Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigorta sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mamitex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Merhabalar aldığım 2014 model r125e 1000 lira sigorta ucreti cikiyor. Motor babamin ustune 42 plaka yasadigimiz yer mersin. Ilk basta saka yapıyor sanmistim gercekmis. Yaptirmis mecburen, nasil bi ulkede yasiyoruz boyle ya zor kanaat aldirmistim motoru bir de ustune boyle masraflar cikiyor. Babam bana belli etmek istemiyorda ona da fazla geliyor. Bu belki bilmem kaçıncı konu ve daha çok açılacak sadece içimi dökmek istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Bajaj boxer 150 ist. Yas 34. az once fiyat aldim en uygun 678 tl 😰

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Gsx600f 357 liraya yaptırdım

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    cbr 250 r Ankara yaş 32 kaza yok,
    Sigorta %10 hasarsızlık inidrimi AXA sigorta 590 TL 3 taksit.
    Kasko %30 hasarsızlık indirimi ŞAİR sigortadan unico Muafiyetsiz Ful kasko 1200 TL 9 taksit.

Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Sıkıntı nerede çözemedim acikcasi. Yaşadığımiz yer de pek kaza olan bir yer degil. Peki şöyle bi sorum olsa size ben motoru 2 ay sonra satsam sigortadan geriye para alabilir miyim ve ne kadar?

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    alırsınız. (360-kullandığınız gün sayısı)/360 la çarparsanız ödediğiniz primi ne kadar alacağınızı da bulursunuz.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı mamitex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı nerede çözemedim acikcasi. Yaşadığımiz yer de pek kaza olan bir yer degil. Peki şöyle bi sorum olsa size ben motoru 2 ay sonra satsam sigortadan geriye para alabilir miyim ve ne kadar?
    evet satığınız zaman geri kalan ayların ücretini sgorta şirketinde tahsil edelebiliyor bu konuyla ilgili sgorta yaptırdığınız kurumdan bilgi alabilirsiniz ve babanızın yaşı kaç merak etim

Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet satığınız zaman geri kalan ayların ücretini sgorta şirketinde tahsil edelebiliyor bu konuyla ilgili sgorta yaptırdığınız kurumdan bilgi alabilirsiniz ve babanızın yaşı kaç merak etim
    Babamin yaşı 45 ama motor ehliyeti yok bu ne kadar etki eder bilmiyorum

Motosikleti
    Alıntı mamitex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babamin yaşı 45 ama motor ehliyeti yok bu ne kadar etki eder bilmiyorum
    erkek kardeşim arkadaşı 22 yaşında mondial one 180 aldı 2 el 2014 model ve sgortasını 1600 tl aldı ehliyetin olması olmamasına bakılmıyor artık bakılan tek şey yaşı ve benimde yaş 29 de 150cc 2015 model bi motor aldım sordum bi kaç firmada eksik kalmıştı 960 tl çıkmıştı yer istanbul bende babamın üzerine yapmayı düşünüyordum yaş çıktıkça fiyat düşüyor ve artık istanbul yaşayıp başka yerin plakası olsa bile ikahmetgah ve yaşadığın yer önemli eskidendi o farklı ilin plakası bir işe yarasın sgorta fiyatı uygun çıksın bi işe yaramıyor ama insanımız miletin gözünü boyamak için halen şuranın plakası uygun sgorta cıkıyor deyip mileti kekliyor

Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırsınız. (360-kullandığınız gün sayısı)/360 la çarparsanız ödediğiniz primi ne kadar alacağınızı da bulursunuz.
    Teşekkür ederim 2 ay sonra satarsam 833 tl gibi bir rakam alabiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkek kardeşim arkadaşı 22 yaşında mondial one 180 aldı 2 el 2014 model ve sgortasını 1600 tl aldı ehliyetin olması olmamasına bakılmıyor artık bakılan tek şey yaşı ve benimde yaş 29 de 150cc 2015 model bi motor aldım sordum bi kaç firmada eksik kalmıştı 960 tl çıkmıştı yer istanbul bende babamın üzerine yapmayı düşünüyordum yaş çıktıkça fiyat düşüyor ve artık istanbul yaşayıp başka yerin plakası olsa bile ikahmetgah ve yaşadığın yer önemli eskidendi o farklı ilin plakası bir işe yarasın sgorta fiyatı uygun çıksın bi işe yaramıyor ama insanımız miletin gözünü boyamak için halen şuranın plakası uygun sgorta cıkıyor deyip mileti kekliyor
    Bunun cogunu biliyorum hocam babamin yasida genc degil Neden boyle cikti anlamiyorum zaten ilk hedefimde r25 vardi olmazsa yazin satip sigortadan parami alip r25e gecicem.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babanın trafik geçmişi önemli, kazası varmı (kusurlu), üzerine daha önce araç var mıydı? bunlar önemli.
    istanbul daki arkadaşlara zaten bişey demiyorum, kaçın gelin buralara.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Yuh oda fazla. Hadi alıştık İstanbul'da o fiyatlara da mersin konya ne alaka. Daha dün birine pulsar rs aldık. 900 tl çıkardılar. Üstüne alan kişininde yaşı 24 A ehliyet yok. Bence başka sigorta şirketlerine de sorsaymış. Çünkü 900 tlye yaptırdığımız makineye 3600 diyen de oldu.

Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Arastirmis babam dedigine gore 1 hafta. Kaza gecmisi yok arabamiz var ama annemin üstüne oluyor hersey genelde. Ustune once hic araba aldi mi bilmiyorum acikcasi. Ama yinede bu cok fazla be kardeşim

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Yer istanbul 3 yıldır hasarsızlık var 3 sigortamı yaptırdım aynı şirkete (halksigorta) 178 lira yaptırdım, plaka ne kadar farketmiyor desenizde ediyor. Antalya plaka motorum, istanbul plakalı olup ilk kez sigorta yaptıran arkadaşıma 600 lira çıktı, ehliyeti beraber almıştık ve benden 9 yaş büyük kendisi. Hasarsızlık da önemli.

Motosikleti
    MT-25
    Motoru sattığımızda sigorta ücreti geri mi alınıyor, ne kadar cahilim.. Nasıl yani , nasıl birşeymiş o ?

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sattığımızda sigorta ücreti geri mi alınıyor, ne kadar cahilim.. Nasıl yani , nasıl birşeymiş o ?
    senede 360 gün 12 ay var sen misal verelim 3 ayda 6 ayda 10 ayda satarsan senenin geri kalan gün veya ayların ücretini iade alıyorsun
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    Slm arkadaşlar cbf 150 2014 model 660tlye yaptırdım sigortayı maalesef güvenli sürüşler

Motosikleti
    Alıntı -ugur- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar cbf 150 2014 model 660tlye yaptırdım sigortayı maalesef güvenli sürüşler
    gayet uygunmuş bana göre yaş kaç ve ilk araçmıydı ve hangi firmadan yaptırdınız

Motosikleti
    Lifan LF50
    Bu gün lifan lf50 aldım.Sigorta kaç çıkacak merak ediyorum. 2012 model sıfır 1800 TL ye. Sigortada 400 çıkarsa iyi

Sigortayı ZORUNLU olmaktan çıkartsınlar, şirketler uygun fiyata dönsün, bünyelerine expertiz ve müfettişlerin nirvanaya ulaşmışlarını işe alsınlar, bak bakalım hile hurda çevirebiliyormu uyanık vatandaş,adamlarda haklı gelinen nokta belli, yazacak çok şey varda...

Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)