Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

shoei nxr sıkıyor. kullananlardan yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, aranıza yeni katıldım. ilk defa bu hafta sonu trafiğin çok az olduğu yerlerde alıştırma için çıktım. fakat 35-40 dakikadan sonra büyük bir hevesle aldığım shoei nxr kaskım sağ şakağın hemen üzerinden aşırı derecede sıkmaya başladı . bi zamandan sonra dayanılmaz hale geldiği için kenara çekip kaskı çıkarmak zorunda kaldım. alırken 15-20 dk kafamda durmuştu bi sıkıntı yoktu.

sorum şu : shoei nxr kullanmış ve aynı/benzer problemi yaşayan arkadaşlar, kask kullana kullana zamanla bu üst kısımdan açılır mı? yanak ya da başka kısımdan sıkması sıkıntı olmuyor ama dediğim bölge bir zaman sonra ciddi acı veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hocam yanaklar açılır da baş bölgesi sıkıyorsa küçük almışsındır. Aldığın anla şimdi arasında saç sakal farkı varsa bi nebze onun etkisi olmuş olabilir.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kafa ölçüne doğru kask aldıysan sıkıntı olmaz.
    Benim ilk zamanlar kafam patlıcak gibi oluyordu, yarım saatte bir durmak zorunda kalıyordum. Bir ay içinde sıkıntı kalmadı.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    hep açıyor diyorlar ama yok değiştirme sansiniz var degistirin bence

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Gt-air kullanıyorum. Sizin yaşadığınız sorunu caberg kaskımda yaşamıştım. 2 sebebi var bunun. 1. si aldığınız kask size küçük.2. si kask sizin kafa yapınıza uygun değil.

Şakak kısımlarının esneme oranı çok çok azdır. 2 balaklava takıp denedim,şakak kısımlarına gelecek şekilde stand yapıp 2 gün beklettim yok. Son çare yabancı sitelerde okuduğum çay kaşığının arkasıyla şakaklara gelen kısmı hafif bastırdım(önermiyorum). Ancak ne yaparsam yapayım tam randıman alamadım ve yeni kask almak durumunda kaldım. Eğer yeni aldıysanız koşa koşa iade edin derim ben..

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanaklar açılır da baş bölgesi sıkıyorsa küçük almışsındır. Aldığın anla şimdi arasında saç sakal farkı varsa bi nebze onun etkisi olmuş olabilir.
    yok hocam saçlar 3 numara

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa ölçüne doğru kask aldıysan sıkıntı olmaz.
    Benim ilk zamanlar kafam patlıcak gibi oluyordu, yarım saatte bir durmak zorunda kalıyordum. Bir ay içinde sıkıntı kalmadı.
    sen de nxr da mı yaşadın aynı problemi ?

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep açıyor diyorlar ama yok değiştirme sansiniz var degistirin bence

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt-air kullanıyorum. Sizin yaşadığınız sorunu caberg kaskımda yaşamıştım. 2 sebebi var bunun. 1. si aldığınız kask size küçük.2. si kask sizin kafa yapınıza uygun değil.

Şakak kısımlarının esneme oranı çok çok azdır. 2 balaklava takıp denedim,şakak kısımlarına gelecek şekilde stand yapıp 2 gün beklettim yok. Son çare yabancı sitelerde okuduğum çay kaşığının arkasıyla şakaklara gelen kısmı hafif bastırdım(önermiyorum). Ancak ne yaparsam yapayım tam randıman alamadım ve yeni kask almak durumunda kaldım. Eğer yeni aldıysanız koşa koşa iade edin derim ben..
    yeni aldım da 3 saat kadar kullandım bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Adamların gözü önünde deneyerek aldıysan değiştirmeyebilirler.

Kask şakak hizasında kafanı çepeçevre sıkıyorsa zamanla biraz salar; ama çok da değil. Yok kafanın arka kısmı rahat sadece şakaklardan sıkıyorsa yanlış kask almışsın.
    NXR önden arkaya uzun kafa yapısına uygun, intermediate-oval veya long-oval diye geçiyor. Senin kafan oval olabilir. O sebeple de şakaklara baskı yapar.

Revzilla'da her kaskın hangi kafa yapısına uygun olduğu yazıyor, bi bak.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Nxr'ı ilk aldığımda balaklava ile kullanıyordum ve inanılmaz baş ağrısı çekiyordum. Balaklavayı çıkarınca ağrılar kesildi direk. Kask kafama tam uyuyor.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shoeilerde 3 profil var bildiğim kadarıyla.

İlki : xs-s
    İkincisi : m-l
    Üçüncüsü: xl-xxl

Yani eğer bir büyük beden ile aynı profildeyse yeni bir içlik satın alabilirsiniz. Ornek kaskini m ise Lbeden içlik alabilirsiniz fakat kaskiniz l ise maalesef

Bazı kasklar 2 profilde olabiliyor (xs-s-m) + ( l-xl-xxl) gibi
    Yada tekcprofil olan kasklarda mevcut

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İade şansınız varsa bir beden büyüğünü; iade şansınız yoksa daha ince pad takımı alın. Şakak bölgesi açmaz. Oradaki pad yanaktakinden incedir. Shoei GT-Air kullanıyorum. Sırf bu yüzden XL tam olmasına rağmen XXL aldım ve bu tarz sorunları yaşamadım. Kabuk boyutları zaten XL ve XXL'da aynı. Bu konuyu hemen kaskı aldığınız yerle konuşun burada vakit kaybedeceğinize.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Normalde kask bir tık yanak bölgesinden zaten sıkar. Taktığınızda elmacık kemiklerinizin oradaki etler böle yumuk yumuk olur tatlı çocuk gibi

Fakat kafanızın tepesinden sıkıyorsa küçük bedendir.

Yanak bölgesi kullanım sıklığınıza göre 15 - 20 gün sonra açılma yapar yanaklarınız biraz daha rahatlar ama asla kafanızın tepesi açılmaz ve orası hala sıkmaya devam ediyorsa küçük almışsınız demektir.

Ben gt air kullanıyorum. Bundan önce nolan n86 vardı small beden ama gt air de Medium beden satın aldım kalıbı daha küçük diye.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    kask tepe kısımlardan ssıkıyorsa kafanıza küçüktür . NXR Kullanıyorum bende m beden ilk aldığımda iki hafta kafam çok sıktı . Hatta bir hafta kulaklarımın acısından kaskı takamadım daha sonra bi şekilde kask açıldı. iyiki l almamışım dedim . Nxr kasa olarak ufak olduğu için başlarda biraz sıkabilir ama içerisinde köpük ve sünger olduğu için belli bir kullanımdan sonra açacaktır . Size tavsiyem şudur kaskın sıkan kısımlarındaki köpüğü parmaklarınızla ezmeniz uzun vadede baya bir faydası olur .

herkese çok teşekkür ederim. aldığım yer ile görüşüp değişim sağlamaya çalışacağım. olmazsa bakacağız bir çaresine

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, bende bu kaskta karar kıldım. Shubert sr2 de m tam oldu. Deneyip alma şansım yok. Kafam yuvarlak. Acaba L beden mi alsam

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ls2 den arai ye kadar birsuru model denedim arai cuk oldu kafama ama malesef fiyati olmadi ls2 ayni beden olsa bile sıktii nitro aldim bende s beden cuk oturdu kafama cok memnunum hıç sıkmadi bakin olmadi degistirin
    D e m i r bunu beğendi.

Kendi bedenimi mi alayım ?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Shoei nxr,uzun zamandır kullanıyorum. Benzer sıkıntıları yaşadım,yaşıyorum. 22 bin km dir kafamda,nispeten daha iyi ama yine de sıkıyor hissi var.

Bir daha ki kasımda,arai ve schubert kesinlikle deneyeceğim.
    D e m i r bunu beğendi.

Ben fuarda shubert SR2 modelini denemiştim çok güzle oturmuştu. Sizin kafamız yuvarlak mi?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    L size kafam,yuvarlak. Nxr da çok rahat değilim. Zamanla esniyor ama tam o rahatlıkta olmuyor.

Dediğim gibi, bir daha ki kasımda kesinlikle arai ve schubertleri deneyeceğim

Demir,kaskı denemeden kesinlikle alma,sonra çok pişman olursun ve paranla rezillik. Değişim megisim,rahat kullanamama. Kesinlikle dene.
    D e m i r bunu beğendi.

Anladım sanirim ben de shubert alacam. Shoie olmayacak galiba. Tesekkur ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler