Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ölümlü trafik kazası / Araç sürücüsünün maksadı ne ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Geçeceğin şeridin ilerisini görmeden bu şekilde makas yaparsan olacağı bu.
    Tek suçlu acelesi olan motorcu.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jeep sürücünün hareketleri tuhaf, 100-200 metre önceden yarışan iki kuryeye uyuz olmuş(haklı olabilir) gibi, kaza geçiren motoru çok yakın şekilde takip ediyor dibinden o da sağa kırıyor. Ama kazada jeep sürücüsü suçlu değil veya o sebeple olmamış.

kaza yapan mc kuryesii ile onun önünde giden tek sürücülü kurye yarışıyor bariz şekilde.

Kaza güzel analiz edilmiş önceki yorumlarda ama kazada ölen arkadaşı çarpma sırasında iyi izleyin münübüsle teması hiç yok, motordan fırlıyor ve kafası asfaltla temas ediyor. ilk izlendiğinde münübüsten darbe aldı sandım ama hiç yok. boynunu kıracak bir ters düşme veya hareketsiz cisime çarpmada yok.

Tamamen kask olmamasından dolayı vefat ediyor

Kask olsaydı şuan yaşıyordu en fazla kolu falan kırılmıştı. Yazık
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

dün ekşi sözlükte bu kazanın başlığı açılmıştı. ofiste videoyu izleyememiştim ancak yorumlarda jip sürücüsüne k
    frediliyordu açıkçası ben de mehmet cengiz adını görünce küfretmek için kendimi şartlamıştım. malum kendisi milletin .... koydum diyen biri. ama izledikten sonra oğlunun bir suçu olmadığını gördüm. çok yazık olmuş arkadaşa keşke kask taksaymış. allah rahmet eylesin

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes yazmış ama ben de tekrar edeyim adamın günhaını almayın.

Jipin kabahati yok, ileride yol daraldığı için gaza yüklenip sonra milletin önüne kırmak yerine gaz kesip orta şeride motorun arkasına giriyor.
    İndikten sonra arabanın tamponuna değil, altında biri var mı diye bakıyor.
    He, milletin a.... koyan adamın oğludur, belki kendisi de aynı karakterdedir ama günahını almamak lazım.

Beyaz minibüsün kabahati yok, ufak sağ-sol hareketi yaptı diye kontrolsüz gitti denemez.

Tek kabahatli motorun sürücüsü.
    BlackGhost bunu beğendi.

Allah rahmet eğlesin. Full ekipman olsaydı ölüm ihtimali ne olurdu ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hacilar arac saglamak hem motorcular hem araclar icin olumcul olabilir... illa iki teker olmasina gerek yok size bir ornek vereyim.. suratle gelen icinde iki kisi olan arac onundeki araci sert manevra ile sagliyor ancak sagda park etmis kamyonu gordugunde hersey cok gec oluyor, aracin cok yakin cekilmis yuksek cozunurluklu fotolarini gordum tutler urperticiydi manzara soyleydi, sag tarafta oturan kisa kollu tisortlu adam koltukta oturuyor, aracin tavani sokulmus yok, adam eli kapi uzerinde rahat bir pozisyonda duruyor sanki isikta bekler gibi duruyor.. ancak adamin kafasinda sadece alt cene duruyor gerisi yok... yani samuray kilici ile kesilmis gibi kafanin ustu yok..yani o kadar siddetli carpisma olmuski dorsenin kenari adami muntazam yontmus... o yuzden saglarken bir kere daha dusunun..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Çok defa izledim ama maalesef motosikletli arkadaşın hatası.
    Jipin takip mesafesi daha fazla olabilirdi, ama sadece bu kadar. Başka açılardan da izlemek lazım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Allah Rahmet eğlesin Ailesine Allah sabır versin
    defalarca izledim Motosiklet sürücüsü ölüme davetiye çıkarmış resmen. nerdeyse minibüs ile tampon tampona gidiyor
    burada 3 araçta hatalı jeep ve motosiklet'in takip mesafesi sıfır denilecek kadar az
    Minibüs ise sağ şeride girecek gibi hareket edip sonra vaz veçiyor ve motosikletin kaza yapmasına sebep oluyor
    (tabi burada motosiklet sürücüsü makas atacağına inceden frene dokunsaydı bu acı olay yaşanmazdı diye tahmin ediyorum)

Motosikleti
    honda pcx
    Motosiklet surucusu suclu , gormedigi bir noktaya kontra vermemeliydi ki sag yone asla girmemeliydi. Burda arac surucusu de suclu bakinsana takip mesafesi namina hicbirsey yok vede motorcuyu hataya zorluyor motorcu da o anki psikoloji ile hata yapip bir canin gitmesine neden oluyor. Her ne kadar mosiklet surucusu suclu ise ayni oranda jeep surucusu de suclu. Ben ayrica zenginligine vs bakmiyorum orada range rover degilde sahinde olsa kucucuk motoru sikistiriyo serefsiz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    görüntüler yetersiz.
    varsa biraz daha öncesine ait görüntüler ve görgü tanıklarının ifadesine başvurulmalı.
    bu şekilde yargılamak zor.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntüler yetersiz.
    varsa biraz daha öncesine ait görüntüler ve görgü tanıklarının ifadesine başvurulmalı.
    bu şekilde yargılamak zor.
    Yargılama bitmiş reiz.

Jip sürücüsü ceza almamış. Ölen arkadaşın ailesi şikayetçi olmuş vs.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Motosikleti
    honda pcx
    Yargilama da motosiklet surucusune yonelik olmali jeep sikistirsa da hatayi o yapiyor ve artcisinin olmesine neden oluyor. Allah ailesine sabir versin.

Motosikleti
    MT-25
    Bana şöyle gibi geldi.. arkadaki jip en sol seride geçebilir,motoru sikistirmayabilirdi.. motor üzerindeki arkadaş sanki jipe yol vermek kurtulmak için sağ seride geçmek istemiş gibi .. ama öndeki minibüsten ötürü en sağ serittekini görmemiş .. sağ seride geçince çok geç olmus gibi ...

Üzüldüm çok kötü görünüyor . Vaktimiz saatimiz dolunca bişey sebep olacak bence ama ... Allah rahmet eylesin... kazasız belası z

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düştüğü ilk an kafasını çok kötü vuruyor kask olsa böyle olmazdı sanki.
    Bir de yerde şoktan dolayımı kolu öyle havada kalıp sallanıyor ?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasildi belki motoru tutar gibi kaldı öyle ...

Videodan cip sürücüsünün hatalı olup olmadığını anlayamadım ben. Görülenin daha gerisinde ne olduğu önemli sanki. Yani motor sürücüsü cipten kaçmak için mi sağa yaklaşıyor, yoksa cipten bağımsız bir şekilde sağlama yapmaya mı çalışıyor anlaşılmıyor.

Sağlama yapılır yapılmaya da daha geriden görüş varsa yapılır. Bu şekilde tampon tozu alacak kadar yakından, büyük araç arkasında sağlama ölümcül bir son olabiliyor.

Büyük araç arkasında yakın takip esnasında benzer bir kaza daha vardı. (bkz. https://www.youtube.com/watch?v=6-0E2Nxtm6o) Ona benziyor.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba ölüm anında, sinirlerin istemsiz faaliyetleri. Gerçekten çok korkunç.

Kalanlara sabırlar, yaralılara acil şifa...
    Onurhan D ve Bartas3010 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Allah Rahmet eğlesin, Ailesine geride Kalanlara allah sabırlar eylesin.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o şok değil, kollar o şekilde öne geliyorsa beynin ağır hasar aldığı ve vücut ile bağlantısı kesildiği manasına geliyor.
    of off offf Allah korusun hepimizi

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Olay jip den bağımsız. Ondan önce bir scooter lu topcase li bir motor daha geçiyor. Heralde beraberler. Bİ DEFA HİÇBİR ARAÇ SAĞDAN SAĞLANMAZ! SAĞLAYIP da kaza yapan adam kendi hatasının kurbanı olur.

Allah rahmet eylesin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)