Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250CC Başlangıç Motoru...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS

Olur mu? Olmaz mı? Hangi model tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olur mu? Olmaz mı? Hangi model tavsiye edersiniz?
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...max250-sp.aspx
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    tek silindir fıtı fıtı 17 bin fiyata sahip buna bu kadar para vereceğime r25 alırım
    vitesli motor tercihimdir

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    al o zaman mübarek.fikir demişsin adam söylemiş.başlangıç motoru demişsin ne var bunda.r25 hakkında bilgin varmı? kullandınmı?yanlış tepki verme hemen.
    Crixa, Pisman ve exteras bunu beğendiler.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Bence forumda bir çok arkadaş, bir çok 250-300 cc yi başlangıç motoru olarak öneriyor.
    Ben hepsini önermiyorum arkadaş!
    Günümüzde ki bu 250 cc lerin çoğu 120 km yi rahat rahat geçiyor.
    R25 başlangıç motoru olamaz. Burada şekli itibariyle herkese çatır çatır öneriliyor. Bilende övüyor, bilmeyende. Bir video vardı. R25 neden başlangıç motoru olmaz diye. Onu izleyiveein. Burada aynılarını uzun uzun yazmayayım.
    İnazuma ilk başlangıç motoru olmaz. Ağırdır. Daha önce bir kaç defa scooter sürmüş adam, inazumayı alsın, binsin yürütür. Sokağın sonunda dönerken, çat diye yere yatırır.
    Ktm Duke 250 başlangıç motoru olmaz. Tek silindirin verdiği, hart hurt ayarsız ve agresif gaz, az bi ıslak zeminde adamın başına iş açar.
    Ktm RC de olmaz. Keza o da aynı.
    Yamaha xmax 250 olmaz. Ağırdır. Tekerlek çağı küçük mesela. Memleketin yolunda ufak bi çukura düşse sürücü, düz çıkmaz o çukurdan. Çıkışta illaki yatırır bi tarafa.
    Hyosung gt250r olmaz. Gazı iyi açınca uzar oda. Frenlerinde cbs yok ABS yok. Acemi sürücü, yaslanır depoya, şekil olsun diye iyice öne kaykılır, trafiği okumaz girer bi tarafa.
    Bu motorlar, öyle çokta basit değiller arkadaşlar. Bir defa, bu alacağınız ilk motorlar kesinlikle düşecek. Bak, tekrsr ediyorum, kesinlikle. Ya sehpayı açmayı düşünüp yatıracaksın, ya kaldırıma yaklaşırken yanını çizdireceksin, egzozu değdireceksin. Sonra başlıcaksın forumda grenaj tamiri yapan usta aramalarına. Ya da servise çuvalla para vermelere. Kaldı ki, bunlae en küçük örnekler. Şehiriçinde az daha az daha derken, ktm ile 150 basacaksın.
    Ve tüm bunları, öğrendiğini ZANNETTİĞİN zaman yapacaksın. Mesela 2000 km sonra. Ama aslında öğrenemediğini, çok km sonra anlayacaksın.

Tabi yukarıda hepsini yazmadım araçların. Beyler, ilk defa motosiklet sürecek adam diyoruz peşine de, "cbr 150 de kalıyo, r 25 al dostum" diye öneri veriyoruz.

Olmaz hocam olmaz. Başlangıç motoru, 120 km yi geçmeyecek. Geçmesin bi zahmet. Adam kendine hakim olamayıp gazı hart diye açsa da gidemesin. Mümkünse grenajsız olsun. Çünkü, kesinlikle düşecek. Parana yazık. Hem rezil olmak ta var.

Aldın diyelim r25 i. Henüz 1000 km yol yapmışsın. Gittin kafeye oturdun. Kaldırıma dayadım ön tekerleği, cayır cayır yaktın arka lastiği. Çıkamadın bir türlü. Ya da diyelim bir şekildi çıktın. Gittin, kaskı masaya koydun. Sohbet muhabbet. Havan tavan yapmış. Dışarı da da hafif çise başladı. Kalktın, vedalaştın, geldin motorun yanına. Kaskı taktın. O hafif çiseyle birlikte, o kalebodur dan kafenin önü olmuş sabun gibi. Bindin. Sehpayı kapattın çalıştırdın. Artık, geri itmek için kapağın ayağınla mı düşersin, vıcort diye birden yanına gelen arka lastiğinle mi düşersin bilemem. Gururun acır.

O sebepten, gitmeyen motor alın bence. Hafif olsun. Düşürmezsin. Hem bütün bütçenş motora yatırmadığın için, 300 tl verip babalar gibi en kral lastiği alırsın.

Yağmurda sürersin, çamurda sürersin. Hafif ormana girersin. Bazen anayola girersin, bazen şehir içinde giderken ayağa kalkarsın. Yavaş yavaş öğrenirken, hemde ne tarz motor sevdiğini keşfedersin. Dersin ki, yok ben endurocuyum. Ya da, bu rüzgar beni mahvediyor, bi Cruiser alıp, cam takıp fıtığı fıtığı gitmeliyim. Ben yavaş bi adammışım, ondan zevk alıyormuşum dersin.
    Yani kısaca hem kendini, hem motosiklet kullanmayı öğrenirsin.
    Yaptın mı 9-10 bin km. Hadi yine az söyledim. Kendini tanırsın zaten. Dersin ki artık filan motoru alabilirim. Alırsın sonra babalar gibi, hem tarzını bildiğin için seve seve kullanırsın. Hem nasıl kullandığını bildiğin için nerede ne yapacağını bilirsin. Tertemiz, yavru gibi binersin.

Sonra, sahibinden de görmeye alışık Olduğumuz, 1000 km de, 3000 km de sıfır motorlar görmeyiz. İşte onlar hep bu sebepten oluyor.

Epey uzattım gece gece. Umarım bir faydası olur. Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana. Başka yere gitmesin de konu. Şimdi arkadaşlar saydırır gelip. Vay efendim, neyi alsınmış, para olayı filan, konu nerelere gider kimbilir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam bugüne kadar buna benzer milyon tane topic açıldı bu denli anlatmak istediğim herşeyi dışarıya vurabilen tek kişisiniz tebrik ediyorum
    APALA ve Pisman bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    APALA kardes mukemmel yazmisin tebrik ediyorum.
    APALA bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    takip......

neden olmasın

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    olur düzgün eğitim alırsan daha yüksek cc ilede başlayabilirsin herşey sende bitiyor benim ilk motorum 97 zx7r dı tabi eğitim vs den sonra daha sonra suzuki gsxr 750 (srad) aldım ama dediğim gibi eğitim vede amaçsız basıp kendini riske atmazsan gördüğün gibi hala yaşıyorum :D 250 cc kolay satması vs olduğu için bence vitesli cbr250 otomatik dersende xmax 250 alabilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur düzgün eğitim alırsan daha yüksek cc ilede başlayabilirsin herşey sende bitiyor benim ilk motorum 97 zx7r dı tabi eğitim vs den sonra daha sonra suzuki gsxr 750 (srad) aldım ama dediğim gibi eğitim vede amaçsız basıp kendini riske atmazsan gördüğün gibi hala yaşıyorum :D 250 cc kolay satması vs olduğu için bence vitesli cbr250 otomatik dersende xmax 250 alabilirsin

zx7r la başlamıssın hayatta kaldığın için kendini sanlı hissetmen lazım
    200-250 arasında kararsızım r25 yedek parça fiyatları beni endişelendiriyor
    berk_cglr bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    R25 in parçaları pahalı.Yan grenaj 400,far 700 lira,gidon topuzu 65 lira,ön maşa 1500 lira.

bence olur bu tamamen sana bağlı arkadaşım

bence daha küçük cc bir motorla başla derim

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Niye direk 250 arkadaş, 125'leri boşuna mı üretiyorlar

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Benim gibi ilk motorun olacak ise ve güvenlik ilk önceliğinse ABS li kaydırmalı debriyajlı Rosso 2 lastikli DUKE 250 tavsiye ederim. Hafif ve çok serii bir motor. Genel olarak acemilikdeki hataları telafi edebilecek donanıma sahip. R25 gibi ABS siz naylon lastikle gelen bir motor başlangıç olarak yanlış bir tercih olur bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi ilk motorun olacak ise ve güvenlik ilk önceliğinse ABS li kaydırmalı debriyajlı Rosso 2 lastikli DUKE 250 tavsiye ederim. Hafif ve çok serii bir motor. Genel olarak acemilikdeki hataları telafi edebilecek donanıma sahip. R25 gibi ABS siz naylon lastikle gelen bir motor başlangıç olarak yanlış bir tercih olur bence.
    Fiyatı baya uçuk ama
    Pulsar 200rs Abs tavsiye eder misiniz?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    her 250 cc motosiklet başlangıç motoru olmaz, aslında hiç biri başlangıç için uygun değildir
    ancak bazı insanlar daha yetenekli ve fiziksel olarak daha yatkın
    işte onlara daha uysal 250 likler tavsiye edilebilir (ben etmiyorum)
    işin aslı en iyi başlangıç motoru mopedlerdir
    ciddiyim;
    tanıdığım bütün iyi sürücüler istisnasız mopedle başlamış bu işe
    bir çoğu imkan olmadığından yavaş yavaş büyütmüşler ve zehir gibi motosiklet sürücüsü olmuşlar
    her motora çabuk adapte oluyorlar artık
    yıllardır en azından ybr 125 gibi motorlarla motosiklet fikrine alışın diye tavsiyelerde bulunuyoruz
    ancak son zamanda ortalık bu işin ciddiyetinin farkında olmayanlarla dolmuş
    APALA oldukça iyi açıklamış meseleyi
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Apala benim yazacaklarımı yazmış zaten. başlangıç motorunda araman gereken iki kriter olmalı.

1- kontrolü kolay olmalı özelliklede durdurması
    2- parçası ucuz olmalı. çünkü apalanında dediği gibi o motor illaki yeri öpecek.
    hadi üçüncü bir kriter daha ekleyeyim elden çıkarmak istediğinde kolay gitmeli müşterisi olmalı.

bak bu arada yeri öpecek diyorum ama bunu illaki bastım bastım kaydım düştüm önüme birşey çıktı çarptım önümde duvar vardı acemiliğin verdiği panik langırt duvara girdim olarak düşünme. şimdi sayacağım patateslikler ilk zamanlarımda başımdan geçti. ilk motorumun yeri öpüşü bir göbekte oldu göbeğin içinde durdum ayağımı yere koydum ama o ayak motorun ağırlığına alışık değil motorda öyle ağır değil ama alışık değilim işte ayağım kaydı motor yerde ben ayaktayım sonuç kırık bir ayna. Allahtan parçası ucuzdu. 20 liraya yenilemiştim. daha sonra durduğum derde düştüm komedilerine geçeyim. motordan ineceğim acemilik, dalgınlık veya mallık ne dersen de yan ayağı indirmemişim bisiklet gibi düşünüyorum belkide ama motor yine yeri öptü. bu ve bunun gibi birkaç şey daha başımdan geçti ama toplasan tamir olayına 100 lira verdim veya vermedim. motorun en fazla gördüğü hız 125'miydi neydi 130'u görmemiştir oda nasıl dersen up uzun bir yol artık 110dan sonra 3-4 sn'den sonra 1 - 2 km artmaya başlıyordu. tabi bu bahsettiğim hızda ibre doğru gösteriyorsa malum çinliler hep bir 5-10 km fazla gösterir enazından o dönemkiler öyleydi.

yalanım olmasın o motorla 5-6 bin km yol yaptım şuan 250 cc kullanıyorum. bu arada 140-150 gibi hızlar küçümsenecek veya normal hız abi denecek hızlar değil motosikletle uzaktan yakından alakası olmayıp oda hızmı len diyen tipler genelde motorun tepesinde 80'i gördümü ciyaklamaya başlıyor. bu tip arkadaşlarım vardı onlarıda az osurtmadım.
    GezeGeze, 900rr ve APALA bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    İçime oturdu valla

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 in parçaları pahalı.Yan grenaj 400,far 700 lira,gidon topuzu 65 lira,ön maşa 1500 lira.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)