Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlayan Motorcuların Bir Türlü Anlayamadığı 5 Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    1- 125 cc değilde 600 cc den başlasam olur mu ?

B2 ehliyeti olan ve otomobil kullanmayı bilen biri motosiklet alacaksa vay haline. Normal şartlarda 1,6 – 2,0 motor gücüne sahip bir otomobilde araba sürmeyi öğrenen biri için, 125 cc ile 600 cc arasında pekte bir fark olmadığını düşünmesi gayet normaldir dimi ? Ne çıkarsa bahtıma deyip alırlar motorlarını.

2- Kaza yapsam bir şey olur mu ?

Kaza yaparsam bir şey olur mu ? Yok ne olacak çok çok ölürsün, ölmezsen sakat kalırsın Yeni başlayanlara motosiklet korkunç ve öcü gibi bir şey olarak tanıtıldıkları için, Bütün risk faktörlerini inceleyip saçma sapan soru soruları ardı arkasına sıralarlar. 50 km hız ile mi düşsem bir şey olur ? yoksa 100 km hızla mı düşsem ? Düşersem motorumu atım yoksa kendimi mi ? Düşünce sürükleneyim mi ? yoksa yer çekimsiz ortamda buzlu badem yeyip ama tadı aynı çilek mi olsun ?

3- Yeni alacağım motosikletin ilk neresine bakayım ?

Geç karşısına bak farlarının içine eğer 100w’lık ampul ışığı veriyorsa o motor temizdir Hiç akıllarına sıfır motosiklet alayımda başıma bir sıkıntı açılmasın diyeni daha duymadım, Acemiliğini onda atıp da neresine nasıl bakılacağını öğreneyim demezler. İlla kulaktan dolma bilgiler ile gidip ya kazıklanırlar yada şanslı iseler ufak bir ziyanla bu işi hallederler.

4- Önce motosikletimi alsam yoksa ehliyetimi ?

Ehliyetsiz motosiklet sürmenin cezasının ne kadar olduğunu bilmezler, cezayı yeyip kara kara düşünürken de bir bakarlar ki cezanın parası ehliyetinkin’ den daha fazla. İşte o anda evlat acısı gibi hissi kaplar bütün vücutlarını Böyle bir donma bir üşüme vurur içlerine.

5- Kaskı takmasam olur mu ? Saçım bozuluyor .

Kaskı takmayayım ama yanımda olsun polisi görünce takarım diyenlerde vardır kesin aramızda. Yakın zamanda bir çok kaza haberinde ”Rahmetlinin saçları da çok güzeldi” diyorlar. Kız arkadaşımla buluşacağım, ağzım burnum yamulmasın değilde saçım bozulmasın diyorlar. Varsın desinler sonuçta onlardan hızlısı mezarda

alıntı:http://www.teknololoji.com/yeni-basl...amadigi-5-sey/

örnekleri ve olayları çoğaltabiliriz
    Mustaphalanx, Crixa, kordinaryus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Abi bende foruma ilk üye olduğumda saçma sapan sorular soruyordum. Şimdi önce ki gönderilerime bakıyorumda gerçekten can sıkıcı.

Bu tür şeyler;
    Foruma yeniysen, motorun yok ama alacak parada yok ortada. Yinede soru soruyor insan
    Birazda bir şeyler yazayım da birileride cevap versin tatmin olayım, birileri benimle de ilgilensin düşüncesi oluyor.

anlayışlı olmakta fayda var. Ama yine trolleyen ve çarpanlar oluyor. Orda da zaten nasibini alıyorsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Dahada efsaneleri var biz gene kazık yine ine iyi kötü motorları anlıyoruz hasbelkader de olsa anlıyoruz 1000-1500 liraya çin motoru alsam sorun olurmu? ne bileyim olurmu bence olur çünkü 2-3 -4-5 yaşında motor kim bilir kaç kişinin elinden geçti neler yaşadı...

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Zaten ikinci ellerin gercekten ikinci el olduguna inanmıyorum ben, baksaniz ilanlara hepsi amme hizmeti yapmis sanki,rodajini bakimini cartini curtunu halletmis, sen ugrasma vatandas ben yaptim bu isleri amma verdigim para kadar parani da alirim diyorlar. Cok sukur ki "amme" hizmetinden henuz para istemiyorlar... Bu sekilde alan arkadaşları anlamiyorum gidin 0 a yakin para verip ne oldugunu bilmediginiz motora caninizi emanet ediyorsunuz.
    Alper_tim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)