Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

TVS Apache Ön Kaldırma [Yardım]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    kardeş inşallah trollüyondur ya.Bilmeyen adamın debriyaj balatası değiştirmeyle işi ne?
    bunun için gerekli takımın var mı anahtarın var mı allah aşkına?
    fazla yağ veya az yağ doldurmakta büyük cesaret.Babanda barzo bi beyfendi herhalde.O motoru sanayiye bırakmak öpülmek anlamına gelir.
    tanıdık eş dost bişey bulmanı tavsiye ederim
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NeVerQuaKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse babam debriyaj balatası almış, bugün değiştirmek için yağını felan boşalttık. Ama motorun kapağını açamadık. Marş kolu sanırım kasıyordu kapağı. Babam da zorlamadı,, fakat conta lazım dedi motoru sarmak için, neyse yoktu ben gittim ehliyet kursuna, motor acayip beter oldu, yağını tekrar koyarken, 2-3 kaşık şişenin dibinde kaldı babam koymadı dibini, ben bişey demedim kızıyo ne desem sanki ben bozdum.
    Evet, sen bozdun
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    dene denemekten zarar cıkmaz her hata yaptıgında ögrenirsin motoru erkek adam dedigin düşe kalka ögrenir hayatı iyice ögrendinmide motor kullanmayı sahibinden temiz hatasız sıfıra yakın motor diyede sat

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı NeVerQuaKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sevgili kardeşlerim, abilerim, TVS .Apache 150 Rtr kullanıyorum. Daha yeni aldım diyebilirim 1 ay olmadı. Şu ön teker kaldırma işine merak saldım, arka kaldırmayı düşünmüyorum, arka kalkarsa tüm yük ön gidonu dengesizleştiriyo gibi. Bana sadece ön kaldırmak yeter, ancak bikaç defa yavaşça denedim başaramadım. 2. viteste 30km'de aragaz verip debriyajı birden çekince motor ileri fırlıyo ama çok kısa süreliğine, önü kaldırabilmem için yeterince zaman tanımıyor . 7-8-9 bin devirlere getiriyorum. Ancak ilk denemelerim olacağı için biraz ürkek ürkek yaptığımdan mıdır bilmem, ön kaldırıcakken gidonu kendime çekmeye yemiyor o yüzden, bu motorda ön kaldıran üstadlar varsa,

Kaç km'de ve kaçıncı viteste yaptığını,

Gidonu kendine çekip çekmediğini,

Debriyajla mı ön kaldırdığını,

ve motorun dengesinin iyi olup olmadığını bana anlatabilirse çok sevinirim...

Bende cok denedim yapamadim...

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Paşam sen bu işi yol yakınken bırak.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Rampa falan hikaye adam durumu özetlemiş gerisi hikaye.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda ABS olsaydı kalkardı...

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    senin yapmak istediğin : harakiri.
    Direk bunu yap, kurtul.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön kaldiripta ne yapıcan lise önünde kızlara hava mı atıcan ? adam akıllı sür işte zevkinde birak. 1 ay dir motor almışsın motoru kafana gecirecen olanda gidecek yazık be güzel kardesim.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Kardeşim ben 2 aylık apache rtr 150 kullanıcısıyım . şimdiden tekere başladım ama sana verebilceğim bilgiler çok, şimdi dostum ilk olarak bu motorda teker kaldırmak istiyorsan yapacağın şey belli 1.viteste 10-15km hızla giderken 5-6 bin devirdeyken debriyajı sert bir şekilde bırakıyorsun ve gidonu kendine doğru çekiyorsun bu dediklerimi yaprsan tekere kalkarsın ben bunları yaparak 30m-40m gidiyorum 2.vitese geçişi sorarsan kardeşim bende orada takılıyorum 2.vitese debriyajı basıp atarken motor iniyor aşşa. bu anlattıklarımı uygularsan büyük ihtimalle teker kaldırmayı az çok çözersin kardeşim ama sana ilk başta söylediğim gibi verebilceğim tek tavsiye o arka freni unutma ...!!!

Motosikleti
    Café Racer
    Motosikletin karşısına ateşli bir piliç koyuyorsun, tüm dikkatini ona verip her ayrıntısına kadar inceliyorsun.

Hayal kuruyorsun, parmaklarını yalamaya başlıyorsun.

Evet, artık hazırsın.

Pilicini soslayarak afiyetle yiyebilirsin.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    10 yıl oldu belki daha fazla bir kere bile aklımın ucundan teker yapmak geçmedi.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    gözlerini kapa gazı sonuna kadar aç ellerini gidondan çek. çok iyi oluyor. ilgili sahne 1.45 ten başlıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)