Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dün akşam yaşadığımız üzücü olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kameranız var mıydı?
    ikimiz de kask kamerasına sahibiz normalde araba ile çıkcaktık sonra aldık acil motorları kameraları takmaya üşendik :(((

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun kardeşim ALLAH kaza bela vermesin inşallah kask kamerasıda takılı olsa onlar bir şekilde kılıfına uydururlar
    BLACK_ICE bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Okay kardeşim Pilot bölgenin insanısınız. Suçunuz bu. Yapacak birşey yok. Takipte kalın.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Ülkede yaşanan asıl polis teröründen bahsedeceğim, sonra konu çok farklı yerlere gidecek direk hain ilan edeceksiniz beni maazallah.

Bir tane kötü polis gerisi beyefendiymiş. Kusura bakmayın ben hayatımda hiçbir zaman iyi kibar polis görmedim. Hepsi ayrı kabadayı. Kayınpederim emniyet müdürüdür, o da anlatır neler yaptıklarını...
    BLACK_ICE, jimi_hendrix ve Ertugyigit bunu beğendiler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okay kardeşim Pilot bölgenin insanısınız. Suçunuz bu. Yapacak birşey yok. Takipte kalın.
    Zaten hengi karaktersiz çıkardıysa bu pilot bölge savsatasını onun çarkını...
    Polislerde buna sığınıp önüne gelene ceza kesiyor.
    Ne Lanet bölgedeymişiz arkadaş ya. Her hafta sonu şehir dışındayız.
    Denizli kadar sıkıntılı şehir yok. Her yer radar çevirme.
    Geçmiş olsun hakkınızı arayın, kesinlikle bu karaktersizlere pabuç bırakmayın.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bimer'e yazdığın yazıda olası delilleri belirtseydin... Savcı suçlama yaparken her şeyi önüne hazır bekliyor, çok dosya olduğu için uğraşmıyorlar. Arkadaşının şahitliğini, mobese olay saati mevki vs.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşuna masraf edersin boş koy gitsin... elinde kanıt yok birşey yok.. devleti devletemi şikayet edecen ?
    somut bir delilin olsa git savcılıga diyeceğim. adamın sicil numarasını ver hakkını ara.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna masraf edersin boş koy gitsin... elinde kanıt yok birşey yok.. devleti devletemi şikayet edecen ?
    somut bir delilin olsa git savcılıga diyeceğim. adamın sicil numarasını ver hakkını ara.
    Bimerde idari soruşturma açılıyor, sen dava açan taraf değilsin. Masrafı yok, Bimer başvuruları ciddi biçimde işe yarıyor. En kötü suçlanan kişinin dosyasında hakkında böyle bir dava açıldığı yazar, dosyasına bakan fikir edinir nasıl bir şey olduğu hakkında. Beş on kişi dava açsa, davalar hükümsüz kalsa bile kişi hakkında gittiği her yerde kanı oluşturur. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, hakkınızı sonuna kadar arayın. Bimer çok güzel bir uygulama... Yerel mahkemelerde açılan davaların özellikle ufak yerlerde geri dönme veya savcının polisten yana davranma ihtimali daha fazla olur. Bimer başvuruları direkt başbakanlıktan geldiği ve takip edildiği için elleri kolları bağlı işlerini yapmaları gerektiği gibi yapıyorlar. Yeter ki suçlamanızı kısa net ve gereken her şeyle hatta hukukçu tanıdığınız varsa onunla birlikte yapın.

Hoş bir taraftan polise karşı oluşan kötü algıyı yıkmaya çalışıyorlar, bir yandan da önüne geleni polis yapıyorlar. Akli dengesi yerinde olmayan bir çok arkadaşım polis oldu mesela... Elbette içlerinde aklı başında olanları da var ama genelin kalitesi düştü. Adam polis memuru oluyor, bir bakıyorum fotoğraflar tavırlar konuşmalar vs. kaf dağında geziyor. Bu adam vatandaş da tokatlar, motorcu da tekmeler. Neyse, hakkınızı bilin, hakkınızı arayın hatta çevrenizi-arkanızı sağlam tutun olur da bu tarz adamlarla karşılaşırsanız soktuğunuzu çıkartana kadar aklı başına gelsin yoksa akıllanmaz bunlar. Dişe diş yani...
    toseabul, BLACK_ICE, batıegeli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bimerde idari soruşturma açılıyor, sen dava açan taraf değilsin. Masrafı yok, Bimer başvuruları ciddi biçimde işe yarıyor. En kötü suçlanan kişinin dosyasında hakkında böyle bir dava açıldığı yazar, dosyasına bakan fikir edinir nasıl bir şey olduğu hakkında. Beş on kişi dava açsa, davalar hükümsüz kalsa bile kişi hakkında gittiği her yerde kanı oluşturur. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, hakkınızı sonuna kadar arayın. Bimer çok güzel bir uygulama... Yerel mahkemelerde açılan davaların özellikle ufak yerlerde geri dönme veya savcının polisten yana davranma ihtimali daha fazla olur. Bimer başvuruları direkt başbakanlıktan geldiği ve takip edildiği için elleri kolları bağlı işlerini yapmaları gerektiği gibi yapıyorlar. Yeter ki suçlamanızı kısa net ve gereken her şeyle hatta hukukçu tanıdığınız varsa onunla birlikte yapın.

Hoş bir taraftan polise karşı oluşan kötü algıyı yıkmaya çalışıyorlar, bir yandan da önüne geleni polis yapıyorlar. Akli dengesi yerinde olmayan bir çok arkadaşım polis oldu mesela... Elbette içlerinde aklı başında olanları da var ama genelin kalitesi düştü. Adam polis memuru oluyor, bir bakıyorum fotoğraflar tavırlar konuşmalar vs. kaf dağında geziyor. Bu adam vatandaş da tokatlar, motorcu da tekmeler. Neyse, hakkınızı bilin, hakkınızı arayın hatta çevrenizi-arkanızı sağlam tutun olur da bu tarz adamlarla karşılaşırsanız soktuğunuzu çıkartana kadar aklı başına gelsin yoksa akıllanmaz bunlar. Dişe diş yani...
    ustam güzel dedinde. arkadaş bimer'de dava açmış sonuç alamamış. üsteki gönderilere bakarsanız olayı emniyet müdürlüğüne yönlendirmiş o da salamış..
    BLACK_ICE bunu beğendi.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    şimdilik elektronik ortamdan başvurdum iş yoğunluğum sebebi ile , cuma gününe kadar bir gelişme yaşanmaz ise avukatım ile önce karakola sonra savcılığa gidicez . İnsan hakları mahkemesi de emniyet genel müdürlüğüne iletti durumu . Önemli olan gereksiz polis şiddetine dur demek . Olayın gerçekleştiği noktaya 15-20 metre kadar görüş açısı net 7 tane tek direkde mobese var ve ayrı yetten bir banka mevcut . Görgü tanığımda var olay anında . Konunun mağduru olarak takip edicez yürücez yorulsakda bırakmıcaz .
    batıegeli, HamzaBey95 ve seyyid47 bunu beğendiler.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok yumuşak davranmışsınız gibi. Olay ne kadar sert oldu bilemem ama açıkçası bu tarz bir durumda ben çok pis cıngar çıkarırdım orda.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

kendini üzmeden yap. relax
    "en iyi intikam, iyi yaşamaktır"
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam güzel dedinde. arkadaş bimer'de dava açmış sonuç alamamış. üsteki gönderilere bakarsanız olayı emniyet müdürlüğüne yönlendirmiş o da salamış..
    Hmm.. Görmemiştim mesajı, ben daha önce bu yolla başvuruda bulunmuştum direkt savcılığa gitti dosya dava açıldı belki esas açısından farklı bir dava olduğu için böyle bir durum olmuş olabilir. Gerçi benimki de buna benzer bir olaydı ama neyse...
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    en azından şu radar konusunda çözüm yolunu açabilirsek biz motor sürücülerine iyi olur , tabi o iki şahsın yaptıklarını da yanlarına bırakmamak için uğraşıyoruz bakalım artık inş güzel haberler veririm sizlere
    seyyid47 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki inazuma GW250
    arkadaşım öncelikle büyük geçmiş olsun. emniyet teşkilatından bir personelin böyle bir şey yaptığını şaşkınlıkla okudum. seyir halinde bir araca böyle bir müdahale olur olmaz tartışırım ama kişiye böyle bir eylem kabul edilecek tarzdan değil. öyle yada böyle bir şekilde durdun, yavaştın belkide tecrübeliydin yada büyük bir şanstı. peki diğer yönden bakarsak, her şeyin tam tersi oluştuğuna Allah göstermesin hayatın söz konusu. bilgi ve bilnç hayat kurtarır. büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    değerli üyeler telefon geldi ekiplerin uyarılacağını bildirdiler fakat bizim için yeterli sonuç değil şimdi karakola şikayetçi olmaya gidiyoruz ...
    HamzaBey95 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli üyeler telefon geldi ekiplerin uyarılacağını bildirdiler fakat bizim için yeterli sonuç değil şimdi karakola şikayetçi olmaya gidiyoruz ...
    En iyisini yaparsınız.

Çok üzüldüm...geçmiş olsun...
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Evet arkadaşlar karakola gittik fakat şikayetinizi almıyoruz 10 gün olmuş nereye giderseniz gibisinden oldu olay bizde emniyet müdürünün kapısını çaldık böyle böyle dedik haberimiz var müfettiş görevlendirdik ben ilgileniyorum dendi gayet iyi yaklaştı biraz daha bekleticez sizi dedi yardımcısıydı sanırım
    HamzaBey95 ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Kanunen şikayetçi olmak için kaç gün geçmesi gerek... bir bilgin var mi ?? Kanunen belliidirrr
    "
    1-5237 s. Türk Ceza Kanununun 73. maddesinin 1 ilâ 7. fıkraları ise şöyledir: “MADDE 73. - (1) Soruşturulması ve kovuşturulması şikâyete bağlı olan suç hakkında yetkili kimse altı ay içinde şikâyette bulunmadığı takdirde soruşturma ve kovuşturma yapılamaz.
    (2) Zamanaşımı süresini geçmemek koşuluyla bu süre, şikâyet hakkı olan kişinin fiili ve failin kim olduğunu bildiği veya öğrendiği günden başlar.
    (3) Şikâyet hakkı olan birkaç kişiden birisi altı aylık süreyi geçirirse bundan dolayı diğerlerinin hakları düşmez.
    (4) Kovuşturma yapılabilmesi şikâyete bağlı suçlarda kanunda aksi yazılı olmadıkça suçtan zarar gören kişinin vazgeçmesi davayı düşürür ve hükmün kesinleşmesinden sonraki vazgeçme cezanın infazına engel olmaz.
    (5) İştirak hâlinde suç işlemiş sanıklardan biri hakkındaki şikâyetten vazgeçme, diğerlerini de kapsar.
    (6) Kanunda aksi yazılı olmadıkça, vazgeçme onu kabul etmeyen sanığı etkilemez.
    (7) Kamu davasının düşmesi, suçtan zarar gören kişinin şikâyetten vazgeçmiş olmasından ileri gelmiş ve vazgeçtiği sırada şahsî haklarından da vazgeçtiğini ayrıca açıklamış ise artık hukuk mahkemesinde de dava açamaz.”

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Örtbas edilecek gibi geldi bana...

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bimer çok faydalı bir kurum.
    sana tavsiyem aynı karakola git, dilekçeni memura uzat. Eğer almazsa almama gerekçesini altına yazıp imzalayın de. Eğer imzalamam derse hakkında görevi kötüye kullanmaktan şikayetçi olacağını arkadaşının da dilekçeyi almadığına şahit olduğunu söyle. Eğer savcılıkta şikayetçi olmayacaksan karakoldaki memurun 10 gün geçti diye dilekçeyi almadığını tekrar BİMER'e yaz. (Bu süreçte tartaklanmamaya veya hakarete uğramamaya dikkat et) Emin ol sen ısrarlı tavırlarınla belki birisinin kaza yapmasına ya da belki ölmesine engel olursun.
    seyyid47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler