Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Güncel Trafik Sigortası Fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Merhaba arkadaşlar,

Benelli Tnt25 aldım. Yaş 29, İkamet İstanbul. Bugün sigorta firmalarından teklif alıyorum. Demir, Ergo, Allianz v.s. neredeyse hepsini denedim.

En uygun Anadolu sigorta 1062 TL

Sompo japon:3,472

Ergo sigorta:1.933,85 TL

Şu köşeye geçip ağlayabilir miyim biraz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    https://trafikteklifal.ziraatsigorta.com.tr/

https://onlineacente.mapfregenelsigo..._KURUMSAL_SITE

http://www.hdisigorta.com.tr/trafik-...si-teklif.html

Bunlar ne kadar veriyor. Bende kuba superlight 200 6 ay geçikmeli 1400tl hdiden yaptırdım ama satıp geri alacağım paramı.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://trafikteklifal.ziraatsigorta.com.tr/

https://onlineacente.mapfregenelsigo..._KURUMSAL_SITE

http://www.hdisigorta.com.tr/trafik-...si-teklif.html

Bunlar ne kadar veriyor. Bende kuba superlight 200 6 ay geçikmeli 1400tl hdiden yaptırdım ama satıp geri alacağım paramı.
    Merhaba,

Ziraat: 1551.21TL
    Mapfre: 1620 TL
    HDI: 1300 TL

Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    2006 model yamaha ybr ikamet Antalya ilk motorum
    Plaka: Mersin
    En uygun sigorta Güneş sigorta verdi 834 lira fiyatlar uçuk
    dolmuşa binmekle sigortayı ödemek arasında gidip geliyorum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Arkadaş, ananızın babanızın adına alın motoru.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Peder bey 56 yaşında. 30 yıldır onlarca araç ve trafik sigortası yaptırdı, en uygun 900 çıkıyor... O da kar etmiyor artık pek.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    bu sene böyle , geçen gün 700 küsür bayıldım bende , geçmiş olsun. seneye ya adres değiştireceğim yada adres değiştireceğim

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Geçen sene 550, bu sene 983 lira çıktı. Göz göre göre kucağa oturuyoruz.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir türlü anlam veremiyorum, nasıl böyle çıkıyor,
    ekimde motora 180 , arabaya 230 çıkmıştı bana, 7. basamaktayım, yaş 37, bu sene herhalde %100 artsa yine o rakamlar çıkmaz diye düşünüyorum, umarım yanılmam.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bu sigorta fiyatlarını kim bu hale getirdiyse kim burdan haksız kazanç elde ettiyse; inşallah düğüne gider de güvercinler pisler üstüne, inşallah mangala gider de yağmur yağar , inş denize gider de güneşin altında uyuyakalır, inşallah 500T ye ilk duraktan biner de son duraktan iner, inşallah misafirliğe gider de ishal olur, inşallah tuvalet terliğiyle düğüne derneğe bayrama seyrana gitmek zorunda kalır, inşallah sevdiği kız ona amca der sevdiği oğlan ayyy kardişş der... Amin
    Metehan07-70, computeus, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korkuyorum doktor.. Birgün hepimizin başına gelecek.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Arkadaşlar Yeni motosikletimin sigorta poliçesi aşağıda. Lütfen düdüklenmeyin. Evet biraz zam var, geçen sene Yamaha R6'yı 225 TL'ye yaptırmıştım şimdi 400 TL fakat 1.000 TL üzeri saçma sapan mesnetsiz teklifler diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yeni motosikletimin sigorta poliçesi aşağıda. Lütfen düdüklenmeyin.

http://i.hizliresim.com/z5LMVB.png
    İyi diyorsunuz da ne yapalım? Teklifler böyle geliyor. Siz nereden yaptırdınız?
    pea bunu beğendi.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    adamlar diyor ki motora binmeyin. her yer araba dolsun. trafik falan da hak getire. toplu ulaşım desen allahlık. benzindi, vergiydi, sigortaydı, yüksek vergili motosikletti, ekipmandı derken motosiklete binmeyi lüks haline getiriyorlar. hani teşvik etmelerini geçtim bile.
    arkadaşlar şu kadar bütçem var şunu mu alayım bunu mu alayım? tabii zar zor biriktirmiş bu ülke şartlarında soracak. aldın mı? zorunlu sigortayı yaptırdın bayıldın bi ton para. vergileri unutma. lastiği değiştireyim mi? yok çok pahalı. 4-5 yıldızlı kask mı alayım? para kalmadı. bi depo doldurayım bari pompayı depoya değil sana sokuyolar. dizlik, boyunluk, eldiven ucuza çözemedin. trafiğe çıktın üzerine kırıyorlar, bisiklet kadar bile saygı duymuyorlar. sonra diyosun eski bi clio falan mı alsaydım?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Axa Oyak'dan.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Herkes şikayetçi ama hiçbirimiz bi şey yapmıyoruz ?

Ayrıca en çok motosiklet markalarının sesi çıkması gerekirken hiç sesleri çıkmıyor. 2015in son çeyreğinde artmasına rağmen tüm 2015 yılı için yüzde bilmem kaç düştü motosiklet satışları. Hala sesini çıkarmıyor bunlar da.

Burda yüz tane konu açsak aynı dertten muzdarip motosikletçiler olarak bir sonuç çıkmayacak..

Bizim distributorler şu kadar saatık bu kadar sattık derdinde herkes topu devlete atıyor?

Evet devlet müdehaleci olurdu ancak motosiklet distributorleri ve MOTED ( ne işe yaradıgını anlayamadığımız kurum ) eğer lobi oluşturmayı becerebilselerdi sigorta şirketleri bu kadar rahat olamazdı..

Arabaya 500 TL 800 TL fiyatlar çıkarken motosiklete 1000 TL 3000 TL çıkması konusunda sigorta şirketinin herhangi bir çekincesi yok.. Çünkü motosiklet sektörünün hiçbir gücü yok memlekette.. Müşterisini iplemeyen sektör oyuncuları bu işle ilgili sizce hiçbir girişimde bulundular mı?

Motosiklet yılda 200 bin satılıyor çogu çinli 5 bin TL altı.. DOlayısıyla sigorta şirketi için kasko gelir kaynağı olma açısından bir değer oluşturmuyor otomobil gibi...

Kimsede motosiklet sahiplerinin hakkını savunmuyor devlete yada sigorta şirketlerine karşılık... ( MOTED yada markalar demiyorki buda bir sektör siz bu fiyatları böyle yaparsanız motosiklet satışları düşecek!! )

Dolayısıyla sigorta şirketi çakmaya devam edecek..Taki bu işe müdehale edilene kadar..Yakın tarihtede bunun olacağını düşünmüyorum..

Bu sektördeki öngörüsüz insanların çıkıp 500 bin adet satarız hedefimiz büyük falan filanı söylemeden önce Trafik sigorta fiyatları hakkında bilgi ve donanıma sahip olması gerektiğini düşünüyorum...

Sen ortalama 5 bin TL den motosiklet satmaya devam ederken bu motorun trafik sigorta bedeli 1000 TL çıkarırsan ya müşteri motordan vazgeçer yada sigorta yapmaktan.. Ama her halukarda 2 yıllık vadede motordan vazgeçecektir...

Bu ciddi bir sorun ve kimse bunun nelere mal olabilceğinin farkında değil...

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yeni motosikletimin sigorta poliçesi aşağıda. Lütfen düdüklenmeyin. Evet biraz zam var, geçen sene Yamaha R6'yı 225 TL'ye yaptırmıştım şimdi 400 TL fakat 1.000 TL üzeri saçma sapan mesnetsiz teklifler diye düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/z5LMVB.png

Levent bey acının üstüne tuz bastınız. )

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Ben anlayamıyorum. Demir, Şair, Sigortam.net ve neredeyse diğer tüm acenteler Anadolu Sigorta'nın çıkardığı 1062 TL'lik rakamı verdiler. Başka başka acentelere, firmalara soruyorum, %90'ından gelen rakam kuruşu kuruşuna aynı.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlayamıyorum. Demir, Şair, Sigortam.net ve neredeyse diğer tüm acenteler Anadolu Sigorta'nın çıkardığı 1062 TL'lik rakamı verdiler. Başka başka acentelere, firmalara soruyorum, %90'ından gelen rakam kuruşu kuruşuna aynı.
    Benim bildigim tum bankalar vs kimlik bilgileri dahil her isleminizi birbiriyle paylastiklari bir altyapiya sahipler, sistemde goruluyor olabilir ona gore fiyat veriyorlardir.(firmalar baglantili ise)
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)