Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kawasakiye dair tüm güzel duyguların katili Z Moto

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

bilirsiniz Z-Moto Kartal merkezli bir firma...ve gerçekten de Kartallar yüksekten uçuyor...göremiyorsun...dünyadan uzak biz motorseverlerden uzak E-5 kenarında onca şikayete memnuniyetsizliğe rağmen faaliyetlerini ısrarla herşeye rağmen yürütebilen bir distrübütör bu Z-Moto...

patron kim yönetici kim hissedar kim hiçbirşey belli değil...derin bir yapılanma...Yakuza gibi adamlar...işinize gelirse ülennn şeklinde halka tabana yani biz genel kullanıcıya yıllardır asla ulaşamayan garip bir yapılanma...ne bir bankayla anlaşmaları var (avantajlı ödeme seçenekleri babında)ne kampanyaları var ne motor satmak gibi kaygıları var...isteyen gelir alır diyorlar müşteri memnuniyeti deneme günleri vesaire hak getire...

garip olan şu Z-Motonun arkasında kim var...yani Japonları nasıl kafalamışlar...Japonlar bunlardan hiç mi huylanmamış hiç mi kıllanmamış hiç bir şikayet oralara ulaşmamış mı...Türkiye olarak biz neden bu Z Motoya mahkumuz anlayamıyorum...biri bana anlatabilir mi...hangi kulvardan yürüyor bu Z Moto...

dün yaşadığım olayı anlatayım...

İzmirden bir abimiz aradı beni Versys 1000 için orjinal çanta siparişi vermeye çalıştığını ama bunu başaramadığını bu husus da bilgi almak amacıyla Z Motoyu arayayım dedim...sonucta orjinal çanta Z Motoda nasıl olmaz diye düşündüm...

sadece bilgi almak amaçlı...aradım kimseye ulaşamadım...

öğrendiğim kadarıyla Z Moto Cumartesi Pazar kapalıymış...

en azından Cumartesileri öğleye kadar açık ol dimi..resmi olarak Cumartesi öğlene kadar var mesai...yani tabi kendileri bilir...

yahu yaz gelmiş sezon açılmış piyasa coşkulu para kazanmak istemiyormusun eyyy Z-Moto...nedir kurumsallıktaki amacın...motosiklet gibi aşırı hassas bir piyasada bunu yapmaya hakkınn yokkk...

buna hakkın yok buna hakkın yok...

mesajımı bu ergen arkadaş aracılığıyla veriyorum Z Motoya

sanırsınız ki Devlet Kurumu... adamlar Memur tabi... normaldir...

bir ihtimal belki muhasebede kimse vardır diye 5 muhasebe tuşunu bile tuşladım adamlar KURUMSAL kapalı tükkan...

sonra tabi yahu bu adamların bayileri kimler dedim...ben Avrupa Yakasındayım Levent de...

başladım yakınımdaki bayileri aramaya...tek soracağım çanta konusu ama aklıma geldi naked 250 sl varmı diye de sorayım dedim fuarda getircez dediler ama göremedik...sırf bu modeli fuara getiremediler diye fuara da gitmedim kıl kaptım camiaya uyuz oldum geçen fuar...ulan kıçıkırık bi model işte getir görelim...başıma geleceği bilmiyormuyum...

http://www.kawasaki.com.tr/Yetkili-servis.html

Daytona Motor Kuruçeşmeyi aradım...dediler ki biz artık Kawa bayisi değiliz..haydaaa nasıl oluyor bu ama listede adınız var..demek ki Yamaha istemiyor bunu...listeden çıkarsalar bir zahmet...ama cumartesi pazar kapatmayı biliyorsunuz tükkanı...bilgi işlem uyuyor mu...ama tatil pardon...

neyse...2.bayiyi aradım Maslakdaki bayi...açan kişi efendim diyor sanırsın ki evinde telefon açıyor...yahu Ay Motosiklet desene...bakıyorum arkadaş motosiklet konusuna hiç müdahil değil telefon açışından belli...naked 250 sl teşhir de varmı incelemek için geleceğim diyorum...bocalıyor...neykıd 250 esel dedim çünkü belkide sövüyorum konuya uzak belli...

Alkan Abi birazdan gelecek diyor ben bilmiyorum diyor 10-15 dakkaya gelicek diyor...tamam diyorum

ne diyeyim oluyor bunlar sanki bende Avrupalı değilim Anadolu kültürümüz var köy çocuğuyuz halden anlarız bunuda yadırgamadım esnaf halleri telefona bak diye eş dost akraba koyulmuştur...sanki müşteri hizmetleri kalitesi bulacam diye birşey yok o kadar çıtayı yükseltmedim...

3.bayiyi arıyorum Etilerde...Motopar...bir abla çıkıyor telefona bizde yok diyro naked 250 sl...

ama şunuda ekliyor DAYTONA ya sordunuz mu...

ülen Daytona Kawasaki bayisi değil ki....bunu en çok senin bilmen lazım sevgili ablacım....

sonra 2.bayiyi tekrar aradım..ilgili gelmiş naked 250 varmı incelemek için gelicem de diyorum...hayır yok siparişle geliyor...yani satın alıcan sipariş vericen...yoksa al sana pipi netten bak...

ne garip olaylar değil mi...

sonra öğreniyorum ki (bunu kullanıcı bir arkadaşımdan öğreniyorum yani motorcunun dostu yine motorcu) Versys için Yedek Parçadan Metin Beye sipariş veri,yormuşsun ve arkadaş siparişi vermiş 2 aydır bekliyormuş orjinel çanta için...olaya bak...

bu Z Motoya ne demeli...kafayı dağlara mı taşlara mı bulmalı...argadaşlar sonunu Hondaya bağlayacağım üzülerek..kahrolası Hondaya işte bu yüzden biniyorum..Müşteri hizmetleriyle yetkili servisleriye profesyonelleriyle işin hakkını veriyor...ikinci tabiki Yamaha...Yamahada Hondaya yetişemesede ister istemez ikinci sırayı alır...yaygınlık anlamında diyelim en azından...

ama Suzukı ve Kawaakı hiç gözüme gözükmesin benden mümkünse olabildiğince uzak olsun...

size Hondayla ilgili bir ay önce yaşanan bir olaydan bahsedeyim...

nc sahibi bir arkadaşım garantisinin bitmesine 1-2 ay kala Hondaya gidiyor baze parçaların değişmesi için...parçalar kazasız ama yamuk yumuk eğreti duruyor...servis diyor ki kaydın kuydun yok...

haydaaa arkadaş motoru almış servis kayıtları yok sadece farklı bir ile ait servis bakım kayıtları var şans ki ilk sahibi saklamış...

müşteri hizmetlerini arıyor..Eskişehirdeki bayiyi arıyorlar ona kayıyorlar...Eskişehirdeki bayi motorun sahibi arkadaşımı arıyor özür diliyor kayıtların faksını rica ediyor hatamızı nasıl telafı ederiz derdindeler...abartmıyorum 5-6 kez geri dönüş oluyor arkadaşım artık bıkıyor...ama alakadan memnun tabi gereken yapılıyor...

yani arkadaşlar bakış açısına bakarmısınız...böyleyken böyle...durumları takdirlerinize sunuyorum...Allah kimseyi Z Motoya veya bayilerine düşürmesin diyorum...iyi ki Kawasakım yok diyorum sadece...naked 250 sl hayallerim motoru inceleyemeden görmeden son buldu...

şu hor gördüğümüz Bajaj bile motosiklet deneme günleri yaptı Anadoluda turladı en basitinden...nedir bu adamların kibiri burunlarından kıl aldırmaması anlamış değilim...

.
    Shrieker, mhmtesk, krd ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Z moto mu oldu derdimiz ne yaparlarsa kendilerine yaparlar. Onları forumda böyle eleştirmek bile onların sinirlendiğiniz tavırlarını arttırır.
    mete_han ve snappy x bunu beğendiler.

Motosikleti
    cumartesi 1 den önce aradım agam ulan yemek saatinemi denk geldik nedir şimdide Kızıltoprakdaki şovrumu arıyorum bari ordan baksam modellere diye açan göçen yok...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyisi Kawasaki Japonya'ya mesaj atalım lütfen dispiritörlüğü z motodan alın diye
    mete_han, tsugha, snappy x ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    aslında bundan 3 yıl önce bir arkadaş bu hususlara kafayı takmıştı ve Japonyaya şikayet maili atmıştı...onun bir geri dönüşü olmuş galiba...benide aramışlardı şikayetniz nedir diye...yani aslında düzenli olarak Japonya Kawasakıye mail atılırsa bunun bir faydası olabilir...ne kadar güçlü olduğumuzun bu adamlar farkında değil bence...soğuduk mu soğuruz...
    tsugha ve banno1957 bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    tamda h2 alma arifesindeyken olmadı bu be şaka bir tarafa adamların (Japonların )çok umrunda değil galiba HONDA 26560 adet ,YAMAHA 16723 adet motor satarken KAWASAKI nin sadece 484 adet satışını görmüyor mu bunlar
    2014 satış rakamları http://www.motosikletnet.com/motohab...a-bazinda.html

işte bu yüzden ben honda cıyım japon tofaşı yola devam

alacaksın 250 sl yi motor ikiye bölünecek zaten adamların imajı yerlerde iyice batacaklar
    mete_han ve EGELİ bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İzmirdeki Bayiye neden danışmamış bu arkadaş ta sana iş buyurmuş onu anlamadık ....
    Koskoca kawasaki... Senin gibi ayı yavrusuyla neden uğraşsın olm... Zaten almayacan ne soruyon...
    İzmirde Göçmen e danışsın... Ünal bey e beni söylesin...Yardımcı olur....

Motosikleti
    aslında Kawanın alt segment motoru olmaması bu rakamları etkiliyor tabi...yani Yamahanın bu satışlarında ybr 125 Hondanınkinde ise cbf 150 falan var marka güçlü motor sağlam ama Z Moto isteksiz azimsiz bizlere hitap edemeyen heyecanını yitirmiş bir yapılanma içinde...

ülen alp_tunay dongisi adam ilgilenmediler diyor ben daha ne diyim seni argadaşın ararsa sallarmısın dur birde benmi araştırayım dersin kampana kafalı alp_tonga...

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Konuyla alakası yok da cumartesileri tatil yapan şirketleri ayrı bi seviyorum.
    Olur da bir gün şirket sahibi olursam cumartesileri tatil yapacam, öğlenleri de 3 saat siesta
    mete_han, computeus, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakası yok da cumartesileri tatil yapan şirketleri ayrı bi seviyorum.
    Olur da bir gün şirket sahibi olursam cumartesileri tatil yapacam, öğlenleri de 3 saat siesta
    laf aramızda bende cumartesi pazar tatilim halimdne memnunum ama sektör bunu kaldırmaz en azından cumartesi nezaketen açık olsa dimi...Honda Türkiye Gebze de cumartesi pazar tatil...ama orda servis satış falan yok bişey diyomuyuz..demiyoz...

örnek veriyorum bir Yamaha Bayisi Perşem günleri saat 22 ye kadar açık...şu an kızıltoprakdaki bayilerin çoğu açık en azından yaz sezonu..aksesuar satıcıları hepten açık...

feyizoğlu motor cumartesi pazar açık...bunlar sadece basit örnekler...hizmet sektöründe hafta içi hafta sonu kavramı olmaz...
    mucoist bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Usta adamları en az 10 yıldan fazladır takip ediyorum aşırı profesyoneller ya...yani biz Türk insanı daha sıcak daha yüzyüze ilişkileri severiz...bu kadar profesyonel bir tarz tutulmaz sevilmez...tercih edilmez...herşeyi geçtim orjinal bir çanta için 2 aydır beklemek de neyin nesidir dimi...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bu sezon yoğun arkadaşlar telefonlara bakmak zor geliyor geçen arkadaş 10 kere aradı cevap yok.bazı bayiler aksesuar parasını alıp zmoto'nun hesaba yatırmıyor onun içinde parçayı göndermiyor müşteride sıkıntı zmotoda sanıyor bunlarda var tabi
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sezon yoğun arkadaşlar telefonlara bakmak zor geliyor geçen arkadaş 10 kere aradı cevap yok.bazı bayiler aksesuar parasını alıp zmoto'nun hesaba yatırmıyor onun içinde parçayı göndermiyor müşteride sıkıntı zmotoda sanıyor bunlarda var tabi

bu çok ciddi bir itham aslında...varsa detay yazarmısın...bugün Z Motoya vurma günü...Z-Moto Weekend
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hangi bayi olduğunu unuttum çanta ile ilgiliydi galiba 2ay önce telefonla aramış müşteri bende hayırdır dedim yedek parçadaki çocuğa anlattı işte böyle böyle bayi almış parayı bekletiyor
    mete_han bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlar kawasaki gibi bir markayi dünyanın 3. Sınıf ülkesi Turkiye ye getirmisler daha ne istiyorsunuz. Hic gelmese daha mı iyidi?
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasakı kendi yapılanmasıyla gelseydi keşke Türklere bırakırsan işi böyle tökezler...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    mete_han' ın 250sl üzerindeki hali (temsili)

mete_han, Evrenalpar, zulu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    z motonun kızıltoprakta show roomu var. sezonda cumartesi günleri açıklar. neden orayı arayıp sipariş vermiyorsunuz?
    bu arada çifte standardınıza hayran kaldım, kimse cumartesi pazar çalışmak istemiyor ama cumartesi öğleden sonra kapatan firmayı eleştiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamda h2 alma arifesindeyken olmadı bu be şaka bir tarafa adamların (Japonların )çok umrunda değil galiba HONDA 26560 adet ,YAMAHA 16723 adet motor satarken KAWASAKI nin sadece 484 adet satışını görmüyor mu bunlar
    2014 satış rakamları http://www.motosikletnet.com/motohab...a-bazinda.html

işte bu yüzden ben honda cıyım japon tofaşı yola devam

alacaksın 250 sl yi motor ikiye bölünecek zaten adamların imajı yerlerde iyice batacaklar
    bu rakamların kaynağı nedir? bana bmwnin kawasakiden daha fazla satması pek mantıklı gelmedi işin açıkçası
    2move ve mete_han bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    z motonun kızıltoprakta show roomu var. sezonda cumartesi günleri açıklar. neden orayı arayıp sipariş vermiyorsunuz?
    bu arada çifte standardınıza hayran kaldım, kimse cumartesi pazar çalışmak istemiyor ama cumartesi öğleden sonra kapatan firmayı eleştiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

bu rakamların kaynağı nedir? bana bmwnin kawasakiden daha fazla satması pek mantıklı gelmedi işin açıkçası
    bende bizim sitede (mt.net ) görmüştüm kaynağı buraymış http://www.motosikletnet.com/motohab...a-bazinda.html ,onu doğrulatacak başka kaynak bulamadım internette
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

neden Kızıltoprağa gideyim anlamadım dibimde Maslak da bayi varken...zx 6 sormadık 4200 euroluk bir makinayı Avrupa yakasında bulamayacakmıyım...

Rakamların kaynağı MOTED...Motosiklet Endüstrisi Derneği...Z Motonun da üye olduğu bir yapılanma...bu verileri şirketler kendileri veriyor...

http://www.moted.org.tr/Uyelerimiz

Boğaz Motor Harley-Davidson Bosphorus
    Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisi
    Depar Motor A.Ş.
    Ferco Motor ve Tic. San. Ltd. Şti.
    HBI Motor Servis Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
    Honda Türkiye A.Ş.
    Korlas Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
    ST Group End.Ürn.Bil.San ve Tic. Ltd. Şti.
    Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
    Yamaha Motor Türkiye
    Z Moto Motorlu Araçlar San. Tic. A.Ş.
    FAALİYET
    ÜYELERİ
    Lapaş Lastik Pazarlama ve Tic. A.Ş.
    Motoplus Tekstil San.Tic.Ltd.Şti.
    Motorcu Hayri
    Zega Mot. Araçlar TİC. ve Servis LTD. ŞTİ.

.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)