Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz Motosiklet Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam abilerim, ablalarım ben bu yaz yüksek ihtimalle motosiklet kullanmaya başlayacağım. Ama aklıma takılan sorular var. İlk olarak benim yaşım 16, sanırım yeni ehliyet kanununa göre 16 yaşını doldurmak gerekiyordu ehliyet alabilmek için yani benim 16'yı bitirip 17'ye girmem gerekli değil mi ehliyeti alabilmek için ? Eğer öyleseyse ben 1 sene motoru ufak ufak öğrensem ehliyeti alana kadar sizce polis çevirmesine illa ki yakalanır mıyım ? Hiç böyle keko özelliklerim yoktur :D yani ekipmanlarım tam olacak ve motorda zaten SYM Fiddle 2 yani böyle sakin sakin kullanıcam ama çevirirler mi yinede ? Çevirirseler başıma neler gelir ? Bir de yakalanmamak için nelere dikkat etmem gerekli ? Bu arada yaşadığım yer Bursa burada yaşayan falan varsa yardımcı olursanız sevinirim herkese kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Peşin 2800 gecikmeli 3200 TL nakitini cebine koy istediğin yere git

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    tek kelime.''kullanma'' illa kullanacaksan trafiğe çıkma. ki çıkacaksın kesin. o yüzden kullanma kardeşim. 1 sene daha bekle. ben 22 yaşında motosiklet kullanmaya başladım bişe kaybetmedim
    SweentLy bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    This is TROOL

Motosikleti
    Forza 250
    Bir bitmediniz kardeşim ! Hergün 35 tane aynı konudan. Güzel kardeşim sen hiç "abi banka soysam polis amcalayy beni hapse atayy mı ?" diye soruyor musun ? Kanunsuz birşeyi birilerinin onaylamasını istiyorsan çok beklersin...
    bagriacik bunu beğendi.

Burası forum falan değilde ben mi bilmiyorum yok hergün aynı konu yok troll.. İnternette biraz araştırdım ve farklı farklı sonuçlara ulaştım burda işin ehli bir kaç kişiye soru sorayım dedim maşallah bi dövmediğiniz kaldı. İşinize gelmiyorsa cevaplamayın saçma sapan şeyler yazacağınıza. Fyz.01 abime teşekkürler bu arada.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peşin 2800 gecikmeli 3200 TL nakitini cebine koy istediğin yere git
    Artı olarak ehliyetli birini artçı olarak yanına al. Motoru bağladıklarında çözecek biri lazım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Lykia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası forum falan değilde ben mi bilmiyorum yok hergün aynı konu yok troll.. İnternette biraz araştırdım ve farklı farklı sonuçlara ulaştım burda işin ehli bir kaç kişiye soru sorayım dedim maşallah bi dövmediğiniz kaldı. İşinize gelmiyorsa cevaplamayın saçma sapan şeyler yazacağınıza. Fyz.01 abime teşekkürler bu arada.
    Sen Bursa'da açık adresini ve motorun plakasını ver bi, polis amcaları yollayalım yanına.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Şöyle bir şeyle başlayabilirsin. Düşüp kalksan da parçası üzmez en azından.

Crixa, MimTolga, Yasin D ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Ehliyetim yok uçak kullansam olurmu ? bunun gibi birşey kardeşim sabret güvencen olmadan motora binme
    MimTolga bunu beğendi.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Lykia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına çok merak ediyorum ne gibi farklı farklı sonuçlara ulaştın? Merakımdan soruyorum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir şeyle başlayabilirsin. Düşüp kalksan da parçası üzmez en azından.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...tmu3hMyYEWZRUn
    Sesli güldüm

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bence hiç deneme birdaha töbe eder zevkin mındar olur he yok bana her yol paris devam et arkadaşın dediği gibi polis yakalar motoru el koyarsa cebinde 3 bin küsür para ve a2 ehliyetli tanıdığın biri hazır tut ve hızlıca öde otoparktan motorunu hemen geri al yoksa her geçen gün o motorun hurdaya dönecektir

Bunu bırakalı 10 sene olmuştur ama tavsiye için sağolun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına çok merak ediyorum ne gibi farklı farklı sonuçlara ulaştın? Merakımdan soruyorum.
    Mesela diğer forumlarda iki ağız yaparsın polis bidaha görmiyim diyip bırakır diyenler vardı, burda hiç öyle yufka yürekli üyeler yok. :D

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaş forumun çalışma mantığını çok yanlış anlamış. Zannediyor ki biz burada 50-100 kişi dizilmişiz, soru sormak isteyenler girişteki masadan kayıt oluyorlar sonra gelip sorularını soruyorlar. Biz cevaplayıp arkadaşı uğurluyoruz Kardeşim forumun amacı ortak bir konuyla (motosiklet) ilgilenen insanların birbirleriyle iletişime geçmesi, sorunlarını paylaşması ve çözüm bulmasıdır. Zannettiğin gibi gelip soru sorulup gidilen yer değildir.
    OğuzÖztürk ve kuzan14 bunu beğendiler.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş forumun çalışma mantığını çok yanlış anlamış. Zannediyor ki biz burada 50-100 kişi dizilmişiz, soru sormak isteyenler girişteki masadan kayıt oluyorlar sonra gelip sorularını soruyorlar. Biz cevaplayıp arkadaşı uğurluyoruz Kardeşim forumun amacı ortak bir konuyla (motosiklet) ilgilenen insanların birbirleriyle iletişime geçmesi, sorunlarını paylaşması ve çözüm bulmasıdır. Zannettiğin gibi gelip soru sorulup gidilen yer değildir.
    Zaten bende motosikletle ilgilenen biri olarak sorunumu paylaştım ve çözüm bekliyorum çok yanlış anlamamışım bence.

Motosikleti
    CBR 600RR
    İki ağız yapmak, gerçekten çok farklıymış

Bu arada benim en önemli sorum tam belirtememişim, şimdi 16 yaşını dolduranlar ehliyet sınavına girebiliyor ya benim yaşımın 17 olması mı gerek bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki ağız yapmak, gerçekten çok farklıymış
    Valla öyle yazıyordu :D

Motosikleti
    CBR 600RR
    Bu soruyu sormana gerek yok biraz mantığın var ise kendi kendine anlarsın zate, diyorsun ki "16 yaşını dolduranlar", ee? 16'yı dolduran 17 olmuyor mu güzel kardeşim? 17 olduğun gün git kursa yazıl bu kadar basit

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Burda senin iyiliğini düşünen abilerin kardeşlerin var yorumlara sen kızma iyiliğini düşünüyor hepsi ehliyetsiz motora binme ya sokakta tur atayım dersin mahale olur cadde olur otoban olur sakıncalı bir güvencen yok sonuçta az sabret

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)