Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

istanbul ankara ilk uzun yol tecrübesi öneri-tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    merhaba arkadaşlar.

yarın ya da cumartesi duke mle bir-iki gün için ankaraya gideceğim. ilk uzun yol tecrübem olacak. istanbul için 2500 km tecrübem var. motorumda arka bagaj yok. ufak bir sırt çantası ve arka sele üstüne file gibi birşeyle ufak bir kaç eşya ve 2. kaskı alacağım yanıma. yolculuğu otobandan yapmayı düşünüyorum. farklı rota tavsiyelerine açığım. öğleden sonra çıkıp akşam olmadan varmayı planlıyorum. motorun bakımına 2 bin km var ama vites geçişleri sertleşti baya. yağı da iyi görünmüyor. servis dönünce yaparız bakımını dedi. lastikler de idare eder ama bi kaç aya değiştirmeyi düşünüyordum. debriyaj kolunun alttaki bağlantı yeri de kırık. idare ediyorum şimdilik. yurt dışından manet siparişi verdim ama gelmedi henüz.

1. sorum bunların hangisi başımı ağrıtır, gitmeden kesin yap dersiniz?
    2. uzun yol ist ankara arası, radar, polis, kötü yol gibi dikkat et diyeceğiniz bir konu da varsa lütfen söyleyin. tşkler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Özellikle İzmit geçişinde dikkatli ol. Tünellere, viyadüklere, aniden 3 şeritten 2 şeride düşen yerlere ve yol çalışmalarına dikkat edin. En azından yağ değişimi yapabilirsiniz. Zincir ve Lastiklerinizi kontrol etmeyide unutmayın.
    blackfish bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yol bombos otoban bas git ben bi onerı vereyım pavyona gıdıceksen dikkatli ol fazla tokatlıyan yerlere girme.
    Mengu16 ve blackfish bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    İzmitten sonrası çok keyifli o yolun. Sık sık mola vermeyide unutma. 50-100 km de bir mola ver çay iç bişeyler ye. Birde bol bol su iç her durduğunda.
    blackfish bunu beğendi.

taediumvitae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF600
    Kızılcahamam yolundan araba ile gitmiştim gayet güzel, yeşillikler içinde virajlı güzel bir yoldu otobanda dümdüz gitmekten sıkılıyorsanız alternatif olabilir.
    Yola çıkmadan yağını değiştirebilirsin.
    Zincir yağlama spreyin yanında olsun.
    lastik basınçlarına kontrol et.
    blackfish bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Merhaba değerli Motorcu motorun 200 cc altında ise kanser oluaksın duble yollarda araçlar seni sıkıştıracak 200 cc olduğunu varsayalım

80-90 km arada hzlan ve yavaşla uykun gelmesin gieresin bir yere .... girmedim ama uyudum ben yolda gözüm açlınca mıcırların tekere vurduğunu fark edim fren vs yapmadan sola yattım emniyetten gidiyordum çanakkalede bağa :D
    görüş açısı geniş kask bir artıdır muhakak dizllik ve montunu ihmal etme

bunu dışında arabalarla asla tartışma önlerine atlama tecrübe ile sabittir sıkıştırıp tarlaya atmaya çalışırlar nedenmi? kibir şerefsizlik totoluk vs

şehir içinden daha güvenlidir uzun yol genelde hızlı araçlar solda olduğu için sana pek musallat olmazlar
    blackfish bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    geçen sonbahar ist ankara yaptım, saat 14.00 gibi anadolu yakasından çıktım tem üzerinden akşam 8 gibi eve girdim. Yollar 3 şerit, viyadüklere dikkat, tünele dikkat, izmiti geçtikten sonra hafta içi bomboşş.. sol şeritte pek bulunma yardıranlar olur seni görmez bile adam, bolu tüneline doğru nem olur yerler kayganlaşır dikkat et, bolca mola ver ben 10 kere falan durmuşumdur.. genelde 110-135 km hızla geldim.
    blackfish bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Otoyolda giriş çıkış saatinden ortalama hızını tespit ediyolar. Ortalama hızın 110'u geçmemeli. Yolun ortasında bir yerde 1 saate yakın mola vereceksen bunu düşünmene gerek yok 200'lük motorla tabi.
    blackfish bunu beğendi.

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj kolunun alttaki bağlantı yeri de kırık.
    Yolda debriyajsız kalma ihtimalin var mı yani? Bence varsa hiç riske atma.
    blackfish bunu beğendi.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Babos vaktim var dersen havalarda güzel benim yaptığım gibi devlet yolundan git ozelden gidersen normal gidersin ölü gibi yanı otobandan gitme kızılca hamam yolundan git bolu taraflarında acaip manzararalar var hemde yol beleş hgs derdi yok
    blackfish bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    200cc lik bir motor ile 500 km'lik yol çok yorucu ve sıkıntılı olur diye tahmin ediyorum. Sollama yapman gereken durumlarda motor yetersiz gelebilir araçlar sıkıştırabilir araçlardan kaçamayabilirsin. Dikkatli ol.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bi ankaralı olarak yoldaki köpeklere , e30lara birde doğanlara yanaşma
    blackfish bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    çoklu alıntı yapmayı henüz çözemediğim için böyle yazayım

Öncelikle herkese çok teşekkürler. cesaretlendim cevaplarınızı okuyunca.

Adl Belge, sağol tavsiye için. yarın atamota ya görüneyim gitmeden. parça sipariş verilip ertesi gün geliyor atamotoya. benim de vaktim yok. bütçe ayırmıştım aslında ama plan kısmı aceleye geldi. saatte 1 çay-sigara, 2 saatte bir de benzin için dururum diye düşünüyorum.

Yousuffer, hocam ankara ya milletvekili olmadığım müddetçe gitmem diyordum. şimdi kız arkadaşı görmek için gidiyorum. pavyon la işim olmaz pek istanbul yetiyor bana.

teadiumvitae, yağını değiştirmek iyi olur bence de. zaman olursa kesin değiştireceğim. ilk uzun yol olacağı için otoban kolay olur diye düşünüyorum. sıkılacağımı sanmıyorum, zamanında dağcılık, trekking de yapıyordum baya.

istanbul gezg, motorum 200 cc in çok az altında istanbulda kimseyle tartışacak duruma gelmiyorum. sakin ve temkinli kullanıyorum. mümkün mertebe beladan uzak durmak prensibim. sağol tavsiye için.

darkcity, sağol tavsiye için. bolu tarafı, tünel, viyadük lere ekstra dikkat edeceğim. 90-110 arası orta sağ şeritten giderim sanırım.

mengu, mola vereceğim için sıkıntı olmaz. sadece arada bir hızlanırım radara yakalanma durumu varsa ufacık fazla hız için ona dikkat edeyim diye sordum.

bencty, beni en çok düşündüren de debriyaj açıkcası. bahsettiğim kısım manet le birlikte set olarak alınıyormuş dediler. vidayı, somunu sıkıştırdım iyice ama bu sefer de debriyaj kısa oldu. hiç boşluk yok. ona baktırmadan gidersem içim rahat etmez.

kurtboz, vaktim az malesef. akşama da kalmak istemiyorum. bu gidişle daha çok gidip geleceğim ankara ya. ikincisine saklıyorum tavsiyeni. eyv cvbn için.

pckopat, ben de başlarda öyle düşünüyorum ama istanbul daki 2500 km inan bana çok şey öğretti. taksimden cevizlibağ a millet caddesinden, unkapanı ndan geçerek gitmek bile yetecek gibi düşünüyorum o konuda.

çağlar, sağol cevabın için. doğan, şahin, minicooper, doblo lara genelde dikkat ediyorum. köpeklere ayrıca dikkat ederim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    200luk duke ıle hakkariye gidersin
    110 ile yapıstır gıtsın
    20bin km canakkale kocaeli arası kullanmıs biri soyluyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    mutlaka kulak tıkacı kullan
    chetaq bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Bende Haziran ayında Ankara'dan temelli istanbula gideceğim ve otobanı kullanıcam 3 şerit yol zaten orta şerit müsait oluyor genelde zaten sağ şerit kamyon tır hep yapıştır ortadan 110 120 devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)