Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

En sessiz kaskı arayan arkadaşlar için kesin çözüm : "Kulak Tıkacı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yirmi küsür farklı kulak tıpası denedim. Bariz farkla en iyisi bu:

howard leight pilot

Takıyorken kulakla oynamak, sıkıştırmak, genişlemesini beklemek gerekmiyor, direk takıyorsunuz. Yüzeyi pürüzsüz olduğu için kaşındırmıyor. Şiddetle tavsiye olunur.

Hasmet hocam konunun üzerinden baya vakit geçmiş ama hala aynı kulak tıkacını önerir misin? amazonda 13$ gibi bir fiyata satıyorlar (orijinal midir bilemedim) bu parayı hak eder mi?

Senin tavsiyenle daha önce philips marka kulak içi kulaklık aldım müzik dinlemek için ve aşırı derecede memnun kaldım. Lafı açılmışken kulaklık tavsiyen için yeniden teşekkür ederim.

Bu konuda senin söylediklerin genelde doğru çıkıyor, hala önerir misin? Birde kullanım ömrü nasıl, yıkayıp yeniden kullanmaya müsait bir yapısı var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Benzer sorunu bende yaşadım davul çalıyor gibi basınç oluyor dum dum. Bu motomax daki alpine benzeri otiflex 'ın köpük olanı uyumak için kullandığım tıkacla bu sorunu yaşadım. Fakat otiflex 'ın silikon olan tıkacı vardı onu denedim çok daha fazla verim aldım. Biri uyumak için güzel biri motosiklet için. Motomax daki köpük alpine ler gayet ucuz şu anda otiflex 'ın tek fiyatı 10 -15tl arası değişiyor.Ayrica tıkaç ile sanki duyular zayıflıyor gibi misal daha agresif kullanıyorum tıkaç ile ama önüne geçilmeyecek bir sorun değil.

FullSentetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Hocam kısık sesle müzik dinlesek olmaz mııı?

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Aramıza yeni katılan genç arkadaşları da düşünerek; konu günceldir.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Bn125
    Konuyu okuyunca tüm kafamdaki sorular çözüldü. Aşağıdaki linkteki ürün nasıldır? Bu fiyatlarda bu daha iyi diyebileceğiniz modellerim linki varsa sevirim. Malum konu eski. Ek olarak korna gibi sesleri çok kesmesini istemem. Ses kirliliğindem kurtulayım yeter.

https://www.desa.com.tr/gri-samsonit...gaAi5wEALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Belirtmeyi unuttum kusura bakmayın. Tek kullanımlık istemiyorum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu okuyunca tüm kafamdaki sorular çözüldü. Aşağıdaki linkteki ürün nasıldır? Bu fiyatlarda bu daha iyi diyebileceğiniz modellerim linki varsa sevirim. Malum konu eski. Ek olarak korna gibi sesleri çok kesmesini istemem. Ses kirliliğindem kurtulayım yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Bunu değil de bunun düz süngerimsi olanı var ezip kulağına soktuğun zaman sünger açılıp tam kapanma sağlıyor ve kulakta acı yada ağrı yapmıyor. Senin attığın ise acı ve ağrı yapabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

tıkla bunun gibi

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu değil de bunun düz süngerimsi olanı var ezip kulağına soktuğun zaman sünger açılıp tam kapanma sağlıyor ve kulakta acı yada ağrı yapmıyor. Senin attığın ise acı ve ağrı yapabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

tıkla bunun gibi
    Hocam sağ olun fakat tek kullanımlık istemiyorum bu tip. Daha çok kulaklık niyetine bir kere al dursun tipinde almak istiyorum. En iyisi ucuza koçtaş eczane gibi bir yerden alıp deneyip memnun kalırsam daha iyi bir şey almak olacak.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Hocam sağ olun fakat tek kullanımlık istemiyorum bu tip. Daha çok kulaklık niyetine bir kere al dursun tipinde almak istiyorum. En iyisi ucuza koçtaş eczane gibi bir yerden alıp deneyip memnun kalırsam daha iyi bir şey almak olacak.
    Tek kullanımlık değil benim kullandığım bu örnek olsun diye attım.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kullanımlık değil benim kullandığım bu örnek olsun diye attım.
    Ha anladım o şekil varsa alırım o zaman sağ olun.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra

Kesin çözüm aşağıdaki ürün, biraz fiyatlı ancak son derece konforlu, uzun süre kullanabilirsiniz + saklama kılıfı da mevcut. Kendim de uzun süredir kullanıyorum.

https://www.trendyol.com/alpine/moto...IaAnvVEALw_wcB
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin çözüm aşağıdaki ürün, biraz fiyatlı ancak son derece konforlu, uzun süre kullanabilirsiniz + saklama kılıfı da mevcut. Kendim de uzun süredir kullanıyorum.

https://www.trendyol.com/alpine/moto...IaAnvVEALw_wcB
    Hocam bunu alacağım fakat arkadaşlar yukarda demişler bazısında kulakta basınç yapıyormuş vsvs. Bu yüzden ucuz yollu birkaç kulak tıkacı alıp denemek istiyorum. Özellikle yukarda birçok kişi belirtmiş sünger daha iyi diye. Deneyip görelim sonrasında burada sizlerle deneyimimi paylaşacağım. Tekrardan sağ olun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de kaybedene kadar Alpine kullanıyordum, gayet iyiydi. Şu an aşağıdaki dandik görünen ürünü kullanıyorum 1-2 senedir, bütçesi düşük arkadaşlar için tavsiye ederim 15-20 TL gibi birşey ödemiştim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim gibi kaskı dar olanlara silikonluları önermem. Benim kulağımı acıtmıştı. Bell kaskım hem dar hem de intercom var o yüzden sıkıntı olmuştu. Ls2 kaskim hem geniş hem de intercom yok onda sıkıntı olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende bundan aldım 100 çift

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kaybedene kadar Alpine kullanıyordum, gayet iyiydi. Şu an aşağıdaki dandik görünen ürünü kullanıyorum 1-2 senedir, bütçesi düşük arkadaşlar için tavsiye ederim 15-20 TL gibi birşey ödemiştim.

https://i.hizliresim.com/VymOfS.jpg
    Bilgisayar görev çubuğunda winamp’ı görünce duygulandım
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://img.letgo.com/images/68/23/b...cy=img_600_pwa

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Hahahahaahha buralar kasıyor msn'e gel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://img.letgo.com/images/68/23/b...cy=img_600_pwa

100 cift mi bilmiyorum ama bir torba dolusu da ben almistim.

2 saat sonra acitiyor,kulak da agri oluyor, sende durum nedir ?

Diger urunler de ayni sekilde agri yapar diye hic almadim.Yapmaz diyosaniz aliyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahahaahha buralar kasıyor msn'e gel

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cift mi bilmiyorum ama bir torba dolusu da ben almistim.

2 saat sonra acitiyor,kulak da agri oluyor, sende durum nedir ?

Diger urunler de ayni sekilde agri yapar diye hic almadim.Yapmaz diyosaniz aliyim
    Durum bende de aynı.

1 saat ve üzeri kullanımda; varacağım yere varsam da artık şu tıkaçtan kurtulsam moduna sokuyor.

Acaba ben fazla mı içeri sokuyorum diye, sadece ucunu soktum bu seferde ses yalıtımı memnun etmedi.

Tommygun hocamın elindekinden de var oda sesi tamamen kesiyor diye 3m aldım.

Ama genelde şehir içi kullandığım için yolculuğum kısa sürüyor.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Yıllardır sünger kulak tıkaçlarını kullanıyorum. Hiç bir şikayetim olmadı.

Benzinliklerde çıkardığım an faydasını anlıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de sünger uyku tıkaçları kullanıyorum, İstanbul - Turgutreis arası uzun yolda üç saatlik etaplarda bile kulağımı acıtmıyor. Nonoise ve Alpinestars kulaklıklarım da var, onlarla 1,5-2 saat sonrası acıdan duramıyorum artık. Herkesin fizyonomisi farklı, deneye yanıla bulmak lazım...

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Müzik dinleyebilmek ve gelen telefonları yanıtlayabilmek için kaskın içine pc kulaklıkta olan hoparlör ve mikrofon yerleştirdim. Tıkaç takıldığı vakit müzik dinlemek mümkün değil. (İnterkom içinde geçerli sanırım.) Fakat tıkaçta şart. Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)