Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Türkiye'nin Yamablue Koydurma Israrı ve Garanti Dışı Bıraktırma Tehtidi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    1 Nisan itibariyle Yamaha Türkiye kendi motorlarında Yamablue marka yağları kullandırtma konusunda servislere talimat geçmiş. Servislerde artık online sistem üzerinden çalışmaya başladığından dolayı motora hangi marka yağ koyuldu neleri değişti vs. hepsini şasi numarasından görebilmektedir. Motül 7100 15w50 yağ koydurmak istesem servis bi form imzalatıyor. XXX marka yağ koyurdum ve motorumun garanti dışı kaldığını kabul ediyorum vs. vs. vs.

Her yağın bir standartı var ve kullanma kılavuzunda bu standartlara uyan bir yağ kullanılabildiği ama kendilerinin YAMABLUE tavsiye ettiğini söylemektedir.

Moto GP'de neden YAMABLUE kullanılmıyor? Başka marka yağ kullanıyor bu Yamaha yarış ekibi peki? vs vs...

Yamaha Türkiye'nin bu yağ konusunda yaptırımı ne kadar süre sürecek merak ediyorum. Belliki bu konudan Yamaha Japonya'nın hiç haberi yok.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx
    Yamaha'ya toz kondurmayanları bu tarafa alalım
    2move bunu beğendi.

Skalayı tüm bölgelere yaymışlarsa(ısı/mevsimler şartlara göre viskozite gibi) böylece kullanıcının tercihinden ziyade databank ve bilimsel ise yaklaşım bana sorarsanız olumlu, yok yassah heryerde aynı viskozite vs deniyorsa sorun var gibi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamalube kötü yağ değildir, fakat Yamahanın ısrarcı olması doğru değil, isteyen daha iyi bir yağ koyabilmeli. ilginç bir durum.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Nisan itibariyle Yamaha Türkiye kendi motorlarında Yamablue marka yağları kullandırtma konusunda servislere talimat geçmiş. Servislerde artık online sistem üzerinden çalışmaya başladığından dolayı motora hangi marka yağ koyuldu neleri değişti vs. hepsini şasi numarasından görebilmektedir. Motül 7100 15w50 yağ koydurmak istesem servis bi form imzalatıyor. XXX marka yağ koyurdum ve motorumun garanti dışı kaldığını kabul ediyorum vs. vs. vs.

Her yağın bir standartı var ve kullanma kılavuzunda bu standartlara uyan bir yağ kullanılabildiği ama kendilerinin YAMABLUE tavsiye ettiğini söylemektedir.

Moto GP'de neden YAMABLUE kullanılmıyor? Başka marka yağ kullanıyor bu Yamaha yarış ekibi peki? vs vs...

Yamaha Türkiye'nin bu yağ konusunda yaptırımı ne kadar süre sürecek merak ediyorum. Belliki bu konudan Yamaha Japonya'nın hiç haberi yok.
    aynı olayı ben yaşadım hatta başka x marka bir yağ firması hukuksal olarak konuştuk fakat kağıtta eşdeğer özelliklerde yağ kullanılabilir gibi bir ibare olmasına rağmen servis getirsende ben koymam diyor . Kağıt imzala dersen imzalamıyor .yani işin özü şu garanti bitinceye kadar yamalube sonra motul 5100 candır =

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Manisadaki bayii de aynı şeyleri söyleyip duruyor,yaptırmaya çalışıyor.Bakımdan çıktıntan sonra yamalube yağı boşaltıp yerine motul koyuyorum, yamalubeyide tarla motoruna koyuyorum.
    shruikan, nuwanda324, ramcixx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bunu altinli gecelerden birinde gundeme tasimak lazim. Zorbaca haksiz bir uygulama.
    Mengu16, Kırıkpedal, ramcixx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-25
    onlarda ekmek parasında
    BLACK_ICE ve Ertugyigit bunu beğendiler.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Yamalube yağı dışında yağ kullanıldığı için garanti dışı bırakılacaktır"

Mahkemeye verilse bu uygulamanın usulsüz bulunacağına kesin gözüyle bakılabilir,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yamaha abi yama bulu dışıdna yağ kalite bir numara kalite

Ouvv ben olayı yalnızca viskozite olarak anlamışım, hoş tutum değil en azından belli başlı markaları kontrollü(tarih/viskozite gibi) tatbik etmeliler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    En son yağ değişimi yaptırdığımda Honda'da kendi yağını koymak istediğini belirtmişti.

Ben Castrol 10 w 40 kullanacaktım servis 10 w 30 koyduğunu belirtti.

Bir de bu örnek var taze taze.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim bi defa marka YAMAHA. Kockoca YAMAHA!!!... demiyor lafı çeviriyorum. Yapacağın şu!

Sıfır alana kadar ikinci el alacaksın ÇATIR ÇATIR Motul mu katıyon CASTROL mu katıyon ne katıyorsan kendin katacaksın.

Garanti olup da sana bayiler bedava iş mi yapıyor. Yine para ödüyorsun.

Fasa fiso bunlar. Yemişim Yamahasını...
    zaferce bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    keşke elektronik ürünlerde olduğu gibi motosikletlerde de paralel ithalat alternatifi olsa. Ondan sonra görürüm ben bu servisleri

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Beni hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç alakadar etmiyor.
    İstediğim yağı alıp dolduruyor, istediğim uygun filtre ile değiştiriyor, bakımlarını kendim yapıyorum.
    Servis ne ki ?

Garanti dışı kalınca motor size gücenip arıza mı yapıyor ?
    Boş verin..
    ramcixx, weirdo1, burakcvck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bunlar hep kapitalizm
    Kırıkpedal bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Moto GP de kullanılmamasının sebebi tamamen sponsorluk/reklam ile ilgili bir konu. Yani moto gp deki markalar iyi oldukları için değil kullanılması için para verdikleri içi kullanılıyorlar. Eski yamaha motorumda 4 yıl 40 bin km yamalube kullandım. Kesinlikle kötü bir yağ değildir. Hatta çok kalitelidir. Servisin dayatması normal. Garanti süresi sonuna kadar senin motoruna bedelsiz garantörlük yapıyor, karşılığında kendi istediği markayı koymak isteyebilir. Çok da ters değil. Garanti bittikten sonra istediğin yağı koydurursun.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto GP de kullanılmamasının sebebi tamamen sponsorluk/reklam ile ilgili bir konu. Yani moto gp deki markalar iyi oldukları için değil kullanılması için para verdikleri içi kullanılıyorlar. Eski yamaha motorumda 4 yıl 40 bin km yamalube kullandım. Kesinlikle kötü bir yağ değildir. Hatta çok kalitelidir. Servisin dayatması normal. Garanti süresi sonuna kadar senin motoruna bedelsiz garantörlük yapıyor, karşılığında kendi istediği markayı koymak isteyebilir. Çok da ters değil. Garanti bittikten sonra istediğin yağı koydurursun.
    Birincisi, kötü değil ama 2. sınıf yağdır benim gözümde, beş para etmez, neden dersen ipone power katana koyduktan sonra makinanın devirlenmesi bile değişti, o birinci vitese geçmeyen dişli şıkır şıkır geçmeye başladı. Garantörlük yaptığı şey bedavaya verdiği emanet makina değil, kendi üretip parasını alıp sattığı makina. Kendi sorunsuzluğunun garantisini veriyor.

Yağ iyi olsa kimse demez başka marka koy.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Foşik yamaha.
    Ertugyigit, tyrung, Pangea ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    az bekleyin ölümüne yamahayı savunacaklar gelir o fanlar birazdan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)