Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz motar'a zarar verir mi ? Sıradan ve ucuz egzoz alsam ne dersiniz + ve - leri ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhaba,

Sayın MT üyeleri değerli abilerim ben motosiklet alacağım dealim roadwin 250 R ve tiger egzozlu olanını alamadan satıldı
    bende gidip aynı fiyata başka renk buldum aynı km'de alacağım ama egzoz yok onda fabrika olanı soba borusu gibi bence çok çirkin fazla masraf edemeyeceğim motoru aldıktan 1-2 ay sonra bi egzoz alacağım ama forumda bulamadım buraya yazıyorum.

Motor ömrünü kısaltırmı ?
    Motoru boğarmı ?
    Tüplü felan mevzusunu duydum ısınma felan nasıl bir model almalıyım kafamdakini link atıyorum abi bi yardımcı olun soracak kimsem yok sizcen gayrı. saygılar

http://urun.n11.com/egzoz/eksoz-ucge...0-cc-P72030967

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Hayırlı olsun . gidip Çin malı 120-180 liralık egzozlara para verme boşa 2 aya içi dağılıyor bildiğin boş boru oluyor az biraz sabret 3-5 kenara at bi carbon tiger al hiç değilse egzoxun var dersin zararida olmaz motora hem rahatlar fazla sıcak hava biriktirme içinde uzun yolda acaip rahatlatir
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Peki ama tiger içimde pek iyi konuşmuyorlar yerli üretim felan abi şaka maka bir motosiklet parası tiger'de daha ekonomik şık bir egzoz arıyorum önerin varmı yararı olmadığı gibi zararı'da olmasın şekil mevzu

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzozun zararı olmaz, sürücünün ve çevrenin kafasını şişirir, polis çevirmede ceza yazar.
    Tiger egzoz konusuna gelince aman diyorum, tüpün içi ve çıkış ağzı o kadar geniş ki 50 cc motorda dahi olsa rahatsız edecek bir sesi oluyor

Linkteki egzozu bedava verseler, elimdeyken kimse görmesin diye en yakın kuytuya gömerim
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    o tipte daha kaliteli bir şey bulmalıyım ama gidipde usta bu iyimi iyi iyi onun garantisi benim diyen ustalardan almak istemiyorum kafama koyup gidip taktırıp geleceğim abart olmayacak tabi ki ama biraz sesi olur elbet peki max 300 tl ye alınabilecek zararsız güzel görünen egzoz önerirmisiniz

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı MeehMT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sayın MT üyeleri değerli abilerim ben motosiklet alacağım dealim roadwin 250 R ve tiger egzozlu olanını alamadan satıldı
    bende gidip aynı fiyata başka renk buldum aynı km'de alacağım ama egzoz yok onda fabrika olanı soba borusu gibi bence çok çirkin fazla masraf edemeyeceğim motoru aldıktan 1-2 ay sonra bi egzoz alacağım ama forumda bulamadım buraya yazıyorum.

Motor ömrünü kısaltırmı ?
    Motoru boğarmı ?
    Tüplü felan mevzusunu duydum ısınma felan nasıl bir model almalıyım kafamdakini link atıyorum abi bi yardımcı olun soracak kimsem yok sizcen gayrı. saygılar

http://urun.n11.com/egzoz/eksoz-ucge...0-cc-P72030967

kardeşim ben fazer 600 üç ay önce tiger egzos taktım .ses olarak two brothers neredeyse aynı hoş ve tok bir ses var.fiyat ve performans açısından iyi.tiger türk malı evet ama sonuç itibari ile fabrikasyon ürünü ve belli arge çalışması sonucu ile yapılıyor.ben tigerdan memnunum .motorumada herhangi bir eksi katmadı ..tercih sesin

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Linkini görmemiştim benim egzoxun aynısı ben 170 e aldim. Deve boynuyla egzozun arasına takılan parça var ucu papatya gibi eğer o papatyayi sokmezsen güzel tok ve fazla ses vermiyor ama tatmin ediyor onu kesip sokersen tok ve gur ses veriyor

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tavsiye etmem orjinal kalsın
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye etmem orjinal kalsın
    peki abi bana önereceğiniz fiyatı uygun adam gibi bir egzoz varmı ?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bu egzoz bizim burda 80 lira.

Performans egzoz motorda uzun vadede mühendislerin "subap gezmesi" denilen şeye sebep oluyormuş. Bi hayli teknik konu. Orijinal iyidir
    MeehMT bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi mühendis demiş onu, kaynağı nedir?
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    basit bir sistem aslında ama bir parça şekilli boru yani şu dediğiniz 'subap gezmesi' nedir ?

Motorun susturucu çubuğunu çıkartin performans egzozdan farkı kalmıyor. Bence performans egzoz gereksiz. Neticede o motorun belli bir hava yakıt karışım ayarı var. Susturucu, motorda belli oranlarda bir iç başınc oluşturuyor. Motordan çıkan gaz aniden dışarı çıkmıyor. Bunlar hesaplanmış şeyler. Hemen motora zarari belki olmaz ama uzun vadede motor için iyi olmayacağını düşünüyorum

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans egzoz motorda uzun vadede mühendislerin "subap gezmesi" denilen şeye sebep oluyormuş. Bi hayli teknik konu. Orijinal iyidir
    O hesaplara gireceksek motoru mühendis uretiyor da eksozu mahalle muhtarı mı üretiyor.

Evet muhtar üretiyor tabiki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler