Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 Cafe Racer - Street Tracker

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Ya valla bu ybr ne kral bi motor arkadaş. Eline sağlık arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok guzel olmus. Tebrik ediyor, koruma demirini takmanizi oneriyorum. Cunku daha guzel duruyormus gibiydi. Hem cok isinize yarar. Tekrardab kolay gelsin, hayirli yolculuklar.
    Teşekkür ederim İstanbulda farklı bir koruma demiri bakacağım bulursam takabilirim

Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş bir çırpıda okudum

Eline, emeğine sağlık

O zaman ne diyoruz YBR'nin üzerine az daha koy flat tracker YBR tasarla
    Teşekkürler

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya valla bu ybr ne kral bi motor arkadaş. Eline sağlık arkadaş
    Eyvallah arkadaş

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Yerimi alayim

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Ooo çok başarılı. Tekerlekleri değiştir lütfen çok sırıtıyorlar. Kolay gelsin

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı T3Z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo çok başarılı. Tekerlekleri değiştir lütfen çok sırıtıyorlar. Kolay gelsin
    Sorma kardeşim lastikleri her gördüğümde moralim bozuluyor ama güvenliği de es geçemiyorum işte bakacağız artık :D

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kişiselleştirilip çıkan sonuç en azından yapan kişinin hoşuna gidiyorsa olay bitmiştir. Adam motor blogunu siyah yapmak istiyorsa ne ile boyayacak? Şasiyi kesip biçmeden istediği şekli veremiyorsa ya ne yapacak? Sele de bir tahta ya da sacın üzerine sünger koyup kaplamayla yapılıyor. Hazır olarak gökten düşmüyor yani. Parası olan var olmayan var. Hazır v7 alıp atıp tutmayla olmaz bu işler.
    Yeni gördüm bu mesajı.
    Nedir bu öfke?
    ben konuyu açan arkadaşa fikrini söylemişim o da cevaplamış.
    Şimdi bunu hazır v7 almaya falan filan ilişkilendirmek gereksiz olmuş.
    5 - 6 sene açtığım modifiye konularına bakarsan görürsün. Çin malı malzemelerle kişiselleştirme yapmaya çalıştım ortaya çıkan sonuç o an hoşuma gitti ama sakın gözlerle bir ay sonra sonuca bakınca bu ne ya diyor insan.
    Ben bu yönde tecrübeye dayanıp uyarımı yaptım o kadar.
    Para pul edebiyatına dönmeyelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni gördüm bu mesajı.
    Nedir bu öfke?
    ben konuyu açan arkadaşa fikrini söylemişim o da cevaplamış.
    Şimdi bunu hazır v7 almaya falan filan ilişkilendirmek gereksiz olmuş.
    5 - 6 sene açtığım modifiye konularına bakarsan görürsün. Çin malı malzemelerle kişiselleştirme yapmaya çalıştım ortaya çıkan sonuç o an hoşuma gitti ama sakın gözlerle bir ay sonra sonuca bakınca bu ne ya diyor insan.
    Ben bu yönde tecrübeye dayanıp uyarımı yaptım o kadar.
    Para pul edebiyatına dönmeyelim.
    Fevri çıkışım için kusura bakmayın ama gençlerin hevesini kırmayalım. Birkaç denemede olmayabilir fakat en nihayetinde olacaktır. Vizyon genişledikçe daha iyisi olur.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Herkese tekrardan merhaba buralar uzun zamandır boş kalmıştı, Çanakkale'de hem sıcaklar, hem yaz okulu, hem de kapalı bir yerim olmamasından dolayı projeme küçük bi mola vermiştim. Cuma günü yola çıktım ve İstanbul'a geldim

[IMG][/IMG]

Geldiğim günün akşamı motoru bodruma indirdik ve kardeşimle tekrar işe başlamış olduk. Uzun zamandır her şeyi söküp bi temizlemek ve bütün elektrik tesisatını elden geçirmek istiyordum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Elektrik tesisatını sinyaller hariç komple hallettik.
    Ön far, maşaya göre çok önde duruyordu hoşuma gitmiyordu. Bağlantı braketini ters çevirdik ve 3-4 cm içeri girmiş oldu, güzel de oldu.
    Far ve göstergenin olduğu yerde kalabalıklık istemiyordum. Kontağı ordan aldık, depo ve koltuğun kesişiminin altına bir yere takacağız.
    Hem kablolar toplandığı için hem de kontak söküldüğü için ön taraf daha temiz ve daha güzel oldu.
    Koltuğun altını boşaltmak istiyordum koskoca hava filtresini ve akünün kutusunu söktük attık. Gittik açık hava filtresi alıp onu taktık.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Koltuk için sacdan kalıp yapmıştım ama sonradan onu beğenmedim. Tahta kullanarak yeniden koltuk kalıbı çıkardık, son rötuşları hallettikten sonra döşemeciye gidip koltuğu yaptırmamız lazım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motor büyük çoğunlukla bitene kadar bodrumdan çıkarmayacağım. Bir şeyler yaptıkça buraya atmaya devam edeceğim. Okuduğunuz için sağolun, sağlıcakla kalın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Moderatörlerden rica etsem konunun adını 'Ybr 125 Street Tracker' olarak değiştirebilir miyiz ?
    ahmetyildiz ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Devam ediyoruz arkadaşlar bugün koltuk ve arka çamurluğu hallettik.
    Döşeme malzemeleri satan bir yerden suni deri ve dikişte derinin altına koymak için ince sünger aldık. Mobilya döşemecisinden küçük bi parça koltuk süngeri aldık. Nakışçıya gidip anlattık ve koltuğumuzun kılıfını dikti sağolsun.

[IMG][/IMG]

Nakıştan aldığımız deriyi hazırladığımız koltuk tahtası ve süngere gerdirip alttan zımbalayıp koltuğu bitirdik.

[IMG][/IMG]

Derinin rengi çok hoşuma gitti, ilk kez bi koltuk yaptık kötü olur diye korkuyordum ama açıkçası beklediğimden iyi oldu.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Arka maşa bağlantısından başlayıp kuyruğun sonuna kadar gidecek bi parça çizmiştik, cnc işi yapan kuzenime onu kestirdim çok da güzel çıktı.

[IMG][/IMG]

Az buçuk şeklini verip boyadık.

[IMG][/IMG]

Aynı kuzenimin tanıdığı olan bi kaynakçıda da kaynak işimizi hallettik.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Egzozu değiştirmek istiyordum ama o işi şimdilik erteledim ve egzozun koruma kapağını tutan vida yerlerini kestirip egzozu temizlettik. Sadece boyaması kaldı

[IMG][/IMG]

Son durum şimdilik bu. Depo, şase, çamurluklar, zincir korumalığı ve ön maşa boyanacak ona da yarın başlayacağız inşallah. Boyadan sonra bitiyor diyemem ufak tefek bazı şeyler var ama tabi sonradan da bir çok şeyi değiştirebilirim kendinize iyi bakın

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Depoyu yeşil, mavi ya da sarıya boyat...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Emegine saygı duyuyorum elbette ama geri dönüsü olmayan bi iş yapmıssın kesme bicme seklinde,hadi onu gecelim ben yolda böyle bisey görsem kaza yapmıslar toplayamamıslar derim.Kazasız belasız

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emegine saygı duyuyorum elbette ama geri dönüsü olmayan bi iş yapmıssın kesme bicme seklinde,hadi onu gecelim ben yolda böyle bisey görsem kaza yapmıslar toplayamamıslar derim.Kazasız belasız
    Teşekkür ederim şu durumda haklı olabilirsiniz fakat ilerleyen günlerde bu görüntünün kaybolacağını düşünüyorum

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Tekrar merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerdeki gelişmeleri paylaşayım dedim

Isıya dayanıklı sprey boya ile egzozu boyadık

[IMG][/IMG]

Sokaktaki mobilya boyacısı bi abime araba boyasıyla depo ve ön çamurluğu boyattım. Sağolsun çok güzel boyamış

Bi ara bi hata yaptık ve şaseyi turuncuya boyadık. Ama boyadıktan sonra rengi hiç beğenmedim ve hemen kurtulmaya karar verdim
    Boyalı hali böyleydi

[IMG][/IMG]

Motoru hemen dükkana indirdik ve elimde sadece şase kalana kadar parçalayıp önce temizlemeye sonra da turuncuyu çıkarıp, şaseyi zımparalayıp araba boyasıyla siyaha boyamaya karar verdim. Motoru hiç bu kadar sökmemiştim arada bir ya toplayamazsam diye korkuyorum ama bakacağız artık

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Şasenin zımparası tamamen bittikten sonra motoru tekrar toplayıp devam edeceğim. Kendinize iyi bakın

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Motorun bütün boya işleri bitti ve komple topladım. Aklımda bir kaç şey daha var ama şimdilik son durumu paylaşayım dedim

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Linwelin ve crxforever bunu beğendiler.

Eline emeğine sağlık, harbiden kıyak duruyor. İnşallah aklındakileride uyguladığında tam olarak hayal ettiğin gibi olur.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık, harbiden kıyak duruyor. İnşallah aklındakileride uyguladığında tam olarak hayal ettiğin gibi olur.
    Eyvallah kardeşim sağolasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Recep kıskanmaya başladık ama bak, michelin lastikler, custom koltuklar falan nazar deyecek kara belaya. Maşallah bakalım, şu yeni yapacağın işlemlerden sonra birde video istiyoruz artık böyle hep fotoğraf, fotoğraf olmuyor artık.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recep kıskanmaya başladık ama bak, michelin lastikler, custom koltuklar falan nazar deyecek kara belaya. Maşallah bakalım, şu yeni yapacağın işlemlerden sonra birde video istiyoruz artık böyle hep fotoğraf, fotoğraf olmuyor artık.
    Eyvallah hocam beğenmene sevindim açık hava filtresini takınca orjinal egzoza rağmen çıkan sese şaşırmıştım ve öylesine bi video çekmiştim onu şuraya bi koyayım

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Maşallah valla eline sağlık güzel günlerde kullan , depoda reflekte, açıya göre renk değiştiren boya kullanılsa ve depo üzerine ince den yine boya ile desen koyulsa farklı bir hava katabilir belki

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Olmamış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)