Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

YENİLER - ESKİLER

Motovento
    REKLAM ALANI

eheuheue aman ne kusuru be skull , benım kım oldugumu forum ve bütün türkiye biliyor ehueheu donald amca bile biliyorum yanı sohretim

forumlar , türkiye vede uluslar arasıyım heuheu gerek yok invent veya muratt'ın listesine huheu onlarda kendı caplarında ufak bir toplist hazırlamıslar eglensin cocuklar hueheu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    ya şu mavi süpürge resmi koyan çocuk kimdi?
    muhhahahaha
    DBTYSG

Motosikleti
    CBR1000RR
    DD
    1+ (kalbimizde) =))
    DBTYSG

heuuehue o süperge degil gülüm benım motor euheu

yaws kardesim ben bılıom bu invent ile muratt beni cekemiorlar kıskanıorlar beni yahuuu , aslında bu kadar kıskanc olmanıza gerek yok cocuklar

Motosikleti
    CBR1000RR
    motor mu? ne motoru be süpürge işte. Şu yeni çıkan DYSONlara benziyor muahhaha
    DBTYSG

yaws de get süpürge imiş sen kendini kandır kendini kıskanma koçum kıskanma sende yok diye ağlama ehuhehuehe
    ingaaaaaaaaaaaaa ingaaaaaaaaaaaaa diye ağlama

Donald Duck kendide söyledi 2 oluyor.ben kedimi 1,5 olarak gördüm.

banro havacılık demişsin döktür bakalım.ben planörcüyüm.uçantürk posterlerim kuzu kuzu yatıyor yıllardır kutusunda.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Seninle ortak yönümüz çok jawa.Bendede di sürü poster var.Uçantürkün kapanması kötü oldu yerini dolduracak dergi yok Sadece gökyüzü dergisi var ama oda eh işte olsada olur olmasada.Gel buralarda yamaç paraşütü yapalım.

ehueheu banro ben gelırım falla nerede delılık ben oradayım hiç yapmadım yamac parasudu falan ucarık yanı eglencelı olur sen nerde oturuon

Motosikleti
    Speed kaç kere diceez muğladayım diye.Ölüdenizde yamaç paraşütü var.Ölüdenizin adıda buradan geliyor zaten.Sonra korkup kaçmak yok ama.

banro, 92 yada 93 senesinde olacak, ege üniversitesi havacılık kolunun yamaç paraşütü eğitimlerini izlemek üzere kemalpaşa yolu üzerinde bir yere bende grupla birlikte gittim.çaylak bir kaç kişinin başarısız uçma denemesinden sonra grubun eğitimini üstlenen arkadaş paraşütünü kuşandı ve uygun rüzgarı kollayarak yerden havalandı.ancak daha tepeden doğru dürüst ayrılmadan yan rüzgar ile karşılaştı.rüzgar o kadar ani ve dengesizdi ki bu arkadaşın yapacak bir şeyi yoktu.tüm mücadelesine rağmen yandaki kayalık tepeye çarptı.yanına ilk varan kişilerden biride bendim.yüzü gözü kan içinde gözleri açık halde şoktaydı.berbat bir manzaraydı.paraşütten ayırıp kuşamından tutarak aşağıya indirdik, buradanda ege ün. hastanesine götürdük.arkadaşın kolu bir yıl boyunca tutmadı, kısmi felç geçirdi.ama daha sonra iyileşti ve yamaç paraşütü konusunda kendini daha fazla geliştirdi.bu arkadaşın ismi can'dır.bildiğim kadarıyla ikarus havacılığın kurucularından ve öğretmen pilotlarından biri şu anda.o olaydan sonra kendisini hiç görmedim.zaten hadiseye canlı şahit olunca yamaç paraşütüne karşı bir soğukluk oluştu bende.bu uçuş modelinde bir kaza anında yerle ilk temas eden şey sen oluyorsun.en basit ve hesaplı uçuş yöntemi olmasına rağmen yelkenkanadı yamaç paraşütüne tercih ederim.

Motosikleti
    CBR1000RR
    En azından rüzgarda katlanmaz değil mi JAWA?
    Ama yerde uçmak en güvenlisi motosiklet yani =)
    DBTYSG

evet yelken kanadın katlanma riski yok, güzel alet.
    motosiklette gerçekten yerde uçuş.dönüş hareket mantığı havada uçuştakinin aynısı.kanadı yatır dön. motoru yatır dön

Motosikleti
    Yamaçparaşütü gerçekten tehlikeli.Her sene 3-5 kişi ölüdenize gömülüyor ama nedendir bilmiyorum önlem falan alan yok.Ben serbest atladım yere iniş anı dışında hiçbir tehlikesi yok.Bir keresinde havaalanı pistine iniş yapmıştım,tam iniş anında gözüme güneş geldi mesafeyi ayarlayamadım ve tabii küüüt çakıldım.10-15 dk baygın kalmışım.O an bir dönüm noktası oluyor.Ya pılını pırtını toplayıp evine gidiyorsun yada devam ediyorsun. Akşam devam kararı aldım. Yamaç paraşütünde tandem atlayışı var. Yani atladıgın adamın insiyatifindesin.Adam panik yapsa veya bir hata yapsa senide götürür.Bu arada delta kanat ortadan kalktı gibi birşey.Şu sıralar motorlu delta kanatlar türedi onlarada ultraligth deniyor.Ama hiç pratik degil.Uçak kategorisinde görülüyor ve bir sürü bürokratik işlemi var. Bir saatlik uçuş için herhalde bir hafta falan izin için uğraştırıyorlar.

yelken kanat biraz masraflı olduğu için az ama ortadan kalkmaz hiçbir zaman.bi defa taşımak için araba lazım.ayrıca sen uçup gidince arabayı geri getirecek 2. bir kişi lazım.tercihen ehliyet sahibi

ehuehue jawa gelek de senın oraya bizi ucur havalarda

neyle uçuracam speed bende yok bişey.ama istersen bira ısmarlarım gece uçuşu yaparız

heuheueh yok yaws bos ver bıra ucusunu yazın ben burda oyle cok ucuoarum huehue

Motosikleti
    R6
    ben kac oluyorum? girip surekli yazan sonra kaybolan sonra geri gelenler kac numara?
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler