Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

6.Sınıf HGS (yeni HGS ler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Çalışsın diye maaş ödediğim adamlar oturmuş düşünmüşler, yeni bir sistem geliştirmişler.
    Artık köprü otoban geçişlerinde motosikletleri 6.sınıfa almışlar, HGS yi de dayamışlar kart bedeli 20TL den adam başı, oh maşşallah.

Az önce YKB den aldım. kart bildiğiniz kredi kartından farksız, yapıştırılabilecek bir etiket değil. kartın plastik kabını cama yapıştırıyorsunuz, kartıda içine koyuyorsunuz. artık akşam unutmusunuz, ya da off roadda-kasiste fazla sarsıntıdan düşer mi, orası size kalmış.

Eğitim sistemi gibi bir raya oturtamadılar ve saçmalıktan öteye geçemediler, ben buna sinir oluyorum.

ha bide güzellik yapmışlar, arkasına motosiklet çiziktirmişler. CBR 1100XX e benzettim ben :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hacı adamlar napsa begenmiyonuz etiket verdiler nere yapıstırcam dediniz kart verdiler duser dediniz ogs var dediler calınır dediniz e napsın bu adamlar ?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı adamlar napsa begenmiyonuz etiket verdiler nere yapıstırcam dediniz kart verdiler duser dediniz ogs var dediler calınır dediniz e napsın bu adamlar ?
    birşey yapmadan önce dünyadaki örneklerini incelesinler.
    etiket okumuyor
    kart verdiler şimdi saçma salak birşey, hadi ben büyük motor kullanıyorum, küçük motorların koyacak yeri bile yok. yapıştırmaktan hiç bahsetmiyorum bile.
    OGS gibi canavar sistem vardı, ne gerek vardı bozmaya.. saçmalıktan öte birşey değil.

Bu arada şunu da söylim, OGS almak istedim, ziraat ve işbank vermiyor, artık üretmiyorlarmış, vatandaşı zorla HGS ye yönlendiriyorlar !!
    Soda Ayran Cool

Bunu okutmaya gerek yok plakadan okuyor diyolardı diğer konuda arkadaşlar. Ben dün geçtim bu kart üzerimdeydi, plakam üzerine çıkarttım hgsyi 6.sınıf olarak. Fakat 1. Sınıf kaçış yazdı geçerken. E-devletten kontrol ediyorum, bakiyemden de düşmemiş, hgs ihlali de gözükmüyor. Nolucak bu işin sonu bakalım
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    bende de ykb den hgs var eskisinden. eskisini götürüp değiştirince de kart ücreti alınıyor mu acaba bilen var mı?

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Bende aynı dertteyim motorum naked bu yüzden cam falan yok cepte yok motorum da yapacak bişey yok.
    Archidraw bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kartı okumazsa plakadan düşüyor diye biliyorum.

Zaten olması gereken de bu. Ne gerek var eşeğin şeyi kadar ogs cihazına? Veya yapışkana? Git açtır hesabını ptt'den. Yatır paranı. Her geçişinde plakan kontrol edilip bakiyenden duşsün. Bu kadar.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Telaş etmeyin arkadaşlar sistem plakadan okuyor motorları. Ben bir gün bile etiket takmadım. Hesabımdan 2 hafta içinde düşüyor. hatta ben ogs gişelerindede geçiyorum. Aynı şekilde hesaptan düşüyor (ogs den geçince hgs den düşmesi 1 ay alıyor ama ceza yemiyorsunuz.) kısaca kasmaya kasılmaya hiç gerek yok. Bir seneden fazladır bu şekilde kullanıyorum. sürekli takip ediyorum intenetden herhangibir sorun yaşamadım.
    chetaq, espresso ve yeniii bunu beğendiler.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sıkıntı yapılcak bir durum değil.Kartı cüzdanıma koydum ben siz de öyle yapın hatta evde bile bırakabilirsiniz.Göstermeye ya da okutmaya gerek yok.İnternetten düzenli olarak takip edin yeter.Bazen hiç geçiş yazılmadığı bile oluyor.Fazla yazmasın yeter.Fazla yazarsa da müşteri hizmetlerini arayıp düzelttirirsiniz.
    blue4XL bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bu şekil iyi ,sızlanmaya gerek yok,ben 6 aydır kullanıyorum,plakayı okursa zaten hesabından düşüyor,okumazsa zaten bişey olmuyor,ceza falan yok yani,,yeterki kart alın hesabınız ve hesapta paranız olsun,keyfinize bakın,,arada birde hesabınızı kontrol edin okadar
    chetaq, espresso ve blue4XL bunu beğendiler.

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Arkadaşlar bunu bir yere asmanıza yada yapıştırmanıza gerek yok plakanız takılı ise zaten plakanızdan okuyup bakiyenizden düşüyor.Ben yanımda bile taşımıyorurm plakadan bazen görüyor bazen görmüyor.Gördüğü zaman bakiye düşüyor cep telefonunuza mesaj olarak geliyor zaten bunu bu kadar dert etmeyin

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    motorlarda etiket olmamasının sebebi araçlarda ön cama yapıştırılan etiketin radyo anteninden aldığı güçle çalışıyor olması motorda böyle bir sistem çalışmıyor diye biliyorum ,o kartı motorun önüne koysak bile hiç bir şekilde okumayacak en iyisi kartın cepte kalması ve plakadan otomatik düşmesi herhalde

kart ücretin 20 tl ama arabaya yapıştırılan etiket 5 tl olması lazım ,15 tl fazla ödüyoruz yani

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlarda etiket olmamasının sebebi araçlarda ön cama yapıştırılan etiketin radyo anteninden aldığı güçle çalışıyor olması motorda böyle bir sistem çalışmıyor diye biliyorum ,o kartı motorun önüne koysak bile hiç bir şekilde okumayacak en iyisi kartın cepte kalması ve plakadan otomatik düşmesi herhalde

kart ücretin 20 tl ama arabaya yapıştırılan etiket 5 tl olması lazım ,15 tl fazla ödüyoruz yani
    evet kart ücreti 20 tl,,motoru sattığınızda mecburen hesabıda kapatıyorsunuz 1 ay sonra içerdeki parayı alıyorsunuz ama verdiğiniz 20 tl kart parası yanıyor,yeni motorunuza kart alırken mecburen bi 20 tl daha bayılıyorsunuz,,aynen yaşadığım için söylüyorum,,eski kart hala duruyo elimde

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Benim bi ufak sekli var parmak kadar motorum disarda kaliyor biri bunu calsa kendi aracina yapistirip kacak gecse ceza bana mi gelir? Ona gore sokup aticam hgsyi

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Arkadaşlar,

sürekli olarak plakadan okuduğunda sorun oluyor diye biliyorum.
    10 geçişin, 10u da kartsız, plakadan okuduysa. 11.geçişte kaçak geçiş yazmayacağına dair herhangi resmi açıklama yok, varsa ben kaçırmışım demekki.

Plakadan geç okuyor.1 ay öncekini daha bugün gördü,elinizle havaya kaldırdığınızda bazen okuyor.Kartı kaybettim tekrar çıkartmak için 65 tl istediler ,şuan bankamatikden yüklüyorum sıkıntı olmuyor.Eldivene yapıştırsam herhalde okuyacaktır, fakat trafik yoğun olursa riskli olur genede seyrek trafikde eldiven iş görebilir.Denemek lazım.

Motosikleti
    Forza 250
    Ya buradaki herkes cok zeki. Herkesi alkiskiyorum. Ya arkadaslar otoyolda ne olacak ? Herkes bi plakadan düşüyor geyiğine bağlamış. Otoyolda da en uzun mesafeyi plakadan düşüyor degil mi ? Mahmutbey giselerden girip Ispartakuleden ciktiniz rakami salliyorum 50 tl düştü plakadan ne olacak ? O yüzden motosikletler icin bir çözüm bulmalari gerekiyor.
    SuSpect bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    adam haklı beyler..
    Soda Ayran Cool

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Okumayıp kaçak geçiş yazdığı her seferinde, birkaç gün sonra sms ile hesabınızdan 4.75 lira düşülmüştür mesajı geldi. Sizde ne kadar düşüyor ?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    otomatik düşüyor beyler ...kartı okutma vs diye bişey kalmadı...hesabınızdan inceleyin sadece...ruhstaın içinde dursun çıkarmanıza vs gerek yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

hiç bir geçişimde kart okutmadım...ptt den aldım aynı kartdan...okutma diye birşey yok...isterseniz çöpe atın..bir kere aldıysanız almışsınızdır...olay bitti...
    KawaZ300 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)