Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir insan bu kadar şansız olur

Motovento
    REKLAM ALANI
    DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    kaskımı motorun üstünden düşürdüğüm için geçen aylarda yeni kask almıştım
    Bugün yeni aldığım kaskım motorun deposundan betona düştü çok yüksek ses çıktı ve Gopro yerinden fırladı kamera ve kaskın yan tarafında çarpma izi vardı büyük ihtimal darbe aldı moralim çok bozuldu.

Yeniden kask mı almalıyım sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anilalgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 NS
    kaskı kafadan çıkarmasan daha iyi edersin gibi

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Altın Elbiseli Adam'ın kask videosu vardı. Kask plastikse iki yandan elinizle bastırın, çatırtılar gelmiyorsa sıkıntı yok diyordu.
    Bir de "onay arama" konulu konuşmaları vardı kendisinin, oradan da pay çıkarmak lazım

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask neydi bu arada inşallah arai falan değildir.Birde zaten önceden düşürmüşsünüz tekrar neden depo üstüne koydunuz ?Bence risk almaya değmez sonuöta tam olarak Allah korusun kaza anında görevinş yerine getirip getirmeyeceği bilinmez,değişin.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask neydi bu arada inşallah arai falan değildir.Birde zaten önceden düşürmüşsünüz tekrar neden depo üstüne koydunuz ?Bence risk almaya değmez sonuöta tam olarak Allah korusun kaza anında görevinş yerine getirip getirmeyeceği bilinmez,değişin.
    Kask MT revenge ' idi

eldiven takarken biri seslendi arkama döndüm pat diye ses geldi kask yerde :(

riske atmak istemiyorum tekrardan almak mantıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

bu arada kaskın dışında herhangi bir hasar mevcut değil ve kameraya denk geldiği için şiddetin yarısı kesilmiş olabilir sanırım, belki...

Fiyatı nedir kaskın

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kask yere düşünce ne oluyorkide kaskı değişicen,kask yere düşerek kırılmaz eğer kırılırsa zaten o kask değildir,,allah göstermesin,kask kafada takılı iken kaza yapıp kafanızı bir yere vurduğunuzda içindeki poliüretan köpük eziliyor darbeyi emiyor ve görevini yerine getiriyor,işte bu aşamadan sonra kask ömrünü dolduruyor değişmesi gerekiyor,,yoksa yere düşmeyle kaskın içindeki köpük ezilmez,,tabii içinde kafanız yoksa,,

burda kaskın değişmesi için olması gereken köpüğün ezilmesi,,bırakın yere düşmeyle,5 ci kattan bile atsan hiç bir kaskın köpüğü ezilmez
    ///MPOWER ve DamienRice bunu beğendiler.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    kafandayken darbe almadıysa, içi boşken hafif darbe aldıysa değişime gerek yok.
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafandayken darbe almadıysa, içi boşken hafif darbe aldıysa değişime gerek yok.
    teşekkür ederim

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask MT revenge ' idi

eldiven takarken biri seslendi arkama döndüm pat diye ses geldi kask yerde :(

riske atmak istemiyorum tekrardan almak mantıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

bu arada kaskın dışında herhangi bir hasar mevcut değil ve kameraya denk geldiği için şiddetin yarısı kesilmiş olabilir sanırım, belki...
    Hocam aynı kasktan bende de var, sağını solunu kontrol et, çatlak patlak yoksa tak kafana korkma dışına bişey olmayan kaskın içine bişey olmaz, çok fazla kafanı kurcalıyorsa çıkar iç pedlerini kontrol et heryerini. Bende kaskı düşürdüm, yuvarlana yuvarlana gitti 5 6 m kadar 2 3 sıyrık dışında hiçbir yerinde bişey yok. Çin malı kask değil MT ler, kolay kolay bişey olmaz, benim eski free m le bile kafayı yere vurmama rağmen sadece ön vizör çatladı, geri kalan kısmı sapa sağlam
    DamienRice bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Yukarda arkadaş aciklamis olayi strafor yani köpükte ezik olusmadigi sürece darbe emme yetisi devam eder.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kaskı çıkarınca bağlama yerini geri takıp; gidona asıyorum. Taşırken de kova taşır gibi taşıyorum. Kayıştan tuttuğunuzdan elinizden düşürme riskiniz azalıyor.

Bağlama yeri bozuksa, zaten kaskı değiştirin.

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı çıkarınca bağlama yerini geri takıp; gidona asıyorum. Taşırken de kova taşır gibi taşıyorum. Kayıştan tuttuğunuzdan elinizden düşürme riskiniz azalıyor.

Bağlama yeri bozuksa, zaten kaskı değiştirin.
    Bende öyle taşıyodum motordan indiğimde, birgün kayışı tam kapatmamışım elime aldığım gibi yere düşmüştü.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı anilalgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı kafadan çıkarmasan daha iyi edersin gibi
    ya kafası kask içindeyken kaskı düşürürse
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hocam kask değil de bi abdest al bence.
    Yasin D, MeehMT ve AKIN17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask yere düşünce ne oluyorkide kaskı değişicen,kask yere düşerek kırılmaz eğer kırılırsa zaten o kask değildir,,allah göstermesin,kask kafada takılı iken kaza yapıp kafanızı bir yere vurduğunuzda içindeki poliüretan köpük eziliyor darbeyi emiyor ve görevini yerine getiriyor,işte bu aşamadan sonra kask ömrünü dolduruyor değişmesi gerekiyor,,yoksa yere düşmeyle kaskın içindeki köpük ezilmez,,tabii içinde kafanız yoksa,,

burada kaskın değişmesi için olması gereken köpüğün ezilmesi,,bırakın yere düşmeyle,5 ci kattan bile atsan hiç bir kaskın köpüğü ezilmez
    yanlışınız var. kaskın dış kabuğu çarpma anındaki enerjiyi düzgün bir şekilde dağıtmak ve noktasal darbe durumunu engellemek içindir. Bu yüzdendir ki, eğer sadece içindeki darbe emici katman koruyor olsa idi kafamıza sadece strafor takıp dolaşmamız yeterli olurdu.

Kaskın illa ki kırılması gerekmez. Herhangi bir darbede dış kabuk yapısında kılcal çatlak oluşabilir ve siz bunu gözle ya da el kontrolü ile fark edemeyebilirsiniz. Bu kılcal çatlaklar ilerler ve darbe gücünü kask gövdesine homojen şekilde iletemezler. böylece içindeki strafor malzeme daha fazla noktasal basınç kuvvetine maruz kalabilir.

olay sadece köpüğün ezilip ezilmemesi değil. ama gene de her koyun kendi bacağından asılır, riski almak size kalmış.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskımı motorun üstünden düşürdüğüm için geçen aylarda yeni kask almıştım
    Bugün yeni aldığım kaskım motorun deposundan betona düştü çok yüksek ses çıktı ve Gopro yerinden fırladı kamera ve kaskın yan tarafında çarpma izi vardı büyük ihtimal darbe aldı moralim çok bozuldu.

Yeniden kask mı almalıyım sizce

Çok iyi yaa.
    Sen her düşürdüğünde yenisi al bence.
    Bu arada düşenleri de karşı ödemeli bana gönder ben kullanırım ziyan olmasın..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Ben kaskı düşürmemek bi öneride bulunacağım genelde motorun üzerine koymam aynaya asmam motorun yanına yere asfalta veya kaldırıma koyarım.Bu yöntem sayesinde 4 yıldır kaskı yere düşürmedim. çünkü kask düşeceği yerde...

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Arai yetkilisi der ki motosiklet selesinden düşürdüğünüz kaskın çöp olması gibi bir durum söz konusu değildir. İngilizce bilenler için video aşağıdadır. Mevzudan 6:52'de bahsediyorlar.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bu da Snell Foundation'ın Sıkça Sorulan Sorular sayfasından: içinde kafa yokken düşerse bir şey olmaz, ama otoban hızlarında giderken düşerse (içi boş) zarar görebilir diyor:

"I dropped my helmet! Do I have to go buy a new one?"

Generally the answer is probably not. Helmets are one-use items, but are quite durable otherwise, at least the ones we certify. Frequent dropping or spiking a helmet on the ground, or other hard surfaces may eventually degrade the helmet's performance. Similarly if the helmet falls to the ground at highway speeds unoccupied, the owner must be aware that some degradation may have occurred. In general, the real damage comes when the helmet contacts an object with a head inside. The Foundation recommends that if you are participating in an activity that requires that you wear a helmet, you avoid hitting stuff with your head. It can be difficult to readily determine if a helmet has been damaged, and the protective capabilities compromised without a thorough inspection by a trained professional. Some manufacturers may provide this service or direct you to these others that can perform these inspections. The Foundation recommends that if you suspect your helmet may be compromised, then replace it. If the helmet has been involved in an impact while in use, replace it.

http://www.smf.org/helmetfaq#aDroppedHelmet

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)