır. Umaım faydalı olur iyi forumlar.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bence seçeneklerinizi ve ihtiyaçlarınızı tekrar gözden geçirin, o rakamlara alınabilecek çok daha fazla ve kendini kanıtlamış alternatifler mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Transalp in en kötüsü ile dünyayı gezersin ama bunu hiçte ucuza yapamazsın.
    asya 125t,keeway superlight,hyosung gv 250,bmw f650 fundro,honda transalp 650-700,honda shadow ace 750,harley davidson 1200 sportster,yamaha xmax 250,piaggio xevo 400, pcx 125, kanuni merlin 150, yamaha x-max 250

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    150-160 mı? inanmayın efendim. yok öyle bişey. net olarak söylüyorum. kendim gps ile ölçtüm. %20 fark var. 160 gösteriyorsa 130 ancak yapıyordur. onuda son nefesini verirken...ben bi ara 140 ile gitmeye çalıştım.(göstergedeki 140) (arka çantayı değiştirmemiştim, orjinal , köşeli çantası vardı) depo tokatlamaya gidiyordu. rengim atmıştır eminim. montaj ile ilgili bir sıkıntıda olabilir ancak ben arka ve yan çantaların köşeli yapılarının rüzgarlık etkisi yaparak önü hafiflettiğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150-160 mı? inanmayın efendim. yok öyle bişey. net olarak söylüyorum. kendim gps ile ölçtüm. %20 fark var. 160 gösteriyorsa 130 ancak yapıyordur. onuda son nefesini verirken...ben bi ara 140 ile gitmeye çalıştım.(göstergedeki 140) (arka çantayı değiştirmemiştim, orjinal , köşeli çantası vardı) depo tokatlamaya gidiyordu. rengim atmıştır eminim. montaj ile ilgili bir sıkıntıda olabilir ancak ben arka ve yan çantaların köşeli yapılarının rüzgarlık etkisi yaparak önü hafiflettiğini düşünüyorum.
    En son versiyonunda sanırsam lastik ebatları sayesinde (başka birşeyde olabilir) %20 lik fark yanlis hatirlamiyosam %7 gibi bir rakama düşürülmüş banada bir arkadaşım söylemişti arabayla yanyana giderek ölcünce 150li rakamlara ulaşıyor diye bende onun yalancısıyım ben motoru kullanmadım. Yanlışım varsa affola.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    r25 i direk sil bence. Kask, mont, ıvır zıvır elde taşımak rezillik.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Senin aradiğin inazuma kardeşim fazla kafani karıştırma. Yakin arkadaşim gecen sene INAZUMA ile norvece gitti artçılı 2 motor 15.000 km. Taktı top case lerini. Kask koy yamurluk koy yatak yorgan koy tipininde kötulenecek bi tarafi yok alisirsin. Ha simdi satti uzun yolda yetersiz kaliyo diye mt 07 aldi o ayri bi olay. Neyse konu uzadikça gider boyle Allah yardimcin olsun...

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yazdığın mesajı okudum. aradakileri es geçtim. arada bişey yazdıysan bilmiyorum, öncelikle bunu belirteyim.

rx3 almıştım geçen yaz. 1-2 ay kadar kullandım. şuan tnt250 im var. tnt25 görmedim , kullanmadım henüz. bu bilgiler ışığında;
    rx3 u ben pek beğenemedim. selesi u şeklinde . istediğin gibi yerleşemiyorsun selesine. bide acayip bir kumaşla kaplamışlar. rahat edememiştim. titreşim var. gaz tepkileri tuhaftı. bi noktada var-yok , on-off şeklindeydi. göstergedeki hız ve gözünün gördüğü arasındaki fark fazla. gösterge fazla gösteriyor. (%20) yeni sezonda bunlar belki giderilmiştir. takip etmiyorum. unutmadan , yakıt 3,5 lt gibiydi ama hız farkı gidilen mesafeyede yansıdığından onunda %20 az gösterdiğini düşünebilirsin. diğer motorlarında göstergelerinin %10 sapması olsa arındırılmış tüketim %10 farklıdır. 3,8-3,9 filan

tnt250 tam olarak 600 cc kalıbında bi motor. ağırda. 200 kg civarı. yakıtından başlayım. 4-4,5 civarı tüketiyorum. ağırlığına verebilirsin bu tüketimi. titreşim yok gibi. alt devirler cansız. 125-150 cc gibi. ama 7000 den sonra azıtıyor. 3.-4. viteste 7000 devir sonrası çok keyifli. selesi rahat. ayaklar biraz geride konumlanıyor. parmak ucu ile tutup depoyu sıkıştırmak çok kolay. konforlu bir motor. açık söyleyim, rx3 ile kıyaslanacak motor değil. açık ara önde.

tnt25 , görenerin söylediği, tnt250 den daha ufak tefek. pulsar tipinde diye duydum. alt devirleri çok daha iyi. tüketimi daha az. 150 kg.
    TNT250 hakkında olumlu yorumlarda bulunacağını biliyorum. O yüzden şurası nasıl burası nasıl diye sormayacağım kullananlardan da bu motor hakkında açıkcası olumsuz yorum pek görmedim. Sence bu motorun 2. el piyasası nasıl olur? Uzun vadeli kullanacağımı düşünerek servis sıkıntısı çeker miyim?

Diğer arkadaşlara da yardımları için teşekkür ederim. Uzun yoldan kastım ayda bir yapacağım 600km'lik bir yolculuktu. Secenekler arasına da rx3i'yi koyunca haliyle tur yapacağım gibi bir izlenim bıraktım sanırım. Yanlış yönlendirme için özür dilerim. Bu bilgiler ışığında TNT250 ve İnazuma arasında seçim yapmam gerekecek anlaşılan. İnazuma altın elbiseli adam yorumu (herkes gibi o da olumlu): https://www.youtube.com/watch?v=Gl5dUNISuO4

Bu arada bulunduğum yerde benelli sevisi var. En yakın suzuki servisi 220 km uzakta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)