Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Calibre 250cc Alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki parça plastik ile saklanan cg motorbloğu olan bir alet alacaksan al.
    Şurda kinayeli yazı dışında herkes alma demiş. Hani değerli yorumlar önemliydi?
    Sen zaten şartlanmışsın yalandan yere konu açma git al da buraya fotoğraflarını koy ;)
    cg bloğu yok ama 4 valfli su soğutmalı ax-1 bloğu var
    Murat_Kymco bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ailenizin "üzerine az daha koy, şunu al" cısı geldi
    benelli tnt 25 al
    motora bin

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    En az 5-6 tane motor bloğu 10-15 bindeyken patlamış yerine başka model motor takılan calibreler gördüm. Ankarada ışıl motorda serviste yatan motor bunlar. Nakinat sıkıntılı, parça yok. Alan bin pişman. Sakın o parayı o motora verme. Alacağın şey pişmanlık, baş ağrısı ve sitres olacak haberin olsun. Ama iyi bir yanida var motorun sanayide baya çevre edinirsin benden söylemesi

Motosikleti
    Kymco CK 125 (2005-?) Daelim Roadwin 250R (2016-?)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al kardeşim harika makina!!

belki tersini yaparsın bi umut..

tipine göre insanları değerlendirmediğin gibi motorları da tipini göre değerlendirme.
    Efendim kinaye mi yapıyorsunuz, anlayamadım

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki parça plastik ile saklanan cg motorbloğu olan bir alet alacaksan al.
    Şurda kinayeli yazı dışında herkes alma demiş. Hani değerli yorumlar önemliydi?
    Sen zaten şartlanmışsın yalandan yere konu açma git al da buraya fotoğraflarını koy ;)
    Estağfurullah. Elbette önemli. Neden şartlanayım sevgili arkadaşım? Burası umama açık bir alan. Tartışma detaylansın ki Bumoto üzerine araştırma yapan insanlar daha çok bilgiye ulaşsın.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk kullanıcıs olarak halan daha aktif olarak kullanıyorum eğer grenajları ben yaparım elimden gelir dersen al çünkü bulamayacağın tek parçası grenajlar mekanik olarak mondial extreme (max değil 250cc su soğutmalı olan) ile aynılar artı olarak bir tanede cruiser motor var asyanın getirttiği ondada aynı blok var honda ax-1 (nx250 ile birebir aynı) bloğunun kopyası blok güzel tek sorunu radyatör biraz yetersiz oda fandan kaynaklı isteyice grenaj hariç tüm parçaları bulunuyor hatta yurtdışı alışveriş sitelerinde vs bol bol var mekanik parçlar beyin vs dahil gel gelelim alım mı dersen eğer apaçilik yapmıcaksan motor sorun çıkartmaz ben 2 kere kaza yaptım ikiside benim gaza gelmemden kaynaklı oldu o kazalar harici arıza yaşamadım o kazaların birinde farketmeden radyatörü deldiğim için yolda su kaybından yazda olduğu için hararet yaptı conta yaktım diğreinde de ön fren diskiyle fren merkezi zarar gördü ama bloktan yana bir şikayetim yok ayarsız subablar ve karbüratörü dahil bajajı çok rahat geçer cbr ı zorlarsın pilotaja bağlı ya kuyruk gibi gidersin yada en son hız harici (171 net gördüm cbr lı arkadaş 180 di) kafa kafaya gider yakıt olarak hiç ölçmedim ama normal yakan bir motor sen yeter ki motorun limitlerini bil sorucağın birşey olursada ben burdayım :D
    Kaç yıldır kullanıyorsunuz Calibre'yi? Çok hız meraklısı değilim. Soğutma sisteminin hantallığını gidermenin bir yolu var mı? Rampalarda performansı ne durumda?

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailenizin "üzerine az daha koy, şunu al" cısı geldi
    benelli tnt 25 al
    motora bin
    TNT'ye binmedim ama kalitesinden eminim. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    performans olarak gayet mamnunum çekişi vs sorunsuz 4. sene şuan hatta bu ay dolucak ortalama 2 sene full artcılı bindim bir kere bile yokuş vs sorun yaşamadım radyatörün sadece fanını biraz daha kaliteli bir markanın ki ile değişsen olur ben bi dönem geçici pc fanından bozma birşey yapmıştım hazirandan temmuza kadar 1 kere hareret yapmadı sen düşün üstündeki fan yetersiz sadece birde ikinci el alıcaksın radyatör hortumlarını çıkartıp temizletirsen en azından senede 1 bile yapsan sorunsuz binersin ki normalinde yapılması lazım zaten
    Pisman ve Murat_Kymco bunu beğendiler.

Motosikleti
    performans olarak gayet mamnunum çekişi vs sorunsuz 4. sene şuan hatta bu ay dolucak ortalama 2 sene full artcılı bindim bir kere bile yokuş vs sorun yaşamadım radyatörün sadece fanını biraz daha kaliteli bir markanın ki ile değişsen olur ben bi dönem geçici pc fanından bozma birşey yapmıştım hazirandan temmuza kadar 1 kere hareret yapmadı sen düşün üstündeki fan yetersiz sadece birde ikinci el alıcaksın radyatör hortumlarını çıkartıp temizletirsen en azından senede 1 bile yapsan sorunsuz binersin ki normalinde yapılması lazım zaten
    Teşekkür ederiz yorumun için. Orta hallisine "en" fazla ne kadar vermeli?

Motosikleti
    ben en fazla 5 veririm ki alırken 5 750 almıştım çok da öle 0 havasında değildi grenajlar ufaktan sorunu vardı 4-5 arası daha üstünü vermezdim

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calibre kullanmadım ama calibreden pahalı motorlar kullandım ve hep arıza arıza yani genel olarak motordan arıza veriyorlar , Calibre cg motoru var üzerinde ve bu motorlar standart bunlarda yağni üretim malzemesi adamlar çelikten demirden kısıyorlar bu sefer motorun ömrü azalıyor dayanmıyor.

İmkanın varsa arkadaşında dediği gibi , pulsar 200ns al istediğin yere git kafana takma.
    kesinlikle calibrenin üzerinde cg motoru yok
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle calibrenin üzerinde cg motoru yok
    3 oldu ama yazıyım tekrar hatta linkteki blok kendileri honda ax-1 motorudur 4 valf 26 bg su sogutmalı şimli subaplara sahit güzel bir motordur tork gücü iyidir

Motosikleti
    ben en fazla 5 veririm ki alırken 5 750 almıştım çok da öle 0 havasında değildi grenajlar ufaktan sorunu vardı 4-5 arası daha üstünü vermezdim
    Yarın bakmaya gidiyorum bahse konu motora, inceleme aşamasında bir tavsiyeniz var mı?

Motosikleti
    subap vuruntusu varmı ona bak frenleri kontrol et disklerde yamukluk vs varmı mümkünse egsozun orjinal olmasına dikkat et değiştirdiyse yapıcak birşey yok tabi fanına bak test sürüşü iste gezdikten sonra hemen kapatma rica et motor biraz çalışsın eğer hararet birden fırlıyorsa zaten bulaşma ama ortalarda vs duruyorsa bi 10 dk çalıştıktan sonra bile sıkıntı yoktur birde grenajlara bak kırık çıkık varmı diye son olarak lasitkleri eğer orjinal yada dandik markaysa diablo rossoyla değiş yeni tarihli olsun ön 120 arka 150 tabanı geçme orjianalide o çünkü ben çok artısını gösdüm

Motosikleti
    subap vuruntusu varmı ona bak frenleri kontrol et disklerde yamukluk vs varmı mümkünse egsozun orjinal olmasına dikkat et değiştirdiyse yapıcak birşey yok tabi fanına bak test sürüşü iste gezdikten sonra hemen kapatma rica et motor biraz çalışsın eğer hararet birden fırlıyorsa zaten bulaşma ama ortalarda vs duruyorsa bi 10 dk çalıştıktan sonra bile sıkıntı yoktur birde grenajlara bak kırık çıkık varmı diye son olarak lasitkleri eğer orjinal yada dandik markaysa diablo rossoyla değiş yeni tarihli olsun ön 120 arka 150 tabanı geçme orjianalide o çünkü ben çok artısını gösdüm
    Nasıl anlarım egzozun orijinal olup olmadığını? Orijinal olanında ne yazar, püf noktası var mı? İlgi ve alaka için çok teşekkür ederim. Verirse ölü fiyatına alacağım, vermezse kendi bilir

Motosikleti
    orjinal egsozu bu başka versiyonu yok bazı çakallar bu yeni kasa vs der dinleme birde grenajlar orjinalse ortasından siyah çizgi gecenler yeni gelen seriler onlarda da egsoz aynı başkada fark yok derse yok o farklı bu farklı inanma :D bende o yüzden çok bakınmıştım alırken siyah olan dan ama eskilerle birebir aynı herşeyleri renk farklı sadece

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam nerden çıkarttınız tipinizle dalga geçtiğimi sizi görmedim bile.Benim haddime değil dalga geçmek.Bence sizin duygusal bir anınıza geldi.Kusura bakmayın bende ötürü sıkıntı olduysa

Ben işe görünüm ve ses olarak bakmıyorum eğer öyle baksaydım yarın gidip bir 600rr alabilecek durumdayım belki ama tehlikeli olacağı için şu anlık aklımdan bile geçmiyor.Tamam siz daha iyi biliyorsunuz da bizde bir şeylerin farkındayız.Benim dediğim bir motor alınırken neden insanlar şeklinin iyi olmasını istemesin ki
    önemli değil yiğit yanlış anlaşılmalar olabiliyor karşılıklı. temkinli olman her zaman iyidir.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    gt250r
    Bende alma diyorum çünkü yüzlerce parçası var bu aletlerin şu olur yaptiririm bu olur yaptiririm diye düşünme çünkü gerçekten sonu gelmeyebilir.Ayrica 18kuruş cimri falan değil 18krş=100km de 18tl=4.7litre şuan ki fiyatlarla baya baya ciddi rakam ben gt250r kullaniyorum calibreden performans olarak çok yüksek olmasına rağmen asiri agresif kullanımda anca o kadar yakiyor yani.Birde bu motoru alirsan diğerleri gibi hem aracin hemde kenardaki param gözüyle bakamazsin satisi çok zarar ettirir,yapacağın masraflarla beraber çok zarar edersin.Macera aramaya gerek yok piyasasi olan veya olmayan en azindan kullanicisi belli sağlam bir motor al satamasanda sorunsuz kullan.Olurda alirsan para harcamak için para vermiş olursun aldigin keyif değil eziyet olabilir.Bu kadar kişinin alma deme sebebi de bunlari bildiklerinden dolayidir.Sende tecrübe etmeden öğrensen senin için iyi olur.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    5'e al, bin tl pirelli tak, fanı cartu curtu düzelt ahanda cbr125 parası çıktı. Kardeşim paranla rezilmi olmak istiyorsun. zar zor bişeyler biriktirmişsin neden zorluyorsun. Sanki para bizimmiş gibi bizde diretiyoruz alma diye ama madem konuyu açtın alma kardeşim alma!
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosikleti
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5'e al, bin tl pirelli tak, fanı cartu curtu düzelt ahanda cbr125 parası çıktı. Kardeşim paranla rezilmi olmak istiyorsun. zar zor bişeyler biriktirmişsin neden zorluyorsun. Sanki para bizimmiş gibi bizde diretiyoruz alma diye ama madem konuyu açtın alma kardeşim alma!
    cbr 125 al bin tl lik lastik tak aynı mantık lastiği tamir etme parası olarak söylemen saçma olmuş fan da en kralını alsa 150tl ye alır bence abartılıcak birşey yok cbr 125 15bg calibre 250 26bg mantık olarak bile tavsiye etmen saçma olmuş

Motosikleti
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmi güzel Muhammet Bey. Çok teşekkür ederim. Zaten bu sıcaklık bu samimiyet sadece burada var. CK 125'İm var zaten. Ben 250'lik düşünüyorum.

Motosikleti
    Café Racer
    Alma!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Murat_Kymco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağ olunuz teşekkür ederim. Bir meczup arkadaş hariç sağ olsun herkesten samimi değerlendirmeler aldım ve Bumoto'dan vazgeçtim. 250 ve üzeri önerileriniz varsa aktarabilirsiniz.

gardaş Bajaj NS150 ye hiç oturdunmu...olmaz olmaz deme şans tanı...

cbf150 belki tarzın dğeil kurye işi hoşuna gitmeyebilir ama ns150 bence şans tanınması gereken bir model..200 ns değil ama 150 eNeS
    berk_cglr bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)