Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu Trafik Sigortası Yapmadan Satış Yapabilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce motor aldım ve zorunlu trafik sigortası 1600 lira istediler bu yüzden satıyorum ama geçici ruhsat 15 gün süresi kaldı bu süre bittikten sonra evime ruhsat kargolanırmı ve o ruhsatla sigorta yapmadan satış yapabilirmiyim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Ruhsatinin cikmasi icin sigorta yaptirman sart

afran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Sigorta yaptırmadan ruhsatı alamazsın ruhsatı almadan satış yapamazsın. Aynı durum bende de vardı. Alıcıyla anlaşırsın sigorta parasını alırsın sigortayı yapıp satışı verip ücretin geri kalan kısmını alırsın, sonra satış belgesiyle sigortanı iptal ettirirsin. Ben HDİ sigortadan yaptırmıştım. Saat 10 da sigorta yaptım 1de iptal ettirdim 15 tl kestiler. Kesinti sigorta şirketine göre değişiyor. Bazı sigorta şirketleri hemen iptal ettirdiğin zaman 15 günlük kesinti yapıyorlar. Bence önce araştır, sana yakın herhangi bir sigorta acentesine git sordur.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Geçici ruhsatla satılamadığına emin misiniz?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    motoru satarken noterde sigortaya bakilmiyor.
    ancak alicinin yeni ruhsat cikartabilmesi, araci uzerine alabilmesi icin trafik sigortasi gerekli.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ben 1 ay önce motor aldım.

Aldıktan 10 gün sonra sigorta fiyatının yüksek çıkması sebebiyle motoru babama sattım.Sigorta yaptırmadan, ruhsat yaprağını çıkarmadan önceki satış evrağını götürerek satışı yaptık.

Gidin bir notere sorun.

evet ruhsat sigorta olmadan çıkartılmıyorda eger 1 ay içinde sigorta yaptırılmazsa eve kargolanıyormuş ruhsat yani sigorta yapmasan bile kargolanıyormuş bu ruhsatla da satış yapılır mı o zaman sormak istediğim bu

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Sigorta yapmazsan kargolanmaz. Bazen yapsanda göndermiyorlar, gidip alıyorsun. Gittiğinde de trafik sigortası olmadan sistem ruhsata izin vermiyor. Net bilgi.

Satış konusu geçici ruhsatın 30 gün süresi dolmadan satış yapabilirsin. Geçtikten sonra ruhsat yaprağı olmadığından yapamazsın.

Ruhsat yaprağı varsa sigorta gerekmez satış yapılır.

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    -motoru devraldıktan 1 ay içinde noterden aldığın belge ile trafik sigortası yaptırmadan satış yapabilirsin.
    -motor zaten 1 yıldan uzun süredir sendeyse, yaptırdığın sigorta bittiyse ancak motorun muaynesi varsa satabilirsin. muayne bitmişsse yenilemek için sigorta yaptırman gerektiğinden olarak sigortasız satamazsın.
    -3. ihtimal motoru bikaç ay önce üzerine aldın ama trafik sigortası yaptırmadın. dolayısıyla ruhsatın 2. yaprağı elinde yok. noterden aldıgın devir belgesinin de 1 ayı geçti. satmak için önce sigorta yaptırıp ruhsatın diğer yaprağını alman lazım. bu durumda da sigorta yaptırmak zorudnasın.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Diğer yazılanları okumadım ama bunu yapmış biri olarak söylüyorum evet yapabilirsin.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaş net bilgisi olmadan yorum yapmayi niye seviyorsunuz?
    Bazı arkadaşlarımızın dediği gibi üstüne aldığın aracı, geçici ruhsatla 1 ay içinde sigorta/ruhsat sorulmadan satabilirsin. Aynı olayı yaptım.
    1 ay geçtikten sonra geçici ruhsat iptal olduğu için asıl ruhsatı çıkarman, çıkarman içinde sigorta olması gerekir.
    Lâkin ruhsatı aldıktan sonra sigortayı iptal ederek satış yapabiliyor musun onu bilmiyorum eğer tahminimi sorarsan evet yapabilirsin.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Satış yapılır,
    Sigorta yapmadan ruhsatı basıp postaya vermezler ama boşuna bekleme gelecek diye.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı sshad33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ruhsat sigorta olmadan çıkartılmıyorda eger 1 ay içinde sigorta yaptırılmazsa eve kargolanıyormuş ruhsat yani sigorta yapmasan bile kargolanıyormuş bu ruhsatla da satış yapılır mı o zaman sormak istediğim bu
    Öyle birşey yok. Aralıkta aldığım motora 600tl sigorta ücreti çıkardılar bende yaptırmadım. Hala ruhsat gelmedi
    ver gazı... ver çoşkuyu

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ay içerisinde sana verilen geçici belgeyle yapabiliyosun sanırım.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Kesin Bilgi arayanlara;

1. Geçici ruhsatın süresi dolmadan sigorta yapmaksızın satış yapılabiliyor.

2. Eğer aracı satmayacaksanız 1 aylık geçici ruhsatın süresi dolmadan sigorta yaptırmanız lazım ki ruhsatı çıkartabilin.

3. Sigortalı aracınızın satışını yaptığınız gün noter satış sözleşmesini sigortaya gösterek, kalan sigorta ücretinizi alabilirsiniz.

4. Kafam rahat olsun diyorsanız sırasıyla sigorta yaptırın, ruhsatı çıkarın, satışı yapın, sigortadan kalan ücreti talep edin.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)