Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6.Sınıf HGS (yeni HGS ler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Burada yorum yazan arkadaşların büyük kısmı sadece köprüyü düşünerek "sistem plakandan teşhis edip hesabından düşüyor" yazmış.
    Asıl sorun giriş - çıkış gişesi üzerinden tahsil edilen ücretlerde.
    Genelde giriş gişesi okumuyor, çıkış gişesi okuyunca da cezalı duruma düşüyorsunuz.
    Ben sistemin çok da iyi niyetli çalışmadığını düşünüyorum işin açıkçası. Yoksa girişte okumayıp çıkışta okumasının bir mantığı yok.
    Plaka gizleyen, plakasını söken arkadaşlarıma kızıyordum ama soyguncudan para kaçırmak akla en uygunu gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    FSM den hep en sağ şeritten geçmmeme rağmen bazen 2.50 bazen 4.75 düşüyor hesabımdan ???????????

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı Feratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FSM den hep en sağ şeritten geçmmeme rağmen bazen 2.50 bazen 4.75 düşüyor hesabımdan ???????????
    Merhaba arkadaslar az once kgm musteri hizmetleri ile gorustum bazi seyleri netlestiriyim.

Fsm koprusunde 4.75 ucret kesilmis banada - sebebi is sistem plakami okumus fakat 6. Sinif degilde 1. Sinif olarak algilamis. Musteri hizmetleri gerekli duzeltmeyi yapti

Ikinci sorunsal ise peki ya otoyollarda noolcak?
    Otoyollarda ise kartiniz okunmadigi haldr en kisa mesafeyi kesiyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Otoyolda da giriş çıkışınız kayıt altına alınıyor. Sistem okumazsa düzeltme yapıyorlar merak etmeyin. Yeterli bakiye olsun cezalı duruma düşmeyin yeter.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar,

bu hgs kartını motorsiklet için nereden tedarik edebilirim? çamlıca gişe ptt baktım,ellerinde kalmamış.Civardaki ptt'lere baktım,onlarda da yok...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    fsm gişeleri kenarında bulunan ptt bayiinde bulabilirsin
    otchill bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışsın diye maaş ödediğim adamlar oturmuş düşünmüşler, yeni bir sistem geliştirmişler.
    Artık köprü otoban geçişlerinde motosikletleri 6.sınıfa almışlar, HGS yi de dayamışlar kart bedeli 20TL den adam başı, oh maşşallah.

Az önce YKB den aldım. kart bildiğiniz kredi kartından farksız, yapıştırılabilecek bir etiket değil. kartın plastik kabını cama yapıştırıyorsunuz, kartıda içine koyuyorsunuz. artık akşam unutmusunuz, ya da off roadda-kasiste fazla sarsıntıdan düşer mi, orası size kalmış.

Eğitim sistemi gibi bir raya oturtamadılar ve saçmalıktan öteye geçemediler, ben buna sinir oluyorum.

http://www.motoron.com.tr/staticfile...-49_549581.jpg

ha bide güzellik yapmışlar, arkasına motosiklet çiziktirmişler. CBR 1100XX e benzettim ben :D
    https://cache.donanimhaber.com/Image...&overrides=240
    goy onu cebien, gişele ogur ogumaz garışdıma ulları bendede vaa undan

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    kartı edinmenin en kolay yolu otoban kenarlarındaki pttler.

Bende kartı okutmam ama plakayı algılarsa hesaptan düşüyor algılamazsa hiç düşmüyor :D Hatay iskenderun daki gişelerin çoğunda arkadan okuyacak kamera dahi yok en yakın mersin gişelerinde sanırım o yüzden legal biçimde kaçak geçiyorum diyebilirim :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim motoru henüz ehliyetim olmadığı için kardeşimde bırakmıştım. O kendi motorunun yanında arada sırada rodaj olsun km yapsın diye benimkiyle de geziyor. Köprüden geçerken sorun olmasın diye HGS kartı çıkartmış. Benim plakama ama kendi adına. Şimdi ben ehliyetimi alıp motoru kullanmaya başlayınca kendi adıma kart çıkarayım mı yoksa aynı kartı kullanmaya devam edeyim mi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    son 1 hafta dır hgs almaya uğraşıyorum yok arkadaş illa plaka kapatmaya devam et diye zorluyorlar
    hgs nin anlaşmalı olduğu 3 tane banka da hesabım/kredi kartım var ama ne hikmetse 6. sınıf hgs hiçbirinde yok
    iş bankası kuveyttürk ile olan bütün hesapları yavaştan kapatıyorum motosikleti araç yerine bile koymuyorlar
    yarın ziraat la de görüşeceğim baktım yok dedi onu da kapatacağım
    istanbul dışı bi il de hgs almaya uğraşıp ta alan varmı bilmiyorum alabildiyse bi haber etsin
    birde ptt yi deneyeceğim baktım olmadı kaçak geçmeye deavm

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ptt'den almıştım. Keşke ilk banka denemenizden önce veya sonra ptt'ye gitseydiniz.

Önce bankaya gidip sormuştum,durumu anlattılar ve bankalarda bulunma ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemişlerdi. Direk Ptt'ye gitmistim ve almam 15 dkk sürmüştü.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt'den almıştım. Keşke ilk banka denemenizden önce veya sonra ptt'ye gitseydiniz.

Önce bankaya gidip sormuştum,durumu anlattılar ve bankalarda bulunma ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemişlerdi. Direk Ptt'ye gitmistim ve almam 15 dkk sürmüştü.
    yani ramazan ramazan beni soktukların günahın hattı hesabı yok
    benim anlamadığım istanbulda verilen hizmet sakarya da niye yok aq kredi istesem kredi kartı istesem 5 dakika ya verecek .........

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Eksikler çok maalesef. Yavuz Köprüsü'nden hgs ile geçiş tam fiyasko. Kartı okut , imkansız,gişede karta yazsınlar veya nakit öde. Sıkıntılar devam ediyor,hgs almakla bitmiyor.

Motoru,adam yerine, taşıt yerine saymadıkları sürece cekmeye devam edeceğiz.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben sakarya dayım otobanda köprü de işim olmaz ama plaka kapatmaya uğraşmayayım diyorum zorla kapat diyorlar
    hani bulunsun arada da olsa istanbulda işim oluyor motorla geleyim diyorum

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Ben Adapazarı'nda gar meydanındaki PTT şubesinden aldım. 6. sınıf HGS'yi bankalar ver(e)miyorlar.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ha şöyle aranan kan bulundu pazartesi gidip bi bakayım

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yorum yazan arkadaşların büyük kısmı sadece köprüyü düşünerek "sistem plakandan teşhis edip hesabından düşüyor" yazmış.
    Asıl sorun giriş - çıkış gişesi üzerinden tahsil edilen ücretlerde.
    Genelde giriş gişesi okumuyor, çıkış gişesi okuyunca da cezalı duruma düşüyorsunuz.
    Ben sistemin çok da iyi niyetli çalışmadığını düşünüyorum işin açıkçası. Yoksa girişte okumayıp çıkışta okumasının bir mantığı yok.
    Plaka gizleyen, plakasını söken arkadaşlarıma kızıyordum ama soyguncudan para kaçırmak akla en uygunu gibi.
    Hgs zaten ölü doğmuş bir sistem , vatandaşa her yönden zarar okumaz , okuması için gereksiz eleman istihdam edilir.Bu durumla karşılaşınca müşteri hizmetlerini arayın veya hgs sitesinde bir itiraz formu var (word formatında) onu doldurup mail atın düzeltiyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bankalarda 6.sınıf HGS yok. Ptt den alınacak.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Öncelikle yanlış bilinen bir şeyi düzelteyim; bankalarda 6. sınıf HGS var. Bugün gittiğim İş Bankası şubeleri (2 tanesi) daha önce sattıklarını, ancak şu anda ellerinde kalmadığını söyledi. Bununla birlikte 6. sınıf HGS bulmak çok zor. Mecidiyeköy'de 3 tane İş Bankası, 2 tane TEB ve 1 tane PTT şubesine sordum; hiçbirinde yoktu.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu gün sakarya daki en büyük ptt merkezine gittim
    5 dakika da aldım
    20 tl depozito
    30 tl içine yükleme yaptılar
    6. Sınıf buldum sonunda
    Bankalar da var ama getirtmek istemiyorlar 6. Sınıf ipneligine bence
    Banka da depozito 40 tl haberiniz olsun
    Kalın sağlıcakla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)