Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vites gecisleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı nucromer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZümeR kardeş, benimde başından beri motor soğukken ilk marşda motor kendini hafiften ileri atıyordu(Ben hep 1.vitesde bırakırım) motor yağını değiştirdim(shell 15-50), atma sorunu geçmedi ama bu sefer 1. vitese geçişlerde etrafdaki insanlar korkuyor o metal sesini duyunca. dediğiniz debriyaj boşluğu yok ama yinede yapıyor bunu. bir çözüm varmı?

Bence cok kalin yag kullaniorsun bu yuzden 10w50 yada 40 dene sorunun gidicektir.. Tabi eger debriyajin dogru ayarda ise

Bu olana kadar bence 1 e takarken motorunu ayaginla it ivme kazandir oyle 1 e al yoksa ciddi anlamda zarar verirsin sanzimana

Zumer arkadasin dedigi gibi motosikletlerde islak kavrama var.. Tam olarak plaklar ayrilsa bile yag icinde yuzdukleri icin o yag donmeyen balatayi da donduruyor.. 10w degerli yag bu sorunu azalticaktir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence cok kalin yag kullaniorsun bu yuzden 10w50 yada 40 dene sorunun gidicektir.. Tabi eger debriyajin dogru ayarda ise

Bu olana kadar bence 1 e takarken motorunu ayaginla it ivme kazandir oyle 1 e al yoksa ciddi anlamda zarar verirsin sanzimana

Zumer arkadasin dedigi gibi motosikletlerde islak kavrama var.. Tam olarak plaklar ayrilsa bile yag icinde yuzdukleri icin o yag donmeyen balatayi da donduruyor.. 10w degerli yag bu sorunu azalticaktir
    Ilk calistirmada oluyo bendede ama biraz ileri alip vitese takinca cok olmuyo bazen cok guzel geciyo vitesler bazen takiliyo bu herzaman olan biseyde degil ben debriyaj balatamdan supheleniyorum 10 bin km yaklasti motor kullanima bagli bitiyodur belki kalkislardada bazen takur tukur yapiyor ama isininca yapiyor bunu sogukken gayet normal

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)