Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Dün akşam yaşadığımız üzücü olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    Hemşehrim öncelikle çok geçmiş olsun

olayın burdan takipçisiyim. Bizleri konu hakkında bilgilendirmeye devam ederseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlattığın olayın video kaydı ile dava açacaksın.

BIMER'den ben bugüne kadar sonuç alabileni görmedim. Dilekçe kuruma gidiyor, yetkili amir memuru çağırıp durumu belki konusuyor ve sonra sıradan bir cevap veriyor. Verilen bu cevap valilik veya herhangi bir mevkii tarafından incelenmiyor, hukuka uygunluğu doğrulanmıyor. Cevap sana aynen geliyor.

Ancak, bimer takip numarası ile AMCALARINI devreye sokarsan o zaman iş büyür.

Bimere 2 sen kadar oldu dilekçe verdim, ilgili kurumdan cevap bile gelmedi, kuruma gittim sordum. 60 gün içinde cevap vermedik, istersen git dava aç dediler

Obdusman mı omdusman mı bi yere daha dilekçe verdim, beni haklı buldular, kurum kararı TANIMADI.

Artık yıldım, bıktım, usandım. Bana dokunmayan yılanın gelsin boynuma dolasın diyip geçiyorum Devlet memurları ve dahi 4 yıllık mezunu olmayan şahıslarla mümkün mertebe muhatap olmuyorum. Yakın zamanda ülkeyi terk edeceğim inşallah
    jimi_hendrix, batıegeli ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Konuyu ilgiyle takip ediyorum, zorbalık, adam sendecilik artık yenilmeli bu ülkede. Kurumlar çalışanlarını kayırmamalı, biri bir suç işliyorsa cezasını çekmeli, o memurda görevi kötüye kullanmaktan cezalandırılmalı ki diğerlerinede örnek olsun.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Bende biraz once motorlu trafik polisi gordum. İsiklarda bekliyoruz .
    bunlar karsi yoldan yani ters ten direk girilmemesi gereken yola girip birde hakliymis gibi onumdeki jipe gormuyormusun gecemiyorum az kay diger tarafa diye firca atti.
    Yani sanki tum yollar tum ulke bunlarin .yani sen trafik polisi olarak ornek olacagin yerde hem tersten giriyosun, hem tek yonlu bir yola giriyorsun, hem isiklari beklemiyorsun, hem adama firca atiyorsun ,
    .yani her meslekte oldugu gibi arada curuk elma illaki cikacaktir.
    senolas bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Halkın vergisi ile karnını doyurup halkına el kaldıranın eli kırılsın ki ben çok rahatım çünkü Rasûlullah sav polisleri cehennemle müjdeliyor demek ki hak ediyorlar
    batıegeli bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlattığın olayın video kaydı ile dava açacaksın.

BIMER'den ben bugüne kadar sonuç alabileni görmedim. Dilekçe kuruma gidiyor, yetkili amir memuru çağırıp durumu belki konusuyor ve sonra sıradan bir cevap veriyor. Verilen bu cevap valilik veya herhangi bir mevkii tarafından incelenmiyor, hukuka uygunluğu doğrulanmıyor. Cevap sana aynen geliyor.

Ancak, bimer takip numarası ile AMCALARINI devreye sokarsan o zaman iş büyür.

Bimere 2 sen kadar oldu dilekçe verdim, ilgili kurumdan cevap bile gelmedi, kuruma gittim sordum. 60 gün içinde cevap vermedik, istersen git dava aç dediler

Obdusman mı omdusman mı bi yere daha dilekçe verdim, beni haklı buldular, kurum kararı TANIMADI.

Artık yıldım, bıktım, usandım. Bana dokunmayan yılanın gelsin boynuma dolasın diyip geçiyorum Devlet memurları ve dahi 4 yıllık mezunu olmayan şahıslarla mümkün mertebe muhatap olmuyorum. Yakın zamanda ülkeyi terk edeceğim inşallah
    galiba tek çözüm bu..

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O polise talimatı bizzat birileri verdi dostum... Gerçi bu durumda dolaylı yoldan vermiş oluyor... Polis devlet polis devlet diye yırtınıyor ya geZizekalılar, aha işte bu en ufak göstergelerinden biri. Polisin trafik çevirmesini silah çekerek yaptığı AMerika'da bile böyle bir hareketin sonuçlarını biraz araştır bulursun.

Polis karakola şikayet edilmez. Şıracı bozacı muhabbetine döner. Polis savcılığa şikayet edilir. İspat ve delille şikayet edilir. Sende hiçbiri yok.

Yapacağın şuydu: Eğer fırsat olursa ve becebilirsen sakince motorundan inip, çaktırmadan telefonunun kaydını açıp, adamın yanına gidip "niye giden motorda kolumdan çekiyrosun" diyecektin, o da sana "ya senden önceki kaçtı da ondan yaptım" deyip yaptığını teyit edecekti. Sonra bi şekilde ekipti sicildi falan numarayı okuyup dönüp arkanı gidecektin. Ertesi gün savcılığa şikayet edecektin.

Uzun lafın kısası, şikayetle falan uğraşma, vaktini harcama, sinirini daha beter bozma. Buranın Türkiye olduğunu ve böyle şeylerin normal olduğunu bu seferlik kabullen, bir dahakine tecrübeli olarak hayatına devam et. He senin gibi 50 kişi böyle takip etse belki kıl tüy miktarında bir toparlanma olur da, felan da falan da öyle de böylğşfkeağlfişsadibçfbn.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Ya da ABS'li motor al. ABS olsaydı bunlar olmazdı...

evboslukren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Gecmis olsun ucuz atlatmissin "serefsizler" normal yani.
    28 senedir buyuk sehirde yasiyorum sokakta yerde polis gorsem ustune tukurur devam ederim bu "serefsizler" in layigi bu.
    Doguda , batida , orda veya burda canini hice sayip gorev yapan gercek vatan savunucusu meslektaslarinin yaninda bu "serefsizler" bu denli yuzsuzken vatandasa boyle davranmasi normal.Bosa sikayetle ugrasma uzun uzaga yazarim da kisacasi eline hic bir sey gecmez.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)
    Şikayet edilen polislere hiçbir şey olmaz. Polis cinayet bile işlese meslektaşları tarafından delillerin karartıldığı, olayın üzerinin örtbas edilmeye çalışıldığı bir ülkede yaşıyoruz. BİMER'e şikayetin tek faydası, aynı polisler bundan sonra başka kişilere aynı saçma ve can güvenliğini tehlikeye düşüren bu tarz hareketi yapmaz.

Bunun dışında şikayetten hiçbir şey çıkmayacak.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    arkadaşlar ve değerli üyeler şikayet için 6 ay vaktimiz olduğunu biliyoruz fakat hangi karakola gitsek sizin olayı biliyoruz diyip şikayeti almıyolardı bizde emniyet müdürüne gitmeye karar verdik zaten ismimi öğrenince oda dedi durumdan haberim var müfettiş görevlendirildi. İnsan hakları , başbakanlık , iç işleri bakanlığı ve emniyet genel müdürlüğü o gece için ayrı ayrı başvurulan şikayetler için denizli emniyet müdürlüğüne yazılar gönderdiler . Bizleri de üzgünüz bizim tek amacımız plakamız açık olduğu halde darp edilmek .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleket iyice tımarhane oldu. Gazetelerde internette televizyonda şu son bir kaç yılda gördüğüm fantastik haberleri ömrümün diğer kısmının toplamında görmedim.
    Şaka maka biz büyüdük ve kirlendi dünya. Geçmiş olsundan başka diyecek bir şey yok.
    aslın biz büyümedik ailelerimizin yönettiği alternatif bir gerçeklikte yaşıyorduk sabahtan akşama kadar tv izleyip kitaptaki masallar ile yaşıyorduk, bir nevi hergün tiner kokluyorduk dikkat etmiyorduk hayat kazanma durumuna düştüğümüz için çalışma çabakama okullardaki ahmet sen değil berktuğ kazandı oyunu size 1 puanı para ve canımızla ödemeye başladığımız için artık bu tineri koklayamıyoruz bu durumda alternatif gerçeklik olmadğı için bize bazı şeyler acı ve üzücü geliyor....

bu sebeple kendi bekletilerimiz dışında olan durumlar bizi böyle garip bir düşünceye düşürüyor.

diye düşünüyorum

aslında aklımda bir örnek daha var gazetelerde tv lerde çokça göremeye başladık işte öz abisiyle evlendi dayısı ile evlendi teyzenin çocukları kaçırıp tecavüz etti bu gibi olaylar köy yerlerinde kibarca yokluk zamanlanı (internete ve iletişim araçlarının olmadğı) söylentiden ibaret kalıyor ancak bugun bir telefon ile dünynaın öbür ucuna maksimum 2 saniyede mesaj gidiyor iletişim çağı alternatif gerçeklik dışında birde bunu değişitrdi tv de görüyoruz, kadın eniştesiyle birlikte olmuş çocuğu çocuk sahibi olmuş 40 yaşında babasının dna testinde eniştesi olduğunu öğreniyor yada köyün muhtarı, bu durum insanlara çok garip geliyor ama köyde zıpçıktı bir abi köyde kızlarla yaptığı maceraları burda anlatamam o derece ama hepsi unutuldu herkez evlendi yoluan gitti şimdi ise dna testi iletişim çağı insanların bu davranışlarını fakrlı çevreler normal karşılamadığı için abes görüğnüyor ama ilk kez olan şeyler değil köy yerinde... en basit örnek

savaşa gidip 3 sene gelmeyip öldü haberide gelmeyip köyüne gelen bir adam eşinin bir yakınlarıyla evlendirildiğini görüyor günümüzde aynı haber maksimum 2 günde eve ulaşır yokluk zamanı 3 yıl , 3 yıl 2 gün ?

Saygılarımla biraz uzun oldu.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bu ülkede polis leri 657 ye tabi devlet memuru yapmıyacaksın. sözleşmeli yapacaksın.Birde sadece bulunduğu görev yaptığı ilde yetkisi olacak.Bakın bakalım o zaman hepsi zeki müren gibi kibar oluyor mu olmuyor mu.Bizim ülkemizde polis ler kendini film karakteri veya çizgi roman kararkterindeki kurtarıcı kahramanlar zannediyorlar . Dünyayı kurtardığını zannediyorlar.Hele yeni yetme polisler 3veya 5 yıllık olanlar amanın havalarından geçilmiyor.Halbuki sen zincirin son halkasısın...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Polisle bir dayak alı koyma olayı oldu şikayet ettim adamın birini polise adam gülüyor polisle el sıkıştı işte bu çocuk oğlumu dövmüş cart curt üstüne beni okuluma götürüp yönetime şikayet ediyor felan polis bana sen suçlusun hayatını yakarım senin dedi adamın oğlunu dövmüssün dedi iyide oğlu akranım ! Okulun reisi sözde yaşım 19 lise sona gidiyorum POLİS BANA DEDİKİ ! SENİNLE BEN KAVGA EDERSEK Bİ SORUN YOK OLABİLİR BUNUN İÇİN CEZA ALMASSIN DEDİ ama sen elimdeki sıcak suyu çocuğa dökmüştüm o sinirle sen adama işkence etmissin gerekçesiyle beni hüngür hüngür ağlattılar öyle öfkelendimki terör örgütü yandaşları gibi karakolu basıp herkesi vurabilirdim o derece kendimi yumruklayıp dişlerim sızlayana kadar yumruklarımı ısırdım böyle bir adilik olamazdaha sonra tanıdık bir polis memuru bana dediki o polisleri bul itin .....ne sokayım dedi öyle bir yetkileri yok sonuçta reflex olarak dökmüssün dediki olayda aynen öyle oldu vurdu kafama elim yandı bende üstüne döktüm asker olacağım ozaman o polisleri güzel bi döveceğim oldu 6 ay hala unutmadım.

Ağlama sebebim hakkım yendi ezildim onca hakkımı bildiğim halde sen sinirlisin diyerek beni itip kalktılar adamda gülüyordu karşımda çay içiyor iyiydi be gelde ygs ye çalış polis ol vazgeçtim olmadım çalışmadımda o olay öyle etkilediki beni ama yinede düşman değilim polisime

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeehMT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisle bir dayak alı koyma olayı oldu şikayet ettim adamın birini polise adam gülüyor polisle el sıkıştı işte bu çocuk oğlumu dövmüş cart curt üstüne beni okuluma götürüp yönetime şikayet ediyor felan polis bana sen suçlusun hayatını yakarım senin dedi adamın oğlunu dövmüssün dedi iyide oğlu akranım ! Okulun reisi sözde yaşım 19 lise sona gidiyorum POLİS BANA DEDİKİ ! SENİNLE BEN KAVGA EDERSEK Bİ SORUN YOK OLABİLİR BUNUN İÇİN CEZA ALMASSIN DEDİ ama sen elimdeki sıcak suyu çocuğa dökmüştüm o sinirle sen adama işkence etmissin gerekçesiyle beni hüngür hüngür ağlattılar öyle öfkelendimki terör örgütü yandaşları gibi karakolu basıp herkesi vurabilirdim o derece kendimi yumruklayıp dişlerim sızlayana kadar yumruklarımı ısırdım böyle bir adilik olamazdaha sonra tanıdık bir polis memuru bana dediki o polisleri bul itin .....ne sokayım dedi öyle bir yetkileri yok sonuçta reflex olarak dökmüssün dediki olayda aynen öyle oldu vurdu kafama elim yandı bende üstüne döktüm asker olacağım ozaman o polisleri güzel bi döveceğim oldu 6 ay hala unutmadım.

Ağlama sebebim hakkım yendi ezildim onca hakkımı bildiğim halde sen sinirlisin diyerek beni itip kalktılar adamda gülüyordu karşımda çay içiyor iyiydi be gelde ygs ye çalış polis ol vazgeçtim olmadım çalışmadımda o olay öyle etkilediki beni ama yinede düşman değilim polisime
    Az bile yapmış o polis sana. Ben olsa itin bir tarafina cikamayacağın şekilde sokardim.
    yalowa bunu beğendi.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az bile yapmış o polis sana. Ben olsa itin bir tarafina cikamayacağın şekilde sokardim.
    Az bile yapmış derken? Arkadaş haklı gibi geldi burada ama ben mi yanlış anladım yazılanı acaba?
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O polise talimatı bizzat birileri verdi dostum... Gerçi bu durumda dolaylı yoldan vermiş oluyor... Polis devlet polis devlet diye yırtınıyor ya geZizekalılar, aha işte bu en ufak göstergelerinden biri. Polisin trafik çevirmesini silah çekerek yaptığı AMerika'da bile böyle bir hareketin sonuçlarını biraz araştır bulursun.

Polis karakola şikayet edilmez. Şıracı bozacı muhabbetine döner. Polis savcılığa şikayet edilir. İspat ve delille şikayet edilir. Sende hiçbiri yok.

Yapacağın şuydu: Eğer fırsat olursa ve becebilirsen sakince motorundan inip, çaktırmadan telefonunun kaydını açıp, adamın yanına gidip "niye giden motorda kolumdan çekiyrosun" diyecektin, o da sana "ya senden önceki kaçtı da ondan yaptım" deyip yaptığını teyit edecekti. Sonra bi şekilde ekipti sicildi falan numarayı okuyup dönüp arkanı gidecektin. Ertesi gün savcılığa şikayet edecektin.

Uzun lafın kısası, şikayetle falan uğraşma, vaktini harcama, sinirini daha beter bozma. Buranın Türkiye olduğunu ve böyle şeylerin normal olduğunu bu seferlik kabullen, bir dahakine tecrübeli olarak hayatına devam et. He senin gibi 50 kişi böyle takip etse belki kıl tüy miktarında bir toparlanma olur da, felan da falan da öyle de böylğşfkeağlfişsadibçfbn.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Ya da ABS'li motor al. ABS olsaydı bunlar olmazdı...
    ohh ne güzel memleket kanıt yoksa herkes birbirine dalıversin nerde bu devlet hükümet ne bok olduğu da belli değil artık. kardeşim boşuna dememişler balık baştan kokar vallahi de billahi de böyle. o memurun amiri iyi olsaydı o memur böyle olmazdı onun amirinin amiri işini iyi yapıyor olsaydı yine yapamazdı bu durum en yukarıya kadar böyle gider kardeşim... en baştaki işini iyi yapar şikayetleri iyi değerlendirip gerekeni yaparsa herkes ayağını denk alırdı. denizli güzel memleket sırf bu hareket ve hareketlere karşı iyi bir motosiklet derneği kurulabilir amblemi tak göğsüne paşa ol etrafda o zman bakıyım yakana üfleyebiliyorlar mı? sana yapılacak haksız bir hareket kanıtsız ortamlarda bak ne getiriyor adamın başına. ondan sonra topunu.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh ne güzel memleket kanıt yoksa herkes birbirine dalıversin nerde bu devlet hükümet ne bok olduğu da belli değil artık. kardeşim boşuna dememişler balık baştan kokar vallahi de billahi de böyle. o memurun amiri iyi olsaydı o memur böyle olmazdı onun amirinin amiri işini iyi yapıyor olsaydı yine yapamazdı bu durum en yukarıya kadar böyle gider kardeşim... en baştaki işini iyi yapar şikayetleri iyi değerlendirip gerekeni yaparsa herkes ayağını denk alırdı. denizli güzel memleket sırf bu hareket ve hareketlere karşı iyi bir motosiklet derneği kurulabilir amblemi tak göğsüne paşa ol etrafda o zman bakıyım yakana üfleyebiliyorlar mı? sana yapılacak haksız bir hareket kanıtsız ortamlarda bak ne getiriyor adamın başına. ondan sonra topunu.
    Valla hocam bana mı yürüdün amirlere mi yürüdün anlamadım da katılıyorum

Arkadaşın Bimere yazmasını bile küçümsemişler, herkes hak kaybını en azından bimere yazmaya üşenmeyeceği gün adam oluruz.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Memlekette akıl hastası psikopattan bol ne varki?
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler