Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

cbf 150 ye Devir Saati Sayemde geldi desem inanırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ah o honda yok mu o honda...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Sene 1996.O zamanlar motosikletlerde vites göstergesini geçtim Boş vites gösteren ışık bile yok.Neyse yolda Honda beyi gördüm sohbet muhabbet falan fıstık.

Dedim abi keşke motorda giderken kaçıncı vitesle gittiğimizi görsek ben sürekli hangi viteste olduğumu unutuyorum falan dedim bizim Honda abiye...Şudur budur derken yıllar geçti bütün Çin mallarına vites göstergesi falan dijital km sayacı geldi cbr 125 e hala vites göstergesi gelmedi.Sene 2.006 civarı Honda abi beni arıyor.Noldu dedim, abi cbr ye boş vitesteyken yanan bir yeşil ışık yaptık senin için hayırlı olsun falan dediler.Dedim insan bi vites göstergesi koyar vs falan fistan sene 2016 hala vites göstergesi ve selektör tuşu bekliyoruz öyle yani boş vitesin keşfinde benim ileri görüşlülüğüm var yani bilin....
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bende bunu diyorum biz Bajaj kullananları gazlayın manyak mısınız diye bu adamların başka türlü adam olması mümkün değil.Al ybr her sene enjeksiyonlusu gelir onu geç eski motor gitti yeniler 30-50 bin sorun açıyor kendi eski motorumdan ve iki servis çalışanından biliyorum. Pulsar 150ns'i bende çok beğendim 200ns almıştım yoksa bana yeterdi. Bu arada ben gittiğim Bajaj servisinden çok memnunum , bilgilendirme ve hız çok iyi üstüne birde yedek parça fiyatları uygun.Rekabet iyidir ve bu Japonlar babamızın oğlu değil kimsede 8000 liraya (200ns) bize böyle bir motor vermiyor.
    mete_han bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ama nasi ickiliyim

Saka bi yana yine keyifle okudum abi.
    mete_han ve MhmtcnKoral bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    okuyandan yorum yazandan bir damla tebessüm edendende etmeyendende Allah razı olsun...

Argadaş...
    mete_han bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150NS güzel de 17 beygir olmadığı kesin gibi. Neden bol keseden yazıyolar beygirleri anlamıyorum. 14.8 beygirlik Suzuki Gixxer SF 155 ile performans değerleri aynı.
    Şimdi gelir "sen oradaki mühendisten daha mı iyi biliyorsun"'cular. Peki ya ben de mühendis isem? Mengü de mühendis ise?
    mete_han bunu beğendi.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bajaj güzel marka ama keşke Discover serisinede Devir saati koysalardı sırfı bu yüzden Discover 150 S almaktan vazgeçtim
    mete_han bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Aslında şikayetçiyiz bir çok yönden ama seve seve öpülmektende geri kalmıyoruz. Sevgili abicim, artık tepkimizi başka markalarla taçlandırsak daha mı kötü olur ? Alınmasın yani, yetmedi mi aynı şırıngayla aşı olduğumuz ?
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    çok tan halletmiş çinliler ! http://urun.n11.com/yedek-parca/hond...Q&gclsrc=aw.ds
    kafaya takılacak birşey değil.
    mete_han bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    demek sendin vites göstergesinin önünü kesen metehan abi, 2011 model aldıgım cbf de vites.göstergesi yoktu, orjınal göstergeyi 200 tl ye satıp, arkadaşımdan orjınal 2008 model vites göstergeli saat alıp taktım.
    Fazer 8 almıştım ondada yoktu vites.göstergesi motoru alır almaz taktırdım vites göstergesi şart, devir göstergesi şahsen benim işime yaramıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Bende iki tane cbf 150 aldım sattım, 55 bin km ile ama artık hayat yamaha da diyorum metehan abiiii
    mete_han bunu beğendi.
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

dostlar tek tek cevap yazamadığım için özür dilerim ...

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek sendin vites göstergesinin önünü kesen metehan abi, 2011 model aldıgım cbf de vites.göstergesi yoktu, orjınal göstergeyi 200 tl ye satıp, arkadaşımdan orjınal 2008 model vites göstergeli saat alıp taktım.
    Fazer 8 almıştım ondada yoktu vites.göstergesi motoru alır almaz taktırdım vites göstergesi şart, devir göstergesi şahsen benim işime yaramıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Bende iki tane cbf 150 aldım sattım, 55 bin km ile ama artık hayat yamaha da diyorum metehan abiiii

Cihan biraderim şu forumun belkide bana en büyük artısı senin gibi birini tanımış olmaktır...herkesin bir Cihana ihtiyacı elbet olacaktır...

hiç unutamadığım bir foto var...mavi leğenlere dağıttığın motorun parçalarını koymuştun mesela...ya cbf ya fazer...ama cbfydi galiba..kurbanlık etler gibi pay pay ayırmıştın parçaları 2008 olabilir... selamlar ganga...
    CİHAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)