Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce ben ne almalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Selamun aleykum iyi formlar.
    Arkadaşlar lafı fazla uzatmak istemiyorum.
    Tecrubem
    Tvs Apache 2014 - 22.000 km (aktifim)
    Spacy 110 45.000 km (aktifim)

Şu anda kuryeyim ve trafiğin nerde ne pislik nerde nesi olduğunu %75 oranında biliyorum yasim 19 tvs mi nisanin 7 sinde satacağım. Ve kafamda sorular var.yardımcı olursanız sevinirim.

Tecrubem var denecek kadar var ama fazla büyük cc istemiyorum kafamda
    Crf250 l
    R25
    Cbr250
    Var bu 3 motorun arasında gidip geliyorum. Ha diceksiniz 2si SS motor biri enduro ne ayaksin ? Ben senede 1 2000 bin km bi uzun yol yapiyorum. Ve günlük olarak kullaniciyim yani kafama eser formdan felan biriyle tanisirim , başarım yanına giderim.Öylede bi yapım var.Ormana girmeyi doğayla iç içe olmayı,çamurun caylagin içine dalmayi arada bi apacilik yapmayı seviyorum ,tabi her şey seviyeli bi şekilde.Birazda hıza merakliyim fazla değil tabi ama tvs artık yetmiyor.Şehir içinde tamam güzel devirlenmesi hızlanması atikligi felan ama otobana felan çıkınca yetmiyor artık ölü gibi hissediyorum.Onun için en az 250 cc en çok 400 cc olarak büyütmek istiyorum.Bana tavsiye verecek bi abimiz ablamiz kardeşimiz varmıdır? Teşekkürler şimdiden ( imla kurallarına elimden geldiğince ,uymaya çalıştım mobildeyim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Bu arada tvs yle 2 spacy le 2 kaza yaptım ama hepsinde de ben %100 hakliydim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hero hunkı öneriyorum çok iyi bi makina

Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Namık bey eğer yazdigimi okusaydiniz bu öneriyi yapmazdiniz.Ben tvs artık yetmiyor en az 250 cc lazım diyorum siz 10 bin devirde 105 i sor gören hero dan bahsediyorsunuz ama yinede yorumunuz için teşekkür ederim

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe vs konusunda herhangi bir sıkıntı yok, bütçenin izin verdiği çerçevede her motosiklet uygundur, bu nedenle öncelikle bir maksimum fiyat bildirirseniz tavsiyeler de ona göre verilecektir.

İlla ki bu üç motosikletten birisi olsun derseniz CRF derim ama yine de bu üçünün dışına çıkabilir derseniz "ben olsam" tercih edeceğim motosiklet bu üçünden birisi olmazdı. Anladığım kadarıyla çok kilometre yapan, bu işi yaparken de zevk alan bir kullanıcısınız. Uzun yola çıkmak için daha rahat oturuş pozisyonlu bir motosikletin her zaman tercih sebebi olmasından hareketle belki inazuma (iyinin kötüsü tercih) belki KTM RC390 (iyinin ortası tercih) belki de KTM 390 Duke (iyinin iyisi tercih) tavsiye edebilirim.

inazuma'yı rahat oturuş pozisyonu ve belki 250cc üstüne çıkmak istemezsiniz diye yazdım
    rc390'ı da tercih ettiğiniz motosikletlerin iki tanesi spor modeller olduğu için ekledim
    390 Duke ise hem motor gücü, hem oturuş pozisyonu hem de KTM'nin diğer modellere göre daha iyi başa çıktığı yağmur-çamur- arazi performansı için söylüyorum.

Bütçe yeterse eğer Duke 390 derim.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 motor var aklindaki makineler guzel.

Simdi neyden vazgecegine neyin tadini almak istedigine karar ver.

Isin icine camura topraga girmek varsa bu ikisini de (r25,cbr) sil.

Ben sehir icinde yol bosken asilirim, tum sartlar musaitken bir iki viraj denerim, kendimi gelistirmeye calisirim diyorsan da Crf`yi sil.

Ben Klx veya Crf almak icin eski motorumu satmistim. Yogun trafikte daha zevkli olur , bozuk yolda icim acimaz, yuksek yuksek gezerim diye.

Sonra hic mi hic araziye cikmadigimi ve kendimce viraj donmeyi denemeyi ve bunu yaparken acayip zevk aldigimi farkedip , tekrar Cbr aldim.

Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Butcem 15 bin civarı tabi elimdeki motoru satıp ustune krediye asildiktan sonra az önce dükkana bi crf li abimiz geldi rica ettim verdi motoru 30 dakkadir geziyorum baya baya zevk aldım ve işin iyi kısmı kararimida verdim.
    Zaten orman yakın bana tasdelen ormanları olsun polenez köy Beykoz aydos olsun hepsi yakın aklimdaki plan şöyle (elimden geldiği kadar artcisiz gezmeyi seven biriyim ve artcimi bi daha binmek istememesi için elimden geleni yaparım)

Crf250l alıyorum belki sıfır olabilir masraflarda var tabi.
    On arka kaliteli bi off road lastik.
    On arka dişlileri orman için ayriyetten buyut kucukltecem yedekte dursun belki ileriki zamanlarda endurodan sikilirsamda supermotoya ceviririm ama crf yı alirsam kendime tek sartim sikintisiz bi şekilde 2-3 sene binmek en az .
    Güzelde tekere geliyor makina ha .
    Bu arada son iki yorumada yorumlarından dolayı teşekkür ederim dusuncelerinizi seviyorum mt ailem benim
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iki motoru kiyaslamak icin demiyorum.

Klx 250`nin sifir fiyatini 4900`den 4700 Euro~ya indirdiler. 15bin Tl gibi butcen var ise sadece motor icin sifir makine almak gibi secenegin de var.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    İnazuma binmeni almanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Ataşehirde oturuyorum, gelirim dersen bir test sürüşü yaptırabilirim.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    15000 Lıraya duke390 bulabılırsınız hem sizi toprakta camurda falan cok fazla uzmez gene bı crf olmasada takılıyor kendınce hemde eglencelı olur

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sen o crf yi ele bence ,Paran yetiyor ise r25 al.Honda cbr son kasası cücük kadar ben olsam almazdım şahsen.

Harici fikrimi sorarsan 14bin civarına KTM 390 bakabilirsin.Oturuş pozisyonu iyi.Gücü kuvveti yerinde 250 cc den en azından daha iyi.Kalitesi belli.
    Ayrıyetten bir süre sonra 250 cc de bunalıma sokacak.Yine değiştireyim de diyemiyeceksin çünkü kredin var.Ben şu an 14 bin verecek olsam 2008 mt03 yada temiz cbf600 bakardım.En azından gitmiyor bu alet pof tribinden kurtarır adamı.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ben olsam Crf alırım onunla güzel apaçilik yapa bilirsin
    R25 de falan yok orası kırıldı burası çizildi hiç uğraşma al Crf'yi dal ormana
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma binmeni almanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Ataşehirde oturuyorum, gelirim dersen bir test sürüşü yaptırabilirim.
    Hocam ilginiz için teşekkürler ozelden numaranızı gonderebilirmisiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Arkadaşlar tamam güzel hoş diyorsunuzda kışın r25 le karda veya buzlu yolda gizli buzlu yolda gidebilecekmiyim veya ktm 390 la ?

En azından inazuma veya crf ye kışlık lastik bulurum olmadı crf ye off road lastiklerini takarim

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    O zaman neden r25i seceneğe ekliyorsun hey allahım

Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman neden r25i seceneğe ekliyorsun hey allahım
    Valla bende bilmiyorum :D

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Ben olsam r25 alırdım. O alet nedense bana çok çekici geliyor. Ayrıca senede 1 yapılan bir seyahat için motoru enduro almaya gerek yok bence. R25 ile de gidilebilir o yol. Biraz yorar ama bol molalı gidersin artık.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Rx3 evo 🏃🏃 👍

Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam r25 alırdım. O alet nedense bana çok çekici geliyor. Ayrıca
    senede 1 yapılan bir seyahat için motoru enduro almaya gerek yok bence. R25 ile de gidilebilir o yol. Biraz yorar ama bol molalı gidersin artık.
    Yok uzun yolla alakası yok cinliyi ver onlada çıkarım uzuna

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KTM (0N harf)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)