Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Boxer vs Bajaj Discover 125 ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm,

Boxer ve Discover 125 ST arasında kaldım, bütçem ekipman harici 4.000TL, sizce hangisi tercih etmeliyim yada bu ikisi yerine tavsiye edebileceğiniz başka model varmı, ayrıca 1,5yıl sonra askerliğim var satarken çok zorlanmak istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    bende discover 125 st var daha 6 binde tertemiz. cc yükselticem. alacaksan uygun fiyata veririm.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı buğratuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende discover 125 st var daha 6 binde tertemiz. cc yükselticem. alacaksan uygun fiyata veririm.
    Boxer kullaniyorum ben . Dağ yolları köylerde gibi kullancaksan boxer torku iyi ama caddelerde otobanda kullancaksan discover diye düşünüyorum . Boxer in orjinal dişlisini degistirenler de var iki motoru da test edip kullanirsan daha iyi olur şekil olarak da farkli boxer biraz daha klasik gibi ve cafe racer yapan da cok var

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Boxer'ın discover'a göre avantajı düşük fiyatlı olması, yüksek tork ve güce sahip olması. Dezavantajları ise kampana frenler, yüksek titreşim, devir göstergesi olmaması ve 4 vitesli olması. Ayrıca vitesleri ters 1N2345 yerine 4321N diye gidiyor fakat bir haftada insan alışıyor. Bence bajaj boxer şehir içinde trafikte kullanılmasından ziyade kırsal bölgede dağ bayır dolaşmak için tasarlanmış.

Motosikleti
    -
    Fiyatı nedir kardeş?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Boxer al tatmin eder seni ben discover kullanıyorum uygun olduğu için aldım RC 250 kullanıyordum daha önce yok aga kesmedi ama hesaplı motor ona lafım yok yine ayağımı yerden kesiyor

Motosikleti
    Mondial Drift
    100kmde kac litre yakiyo ?

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Nacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı nedir kardeş?
    valla. ben sahibindene 3800 e koydum temiz siyah kırmzıı renk. gergekirs eilan no atarım 3500 e verceğim. düşünürsen tabi.

Motosikleti
    -
    valla. ben sahibindene 3800 e koydum temiz siyah kırmzıı renk. gergekirs eilan no atarım 3500 e verceğim. düşünürsen tabi.
    ilan numarasını sana zahmet atarmısın

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Nacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilan numarasını sana zahmet atarmısın
    287860430 geri dönüş yaparsan iyi olur.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kardeş çok demişsin 3500 bile çok o motora ben sana söyleyim.Sahibinden'de daha temiz daha az km'li daha uygun fiyata bir sürü discover var.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Şehir içi bol bol fren yapacağın yada tem gibi tapagaz gideceğin yerlerde kullanacaksan boxer önermem. Discover şehiriçi için daha uygun. Ama köy yollarında, bozuk yollarda, yokuşlarda, dağ taş dere tepe gezicem diyorsan boxer öneririm.
    Nacco bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    İmkanın varsa sıfır motor al kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Selam 8 aylık boxer sahibiyim. Kişisel kullanımın için satın aldım. Yaklaşık 23.500 km yol yaptım. İşe gidip gelmek ve geziler için kullanıyorum. Aktif boxer kullanan bir sürücüyüm. Bu motosiklet artıları ve eksileri olan güzel dayanıklı bir motosiklet. Fiyatına aldanma derim. Öncelikle kullanım amacını belirlemen gerekiyor.

Artıları

1) Yağını koy köpek gibi bir motor seni yarıyolda bırakmaz
    2) Pazar günü Samsun -Trabzon yaptım tek günde 700 km yol yaptım. Bayılma ayılma yapmıyor. Motor şişti şu bu en sıcak havada bile performansı müthiş.
    3) Ramplar da çok iyi tırmanıyor. En dik rampayı arkanda yük varken bile banamısın demiyor.
    4) Metal tasarımı nedeniyle korkma düşsün çizikler dışında seni üzecek özelliği yok.
    5) Arka yayları çoğu piyasada olmayan çift yay özelliği var.
    6) Şase çok sağlam.
    7) Ön takım ile girdiğim çukurda kırılma yamulma bile olmadı. Bu çoğu piyasa Çin motorlarından önemli artı
    8) Jantları çok sağlam ben taşlı yolda patlak lastikle 25 km yol yaptım. Jant yamulmadı bile

Eksiler

1) Masrafı çok
    2) Fiyatı özellikle ucuz tutmuşlar. Bu rekabet amacı ile yapılmış.
    3) Yedek parçası çok pahallı. Yani 3.000 TL sınırında bir motosiklettin yedek parçası ucuz olması gerekir ama öyle değil. Debriyaj takım 200 TL zincir dişli değişimi yaptım 300 TL
    4) Lastikler işine yaramaz. En az 300 Lira alınca lastiklere masraf yaparsın.
    5) Ön dişli hızını düşürür. Ön dişli değişmeden olmaz
    6) 4 vites beşinciyi istiyor
    7) Hız konusunda tavsiyem 60 ile 80 km hız yapman üstünde motor kendini kaybediyor gösterge öylesine konmuş.
    8) Firmanın verdiği garantiye güvenme 2000 km bir yağ değişimi kesin şart.
    9) Çoğu şey garantiye girmez
    10) Yedek parça sıkıntısı var. Özellikle fabrika önemli parçları servis dışında motosiklet sahibine bile vermiyor. Fiyat konusunda bayi ve servisin insafına kalmışsın.
    11) Servis çok pahallı ve genelde servisler aç. Motosiklet sahipleri gelsede kazansak mantığı var. Servise girince bakımda 120 TL aşağıya çıkamazsın.
    12) Yağ değişimi 50 kağıt dışarıda 20 TL 2 yıl boyunca kazıklanmaya hazır olmalısın.
    13) 15.000 km gaz teli koptu
    14) 18.000 km hız göstergesinin lambası kesildi
    15) Tipi köylü tipi
    16) 150 cc olması nedeniyle yakıt tüketimi fazla 400 km 57.00 TL masrafın var denilenin aksine ayar yapılmazsa 250 km bir benzin aldığında olmuştu.
    17) Yetersiz servis ağı ve ilgisiz bayiler

Güzel bir motosiklet, ancak kullanım amacına bağlı ben yerinde olsam 150 cbf honda yada 125 ybr yamaha alırım olmadı aynı fiyata Kuba 200 superlife chooper ama sakın aldanma ucuz diye firma öyle ayarlamış ki onun kat be kat parasını senden sonra yedek parça servisçilik ücretinden alacak

Boxer ile gezi yapmak güzel rahat selesi var iki kişi yüzlerce km yol yaparsınız. Arazide iyi ve köy yollarında bir numara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Bu motosiklet ile 25 günde 6.000 km yol yaptım acemi bir kullanıcıydım markanın 500 - 1000 - 5000 ve 10.000 km şeklindeki bakımlarına sakın aldanma. Bende aldandım 6.300 km yağ değişimi yapmama ramen 9.300 motoru kitlemeyi başardım. Bu benim bilgisizliğimden dolayıydı. Çünkü motor her ne kadar deselerde 1000 km ve en fazla 2000 km bir yağ değişmek şart eğer yağını değişseydim. Sorunsuz turumu tamamlayacak ve 900 TL masraf etmeyecektim. Buna ramen Karadeniz, Ege, iÇ ANADOLU, marmara bölgesini komple bana gezdirdi.

Bolu dağı, kaz dağları, muğla yatağan denizli arası ve afyonkarahisar ankara arasında bulunan dağları aşarken hiç zorlanmadı çık bu motorla dünyayı gez seni yolda bırakmaz ama masrafı yedek parçası çok pahallı
    oenaj ve Nacco bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Al aga ne düşünüyon hala

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    4000 tl var ise ikisinide alma bende boxer var ve 11000 de yeni motor attım 6801 tl masraf ettim koca istanbulda bi parçasını 2 hafta aradık sadece bir yerde bulduk parça sorunu var cbf al daha iyi valla
    leylekbaba bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Alıntı bbatuhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 tl var ise ikisinide alma bende boxer var ve 11000 de yeni motor attım 6801 tl masraf ettim koca istanbulda bi parçasını 2 hafta aradık sadece bir yerde bulduk parça sorunu var cbf al daha iyi valla
    Malesef parça konusunda çok sıkıntılı bir motosiklet boxer alınca Ekrem Ata bey telefonunu yanında istemek lazım sayesinde araya girerek parça getirtmiştik sağolsunlar kendilerine aksilikleri saymazsak güzel bir motosiklet benim gözüm CBF kaldı

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Hacı gel biz sana bizim 2014 YBR 125 ESD'yi verelim. İlan noyu atarım. Kardeşim ilk motor olarak öğrenmek için almıştı artık satıyor. Düşmesi kalkması var, acemi motoru ama motor koruma ve çanta demiri olduğu için depoda göçük çizik falan yok. Manet ve sinyal değişti.
    Nacco bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boxer modelini beğeniyorum,

Motosikleti
    -
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı gel biz sana bizim 2014 YBR 125 ESD'yi verelim. İlan noyu atarım. Kardeşim ilk motor olarak öğrenmek için almıştı artık satıyor. Düşmesi kalkması var, acemi motoru ama motor koruma ve çanta demiri olduğu için depoda göçük çizik falan yok. Manet ve sinyal değişti.
    İlan noyu bekliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)